Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 3340 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 197, 198, 199, 200, 201, 202, 203 ... 223  Következő
 

Jelentőségteljességre vágysz? (2)
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2016. feb. 03., szerda 06:56 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Jelentőségteljességre vágysz? (2)

„Te alkottad veséimet, te formáltál anyám méhében. Magasztallak téged, mert félelmes és csodálatos vagy; csodálatosak alkotásaid…” (Zsoltárok 139:13–14)

Sokféle módon törekszünk jelentőségteljességre. Azt hisszük, ha kapcsolatban állunk egy különleges emberrel, akkor mi is különlegessé leszünk. Megpróbáljuk túlélni az életünket. A milliárdos, amikor rájön, hogy élete évei hamarabb elfogynak, mint ahogy pénze elfogyna, alapítványt tesz. Gyermekeket is ezért vállalunk. Abban reménykedünk, hogy egy napon, ha meghalunk, leszármazottaink majd emlékezni fognak a „jó öreg nagyapára” vagy a „drága nagymamára”, és életünk bennük tovább folytatódhat. Bertrand Russel, a híres ateista mondta: „Én abban hiszek, hogy ha meghalok, csontjaim elrothadnak, és egómból semmi sem marad.” Azt mondod, ez nagy tévedés? Valóban az! Jézus azt mondta: „még a hajatok szálai is mind számon vannak tartva” (Máté 10:30). Figyelemmel kísérünk sok dolgot, például, hogy mennyi pénzünk van a bankban, vagy mennyi üzemanyag van az autónk tankjában, vagy mennyit mutat a mérleg, ha ráállunk. De a hajszálainkat? A hajunkat megfésüljük, befestjük, levágatjuk, de a hajszálainkat megszámolni nem szoktuk! Isten azonban még hajszálainkat is számon tartja. Isten tervezett meg, ő mindent tud rólad, és szeret téged. A zsoltáros azt mondta: „Te alkottad veséimet, te formáltál anyám méhében. Magasztallak téged, mert félelmes és csodálatos vagy; csodálatosak alkotásaid, és lelkem jól tudja ezt. Csontjaim nem voltak rejtve előtted, amikor titkon formálódtam, mintha a föld mélyén képződtem volna. Alaktalan testemet már látták szemeid; könyvedben minden meg volt írva, a napok is, amelyeket nekem szántál, bár még egy sem volt meg belőlük. Mily drágák nekem szándékaid, Istenem, mily hatalmas azoknak száma!” (Zsoltárok 139:13–17).
www.maiige.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Jelentőségteljességre vágysz? (3)
HozzászólásElküldve: 2016. feb. 04., csütörtök 06:28 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Jelentőségteljességre vágysz? (3)

„Mert azt tartom, hogy a jelen szenvedései nem hasonlíthatók ahhoz a dicsőséghez, amely láthatóvá lesz rajtunk.” (Róma 8:18)
Amikor Viktor Franklt Auschwitzba vitték, éppen az élet értelmét kutató könyvén dolgozott. De amikor elvették a ruháit, és velük a felöltője bélésébe varrt kéziratot is, akkor megkérdőjeleződött benne, hogy egyáltalán van-e az életének bármi értelme. Aztán valami történt: a nácik odaadták neki egy éppen azelőtt gázkamrába küldött másik rab rongyos ruháit, és az elnyűtt holmi egyik zsebében Frankl egy lapon egy zsidó imát talált: „Halld, ó Izráel, az Úr, ami Istenünk egy Úr. Szeresd azért az Urat, a te Istenedet teljes szívedből, teljes lelkedből és teljes erődből!” (ld. 5Mózes 6:4–5). „Mivel magyarázható az ilyen véletlen? – tette fel a kérdést. – Mi mással, mint, hogy éljem meg a gondolataimat ahelyett, hogy csupán papírra vetem őket!” Később ezt írta: „A világon semmi sem segít túlélni, csak az a tudat, hogy az életednek célja van. Aki tudja, hogy miért él, csaknem bármilyen élethelyzetet képes elviselni.” Charles Dickens sánta volt, mint ahogy Händel is. Homérosz vak volt, Platón púpos; Sir Walter Scott pedig lebénult. Pál apostol szolgálatának nagy részét börtönben töltötte. Mi adott ezeknek az embereknek erőt, hogy kitartsanak, és körülményeiket legyőzzék? A céltudatosság! Mindegyiküknek volt egy álma, amit olthatatlan belső tűz táplált. Olyan miértjük volt, ami minden hogyant felülmúlt. Neked mi az életcélod?
www.maiige.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Isten tudja, mit tettél
HozzászólásElküldve: 2016. feb. 05., péntek 06:55 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Isten tudja, mit tettél

„Mert Isten megítél minden tettet, minden titkolt dolgot, akár jó, akár rossz az.” (Prédikátor 12:14)

Isten egyik fő jellemzője, hogy mindentudó. Gondolom, felismerted a szóösszetétel részeit: mindent tudó. Azt jelenti, hogy a mindentudó Isten tud mindenről, amit mondtál, amit gondolsz, amit teszel. Volt egyszer egy gazdag nagyapa, aki hallókészüléket kapott. A felülvizsgálaton az orvos megjegyezte: „A családja biztosan nagyon örül annak, hogy most már hallja őket.” A nagyapa így válaszolt: „Az a helyzet, hogy nem mondtam el nekik, hogy hallókészülékem van. Csak üldögélek, és hallgatom a beszélgetéseiket – és már kétszer megváltoztattam a végrendeletemet!” Isten meg akar áldani, de a bűn és az engedetlenség ezt megakadályozhatja. Amikor Dávid házasságtörést követett el Betsabéval, megpróbálta eltitkolni azt. Isten azonban leleplezte. Isten szemében egyetlen dolog rosszabb a bűnnél – az, ha nem vállaljuk fel, hogy elkövettük. Végül Dávid beismerte vétkét, és így imádkozott: „Teljesen mosd le rólam bűnömet, és vétkemtől tisztíts meg engem! Mert tudom, hogy hűtlen voltam, és vétkem mindig előttem van. Egyedül ellened vétkeztem, azt tettem, amit rossznak látsz.” (Zsoltárok 51:4–6). Aztán még ezt is kérte: „Tisztíts meg izsóppal, és tiszta leszek, moss meg engem, és fehérebb leszek, mint a hó” (Zsoltárok 51:9). Dávidnak belső, lelki tisztulásra volt szüksége, és Isten megadta ezt neki. Isten tud mindenről, ismer „minden tettet, minden titkolt dolgot, akár jó, akár rossz az.” Nem számít, milyen nagyon elbuktál, ő meg tud tisztítani, megbocsát neked, és újra örömet ad életedbe.
www.maiige.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Gondoskodni a nélkülözőkről
HozzászólásElküldve: 2016. feb. 06., szombat 07:45 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Gondoskodni a nélkülözőkről

„Boldog az, akinek gondja van a nincstelenre…” (Zsoltárok 41:2)

Az egyik legelterjedtebb kifogás, amit az emberek felhoznak, ha a szükségben lévők felé adakozásra kérik őket: „Nekem keményen meg kellett dolgoznom azért, amim van, nekik is ezt kellene tenniük.” Igaz, a Biblia valóban arra tanít, hogy aki nem hajlandó dolgozni, az nem jogosult támogatásra (ld. 2Thesszalonika 3:10). De azt vajon tudod-e, hogy:
1) Hatmillió ötévesnél fiatalabb gyermek hal éhen évente?
2) Hét emberből egy éhesen fekszik le aludni minden este?
3) A világ három leggazdagabb emberének együttes vagyona több, mint a föld negyvennyolc legszegényebb országa teljes évi bevételének összessége? Booth tábornok, az Üdvhadsereg alapítója mondta: „Hogyan lehetne meggyőzni egy embert Isten szeretetéről, ha lefagy a lába?” Ha imáid nem találnak meghallgatásra, fontolóra kellene venned valamit: Izráel népe böjtölt és imádkozott, aztán panaszkodni kezdtek, hogy Isten nem válaszol imáikra. Isten akkor ezt mondta nekik: „Nekem az olyan böjt tetszik, amikor leoldod a bűnösen fölrakott bilincseket, kibontod a járom köteleit, szabadon bocsátod az elnyomottakat, és összetörsz minden jármot! Oszd meg kenyeredet az éhezővel, vidd be házadba a szegény bujdosókat, ha mezítelent látsz, ruházd fel, és ne zárkózz el testvéred elől! Akkor eljön világosságod, mint a hajnalhasadás, és hamar beheged a sebed. Igazságod jár előtted, és az Úr dicsősége lesz mögötted. Ha segítségül hívod az Urat, ő válaszol, ha kiáltasz, ezt mondja: Itt vagyok!” (Ézsaiás 58:6–9). „Boldog az, akinek gondja van a nincstelenre, ha bajba kerül, megmenti az Úr” (Zsoltárok 41:2). Ez a legbiztosabb befektetés!
http://www.maiige.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Krisztushoz hasonlóvá válni
HozzászólásElküldve: 2016. feb. 07., vasárnap 08:11 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Krisztushoz hasonlóvá válni

„Hiszen erre hívattatok el, mivel Krisztus is szenvedett értetek…” (1Péter 2:21)

A teremtéskor Isten azt mondta: „Alkossunk embert a képmásunkra, hozzánk hasonlóvá: uralkodjék… az egész földön…” (1Mózes 1:26). Isten szándéka kezdettől foga nyilvánvalóan az volt minden egyes ember számára, hogy visszatükrözzük az ő természetét, az ő jellemét, az ő céljait, az ő gondolkodásmódját és az ő módszereit. Ha tudni akarod, milyen is ez, nézd meg Krisztus életét! Pál azt mondta: „Ő [Jézus] a láthatatlan Isten tökéletes képmása, az elsőszülött minden teremtmény közül” (Kolossé 1:15 AMP). A legnagyobb célod az legyen tehát – főleg, ha azt szeretnéd, hogy Isten használjon –, hogy Krisztushoz hasonlóvá válj. Ez azt jelenti, hogy arra kell törekedned, hogy minden helyzetet úgy kezelj, ahogyan ő tenné, úgy kell bánnod az emberekkel, ahogyan ő bánna. Péter azt írta: „Hiszen erre hívattatok el, mivel Krisztus is szenvedett értetek, és példát hagyott rátok, hogy az ő nyomdokait kövessétek” (1Péter 2:21). Jézus három dologban példaképünk:
1) A szenvedésben. Amikor igazságtalanul bántak vele, a bosszú helyett szeretettel, türelemmel és jósággal válaszolt.
2) A szolgálatban. Ő lehajolt, hogy megmossa tanítványai lábait, majd ezt mondta nekik: „Mert példát adtam nektek, hogy amint én tettem veletek, ti is úgy tegyetek. Bizony, bizony, mondom néktek: a szolga nem nagyobb az uránál, sem a küldött nem nagyobb annál, aki elküldte. Ha tudjátok ezeket, boldogok lesztek, ha így cselekesztek.” (János 13:15–17).
3) Az engedelmességben. Azt mondta: „nem a magam akaratát keresem, hanem annak az akaratát, aki elküldött engem” (János 5:30). Van egy jó hírem: Isten továbbra is formálni fog – igen, ő elkötelezte magát erre –, hogy eljuttasson oda, amikor az élet minden körülménye között Jézus módjára fogsz cselekedni.
www.maiige.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Isten munkamódszere (1)
HozzászólásElküldve: 2016. feb. 08., hétfő 09:30 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Isten munkamódszere (1)

„Íme, most van a kegyelem ideje! Íme, most van az üdvösség napja!” (2Korinthus 6:2)


A következő napokban az Ékes-kapu sántája történetében rejlő gazdag tanulságokat vizsgáljuk meg közelebbről.
1) Nagyszerű helyzetben volt, de nem élvezte. „Arra vittek egy születése óta sánta férfit, akit napról napra letettek a templomnak abba a kapujába, amelyet Ékes-kapunak hívtak, hogy alamizsnát kérjen a templomba menőktől” (ApCsel 3:2). Ha egy makacs problémával küzdesz, még ha gyönyörű helyen vagy is, nem tudod azt élvezni.
2) Közel volt a megoldáshoz, mégsem tudta elérni azt. Minden nap ott ült a templom kapujában, látta azokat, aki bementek, és áldást nyertek. Ő maga azonban ezt nem tehette meg, mert állapota miatt a mózesi törvények tiltották, hogy belépjen. Te is így vagy most? Ott vagy a templomban, de nem tudod átvenni, amit Isten neked szánt? Énekled az énekeket, imádkozod az imádságokat, hallgatod a prédikációkat, mégsem szabadulsz attól a rég meglévő gondodtól?
3) Amikor eljött szabadulásának pillanata, segítségre volt szüksége, hogy megragadhassa azt. „Péter ekkor így szólt hozzá: »Ezüstöm és aranyam nincsen, de amim van, azt adom neked: a názáreti Jézus Krisztus nevében, kelj fel, és járj!« És jobb kezénél fogva felemelte…” (ApCsel 3:6–7). Ennek az embernek semmi oka nem volt azt gondolni, hogy ez a nap bármiben is különbözik a többitől. Nem tudta, hogy Isten már bekarikázta ezt a napot naptárában, megjelölte az ő szabadítása napjaként. Ez lehet a te napod is! „Mert ő mondja: »A kegyelem idején meghallgattalak, és az üdvösség napján megsegítettelek. Íme, most van a kegyelem ideje! Íme, most van az üdvösség napja!«” (2Korinthus 6:2). A „megfelelő idő” számodra a ma. De nem fog megtörténni addig, amíg el nem ismered, hogy szükséged van Istenre, és amíg kész nem vagy segítségének elfogadására. Ez azt jelenti, hogy hited legyen erős, szíved nyitott, és mondd ki, valld meg Isten ígéreteit a helyzetedre!
www.maiige.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Isten munkamódszere (2)
HozzászólásElküldve: 2016. feb. 09., kedd 05:51 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Isten munkamódszere (2)

„Arra vittek egy születése óta sánta férfit, akit napról napra letettek a templomnak abba a kapujába, amelyet Ékes-kapunak hívtak, hogy alamizsnát kérjen a templomba menőktől.” (ApCsel 3:2)


A Bibliában ezt olvassuk: „Amikor meglátta, hogy Péter és János be akar menni a templomba, alamizsnát kért tőlük. Péter pedig Jánossal együtt rátekintett, és azt mondta: »Nézz ránk!« Ő felnézett rájuk, remélve, hogy kap tőlük valamit. Péter ekkor így szólt hozzá: »Ezüstöm és aranyam nincsen, de amim van, azt adom neked: a názáreti Jézus Krisztus nevében, kelj fel, és járj!« És jobb kezénél fogva felemelte, annak pedig azonnal megerősödött a lába és a bokája, felugrott, talpra állt, és járt. Bement velük a templomba is, járkált, ugrándozott, és dicsérte az Istent.” (ApCsel 3:3–8). A történet három kérdést vet fel:
1) Mi a te gyengeséged? Nagyon fontos tisztában lenni ezzel, mert egy fogyatékosság más területeken is megbéníthat. A bokájának gyengeségétől eltekintve ez az ember egészséges volt, ám ez az egy gyengeség megakadályozta, hogy boldog életet éljen. Mindannyian küzdünk valamivel. „Nem egyéb, hanem csak emberi kísértés esett rajtatok” (1Korinthus 10:13 Károli).
2) Hogyan kezeled ezt a gyengeséget? Ez az ember azért volt a templom kapujában, hogy kolduljon. Te miért mész oda? Erre a kérdésre világosan tudnod kell a választ ahhoz, hogy fel tudj kelni, és járni tudj. Ne nyugodj bele, hogy ott vagy, kelj fel, és mondd: „Lehet, hogy most itt tartok, de Isten kegyelméből nem maradok ilyen örökre!”
3) Mire számítasz? Egy mankót szeretnél, ami segít együtt élni problémáddal? Valami olyan módot, amivel elkerülheted a gyógyuláshoz szükséges lépéseket? Ez az ember nem gyógyulást kért, csak alamizsnát. Az alamizsna azonban nem fog talpra állítani. Sőt, ha csak arra összpontosítasz, amit az emberek tehetnek érted, akkor nem fogod észrevenni azt, amit Isten megtehet érted. Isten erejével ez az ember talpra állt, és járt – az ő erejével ez számodra is lehetséges!
www.maiige.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Isten munkamódszere (3)
HozzászólásElküldve: 2016. feb. 10., szerda 06:14 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Isten munkamódszere (3)

„És jobb kezénél fogva felemelte…” (Apostolok cselekedetei 3:7)

Néhány fontos észrevétel:
1) Péter engedte, hogy Isten megváltoztassa, amit ő eltervezett. „Péter és János felment a templomba, a délutáni imádkozás idejére, délután három órára” (ApCsel 3:1). Fontos dolog az imádság? Igen, mindennél fontosabb! De előfordulhat, hogy annyira leköt valamilyen gyülekezeti munka, hogy észre sem veszed azokat a fájdalmakat hordozó embereket, akik ott ülnek a templom kapujában. Érzékenynek kell lenned az emberek szükségeire, elérhetőnek kell lenned Isten számára, és késznek kell lenned arra, hogy egy pillanat alatt változtass terveiden.
2) Péter azt a nevet használta, amely nagyobb minden problémánál: „… a názáreti Jézus Krisztus nevében, kelj fel, és járj!” (ApCsel 3:6). Az ember pedig megtette, felállt és járt! Pál azt írja: „hogy Jézus nevére minden térd meghajoljon, mennyeieké, földieké és földalattiaké; és minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr…” (Filippi 2:10–11). Azt kérdezed, ugyan mi van egy névben? Ebben az esetben minden! Jézus nevére a pokol megremeg, a bűnök bocsánatot nyernek, a betegek meggyógyulnak, és a makacs szokások megtörnek.
3) Péter nemcsak imádkozott, de segítő kezet is nyújtott. „És jobb kezénél fogva felemelte, annak pedig azonnal megerősödött a lába és a bokája, felugrott, talpra állt, és járt” (ApCsel 3:7). Manapság rengeteg olyan ember vesz körül, akiknek segítségre van szükségük ahhoz, hogy talpra álljanak lelkileg, érzelmileg, fizikálisan és anyagilag. Nyújtsd ki a kezed feléjük szeretettel, és emeld fel őket! Nem arra van szükségük, hogy az életed hátra lévő részében támogasd őket. Csak arra van szükségük, hogy felsegítsd őket, és bemutasd őket Istennek, aki képes segíteni, és arra vár, hogy betölthesse szükségeiket. Isten Pétert használta, hogy szabadulást hozzon ennek az embernek, és ő téged is használni akar. De neked is késznek kell lenned rá!
www.maiige.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Add Istennek időd „első zsengéjét”!
HozzászólásElküldve: 2016. feb. 11., csütörtök 08:28 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Add Istennek időd „első zsengéjét”!

„… oda hozatom veletek felajánlásaitokat, az első termés áldozatát, és mindazt, amit nekem szenteltek.” (Ezékiel 20:40)

Az Ószövetségben az aratás első részét Istennek kellett felajánlani hálaáldozatul. Ezért amikor Isten azt mondja: „oda hozatom… az első termés áldozatát, és mindazt, amit nekem szenteltek”, ez azt jelenti, hogy Isten az első helyet kívánja az életünkben, nem azt, hogy csupán valahogy beszorítsuk a napirendünkbe. Jegyezd meg, ő az első termést kívánja, nem a maradékot. Egy bibliatanító ezt így fogalmazta meg: „Rászoktattam magam, hogy minden napot úgy kezdjek, hogy időm első zsengéjét Istennek adom. Rájöttem, hogy nem tudom nyugodtan és békésen végigélni a napomat, ha ezt nem teszem… Ezért reggeli kávézásom közben, és rendszerint még pizsamában, annyi időt töltök Istennel, amennyire csak szükségem van ahhoz, hogy érezzem, most már rendesen tudok viselkedni, és a Lélek gyümölcsét teremve tudom eltölteni napomat. Megtanultam, hogy azzal, ha a napom legjobb részét Istennek adom, a szívem legjobb részét adom neki.” Ha a reggel első perceit Istennek ajándékozzuk, az egész nap segít a helyes fontossági sorrend megőrzésében. Ne arra használd ezt az Istennel töltött ajándék időt, hogy a problémáidon elmélkedj… hangold rá szívedet arra, amit a zsoltáros így fogalmazott meg: „De én benned bízom, Uram! Azt mondom: Te vagy Istenem. Életem ideje kezedben van…” (Zsoltárok 31:15–16 Károli). Figyeld meg, azt mondja: „életem ideje kezedben van.” Minden nap hoz örömet, megpróbáltatást, kihívásokat és kísértéseket. Ezért kell így imádkoznod: „Uram, minden órámban rád támaszkodom. Add, hogy szavaim, viselkedésem, döntéseim és tetteim téged dicsőítsenek!”
www.maiige.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hogyan vihetünk véghez nagy dolgokat? (1)
HozzászólásElküldve: 2016. feb. 12., péntek 07:10 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Hogyan vihetünk véghez nagy dolgokat? (1)

„Amikor meghallottam ezeket, napokon át ültem, sírtam és gyászoltam…” (Nehémiás 1:4)

Minden ellene szóló esély ellenére, és engesztelhetetlen ellenségekkel szembenézve is, Nehémiás újjáépítette Jeruzsálem városfalait mindössze ötvenkét nap alatt. Ez hihetetlen teljesítmény! Pedig nem is építész volt, hanem pohárnok Artahsasztá király, egy pogány uralkodó udvarában. Robert Goddard mondja: „Nehéz megmondani, mi lehetetlen, mert ami tegnap csak álom volt, ma remény, holnap pedig valóság.” Ezért mielőtt azt mondanád valamire, hogy lehetetlen megvalósítani, vagy azt, hogy nincs megfelelő képzettséged hozzá, figyeld meg Nehémiás történetét! Most mi is ezt fogjuk tenni a következő néhány napban. Az első lecke ez: meg kell találnod, mi az a szükség, mely tettekre indít. „Elmondták nekem, hogy a megmaradtak, akik a fogság után maradtak meg, nagy bajban és gyalázatban vannak ott abban a tartományban. Jeruzsálem várfala csupa rés, és kapui tűzben égtek el. Amikor meghallottam ezeket, napokon át ültem, sírtam és gyászoltam, böjtöltem és imádkoztam a menny Istene előtt…” (Nehémiás 1:3–4). Miért böjtölt és imádkozott Nehémiás? Ezt kérte: „Adj ma sikert szolgádnak…” (Nehémiás 1:11). Amikor olyan szükséget látsz, ami könnyekre fakaszt, és ami miatt kitör belőled, hogy: „Itt valamit tenni kell!”, akkor nagy a valószínűsége, hogy Isten téged hív arra, hogy tegyél valamit. Lehet, hogy vezető személy vagy, mint Nehémiás volt, vagy csak átlagember, mint azok, akik segítettek neki. Akár így, akár úgy, ha Isten megindítja szívedet egy szükség láttán, akkor arra hív, hogy cselekedj. Ha kész vagy igent mondani, ő rendelkezésedre bocsátja a mennyei forrásokat. Amikor szíved azt mondja: „Én erre születtem”, akkor bizonyára megtaláltad életed célját.
www.maiige.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hogyan vihetünk véghez nagy dolgokat? (2)
HozzászólásElküldve: 2016. feb. 13., szombat 07:09 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Hogyan vihetünk véghez nagy dolgokat? (2)

„Ha tetszik a királynak és ha kedves előtted a te szolgád…” (Nehémiás 2:5 Károli)

Imádkozz azért, hogy a megfelelő emberek szemében tetszésre találj! A sikeres emberek életét tanulmányozva kiderül, hogy volt látásuk, türelmük, eltökéltségük, jellemesek és tehetségesek voltak. Ezen kívül még valamit láthatsz működni: hogy elnyerték valakinek a kegyeit. Vannak olyan zárt ajtók, melyek megnyílnak, ha hittel közeledünk feléjük, és vannak olyan ajtók is, amelyek akkor nyílnak meg, ha a megfelelő emberek segítségünkre sietnek. Ilyenkor van szükség arra, hogy elnyerjük valaki tetszését és pártfogását. Alex Haley-nek, a Gyökerek című híres regény szerzőjének irodájában volt egy kép. Egy teknősbéka ült egy két méter magas kerítés tetején. A kép felirata ez volt: „Biztos lehetsz benne, hogy nem magától jutott fel oda!”
Nehémiásnak szüksége volt egy hadseregre, hogy védje őt, és szüksége volt anyagiakra is az építkezéshez. Ezért imádkozott, majd ahhoz az egyetlen emberhez fordult, aki biztosíthatta számára mindezt: a királyhoz. Így szólt: „Ha tetszik a királynak és ha kedves előtted a te szolgád, azt kérem, hogy bocsáss el engem Júdába, atyáim sírjainak városába, hogy megépítsem azt!” (Nehémiás 2:5 Károli). A király pedig megtette. Van ebben egy fontos tanulság: ha szívedben eltökélted, hogy Isten országát akarod építeni, akkor ő „királyi összeköttetéseket” biztosít számodra. Azért légy óvatos, a segítség nem biztos, hogy azok által jön, akiktől számítottál rá, nem biztos, hogy azoktól, akikkel egyetértesz, vagy akiket kedvelsz. Isten egy pogány királyt használt arra, hogy Nehémiást segítse, és egy nincstelen özvegyet arra, hogy Illés prófétát táplálja. Ne szabd meg Istennek, hogy kit használhat, és kit nem! Csak imádkozz a kedvezésért, számíts rá, és fogadd hálásan, bármilyen formában érkezik is!
www.maiige.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hogyan vihetünk véghez nagy dolgokat? (3)
HozzászólásElküldve: 2016. feb. 14., vasárnap 15:09 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Hogyan vihetünk véghez nagy dolgokat? (3)

„Erre ők így feleltek: Kezdjük el az építést! És bátran hozzáfogtak a jó munkához.” (Nehémiás 2:18)

Azt mondják, hogy bár az embereknek vannak álmaik, csak minden tizedik ember váltja valóra álmát. Miért? Mert a másik kilenc hozzá sem fogott! Ahhoz, hogy belépjenek az Ígéret földjére, Izráel népének át kellett kelnie a Jordán folyón, méghozzá áradás idején. Nem csoda, hogy féltek. Isten azonban ezt mondta: „mihelyt a Jordán vizét érinti a papok lába… a Jordán vize kettéválik” (ld. Józsué 3). Így is történt, és a nép betölthette rendeltetését. No, és te mire vársz?

1) Tökéletes körülményekre? Olyat soha nem találsz. „Aki mindig csak a szelet figyeli, nem vet, és aki csak a fellegeket lesi, nem arat” (Prédikátor 11:4). Az egyik fordítás ezt így adja vissza: „Ha a tökéletes körülményekre vársz, soha semmit nem fogsz elvégezni” (NLT). Azt mondod, arra vársz, hogy Isten mozduljon? Felmerült már benned, hogy ő talán épp arra vár, hogy te mozdulj végre?

2) Arra, hogy mindenki egyetértsen veled? Amikor Dávid bejelentette, hogy szándékában áll megküzdeni Góliáttal, bátyja, Eliáb, aki Saul király seregének egyik parancsnoka volt, azt mondta neki, hogy menjen haza, mert itt csak szégyent hoz a családjára. Dávid azonban nem hagyta magát lebeszélni, kiállt, és legyőzte az óriást. Isten segítségével erre te is képes lehetsz!

3) Míg úgy nem érzed, hogy alkalmas vagy a feladatra? Isten nem mindig a felkészülteket hívja el, de mindig felkészíti az elhívottait. Nem számít, hogy milyen a képzettséged, a nemzetiséged vagy a nemed, Isten használni tud. Oliver Wendell Holmes nyolcvanéves korában kezdett görögül tanulni. Amikor egy barátja megkérdezte, miért teszi, ő így válaszolt: „Őszintén? Most vagy soha!” Mivel Nehémiás hajlandó volt elkezdeni, Isten dicsőséges befejezéssel ajándékozta meg. Ugyanezt megteszi érted is. Akkor hát mire vársz? Rajta, indulj!
www.maiige.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hogyan vihetünk véghez nagy dolgokat? (4)
HozzászólásElküldve: 2016. feb. 15., hétfő 09:45 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Hogyan vihetünk véghez nagy dolgokat? (4)

„Ó Uram, legyen figyelmes a füled szolgád imádságára…” (Nehémiás 1:11)

El kell kérned Istentől a tervet. Miért? Mert csak azon a terven lesz az áldása, amit ő tervezett. Nem feltétlenül isteni ötlet minden jó ötlet. A Biblia azt mondja: „Sokféle szándék van az ember szívében, de csak az Úr tanácsa valósul meg” (Példabeszédek 19:21). Honnan tudhatod, hogy a terved összhangban van Isten tervével, főleg olyankor, ha akadályokkal és szembenállással találkozol? Két dologból:
1) Tűz ég a bensődben. Jeremiás azt mondta: „Az Úr igéje… perzselő tűzzé vált szívemben, csontjaimba van rekesztve. Erőlködtem, hogy magamban tartsam, de nincs rajta hatalmam.” (Jeremiás 20:8–9). Amikor Isten égő vágyat kelt benned, akkor képessé tesz arra, hogy felülemelkedj a kedvezőtlen körülményeken. Úgy fogod érezni, hogy valami ellenállhatatlan erővel késztet, vezet, irányít – és ettől te is odaszánod magad arra. Lehet, hogy nem mindig fogod tudni megmagyarázni másoknak, de mélyen legbelül tudni fogod, hogy Isten akaratában vagy.
2) Isten megmutatja, hogy melyik úton indulj el. „Vezetem majd a vakokat olyan úton, amelyet nem ismertek, ismeretlen ösvényeken viszem őket. A sötétséget világossággá változtatom előttük, a rögös utat simává. Ezeket a dolgokat véghezviszem, nem mulasztom el.” (Ézsaiás 42:16). Figyeld meg ezeket a szavakat: ismeretlen ösvény, sötétség, rögös út – de azért ne ess kétségbe tőlük! Inkább számíts rájuk! Dávid azt mondta: „Az Úr javamra dönti el ügyemet. Uram, örökké tart szereteted…” (Zsoltárok 138:8). Dávid Istene a te Istened is – és ő nem változott egy cseppet sem!
www.maiige.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hogyan vihetünk véghez nagy dolgokat? (5)
HozzászólásElküldve: 2016. feb. 16., kedd 06:51 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Hogyan vihetünk véghez nagy dolgokat? (5)

„A várfal építői, a teherhordók és a rakodók egyik kezükkel a munkát végezték, a másikkal pedig a kopját tartották.” (Nehémiás 4:11)
Tudod hogyan építették Nehémiás és emberei Jeruzsálem várfalát? Úgy, hogy az egyik kezükben vakolókanál volt, a másikban fegyver. Miért fontos ez? Mert bár Isten odaadja nekünk a tervet, elképzelhető, hogy nekünk kell megküzdenünk a megvalósításáért. Nem mindenki szeretné, hogy sikert érj el. Sőt, lesznek, akik mindent megtesznek majd, hogy megakadályozzák. Ilyenkor kell folyamatosan emlékeztetned magad arra, hogy a tervet Istentől kaptad, hogy ő a te oldaladon áll, és hogy ha kitartasz, győzni fogsz. Ezt Isten garantálja! Hallgasd csak, mit mondtak Nehémiásról ellenségei: „A pogány népek között az a hír járja… hogy te és a júdaiak föl akartok lázadni, ezért építed a várfalat. A szóbeszéd szerint te akarsz a királyuk lenni. Sőt prófétákat bíztál meg, hogy hirdessék rólad Jeruzsálemben: Király van Júdában! Még a királynak is hírül vihetik ezt a szóbeszédet…” (Nehémiás 6:6–7). Nehémiásnak túl kellett tennie magát a fenyegetéseken és megfélemlítésen. Ezt írta válaszul: „Nagy munkát kell végeznem, ezért nem tudok elmenni. Félbemaradna a munka, ha abbahagynám, és hozzátok mennék.” (Nehémiás 6:3). Minden perc, amit arra fordítasz, hogy bírálóiddal foglalkozz, ellopja az időt Istentől kapott feladatodtól. Ne süllyedj le az ő szintjükre! Nem az számít, hogy ellenségeid mit mondanak, hanem az, hogy te mit mondasz magadnak, amikor ők már elmondták mondandójukat. Nehémiás így válaszolt nekik: „Maga a menny Istene ad nekünk sikert, és mi az ő szolgáiként kezdjük el az építést. Nektek azonban semmi részetek és jogotok nincs, emléketek sem marad Jeruzsálemben” (Nehémiás 2:20). Ez a győztes hozzáállás.
www.maiige.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Készülj fel!
HozzászólásElküldve: 2016. feb. 18., csütörtök 06:39 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Készülj fel!

„A bölcseknek az okosság a koronájuk…” (Példabeszédek 14:24 katolikus)


A Biblia azt mondja: „A bölcs bölcsességet gyűjt” (Példabeszédek 14:24 TM). Ezért ne hagyd abba a tanulást! A tudás az élet legtöbb területén robbanásszerűen nő, és ha nem maradsz naprakész, bizony lemaradsz. Ha újra és újra ugyanazt a leckét kell ismételned, az azt jelenti, hogy nem tanultad meg rendesen. Tanulmányozd azokat, akik sikert értek el azon a területen, amiben te is sikeres akarsz lenni, így megtanulhatod, mit érdemes, és mit nem szabad tenni. Hyman Rickover, az Egyesült Államok egyik admirálisa mondta: „Tanulj mások hibáiból – nem élsz annyi ideig, hogy mindet te magad elkövethetnéd!” Tehát:
1) Tiszteld azokat, akiknek szakértelme és tapasztalata nagyobb, mint a tiéd! Ahelyett, hogy visszahúzódnál előlük, keresd velük a kapcsolatot! A Biblia azt mondja: „Ki milyen lelki ajándékot kapott, úgy szolgáljatok azzal egymásnak, mint Isten sokféle kegyelmének jó sáfárai” (1Péter 4:10). Bizonyos területeken mindannyiunknak küzdelmei vannak, de vigyázz, nehogy bizonytalanságodat félreértsék, és elbizakodottságnak tartsák.
2) Légy jó hallgatóság! Ne próbálj másokra jó benyomást tenni azzal, hogy próbálsz úgy mutatkozni, mintha tudásotok mértéke egyenrangú lenne. Ha egy párbeszéd félelmetes számodra, tégy fel kérdéseket, csak arról beszélj, amiben biztos vagy, hallgass figyelmesen, így ha legközelebb találkoztok, már ennyivel előrébb leszel.
3) Minél felkészültebb vagy, annál több lehetőség adódik számodra. Ne kezdj új tananyagba, amíg nem készültél el a házi feladattal! Ha Isten elkezd magasabbra emelni, készülj fel! Készülj fel a beszédeddel, a ruhatáraddal, és készítsd fel az elmédet is! Kérj tanácsot egy megbízható baráttól, aki megérti a helyzetedet, és azt is tudja, hová kell eljutnod. Ha nem találsz ilyet, akkor olvass hozzá a témához, hogy elsajátítsd az alapokat! „Jóindulattal van a király az értelmes szolga iránt…” (Példabeszédek 14:35). Minél felkészültebb vagy, annál több lehetőség ajtaját fogja Isten megnyitni előtted.
www.maiige.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 3340 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 197, 198, 199, 200, 201, 202, 203 ... 223  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 55 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség