Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 259 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 18  Következő
 

Re: IGEFÉNYEK,- ahogyan bevilágitanak a szivünkbe.
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2009. okt. 24., szombat 06:19 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
Én úgy érzem, van olyan eset, amikor ez csak a "többieknek" szól, mint a hangos imádság.
Ugyanakkor az is zavar, amikor az mondjuk például reformátusok: "Uram, leborulunk előtted!" miközben szép kényelmesen ülünk a fenekünkön a kipárnázott padjainkon.
És érteni vélem azt is, amit Figyelő mond, hogy vannak, akik csak térden állva tudják Isten Igéjét olvasni. Jó lehet ilyen alázatban élni, én is vágyom erre, bár eléggé hihetetlen, hogy valaki minden esetben ezt tegye. Anyám például mindig térdelve imádkozott, de nem térden állva olvasta a Bibliáját.
A "lezserség" meg nagyon relatív fogalom. Ha valaki olyan környezetből jön, ahol szabadabb volt a légkör, neki természetes viselkedése lesz az, ami a másik számára, aki szigorúbb, korlátozóbb családból származik, vagy alkatilag csöppet merevebb, esetleg botrányosan szabadosnak tűnik. De ezek a természetes emberhez tartoznak, és sem egyik, sem másik nem feltétlenül takar mélyebb hitet. Az takar mélyebb hitet, hogy a természetes adottságainkkal szembefordulva mennyire tudjuk elviselni a másik másságát.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: IGEFÉNYEK,- ahogyan bevilágitanak a szivünkbe.
HozzászólásElküldve: 2009. okt. 24., szombat 10:56 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
nemosinex írta:
És érteni vélem azt is, amit Figyelő mond, hogy vannak, akik csak térden állva tudják Isten Igéjét olvasni. Jó lehet ilyen alázatban élni, én is vágyom erre, bár eléggé hihetetlen, hogy valaki minden esetben ezt tegye. Anyám például mindig térdelve imádkozott, de nem térden állva olvasta a Bibliáját.


Kedves Nemosinex, hát ez a rövidnagrágos, meg lezser módon való imádkozás miként értelmezhető? Ennek semmiféle jelentősége, nincs, hiszen hányszor mond az ember imát az Istenhez naponta, akár a fürdőkádban is pucéron, vagy a közértben sorban állva is! Amikor az asztal mellett ülve imát mondanak akár ingujjban is a kapott kenyérért és imát mondanak az Istenhez a betegágyban a pizsamában, hát miként lehetne ünnepi ruhára és térdeplésre korlátozni az imát? A lelkület a fontos és nem a ruha.

Annyiban egyetértek, hogy törekedni kell az illlő ruházathoz. De amikor alsóneműben, lefekvéskor nem jut eszembe egy ige és utána akarok nézni a Bibliában, akkor most öltözzem fel ünneplőbe és úgy keressem meg az éppen érdekes igeszakaszt? Vagy amikor a neten keresem meg az igét, akkor milyen ruhában keressem azt a bibliakeresővel?

A lelkület a fontos és nem a ruha!

Persze a ruha, a körülmények adott esetben rámutathatnak a lelkületre, lásd szivárványos felvonuláson papi ruhában a Bibliával üzekedő másként szexuálók...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: IGEFÉNYEK,- ahogyan bevilágitanak a szivünkbe.
HozzászólásElküldve: 2009. okt. 24., szombat 12:41 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
Szerintem kérdezd meg Figyelőt!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: IGEFÉNYEK,- ahogyan bevilágitanak a szivünkbe.
HozzászólásElküldve: 2009. okt. 24., szombat 23:48 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
nemosinex írta:
Idézet:

Az takar mélyebb hitet, hogy a természetes adottságainkkal szembefordulva mennyire tudjuk elviselni a másik másságát.



-Milyen igazad van ! - :) Pál apostol ezt mondja a korintusiaknak:

"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de nem minden épít. Ne keresse senki a maga javát, hanem a másét. (1.Kor.10,23-24)
-Lelkiismeretről beszélek, de nem a sajátunkról, hanem a másikéról. (29)
...nem a magam hasznát keresve, hanem a többiekét, hogy üdvözüljenek.(32)


-Igen, csak azt emeltem ki, ami szószerint idevág,- de nem károsítottam a mondanivalója lényegét.- Akinek kétségei támadnak, a megjelölt igehely alapján összességében megtalálja.-
-Szerintem az itteni vitáinknak is az ad alapot,ha a másik, vagy mások üdvösségét akarjuk szolgálni, nem támadva, vagy megbélyegezve a másik véleményét.

Szeretettel
Loisz

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: IGEFÉNYEK,- ahogyan bevilágitanak a szivünkbe.
HozzászólásElküldve: 2009. okt. 25., vasárnap 07:12 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
Idézet:
Szerintem az itteni vitáinknak is az ad alapot,ha a másik, vagy mások üdvösségét akarjuk szolgálni, nem támadva, vagy megbélyegezve a másik véleményét.

Én is csak ezt tudom mondani: Milyen igazad van!
Üdv szeretettel
nX.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: IGEFÉNYEK,- ahogyan bevilágitanak a szivünkbe.
HozzászólásElküldve: 2009. okt. 25., vasárnap 22:20 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
Idézet:

nX.


Kedves nX !
-Így már jobban tetszik az aláírásod, mint a síma "n"... :)

Visszatérve erre a mondatodra:

Idézet:
Ugyanakkor az is zavar, amikor az mondjuk például reformátusok: "Uram, leborulunk előtted!" miközben szép kényelmesen ülünk a fenekünkön a kipárnázott padjainkon.


-Ezt az imakezdést manapság én nem is igen hallottam,- de emlékszem, az édesanyám minden együtt imádkozásnál így kezdte.- Akkoriban engem is "zavart",-
(valójában az ottani imaközösségben általános volt)- manapság valahogy jobban megértem,... szerintem a "szív leborulását" jelenti (lelkileg értelmezve és "jó" esetben) - mégha közben ülünk is... De én sem élek ezzel...

-Viszont éppen ma került elém ez az ige: "Magasztaljátok az Úr dicső nevét, boruljatok le az Úr előtt szent öltözetben." Zsolt 29,2- és ebben a témakörben nagyon elgondolkodtató,- engem arra figyelmeztet, hogy amikor imádkozom,- a
SZENT ÉS MINDENHATÓ ÚRhoz szólok. Ez a gondolat rögtön eltüntet a szívből minden "könnyedséget" (lezserség helyett mondom ezt a kifejezést) és "tényleg"
"leborulást" érzek...

-De ott van a másik ige: "Szüntelen imádkozzatok"- Ez megint más oldalról világítja meg a témát.- Ez nem jelentheti azt, hogy gyakorlati valóságban, összetett kézzel imádkozva töltsem minden időmet... De "imádságos lelkületet" igen és azt a tudatot, hogy minden pillanatban Isten színe előtt zajlik az életem, minden cselekedetem,... Erre azt mondja Pál ap. (szabadon idézve) "Mindent úgy cselekedjetek, mint az Úrnak és nem embereknek...

-Tudom és tapasztalom, hogy ez ritkán sikerül,- de nagyon bensőséges, jó visszahatású, amikor igen,- és nem is lehet törvényszerű előírásként venni, mert
akkor belegabalyodunk, mint az írástudó farizeusok.- Én abban látom a megoldást, ha bizalommal kérem, hogy a Lélek segítsen és végezze el bennem, úgy hogy én nem is tudok róla.-

-Tegnap láttam egy doku. kisfilmet az 56-os "vöröshajú lányról", aki ma már szép hófehér hajú hetvenes,... és mind végig volt egy olyan érzésem, benyomásom, amit
úgy fogalmaztam meg, hogy "szép lelkiség" sugárzik belőle. Nagyon szimpatikus volt,- és egyszercsak -válaszolva a riporter kérdésére- mellesleg megemlíti, hogy
sikerült megvalósítania az álmát,... elvégezte a "teológiát"- (azt nem részletezte, hogy milyen szinten, mert kiderült, hogy rk.) és az elmebetegek pasztorációjában dolgozott... Ma már nyugdíjasként besegít a jelenleg ebben dolgozóknak...

-Ekkor erősödött meg bennem,- hogy igen: ez a "szeretet-lelkiség" sugárzik belőle, amiről nyilván nem is tud,.. de érezhető és szívtől-szívig hat...

Na, jól belemerültem, de jól esett elmondani,- mert megvígasztalt, hogy "így" munkálkodik a Lélek, aki lélekben és hitben az Úrral él, miközben négy fiú gyermeket nevelt a családban.

Szeretettel
L.

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: IGEFÉNYEK,- ahogyan bevilágitanak a szivünkbe.
HozzászólásElküldve: 2009. okt. 26., hétfő 15:39 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
Idézet:
-Tudom és tapasztalom, hogy ez ritkán sikerül,- de nagyon bensőséges, jó visszahatású, amikor igen,- és nem is lehet törvényszerű előírásként venni, mert
akkor belegabalyodunk, mint az írástudó farizeusok.- Én abban látom a megoldást, ha bizalommal kérem, hogy a Lélek segítsen és végezze el bennem, úgy hogy én nem is tudok róla.-

Igen. Ez: "úgy, hogy én nem is tudok róla" - úgy érzem, kulcsfontosságú mondat. És sok nyűgtől megszabadulnánk, ha nem feltétlenül akarnánk tudni, hogy milyen hatásunk van. Nem tudom, hogy vagytok ezzel, de én például az olyanszerű direkt moralizálást, amiben a hívő megmondja a hitetlennek, hogy hogyan kell helyesen gondolkodni, éreznie stb, inkább ártalmasnak, mint hasznosnak tartom. Úgy tapasztaltam, hogy ettől viszolyognak a leginkább a hitetlenek, mert ebben egyféle kioktató felsőbbrendűséggel találják szembe magukat, még akkor is, ha nem ez volt a szándék. Meg ez talán a legkönnyebb. Mindenesetre sokkal könnyebb mondani az igét, mint szótlanul élni, miközben az egész lényünkből az árad, nemcsak a szánkból. Ez, hogy csak a szánkból jön az ige, leginkább magunkról szól. Én megmondtam, leráztam magamról ezt a terhet, oszt jónapot! Ismertem viszont egy-két olyan figurát én is, szerzetest, apácát, román parasztembert, stb., akik egyszerűen csak élték az Igét, csöndesen, pánik nélkül, hitelesen. Nem nagyon akarták tudni, milyen hatásuk van. Inkább valami végtelen bizalomból fakadó békességgel, hogy Isten van ott bennük, tehát nem kell kapkodni meg látszani, meg még magukból is hozzátenni valamit. Azt hiszem, ehhez nagyon együgyűnek kell lenni. Vagy legalábbis vágyni kell az együgyűségre, hogy Isten el tudja ezt végezni bennünk. Én nagyon vágyom erre.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: IGEFÉNYEK,- ahogyan bevilágitanak a szivünkbe.
HozzászólásElküldve: 2009. okt. 26., hétfő 22:07 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
Idézet:

Igen. Ez: "úgy, hogy én nem is tudok róla" - úgy érzem, kulcsfontosságú mondat. És sok nyűgtől megszabadulnánk, ha nem feltétlenül akarnánk tudni, hogy milyen hatásunk van.


-Örülök, hogy ezt emelted ki, mert én is a legfontosabbnak tartom.- Úgy látom, amennyiben "tudni akarom", abban a pillanatban "én" vagyok, aki látszani akarok ! :( Ez aztán az egyik legnagyobb "önbecsapás!" - Ha látszatkegyességben gondolkodom, vagy rögtön "örülök", ha valaki szóváteszi és dícsér !! Ez a Sátán óriási csapdája !

-Sajnos, hallottam már olyan igehirdetést: "ha senki sem vette észre rajtad, hogy
keresztyén vagy,- nem is vagy az." - Na, ehhez mit szólsz? Én ledermedtem, merthogy egy pillanat alatt visszanézve, megállapítottam,- és feltettem magamnak a kérdést,-akkor én nem vagyok keresztyén ?, mert még senki nem tette ezt így szóvá,- "látszik rajtad"....

-Ezért van bennem nagy-nagy jelentősége ennek az Igének: "Az ember azt nézi, ami a szeme előtt van, de Isten a szívek vizsgálója." - És ez nem "önbecsapás", hanem a teljes Írás szellemében: az egyik oldalról önvizsgálatra indító,- , a másikról nézve: vígasztaló,- de semmiképen nem a "lezserségre" indító... - szerintem.


Idézet:
Isten van ott bennük, tehát nem kell kapkodni meg látszani, meg még magukból is hozzátenni valamit.
Idézet:

-Talán ez már "válasz" is... :) de nem akarom beléd fojtani a szót...

Idézet:
Azt hiszem, ehhez nagyon együgyűnek kell lenni. Vagy legalábbis vágyni kell az együgyűségre, hogy Isten el tudja ezt végezni ennünk. Én nagyon vágyom erre.


-Ezt viszont nem egészen értem,- már mint az "együgyű" kifejezést ?

(Megint összekavartam az idézetet és a válaszomat,...de talán mégis megérthető?)

Üdv.
L.

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: IGEFÉNYEK,- ahogyan bevilágitanak a szivünkbe.
HozzászólásElküldve: 2009. okt. 26., hétfő 22:37 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Loisz írod:

Örülök, hogy ezt emelted ki, mert én is a legfontosabbnak tartom.- Úgy látom, amennyiben "tudni akarom", abban a pillanatban "én" vagyok, aki látszani akarok !

idekívánkozik Reményik Sándor Akarom c. verse:



Akarom: fontos ne legyek magamnak.

A végtelen falban legyek egy tégla,
Lépcső, min felhalad valaki más,
Ekevas, mely mélyen a földbe ás,
Ám a kalász nem az ő érdeme.
Legyek a szél, mely hordja a magot,
De szirmát ki nem bontja a virágnak,
S az emberek, mikor a mezőn járnak,
A virágban hadd gyönyörködjenek.
Legyek a kendő, mely könnyet töröl,
Legyek a csend, mely mindíg enyhet ad.
A kéz legyek, mely váltig simogat,
Legyek, s ne tudjam soha, hogy vagyok.
Legyek a fáradt pillákon az álom.
Legyek a délibáb, mely megjelen
És nem kérdi, hogy nézik-e vagy sem,
Legyek a délibáb a rónaságon.
Legyek a vén föld fekete szívéből
Egy mély sóhajtás fel a magas égig,
Legyek a drót, min üzenet megy végig
És cseréljenek ki, ha elszakadtam.
Sok lélek alatt legyek a tutaj,
Egyszerű, durván összerótt ladik,
Mit tengerbe visznek mély folyók.

Legyek a hegedű, mely végtelenbe sír,
Míg le nem teszi a művész a vonót.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: IGEFÉNYEK,- ahogyan bevilágitanak a szivünkbe.
HozzászólásElküldve: 2009. okt. 27., kedd 07:30 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
Idézet:
-Ezt viszont nem egészen értem,- már mint az "együgyű" kifejezést ?

Ezt valahogy úgy értem, mint a "szüntelenül imádkozzatok" felszólítást. Vagyis, hogy Isten imádása lesz az egyetlen ügye az embernek. Mert ebben is olyan találékony a Sátán, hogy elhiteti velünk, hogy az is Isten imádása, ha érte "munkálkodom". Vagy "adakozom". Vagy "tanítok". Ezekkel csapható be ugyanis a legkönnyebben az ember, mert ezeket mind lehet - sajnos - úgy művelni, hogy teljesen kizárjuk Istent onnan. Istent imádni azonban nem lehet Isten kizárásával. Vagyis ha szüntelen imádkozom, akkor szüntelenül Istennel vagyok elfoglalva, meg a vele való viszonyommal, de nem önmagammal. Akkor nem kell esetleg külön figyelnem, hogy most elég összeszedett vagyok-e vagy netán túl lezser, mert ezek olyan hatodrangú kérdések, mint az például, hogy tudok-e "szépen" imádkozni vagy nem. Ha az életem Istenről szól, akkor nem következik be az a rövidzárlat, hogy magam körül kezdek forgolódni, meg másoktól várom, hogy megmondják, keresztény vagyok-e vagy sem, mert akkor minden Istenen keresztül érkezik vissza hozzám. Mint egy szerelmi viszonyban: én őt szeretem, ő meg engem - s az, hogy szeretnek, méltóságot, rangot ad. Ha pedig magam kezdem el magamat cicomázni, meg még izomból is hozzátenni valamit az Isten szeretetéhez, akkor kiesem ebből a harmonikus kapcsolatból.
Pilinszkynek van egy nagyon szép mondata. Nem erről szól elsősorban, de erre is érvényes: "Meg kell tanulnunk vágyakozni az után, ami a miénk." Valahogy így értem az Istennel való harmonikus viszonyt is, hogy ne másra, többre vágyjunk, hanem ennek a hihetetlen mélységeit és magasságait kívánjuk megtapasztalni, s azt a még hihetetlenebb csodát, hogy ez egész egyszerűen a miénk.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: IGEFÉNYEK,- ahogyan bevilágitanak a szivünkbe.
HozzászólásElküldve: 2009. okt. 27., kedd 07:49 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
.

Erika !

Nagyon eltaláltad ! Ez a vers gyönyörű, mélytartalmú, és éppen idevág.-
Régről ismerem, de ahányszor olvasom, mindig ad valami újat !

Köszi !
Loisz

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: IGEFÉNYEK,- ahogyan bevilágitanak a szivünkbe.
HozzászólásElküldve: 2009. okt. 27., kedd 08:29 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
.

Idézet:
Vagyis, hogy Isten imádása lesz az egyetlen ügye az embernek.


-Á, igen,- "egy"-ügyű. Egyetlen főügye van és ez rányomja bélyegét az egész emberre.- Igaz. - Az emlékeimben két lelkész és egy diakonissza testvér jelenik meg, akik ilyenek voltak.- És bizony "sugárzott" az arcuk!
Még "kereső" korombeli emlék, de szinte ledöbbentett, nagyon megragadott és
MEGERŐSÍTETT abban, hogy "kell lennie annak a szellemi nagyságnak, akiről ők beszélnek,-" hiszen a hatása érződik rajtuk és belőlük.- Erre énbennem is nagy vágyakozás támadt, hogy én is megtaláljam!

-Megtaláltam ? - Igen, vagyis Ő talált meg engem ! - Belül a lelkemben sokszor érzem azt a kimondhatatlan örömöt, amit igéje gerjeszt bennem !- Az viszont nem téma, hogy látszik-e rajtam.- Nem foglalkozom vele ! - Hiszen ez a megszentelődés következménye, úgy gondolom,... ami egy folyamat és az engedelmességünkön múlik, mennyire erősödik bennünk.-

-Van egy meghatározás: "A valódi hit két lábon áll : bizalom (Isten iránt) és engedelmesség Őneki." - Sokáig nem egészen értettem,-- a bizalmat igen,-- de, hogy miért pont az engedelmesség, ? ez ellen az értelmem sokáig értetlenkedett, tiltakozott... Persze, mert ennek a tartalmát azonosítottan fogtam fel eleinte azzal, amit a napi életben a szülők, tanárok, elöljárók stb. megkívántak,- és ami sokszor "nyűg" volt.

-Amikor lassan-lassan kibontakozott, hogy ez az engedelmesség egészen MÁS. - Ez "azonosulás" Isten akaratával, és ha belesimulunk, az: boldogság,...közelebb kerülthozzám az az "érthetetlen" ige is, amit Pál ap. írt a Korintusiaknak: "...tele vagyok vígasztalódással, minden nyomorúságunk ellenére: csordultig vagyok örömmel." (2.Kor. 7,4) - és: "... Isten félelmében tegyük teljessé a mi megszentelődésünket." (7,1)

Üdv.
L.

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: IGEFÉNYEK,- ahogyan bevilágitanak a szivünkbe.
HozzászólásElküldve: 2009. nov. 22., vasárnap 19:18 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
.

Pál írja: "A Krisztusba vetett hit által van igazságom Istentől a hit alapján, hogy megismerjem őt és feltámadása erejét." Fil 3,9-10

-Ennek az igének alapján írt igehirdetésben olvastam:

"Isten olyannak lát, amilyenek nem vagyunk." (Ti. igaznak, holott bűnösök vagyunk.)

Valahogy nem érzem ezt így jónak. - "Igaznak lát, pedig bűnös vagyok."
T.képen a megigazulás témája.-

Inkább így látom: Isten "Krisztusban" igaznak lát engem. Krisztus igaz, és mivel én
hit által a Krisztusban vagyok, ezért Isten előtt igaz vagyok.-

- ?

L.

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: IGEFÉNYEK,- ahogyan bevilágitanak a szivünkbe.
HozzászólásElküldve: 2009. nov. 22., vasárnap 20:51 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
Loisz írta:
.

"Isten olyannak lát, amilyenek nem vagyunk." (Ti. igaznak, holott bűnösök vagyunk.)


Nem hiszem, hogy a képeknek különösebb jelentősége lenne, ha a lényeg megvan. Csak a könnyebb elképzelhetőség kedvéért: gondolj a holdfényre!
üdv
nX


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: IGEFÉNYEK,- ahogyan bevilágitanak a szivünkbe.
HozzászólásElküldve: 2009. nov. 23., hétfő 16:09 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
nemosinex írta:
Loisz írta:
.

"Isten olyannak lát, amilyenek nem vagyunk." (Ti. igaznak, holott bűnösök vagyunk.)


Nem hiszem, hogy a képeknek különösebb jelentősége lenne, ha a lényeg megvan. Csak a könnyebb elképzelhetőség kedvéért: gondolj a holdfényre!
üdv
nX



Szia nX !

Örülök Neked ! -
"gondolj a holdfényre! ? Bevallom: nem lett könnyebb az elképzelhetőségem... hogy érted ezt ? (Nem akarok találgatni) :)

L.

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 259 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 18  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség