Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 3331 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 223  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2006. okt. 15., vasárnap 19:45 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
2 Mózes 19,5:
Ha engedelmesen hallgattok szavamra, és megtartjátok szövetségemet, akkor ti lesztek az én tulajdonom valamennyi nép közül, bár enyém az egész föld.

Róma 11,29:
Isten ajándékai és elhívása visszavonhatatlanok.

http://www.bibleserver.com/


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Oswald Chambers: Minden tőlem telhetőt az Ő uralmáért
HozzászólásElküldve: 2006. okt. 15., vasárnap 20:37 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
A MISSZIÓI ÜZENET KULCSA

„És Ő engesztelő áldozat a mi vétkeinkért; de nemcsak a mienkért, hanem az egész világért is.” I. Ján. 2 2.

A missziói üzenet kulcsa Jézus Krisztus engesztelő áldozata. Vedd elő Krisztus munkájának akármelyik részét: a gyógyítását, a megváltó és megszentelő részét, egyik sem végtelen ezek közül. „Imé az Istennek ama Báránya, aki elveszi a világ bűneit!” (Jn. l, 29) – ez már valami végtelen dolog. A missziói üzenet: Jézus Krisztusnak, mint a mi bűneinkért való engesztelő áldozatnak végtelen fontossága s a misszionárius olyan valaki, akit áthatott ez a kijelentés.
A missziói üzenet kulcsa Krisztus életének engesztelő jellege, nem pedig annak kedvessége, vagy jósága és Isten Atya-voltáról szóló kijelentése; a határtalan nagy fontosság az, hogy Ő engesztelő áldozat a mi bűneinkért. A missziói üzenet nem hazafias, nincs tekintettel sem nemzetre, sem egyénre, mert az egész világ számára szól. Mikor a Szentlélek közbelép, nem veszi figyelembe az én egyéni hajlamaim, hanem egységre von engem az Úr Jézussal.
A misszionárius olyan valaki, aki eljegyezte magát Ura és Mestere ügyének: nem kell saját szempontját hirdetnie, hanem Isten Bárányát hirdeti. Könnyebb egy olyan közösséghez tartozni, ahol azt hirdetik, hogy mit tett Jézus Krisztus értem, könnyebb az isteni gyógyítás, vagy egy különleges fajtájú megszentelődés, vagy a Szent Lélek keresztsége kegyeskedőjének lenni. Pál nem azt mondta: ,Jaj nekem, ha nem prédikálom azt, amit Krisztus tett értem’ - hanem ezt: „Jaj nékem, ha az evangéliumot nem hirdetem” (I. Kor. 9, 16). Az evangélium pedig ez: „Az Istennek ama Báránya, aki elveszi a világ bűneit.”


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Oswald Chambers: Minden tőlem telhetőt az Ő uralmáért
HozzászólásElküldve: 2006. okt. 16., hétfő 07:07 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
KULCS A MESTER RENDELETEIHEZ


„Kérjétek azért az aratásnak Urát, hogy küldjön munkásokat az ő aratásába.” Máté 9, 38.


A missziói kérdéshez a kulcs Isten kezében van és ez a kulcs nem munka, hanem imádság, azaz nem munka abban az értelemben, amint ezt a szót manapság értik, mert az Isten elkerülését jelentené esetleg. A missziói kérdéshez a kulcs nem a közönséges gondolkozás kulcsa, sem nem orvosi kulcs, sem a műveltségnek, nevelésnek, vagy éppen evangélizációnak a kulcsa. A kulcs: az imádság. „Kérjétek azért az aratásnak Urát.” Természetesen, az imádság nem gyakorlatias, hanem ellene mond az értelemnek; el kell ismernünk, hogy az imádság a közönséges gondolkozás szempontjából együgyű dolog.
Jézus Krisztus világtervében nincsenek nemzetek, hanem csak a világ. (Róm. 2, 11.) Hányan vagyunk, akik személyekre való tekintet nélkül imádkozunk és csak egyetlen Személyre, Jézus Krisztusra vagyunk tekintettel? Az Övé az aratás, amelyet nyomorúság és bűn érlelt meg, és ez az az aratás, amelyért imádkoznunk kell, hogy munkások küldessenek ki a learatására. Minket egészen igénybe vesz a mindennapi munkánk, míg körülöttünk köröskörül emberek érettek az aratásra: mi mégsem aratunk le egyet sem közülük, hanem túlbuzgó tevékenykedéssel pazaroljuk Urunk idejét. Tegyük fel, hogy beköszönt a válság atyád életében, testvéred életében; ott vagy-e te akkor, mint munkás, hogy learasd az aratást Jézus Krisztus számára? ,Óh igen, de nekem egészen különös munkám van!’ Egy keresztyénnek sincs különös munkája. A keresztyén ember arra van hívatva, hogy Jézus Krisztus tulajdona legyen, olyan valaki tehát, aki nem nagyobb Mesterénél, olyan valaki, aki nem írja elő Jézus Krisztusnak, hogy mit tegyen vele. Urunk nem valami különleges munkára, hanem a Maga számára hív. „Kérjétek azért az aratásnak Urát” és Ő majd kiterveli a körülményeket, és munkába küld titeket.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Oswald Chambers Minden tőlem telhetőt az Ő uralmáért
HozzászólásElküldve: 2006. okt. 17., kedd 07:04 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
NAGYOBB CSELEKEDETEK

„Nagyobbakat is cselekszik azoknál; mert én az én Atyámhoz megyek.” Ján. 14, 12.


Az imádság nem tesz minket nagyobb cselekedetekre alkalmassá: hanem az imádság maga a nagyobb cselekedet. Rendesen úgy gondolkozunk az imádságról, mint ami jó gyakorlat magasabbrendű erőink számára, hogy előkészítsen minket Isten munkái végzésére. Jézus Krisztus tanításában az imádság a Váltság csodájának működése bennem, amely a Váltság csodáját hozza létre másokban is Isten hatalma által. Az imádság eszköz arra, hogy ennek gyümölcse megmaradjon, de ne feledd, hogy ez a Váltság halálküzdelmére, nem pedig az én halálküzdelmemre alapított imádság. Csak a gyermek kap feleletet imádságaira; a bölcs ember nem.
Az imádság a csata; mindegy, bárhol vagy is. Bárhogyan szabja is ki Isten életkörülményeid, kötelességed, hogy imádkozz. Sohase engedd meg magadnak azt a gondolatot, hogy ’nem vagyok hasznos azon a helyen, ahol most vagyok’, minthogy minden bizonnyal nem lehet semmi hasznod ott, ahol nem vagy. Bárhová helyezett is Isten, imádkozz minden körülmények közt, kiálts az Úrhoz mindenkor. „Ha valamit kértek az én nevemben, én megcselekszem azt”: (Jn. 14, 14.) Nem akarunk imádkozni, hacsak meg nem rettenünk; és ez a lelki önzés legtökéletesebb formája. Munkálkodnunk kell abban az irányban, amelyet Isten kijelölt számunkra; Ő pedig azt mondja: imádkozz. „Kérjétek azért az aratásnak Urát, hogy küldjön munkásokat az Ő aratásába”.
Nincs semmi rendkívüli egy munkás ember munkájában; mégis a munkás ember az, aki a lángész gondolatait megvalósítja. Éppen így a munkálkodó keresztyén ember az, aki megvalósítja az ő Mestere gondolatait. Te munkálkodsz, amikor imádkozol, és Isten szempontjából eredményeket érsz el állandóan. Micsoda meglepetés lesz, amikor majd a fátyol fellibben, és találkozol a lelkekkel, akiket te arattál le, egyszerűen azért, mert megszoktad, hogy Jézus Krisztustól vedd parancsaid.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Oswald Chambers: Minden tőlem telhetőt az Ő uralmáért
HozzászólásElküldve: 2006. okt. 18., szerda 06:40 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
A MISSZIÓI BUZGÓSÁG KULCSA


„Mert az Ő nevéért mentek ki:” 3. Jn 7.

Urunk megmondta nekünk, hogyan nyilatkozhat meg Iránta való szeretetünk. „Szeretsz-e engem?” „Legeltesd az én juhaimat” (Jn 21, 7) : azonosítsd magad az én más emberekkel kapcsolatos érdekeimmel és ne Engem azonosíts más emberekkel kapcsolatos saját érdekeiddel. Az I. Kor. 13, 4-8. ennek a szeretetnek a jellemző vonásait írja le, Isten szeretete az, amely ott kifejezésre jut. Jézus iránt érzett szeretetem próbaköve a gyakorlati élet, minden egyéb csak érzelgős szóbeszéd. A Jézus Krisztushoz való hűség a Váltság természetfölötti munkája, melyet a Szentlélek végez el bennem, Aki Isten szeretetét árasztja szívembe. Ez a szeretet hatásosan munkálkodik általam mindenkivel szemben, akivel csak találkozom. Hű maradok az Ő Nevéhez, bár a közönséges gondolkozásnak minden ténye meghazudtolni látszik Őt, és arról akar meggyőzni, hogy nincs Neki több hatalma, mint a reggeli ködnek.
A misszionárius buzgóságának a kulcsa az, hogy semmihez és senkihez ne legyen odakötve, egyedül csak Magához az Úr Jézushoz, úgy azonban, hogy azért ne szakadjon el külsőleg e világ dolgaitól. Urunk meglepően járatos volt a közönséges dolgokban: Ő csak belsőleg tartotta magát tőlük távol. A külső tartózkodás gyakran azokhoz a dolgokhoz való titkos és eleven ragaszkodásnak a jele, amelyektől külsőleg távol tartjuk magunkat.
A misszionárius hűsége abban áll, hogy lelkét teljes igyekezettel nyitva tartja az Úr Jézus Krisztus természete számára. Azok a férfiak és nők, akiket kiküld Urunk a Maga vállalkozásaira, a mindennapi élet közönséges, rendes emberei, akiknek van azonban többletük: teljes odaszentelődésük Jézus Krisztus iránt, melyet a Szentlélek munkál bennük.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 18., szerda 09:15 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 08:33
Hozzászólások: 1884
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
„Akik könnyezve vetnek, ujjongva aratnak majd!” (Zsolt. 126:5)

A sírás a magvetés idejéhez tartozik: könnyel öntözzük szántóföldünket. Az aggodalom könnyeitől felázott talajból így annál korábban kel ki a mag. (…) A komoly meggyőződésből hirdetett igazság kétszeresen élő igazság az emberek számára, ezért ne szakítsuk félbe magvetésünket, amikor sírunk, inkább kettőzzük meg erőfeszítésünket, hiszen éppen ilyenkor van itt az alkalmas idő.
Nem a nevetés jellemzi a mennyei magvetést, sokkal inkább a lelkek iránt érzett őszinte aggodalom. Így kell hirdetnünk az evangéliumot, nem felületes könnyedséggel. Ismeretes, hogy sokan, akik könnyű szívvel mentek a háborúba, odavesztek. Sokszor ugyanez érvényes a könnyűszerrel végzett szellemi magvetésre is. (…)
Mikor szemedet elhomályosítják az ezüst könnyek, gondolj az arany gabonára. Tudj hát örvendezni a jelen bajlódásai és csalódásai közepette, hiszen az aratás bőségesen kárpótol majd mindezért!”

/Spurgeon: Isten ígéreteinek tárháza/


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 18., szerda 15:23 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 11., szerda 13:59
Hozzászólások: 496
Tartózkodási hely: Kassa kerülete
Boglárka, köszi, hogy a fenti Spurgeon-t bemásoltad.

..

A mai Igék az Isteni fénysugarak minden napra c. könyvből:

- Az egyik katona lándzsával átszúrta az oldalát, amelyből azonnal vér és víz jött ki. Jn 19,34
- Annak a szövetségnek a vére az, amelyet az ÚR kötött veletek. 2 Móz 24,8
- A testnek élete a vérben van, én pedig az oltárra adtam azt nektek, hogy engesztelésül legyen a ti életetekért. 3 Móz 17,11
- Mert lehetetlen, hogy a bakok és bikák vére eltörölje a bűnöket. Zsid 10,4
- És Jézus mondta nekik: Ez az én vérem, az új szövetség vére, amely sokakért kiontatik. Mk 14,24
- Az Ő tulajdon vérével ment be egyszer s mindenkorra a szentélybe és örök váltságot szerzett. Zsid 9,12
- Békességet szerzett a keresztfán kiontott vére által. Kol 1,20
- Tudván, hogy nem veszendő holmin, ezüstön vagy aranyon váltattatok meg...; hanem drága véren, a hibátlan és szeplőtlen Báránynak, Krisztusnak a vérén. 1 Pt 1,18-19
- Tiszta vizet hintek rátok, hogy megtisztuljatok. Minden tisztátalanságotoktól és minden bálványotoktól megtisztítlak benneteket. Ez 36,25
- Járuljatok azért oda tiszta szívvel és teljes hittel, mint akiknek szíve megtisztult a gonosz lelkiismerettől. Zsid 10,22

Hála és dicsőség az ÚRnak ezért a szövetségért és hűségéért!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 18., szerda 19:12 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 08:33
Hozzászólások: 1884
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
najda írta:
Boglárka, köszi, hogy a fenti Spurgeon-t bemásoltad.


Örülök, hogy vigaszt, bátorítást adott neked is!
(És te is, ha valamit érdemesnek tartasz megosztani másokkal, írd be ide.)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Oswald Chambers: Minden tőlem telhetőt az Ő uralmáért
HozzászólásElküldve: 2006. okt. 19., csütörtök 07:07 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
AZ ELREJTETT TITOK

„Az én országom nem e világból való.” Jn 18, 36.

Az Úr Jézus Krisztusnak nagy ellensége a mai világban a gyakorlati munkákról való ama felfogás, amely nem az Új-Testámentumból, hanem a világi gondolkozásból származik, és amelynek az a jellemvonása, hogy igen nagy gondot fordít a vég nélküli erőre és a tevékenykedésre, de semmit sem törődik az Istennel való magánélettel. Nem jó helyre teszi tehát a hangsúlyt. Jézus azt mondta: „Az Isten országa nem szemmel láthatólag jő el..., mert ímé az Isten országa ti bennetek van” (Lk. 17, 20-21.), titkon, elrejtve. A tevékeny keresztyén ember igen gyakran mintegy kirakatban él. Pedig életünk legeslegbelseje az, amiben életünk ereje megnyilvánul.
Meg kell szabadulnunk a vallásos korszellem ragályos betegségétől, amelyben élünk. Urunk életében semmi sem volt a rettenetes tevékenységnek abból a hajszájából és rohanásából, amelyet mi olyan nagyra becsülünk; a tanítványnak pedig olyannak kell lennie, mint Mestere. Jézus Krisztus országának központi gondolata a Hozzá való személyes viszony, nem pedig az embernek a köz javára való hasznossága.
Egy bibliai iskola ereje nem a gyakorlati tevékenységében van: minden ereje abban a tényben rejlik, hogy alkalom nyílik ott arra, hogy Isten igazsága áthassa a hallgatók lelkét. Fogalmad sincs arról, hogy Isten merre jelölte ki életpályád; nem tudod, milyen feladatok elé állít, akár itt, akár külföldön, és ha túlbuzgó erőfeszítésekre pazarolod az időd, ahelyett, hogy Isten Váltságának nagy, alapvető igazságaiban igyekeznél elmélyülni, meghökkensz majd, amikor az erőpróba ideje eljön. De ha az Isten előtt való elmélyülésnek ezt az idejét azzal töltötted, hogy az élet „nem-gyakorlati” vonalán belegyökereztél Istenbe, és alapot vetettél Benne, hű maradsz Hozzá, bármi történjék is.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Oswald Chambers: Minden tőlem telhetőt az Ő uralmáért
HozzászólásElküldve: 2006. okt. 20., péntek 06:33 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
AZ ÉN AKARATOM-E ISTEN AKARATA?

„Mert ez az Isten akaratja, a ti szentté lételetek.” I. Thess. 4, 3.

Nem arról van szó, hogy Isten hajlandó-e megszentelni engem; hanem arról, hogy én is akarom-e ezt? Hajlandó vagyok-e arra, hogy engedjem, hadd vigye véghez bennem Isten mindazt, ami a váltság által lehetségessé vált? Hajlandó vagyok-e engedni, hogy Jézus megszenteljen engem, és Jézus élete nyilvánvalóvá legyen az én halandó testemben? Ne mondd, hogy úgy vágyódol a megszentelődésre. Nem kell; hagyj fel a vágyódással és cselekedj: „..Jövök semmit nem hozva.” Fogadd el Jézus Krisztust föltétlen hittel, hogy „szentségül” (I. Kor. 1, 30.) legyen neked, és akkor Jézus váltságának nagy csodája valósággá válik benned. Mindaz, amit Jézus lehetővé tett, az enyém lesz Isten szabad, szerető adományozása folytán annak az alapján, amit Ő elvégzett. Az én magatartásom, mint megváltott és megszentelt léleké, a mélységes és alázatos szentség magatartása, (minthogy büszkélkedő szentség nincs is). Ez a szentség haláltusázó megbánásra, kibeszélhetetlen szégyen- és megaláztatás-érzésre van alapítva. Ennek a szentségnek az alapja annak a tudomásulvétele is, hogy Isten szeretete felajánlotta magát nekem akkor, amikor én még semmit sem törődtem Vele, és elvégzett mindent az én üdvösségemre és megszentelődésemre/ld. Róm 5. 8/.Nem csoda, ha Pál azt mondja: „Semmi . . . nem szakaszthat el minket az Istennek szerelmétől, mely vagyon a mi Urunk Jézus Krisztusban” (Róm 8, 39).
A megszentelődés egyesít Jézus Krisztussal és Benne Istennel, és ezt egyedül Krisztus felséges váltsága tette lehetővé. Az eredményt sohase vedd oknak. Az eredmény énbennem: engedelmesség, szolgálat és imádság és a csodás megszentelődésért való szótlan hálának és imádatnak a látható eredménye, amely a váltság következtében ment végbe bennem.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Oswald Chambers: Minden tőlem telhetőt az Ő uralmáért
HozzászólásElküldve: 2006. okt. 21., szombat 08:10 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
ÖSZTÖNTŐL HAJTVA

„Épülvén a ti szentséges hitetekben . . .” Judás 20.

Urunkban semmi sem volt az ösztönösségből, sem a hidegvérűségből, hanem nyugodt erő volt benne, mely sohasem vált félelemmé. Legtöbben nem Isten szerint, hanem vérmérsékletünknek megfelelően formáljuk keresztyénségünket. Az ösztön a természeti élet jellemvonása, de Urunk mindig figyelmen kívül hagyja azért, mert akadályozza a tanítvány életének a kifejlődését. Figyeld meg, hogyan korlátozza Isten Lelke az ösztönöket; azok az akadályok azonban, amelyeket a Szentlélek állít elénk, csak öntudatunk lázongását keltik fel és a magunk igazának bizonyítgatására késztetnek minket. Egészen rendben van, ha a gyermekben megvan az ösztön, de veszedelmessé válik a felnőttben: az ösztöne szerint élő ember mindig ingerlékeny. Az ösztönt fegyelmezés által szemléletté kell nevelnünk.
A tanítványság teljesen Isten természetfölötti kegyelmére épül. Könnyű a vízen járni az ösztönös vakmerőség pillanataiban, de a szárazföldön járni, mint Jézus Krisztus tanítványa, egészen más dolog. Péter a vízen járt, hogy Jézushoz mehessen, de ő a szárazföldön is messzire követte. Némely válságban meg tudunk állni Isten kegyelme nélkül is, az emberi természet és büszkeség elégséges arra, hogy bámulatosan szembe tudjunk szállni a megpróbáltatásokkal. De Isten természetfölötti kegyelmére van szükség ahhoz, hogy naponként huszonnégy órán át szent életet éljünk, hogy a bajok közepette is Jézus tanítványaiként járjunk, hogy a rendes, észrevétlen, semmibe sem vett életet úgy éljük, mint Jézus tanítványai. Az már velünk született érzésünk, hogy Istenért rendkívüli dolgokat kell tennünk; mégsem tesszük. Rendkívülieknek kell azonban lennünk a közönséges dolgokban, szentnek lennünk a zug-utcákban és aljas emberek közt is. Ezt azonban nem lehet öt perc alatt megtanulni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Oswald Chambers: Minden tőlem telhetőt az Ő uralmáért
HozzászólásElküldve: 2006. okt. 22., vasárnap 06:17 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
A SZENT LÉLEK BIZONYSÁGTÉTELE

„Ez a Lélek bizonyságot tesz a mi lelkünkkel együtt . . :” Róm 8, 16.

Az a veszedelem fenyeget minket, hogy a cserekereskedelem üzleti szelleme lesz rajtunk úrrá, amikor Istenhez közelítünk; bizonyságtételt akarunk kapni, mielőtt megtettük volna, amit Isten mondott. ,Miért nem jelenti ki Isten Magát nekem’? Nem teheti; és ez nem azt jelenti, hogy nem akarja, hanem azt, hogy nem teheti, mert te útjában vagy mindaddig, míg nem akarod átadni magad Neki teljesen. Mihelyt ezt megteszed, Isten azonnal bizonyságot tesz Önmagának; nem tehet bizonyságot neked, de azonnal bizonyságot tesz benned lévő természetének. Ha megkaptad a bizonyságtételt a valóság megtörténte előtt, érzelgős meghatottság lesz a dolog vége. Mikor cselekvésbe kezdesz a váltság alapján és felhagysz azzal, hogy Istennel vakmerően perbe szállj, Isten azonnal megadja bizonyságtételét. Amint felhagysz az okoskodással és érveléssel, Isten azonnal bizonyságot tesz arról, amit Ő tett, és akkor ámulunk el a magunk vakmerőségén, hogy így megvárakoztattuk Őt. Ha kétséged van afelől, hogy Isten meg tud szabadítani a bűntől, vagy engedd, hogy tegye ezt meg, vagy mondd meg a szemébe, hogy nem tudja megtenni. Ne hivatkozz erre, vagy arra az emberre, hanem próbálj Mt. 11, 28. szerint cselekedni: „Jöjjetek énhozzám!” Jöjjetek, ha fáradtak és megterheltek vagytok; könyörögjetek, ha tudjátok, hogy rosszak vagytok (Lk. 11, 13). Hajlandóságunk van arra, hogy a közönséges gondolkozás szerinti döntéseinkből származó egyszerűséget összetévesszük a Lélek bizonyságtételével, de a Lélek csak a saját természetének, a váltság munkájának tesz tanúbizonyságot, a mi értelmünknek soha. Ha értelmünknek akarunk bizonyságot tétetni Vele, nem csoda, hogy sötétségben és zavarban vagyunk. Tedd túl magad mindezen; bízzál Őbenne és Ő bizonyságot fog tenni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Oswald Chambers: Minden tőlem telhetőt az Ő uralmáért
HozzászólásElküldve: 2006. okt. 23., hétfő 07:06 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
EGY MORZSÁT SE ABBÓL!

,,Azért, ha valaki Krisztusban van, új teremtés az; a régiek elmúltak.” 2. Kor. 5, 17.

Urunk sohasem kedvez előítéleteinknek, hanem megöldökli őket, ellenük szegül. Azt képzeljük, hogy Isten különösen érdeklődik a mi különleges előítéleteink iránt; egészen bizonyosak vagyunk afelől, hogy Isten sohasem fog velünk úgy bánni, amint más emberekkel kell szerintünk bánnia. ,Istennek nagyon szigorúan kell bánnia más emberekkel, de, természetesen, Ő tudja azt, hogy az én előítéleteim egészen elfogadhatók.’ Meg kell tanulnunk: ’Egy morzsát se abból!’ Isten ahelyett, hogy a mi előítéleteink pártján volna, egyenesen meg akarja azokat semmisíteni. Erkölcsi nevelésünkhöz hozzátartozik az, hogy Isten gondviselése egyenesen keresztezze a mi előítéleteinket és megfigyeljük, hogyan teszi Ő ezt. Isten nem viseltetik tisztelettel azok iránt a dolgok iránt, amelyeket mi Eléje viszünk. Csak egyet kíván tőlünk Isten: a mi feltétlen meghódolásunkat. Amikor újjászületünk, akkor kezd a Szentlélek munkálkodni megszentelődésünkön, és eljön az idő, ami- kor nem marad már bennünk semmi a régi állapotokból; a régi buzgóságnak vége; vége a dolgok iránti régi magatartásunknak, „mindez pedig Istentől van” (18. v.). Hogyan szerezhetjük meg azt az életet, amelyben nincs vágy, nincs önérdek, nincs zseb-érdek, hanem csak olyan szeretet, amely „nem gerjed haragra, nem rója fel a gonoszt” (I. Kor. 13, 5), amely mindig kedves? Az egyetlen lehetőség az, ha nem engedjük, hogy a régi életnek csak egy morzsája is maradjon bennünk, hanem csak egyszerű, tökéletes bizalom Istenben, olyan bizalom, hogy ne Isten áldását akarjuk többé, hanem Őt magát. Eljutottunk-e már oda, hogy ha Isten megvonja tőlünk áldásait, az nem befolyásolja Benne vetett bizalmunkat? Ha egyszer láttuk már munkában Istent, sohasem törjük a fejünket a történő eseményeken, mert tényleg bízunk Istenben, a mi Mennyei Atyánkban, Akit nem láthat a világ.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Oswald Chambers: Minden tőlem telhetőt az Ő uralmáért
HozzászólásElküldve: 2006. okt. 24., kedd 06:37 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
A SZEMPONT

„Hála pedig az Istennek, a ki mindenkor diadalra vezet minket a Krisztusban.” 2. Kor 2, 14.

Az Isten ügyéért munkálkodó ember szempontjának nem csak olyan magasnak kell lennie, amilyen csak lehet, hanem a legmagasabbnak. Ügyelj gondosan Isten szempontjának fenntartására, melyet érvényesíteni kell minden nap, lépésről-lépésre; ne gondolkozz a múló dolgokon. Semmi külső hatalom nem befolyásolhatja Isten szempontjait.
A szem előtt tartandó szempont az, hogy egyetlen cél szolgálatára vagyunk itt csupán: azért, hogy foglyok lehessünk Krisztus diadalmene-tében. Nem Isten kiállítási csarnokában vagyunk, hanem azért vagyunk itt, hogy egy dolgot tegyünk nyilvánvalóvá: lelkünknek Jézus Krisztus fogságában való feltétlen rabságát. Milyen kicsinyesek emellett a más szempontok: ,Egyedül állok, Jézusért harcolva’; ,Meg kell védelmeznem Jézus ügyét s tartanom ezt az erődöt az Ő számára.’ Pál apostol ezt mondja: ,Egy hódító harci menetében vagyok, és nem számít, milyen nehézségekkel találkozom, én mindig diadalra jutok. Vajon megvalósul-e ez az elgondolás a mi életünkben gyakorlatilag is? Pál titkos öröme az volt, hogy Isten foglyul ejtette őt, a véreskezű, Krisztus ellen lázadót, fogságba vetette és ezért van ő most itt. Pál öröme az volt, hogy az Úr foglya lehet, más nem érdekelte sem égen, sem földön. Nem illik keresztyén embernek a győzelem kivívásáról beszélni. A Diadalmasnak kell azt kivívnia olyan tökéletesen, hogy az mindig az Ő győzelme, és mi „mindezekben felettébb diadalmaskodunk” Őáltala. (Róm. 8, 37.)
„Mert Krisztus jó illatja vagyunk Istennek.” (15. v.) Jézus jó illatja áthat minket, és bárhová megyünk, csodálatos megújulás vagyunk Isten számára.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 24., kedd 09:42 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 08:33
Hozzászólások: 1884
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Bevehetetlen ércfallá teszlek ezzel a néppel szemben. Harcolni fognak ellened, de nem bírnak veled, mert én veled leszek: megsegítlek és megmentelek – így szól az Úr” (Jer. 15:20)

Az istenfélelemben és a hitben való állhatatosság olyanná teszi az embert, mint az erős ércfal, amelyet senki sem tud lerontani vagy áttörni. Az Úr ajándékai az ilyen emberek, akikre rendkívül nagy szükségünk van a gyülekezetben és a világban, de különösen a szószéken.
Ez a mai, hamis világ foggal és körömmel harcol az igazság meg nem alkuvó bajnokai ellen. Úgy látszik, semmi nem bántja úgy a Sátánt és seregét, mint a határozottság. Olyan dühösen támadja a szent elszántságot, mint ahogy az asszírok ostromolták a fallal körülvett városokat. Mekkora öröm számunkra, hogy nem tudja legyőzni azokat, akiket Isten a maga erejével erősített meg. Akiket a különféle tanítások szele hajt ide-oda, egy fuvallatra megdőlnek és elvesznek, de akik szeretik a kegyelemről szóló tanítást, mert már övék a kegyelem ajándéka, úgy állnak, mint a sziklák a háborgó tengerben.
Honnan ered ez a megingathatatlanság? „Én veled leszek” –mondja az Úr, és ez a helyes válasz. Az Úr megsegíti és megmenti hűséges szolgáit az ellenség támadásaitól. Seregek lehetnek ellenünk, de a Seregek Ura velünk van. Ne próbáljunk meghátrálni egy kicsit se, hiszen maga az Úr tart minket helyünkön. Maradjunk ott az Ő erejével.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 3331 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 223  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 11 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség