Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 21 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő
 

Miben lett más az életem a Jézussal való találkozás után?
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2009. máj. 13., szerda 07:32 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 08:33
Hozzászólások: 1884
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Ebben a topikban lehetne bizonyságot tenni sokszínű tapasztalatainkról, miben lett más az életünk, miután befogadtuk az életünkbe Jézust.

Nekem elsőként az jut eszembe, hogy megtapasztaltam az ige igaz valóságát: „Sziklára állította lábamat, biztossá tette lépteimet.” Zsoltárok 40:3
Amikor még a megtérésen innen voltam, ha valami bánat, baj ért, azonnal úgy éreztem, mintha kihúzták volna a talajt a lábam alól. Mióta Istenre bíztam az életem, valóban úgy érzem, sziklára állította lábamat, mert bármi nehézség ér, tudom, hogy nem vagyok egyedül, bizton számíthatok rá…tud a nehézségeimről, s azért történhetett meg, mert ezt is a javamra akarja fordítani. Megengedi a nehezeket, de erőt ad, fölé emel, „tenyerén hord”.

Még egy érdekes dolgot említek meg: úgy látom, akkor is vigyázott rám, amikor én még Nélküle intéztem a dolgaimat.
Visszamenőleg látom, hogy olyanfajta gátlásokat épített bennem, amik – akaratomtól függetlenül - megvédtek attól, hogy bizonyos dolgokat megtegyek. Amikor megtértem, tapasztaltam, hogy ez a „külső védelem” megszűnt, már a Szentlélek igazgatott belülről, és az akarati döntésemen múlt, hogyan cselekszem adott kérdésben. (Nem tudom ezt jobban megmagyarázni. Egyébként arról jutott eszembe, hogy van egy fiatal lány ismerősöm, akinél látom ezt, hogy nagyon szeretne a kortársaihoz igazodva sok mindenbe belemenni /ivás, kábítószer/, de nem bírja megtenni, van egy akaratától független gátlás, ami megakadályozza ebben.)

Kérlek, folytassátok a sort a saját gondolataitokkal!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Miben lett más az életem a Jézussal való találkozás után
HozzászólásElküldve: 2009. máj. 13., szerda 21:23 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Boglárka írta:
Ebben a topikban lehetne bizonyságot tenni sokszínű tapasztalatainkról, miben lett más az életünk, miután befogadtuk az életünkbe Jézust.


A legmeghatározóbb változás az volt, hogy az életem vezetését letettem az Úr kezébe: nem a saját terveimre kértem áldást, de igyekeztem megérteni, hogy az előttem álló konkrét kérdésekben mi az Úr akarata, s azt tenni.Az engedelmesség következménye gyakran az volt, hogy "kilógtam" a sorból, de az Úr Jézus békessége betöltött, s ez fontosabb volt, mint az emberek lesajnáló véleménye.
Ha valamiben mégis ragaszkodtam a magam elgondolásához, annak viszont mindig megvolt a rossz következménye.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Miben lett más az életem a Jézussal való találkozás után
HozzászólásElküldve: 2009. máj. 14., csütörtök 05:46 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 08:33
Hozzászólások: 1884
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Erika írta:
A legmeghatározóbb változás az volt, hogy az életem vezetését letettem az Úr kezébe


Igen, ez valóban a legmeghatározóbb!, természetes kell/ene legyen minden hívő életében, hisz a megtérés ezt jelenti: innentől Jézus az életem Ura, neki engedelmeskedem.
Amikor (megtérésem előtt egy évvel) a testvérek elmondták nekem, hogy az üdvözülés akkor lehetséges, ha ELFOGADOM JÉZUS VÁLTSÁGÁT, először arra gondoltam: „Csak ennyi, hogy elfogadom?!”, de a Szentírást olvasva, megláttam, hogy ennek vannak „járulékai”:

„mindenki gyűlöl majd titeket az én nevemért, de aki mindvégig kitart, az üdvözül.” (Máté 10:22),

„Aki hisz a Fiúban, annak örök élete van, aki pedig nem engedelmeskedik a Fiúnak, nem lát majd életet, hanem az Isten haragja marad rajta." (János 3:36)

Ha valaki nem hordozza a maga keresztjét, és nem jön utánam, az nem lehet az én tanítványom. "Mert ki az közületek, aki tornyot akar építeni, és nem ül le előbb, és nem számítja ki a költséget, hogy telik-e mindenre a befejezésig? Nehogy - miután alapot vetett, de nem tudta befejezni - gúnyolni kezdje mindenki, aki látja,” (Lukács 14:29)

stb.

És „leültem kiszámítani a költségeket”, vagyis számot vetettem, hogy vállalom-e, mielőtt döntöttem, hogy befogadom Jézust az életembe.
___

Folytatva a sort, miben lett más az életem ez után a döntés után…
Nem lófráltam addig sem minden cél nélkül, az életem mégis akkor nyerte el igazi értelmét, amikor Isten gyermeke lettem. A Vele való kapcsolat, az Érte végzett szolgálat olyan gazdag tartalmat adott az életemnek, amit semmilyen világi siker, karrier nem tudna betölteni, helyettesíteni. Sőt, ha a legnagyobb anyagi, szellemi sikereket megélném is a világban, mégis ott maradna egy üresség érzet, amit (most már tudom) egyedül Isten tud betölteni.
(Valaki egyszer azt mondta: „minden ember szívében van egy Isten alakú űr”…)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Miben lett más az életem a Jézussal való találkozás után
HozzászólásElküldve: 2009. máj. 14., csütörtök 20:59 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
Boglárka írta:

És „leültem kiszámítani a költségeket”, vagyis számot vetettem, hogy vállalom-e, mielőtt döntöttem, hogy befogadom Jézust az életembe.



--Boglárka ! Bocsáss meg, de ezt nem értem.- Szószerint "számítgattad"
mivel jár a Jézus követése...?


Szeretettel
L.

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Miben lett más az életem a Jézussal való találkozás után
HozzászólásElküldve: 2009. máj. 14., csütörtök 21:19 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 08:33
Hozzászólások: 1884
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Loisz írta:
Boglárka írta:

És „leültem kiszámítani a költségeket”, vagyis számot vetettem, hogy vállalom-e, mielőtt döntöttem, hogy befogadom Jézust az életembe.



--Boglárka ! Bocsáss meg, de ezt nem értem.- Szószerint "számítgattad"
mivel jár a Jézus követése...?


Szeretettel
L.


„Ha valaki nem hordozza a maga keresztjét, és nem jön utánam, az nem lehet az én tanítványom. Mert ki az közületek, aki tornyot akar építeni, és nem ül le előbb, és nem számítja ki a költséget, hogy telik-e mindenre a befejezésig? Nehogy - miután alapot vetett, de nem tudta befejezni - gúnyolni kezdje mindenki, aki látja,” (Lukács 14:29)

Kedves Loisz,

azt, hogy „leültem kiszámítani a költségeket”, nem szó szerint értettem, pusztán visszautaltam a fenti igére, ahol arról van szó (legalábbis az én olvasatomban), hogy tisztában kell lenni azzal, hogy mit vállal el az ember. Tehát itt arról beszéltem, hogy nem úgy fogadtam be Jézust az életembe, hogy azt gondoltam volna, hogy az majd csak örömet hoz az életembe, hanem annak tudatában döntöttem, hogy tudtam, kapok „keresztet” (más szóval nehezeket) is.

Amikor a topiknál a nevedre rákattintottam, csalódottan láttam, hogy csupán egy kérdést írtál, de semmit arról, hogy neked milyen változást hozott az életedbe a Jézussal való találkozás.

B.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. máj. 14., csütörtök 22:42 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
.

Köszönöm a válaszodat Boglárkám ! - Bevallom, ez az ige az Úrral
való találkozásomkor még nem bírt nagy jelentőséggel.-Engem abban az
időben annyira betöltött Jézus tiszta szentsége és szeretete, hogy én
semmit sem mérlegeltem.- Az isteni utáni vágy annyira betöltött,- hogy
"nem számoltam." - Voltak is később bukásaim, ami -lehet- ennek is
betudható.-

-De annál csodálatosabb volt, hogy Jézus lehajolt hozzám,- és csak az
volt a kérdése: "Szeretsz-e engem?" - Azóta is a legfontosabb az éle-
temben, hogy azt mondhassam: 'Igen Uram, te tudod, - hogy szeretlek
Téged'... és ezt nem idézőjelbe tettem.- Csak a magam vágyát idéztem.

-A Nagy parancsolat,- hogy "Szeresd az Urat, a te Istenedet TELJES szívedből, TELJES lelkedből, TELJES elmédből és TELJES erődből"
mélységesen megaláz,--- mert tudom, hogy "nem tudok" eleget tenni,
csak szeretnék.-

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Loisz 2009. máj. 14., csütörtök 23:15-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. máj. 14., csütörtök 23:11 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
.

-A topicban feltett kérdésre,... tehát a "Jézussal való találkozás" utáni
időszak változását nem tudom másként megfogalmazni,- csak úgy, hogy
teljes "életváltozást" hozott, és ebbe beletartozik az élet-szemlélet és élet-
mód ténylegesen.- Vagyis az élet "értelme".-

-Ha mégis az egyik legfontosabbat ki akarom emelni,- azt már a
Jézussal való "járás" időszakára tudom tenni.- Korábban elképzelni
se tudtam, hogy az "ellenséget" (aki velem szemben rosszindulatú) -
"szeretni" lehet.- Még mai napig is imaharc,- de ennek igen nagy a jelen-
tősége számomra, hogy: lehetséges.-


L.

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. máj. 15., péntek 08:58 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 08:33
Hozzászólások: 1884
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Kedves Loisz,

ez az ige tényleg nem a legismertebb, nem is a legfontosabb, nem sokan „akadnak bele”, állnak meg, hogy elgondolkozzanak rajta.

>>Bevallom, ez az ige az Úrral való találkozásomkor még nem bírt nagy jelentőséggel….Az isteni utáni vágy annyira betöltött,- hogy
"nem számoltam."


Nyilván ez természet dolga, rám jellemző, hogy – különösen életet meghatározó fontos döntésnél – mindent többször, több oldalról körüljárok, átgondolok. Általában nem érzelmi felindulásból döntök.
De különben az Isten utáni vágy nálam is jelen volt.
Néhány hónappal ezelőtt, hívő tesóimmal kérdezős játékot játszottunk, s azt a kérdést kaptam: "Mi volt az oka a megtérésednek?" Először meghökkentem. Próbáltam visszagondolni, mi is volt az oka…üdvözülni akartam?...aztán, ahogy gondolatban visszapörgettem az eseményeket, azt kellett mondjam: az volt az oka, hogy Isten megkeresett embereken, körülményeken keresztül…aztán, amikor már én vágyódtam Isten után, s a szívemben az volt, hogy szeretnék hallani Róla, jobban megismerni, akkor Ő vezetett el egy közösségbe, ahol először hallottam az újjászületés szükségességéről. (Persze, nem ’kézen fogva vezetett’, a vezetésen azt értettem, hogy Neki köszönhetően „véletlenül” (véletlenek nincsenek!, tehát Általa megrendezetten) találkoztam valakivel, akin keresztül megismertem egy hívő közösséget.) Abban az évben kezdtem el olvasni a Szentírást, s valamikor az év során akadt belém, gondolkodtam el azon a bizonyos igén is, amit említettem.

>>A Nagy parancsolat,- hogy "Szeresd az Urat, a te Istenedet TELJES szívedből, TELJES lelkedből, TELJES elmédből és TELJES erődből"
mélységesen megaláz,--- mert tudom, hogy "nem tudok" eleget tenni,
csak szeretnék.-

Én is így vagyok ezzel.

Nagyon jó volt a példa, amit írtál, hogy lehetségessé válik szeretni az ellenséget. Ez tényleg emberileg lehetetlen, de Istennek lehetséges. Mi emberek, képtelenek vagyunk rá, hogy szeressük azt, aki épp belénk rúg, de amikor befogadtuk Jézust, lehetségessé válik. Ha készek vagyunk (megtagadva magunkat, sértettségünket) Jézusnak engedni, akkor Isten – bennünk – szereti azt az embert is, aki nem kedves, bántó, cinikus, ellenséges.

B.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. máj. 15., péntek 23:49 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
.
"Mi volt az oka megtérésednek?" - kérdésre adott válaszod "alap-
vetően" IGAZ.-

-Boglárka! - ugye nem baj, ha rákérdezek...? :) - Tényleg úgy volt,
hogy "előtte" nem volt benned "keresés" Valami, vagy Valaki után ?
Ezt nem kétkedés, se vitatás, se... semmiféle "más" szándék mondatja
velem,-- csak az az egyszerű tény,- hogy megint azt látom, milyen kü-
lönbözőek Isten útjai (persze,ez természetes, de most mégis hangsúlyos)

-mert ha nekem kellene erre felelnem,- azt kellene mondanom,- hogy
egészen kora ifjúságomban, mihelyt eszmélni kezdtem azon, hogy va-
gyok és ! mi végre vagyok ?,... rögtön kerestem az értelmét... az élet
értelmét... "Evés, ívás... stb.- 50-80, akárhány évig,"--- aztán VÉGE ???

- Ez annyira lesujtó volt számomra,- csak ENNYI lenne az élet ?,- hogy
rögtön keresni kezdtem valami TÖBBET, többletet,- ÉRTELMET !

(Hangsúlyozva, hogy ma már TUDOM, nem én voltam a kezdeményező,
természetesen, Isten munkált bennem vágyat a Valaki után, de szavakba
foglalva, - visszagondolva, ezt kellene mondanom.) -

-Aztán még "hosszú" évek teltek el, mire megtérésről beszélhetnék...

-Örülök, hogy ez a "kérdés" szóba jött,- nagyon elgondolkodtató, és jó
volt visszanézni a "kezdetre".- :)

Szeretettel
L.

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. máj. 16., szombat 05:19 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 08:33
Hozzászólások: 1884
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Kedves Loisz,

igen, már előbb is kerestem az "élet értelmét", de meg sem fordult a fejemben, hogy ezzel kapcsolatos kérdéseimre Istennél volna a megoldás! A élet értelme keresése kezdetén az okkult témák felé fordultam (pl. asztrológia, számmisztika, grafológia stb.), remélve, hogy segítenek az életben való eligazodásban, megérteni önmagamat és másokat stb., és az ezekkel foglalkozásaimmal párhuzamosan Isten már keresett engem kböző embereken keresztül - mégis eltelt kb. 10 év, mire Isten felé fordult a figyelmem.

B.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Miben lett más az életem a Jézussal való találkozás után?
HozzászólásElküldve: 2009. máj. 18., hétfő 06:31 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 08:33
Hozzászólások: 1884
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Miben lett más az életem…

Más lett a gondolkodásom, ezért a gondolkodásom, nézeteim (ahogy látom a dolgokat), szempontjaim idegenek, nehezen érthetők azok számára, akik még nem találkoztak Jézussal.

Más lett fontos. Például a munkakörömben van lehetőség kutatói munkára is, amellyel elismerést szerezhetnék magamnak (és az intézménynek), de nem élek vele. Azok, akik az elismerésnél, karriernél fontosabbat nem tudnak elképzelni, azt hiszik, azért nem csinálom, mert nem is tudnám, s ezért megvetnek.
Valójában nem erről van szó. A kutatásra m.időben kevés idő jutna, hisz az egyéb feladatok meglehetősen kitöltik az időt, így igazán alapos, kiemelkedő eredményt akkor érhetnék el, ha a szabadidőt is megszállottan erre fordítanám, de nem akarom - mert akkor nem jutna időm az Istennek való szolgálatra (pl. keresővel levelezés, gyerekszolgálat), hívő testvérekkel való kapcsolattartásra stb..


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Miben lett más az életem a Jézussal való találkozás után?
HozzászólásElküldve: 2009. máj. 23., szombat 18:33 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Szia kedves Boglárka! :*:

Számomra az egyik legfontosabb, vagy talán a legfontosabb, amiben más lett az életem, hogy a gondolkodásmódom gyökerestől megváltozott. Aminek nagyon örülök, és többször eszembe jutott, hogy én egy 15 évvel ezelőtti önmagammal nagyon nem szeretnék beszélgetni, mert nagyon kiborítana az a gondolkodás.

Aminek még örülök, hogy ha merek egy kiélezett kérdésben hittel mindent egy lapra feltenni, akkor abból elképzelhetetlenül jó dolog jön ki.

Az is hihetetlen, hogy mennyi "fitestvért, nőtestvért és anyát" kap az ember akár a legváratlanabb helyről :)
És, ha ez már a földön ilyen jó, akkor milyen lehet a mennyben? (csak kár, hogy némely nőtestvérét csak ritkán látja)

De a mielőbbi viszontlátás reményében üdvözöllek:
Indu

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Miben lett más az életem a Jézussal való találkozás után?
HozzászólásElküldve: 2009. máj. 23., szombat 21:05 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
:):) ({)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Miben lett más az életem a Jézussal való találkozás után?
HozzászólásElküldve: 2009. máj. 23., szombat 22:08 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
A LÉNYEG-ben.....vagyis ......mindenben.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Miben lett más az életem a Jézussal való találkozás után?
HozzászólásElküldve: 2009. máj. 30., szombat 19:07 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
Mi változott?
Én még emlékszem szinte mindenre azelőttről.
Közvetlenül a megtérésem után az volt a legnagyobb élményem, hogy tudtam, most már jöhet akármi, semmi baj nem eshet többé velem. Nem kell többé fejen állni, megfelelni, port hinteni a szemekbe, ilyesmik. Megvan a helyem. Mint amikor – ez nagyon mézes lesz, de valóban így éreztem - minden pórusodban apró ajándékokat bontogatnának. Azt szerettem volna, hogy sose múljon el. Aztán ez persze elmúlt.
De jött más. Egyszerre összeállt, amit korábban csak töredékesen tudtam Istenről, és sose volt erőm következetesen képviselni, nyilván, mert testből jött. Nem minden persze, csak a lényeg.
De nagyon sokáig még a büntető Istenben hittem, miközben a kegyelmes Istenről beszéltem. Azt gondoltam, hogy majd mi ketten igyekszünk, én majd ügyesen veszem a kanyarokat, és együtt megoldjuk a dolgokat. Tulajdonképpen nagyon rövid múltja van még a kegyelmes Istenben való hitemnek, amikor azt tapasztalom – remélem, nem botránkoztatok meg senkit ezzel -, hogy Isten a velünk való személyes viszonyában saját erkölcsi törvényei fölött áll. Ma mondtam már valakinek ezt a Kierkegaard-idézetet: Ábrahám tettének etikai kifejezése az, hogy meg akarta gyilkolni Izsákot, vallási kifejezése pedig az, hogy fel akarta őt áldozni Istennek. Tudott valamit ez az ember az Istennel való egyedül maradásról. Az erkölcsben, a törvényben minden olyan képletszerű: ezt tedd, ezt ne tedd. Az erkölcs a közösség megbecsüléséről szól, oda-vissza. A hitben meg az ember kettesben van Istennel. Valaki kérdezte nemrég, hogy sose volt olyan érzésem, hogy kifecsegem, amit Isten személyesen nekem mond. Nem éreztem addig, most már kezdem érezni.
A legnagyobb ajándék, amit kaptam a megtérésemmel, hogy ha végignézek az életemen, tudom, minden ajándék, és ez nem csak olyan szép, kegyes frázis, hanem egész konkrétan minden, a legutolsó levegővételig, meg még a háláig is, amit emiatt érzek. Meg az is felfoghatatlanul nagy dolog számomra, hogy nincs bennem gyűlölet. Hát ez sem tőlem van. Harag azért van bennem néha. Ez meg tőlem.
A legnagyobb kísértés, hogy a „jobb vagyok nálad” időszakomból vissza-visszalopakodik valami, elég gyakran: hiúság, sértődékenység, még sok egyéb is. De tudom, hogy ezek mind lekopnak majd, ha másképp nem, majd szenvedéssel. Nem baj! Az a jó, ha bánt, amikor ilyen vagyok. Van egy rakás dolog, amit meg nem tudok összerakni, de majd arra is fény derül előbb-utóbb.
n.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 21 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 13 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség