Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 525 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 35  Következő
 

Református Biblia olvasó kalauz NAPI IGE
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. máj. 25., péntek 06:38 
Sziasztok!

Mivel ez egy református portál, szeretném megkérni az itt írókat, hogy a ref. Biblia olvasó kalauz szerint haladva a napi Igékhez írjuk le, amit Isten a szívünkre helyezett, amiben meggazdagított olvasott Igéje és közölt Lelke által.

Apcsel.1.1.-14.

Mennyire más Isten terve mint az emberi szándék. Jézus kijelenti, hogy Szent Lélek keresztségben lesz részük a tanítványoknak.
Mi az első emberi kérdés erre a jó hírre?
"Mikor vesszük át a hatalmat?"

Jézus mennybe menetele előtt pontosan elmondja, hogy milyen céllal adja az Ő Lelkét!
Legyetek tanuim, tettben szóban, szeretetben, igazságban, mindenhol ahova küldelek titeket!


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kavics 2007. máj. 25., péntek 19:10-kor.

Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 25., péntek 09:07 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Kavics, kösz,h. elindítottad ezt a topicot. Estig hozzájutok, h. írjak ide.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 25., péntek 16:54 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
:);)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 25., péntek 21:35 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
A 6. versen csodálkoztam el nagyon:

Mikor azért azok egybegyűltek,megkérdék őt, mondván: Uram, avagy nem ez időben állítod-e helyre az országot Izráelnek?

Látták a tanítványok a Jézus szenvedését, negyven napon át megjelent nekik, és szólt az Isten országa dolgairól./3. vers/.,és mégsem fogták fel, érdeklődésük továbbra is csak a földi dolgokra irányult.Mondhatnám azt is , hogy ott is a politikai "topic" volt, ami leginkább lázba hozta őket.
Pedig most nem az ország helyreállítása a feladat, egészen más: a feltámadott Jézusról kell tanúskodniuk.

"Szüntelenül elhatárolódva attól, ami nem a mi dolgunk, a legfőbb feladat, amiért felelünk, a tanúságtétel az élő Krisztusról."Szabó Andor


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 26., szombat 04:22 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Tényleg jó ez a topik.

Engem elolvasva ezt az igeszakaszt még az fogott meg, hogy Jézus felmegy a mennybe, és ott állnak a tanítványok, és már rég eltűnt a szemük elől, és csak néznek fel az égbe - olyannyira, hogy angyalokat küld hozzájuk Isten, hogy mondja nekik, hogy most már ne az eget nézzék, hanem "munkára".

És valahogy annyira átérezni vélem a tanítványok szomorúságát. Mert eddig a mennybemenetelre mindig mint dicsőséges eseményre gondoltam, mert nyilván az is. És öröm volt, hogy Jézus feltámadt, és él, és semmi nem volt hiábavaló. De az öröm mellett mégis ott akkor végleg eltűnt fizikailag a szemük elől. És ez a búcsú szomorú lehetett.

Persze nekünk jó arra gondolni, hogy nekünk már nem kell ilyen búcsút és elszakadást átélnünk, hanem így vagy úgy, de a találkozás öröme van előttünk. Mert ha belegondolunk pár 10 éven belül meglátjuk Jézust. Úgy értem ezt, hogy ha meghalunk, akkor a következő öntudatos percünkben már vele leszünk. Akiknek meg az adatik meg, azok élve érik meg az ő eljövetelét.

Ez a pár 10 év azért hangsúlyos nekem, mert hajlamos voltam úgy gondolni rá, hogy bár a végidő jelei egyre sokasodnak, de azért hogy mikor is lesz Jézus eljövetel azt nem tudjuk. És nem tudom ti hogy vagytok vele, de szerintem mindenki úgy kitolja magában, hogy azért még a gyerekeimet felnevelném, meg ez az - aztán még szeretném meglátni az uonkáimat - szóval nem az életünkben hamarosan bekövetkező realitásként gondolunk rá.

Pedig ha másképp nem - a halálunk ténye miatt nem is olyan távoli realitás.

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 26., szombat 12:12 
Nagyon jó olvasni a gondolataitokat. Hiszem, hogy Isten gazdagít minket viták nélkül is :-)

Apcsel.1.15.-26.

Kapkodás! Türelmetlen önfejűség! Ez Péter! Az alap természete szerint képtelen csendben lenni. Számára a közös imádkozás után TENNI KELL valamit.

Tudja jól, hogy Jézus 12 apostolban gondolkodott. Azt gondolja, hogy addig nem mehet tovább Jézus ügye, amíg nincs meg a létszám.
Nem győzi kivárni, hogy az Úr adjon apostolt Júdás helyett (Pál személyében ezt később hatalmasan megtette)

Péter átveszi az irányítást!
A következmény annyi, hogy nem hallunk többet Mátyásról az Igében, ill. Istent sorsvetéssel akarja döntésre bírni a Szent Lélek kiválasztó ereje helyett! Isten megengedte ezt a tévutat is, sőt Igéjében is elénk adta.

Mennyire más az Ő terve arra nézve, hogy "kilegyen a létszám".

Számomra fontos üzenet, hogy türelmetlenségemmel ne akarjam az irányítást kivenni az Úr kezéből!

Azonban ugyan ez a Péter - Isten Lelke erejével - nem sokkal ezen események után, 5000 embert vezet Istenhez egy prédikáció alkalmával.


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 26., szombat 21:29 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Kavics ezt írod:

Péter átveszi az irányítást!

Amikor Péter a feltámadott Jézussal találkozott a Genezáret tavánál, Jézus bízta meg: legeltesd, őrizd az én juhaimat!-most 120 egybegyűlt közül imádkozás után ő emelkedik szólásra Nem könnyű egy új helyzetben megszólalni, vállalni a felelőséget, a hiba- lehetőséget...Nyilván nagyon égető volt a Júdás esete, arra választ Péter az Igében keres, és talál,a Zsoltárok könyvében.Ennek alapján javasolja, hogy valakinek át kell vennie a Júdás szolgálatát.
Szabó Andor így ír erről:

Rendkívül érdekes a sorsvetés előkészítése. Szinte látni véljük, h. mindenképpen a nevesebb József-Barabás-Jusztusz lenne a szívük szerinti jelölt. A feldúsított, hosszú név mutatja, h. okkal illesztették a neve mellé az "igazságos'jelzőt. Emberi számítás szerint őt illetné, hogy az apostolok közé soroltassék. Szegény Mátyás, elárvult egy szál nevével csak olyannak tűnik, mint gyűléseinken az a kitétel, h. "jelöljünk mellé még valakit'- a választási lehetőség látszatának fenntartására, pedig hát mindenki tudja, h. az első helyen jelölt az igazi, s az lesz megválasztva.S mit tesz Isten! Mert tényleg ő cselekszi, h. a sorsvetés Mátyásra esik! S ők engedelmesen odasorolják a 11-hez."...nem azé aki akarja, sem nem azé a ki fut, hanem a könyörülő Istené'Róma 9, 16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 27., vasárnap 08:03 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
A jelen kérdésben én is Kaviccsal értek egyet. Mátyás soha többet elő nem fordul még említés szintjén sem - ellenben Pál apostolságot nyer Jézustól. Akkor 13-ra bővülne az apostolok száma?

Isten elé állítani két általunk kigondolt embert, hogy válasszon, ki legyen az apostol - mindezt úgy, hogy nem olvassuk, hogy Isten erre utasította volna - naív emberi elképzelés. Tévedés, amit Isten diszkréten igazított ki.

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 27., vasárnap 08:23 
Kedves Erika és Indu!

Péter valóban Igékre hivatkozik, de ezeket úgy ollózza össze :-)
Nekem az a kérdésem MAGAM felé, hogy mennyire kell az imádkozás után rögtön NEKEM cselekednem és mennyire kell várnom arra, hogy az Úr előbb válaszoljon az imádságomra és az Ő cselekedetét látva tegyek meg valamit.
Péter bátorsága, vezetésre való készsége lehet az Úr kezében áldott tulajdonság!
Ebben egyet értünk :-)

Apcsel 2.1.-13.

Mindnyájan együtt voltak egy helyen! Milyen áldás, ha a testvérek együtt vannak egy helyen!
Isten Lelke galamb formában is megjelent már. Most kettős tűznyelvek formájában mutatja meg Isten Igéje a Lelket. Ebből talán láthatjuk, hogy nem a forma a lényeg, hanem amit ez jelent.
Jézusnál a galamb, mint a szelídség jelképe mutatkozik.
Itt a kettős lángnyelv mire utalhat?
Az Atya és a Fiú, mint tűz lángjai? Amik megtisztítanak? János mondta, hogy Jézus tűzzel fog keresztelni!

Itt az a fajta nyelveken szólás szerepel, amit Isten azért adott, hogy a sok féle nemzetből MINDENKI megérthesse az Örömhírt! Azért adhatta Isten ezt a különleges ajándékot ott az övéinek, hogy igazzá váljon Jézus kijelentése:
Apcsel 1.8.

Köszönöm az aktív részvételeteket, sokat épülök én is a gondolataitok által!

Péter


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 27., vasárnap 15:30 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
------- :arrow:


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára FM 2007. máj. 27., vasárnap 19:18-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 27., vasárnap 16:20 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Kedves Kavics!

Ami még hangsúlyos a mai szakaszból, hogy egy akaraton voltak, úgy voltak együtt.

Péter igemagyarázatát nem látom összeollózottnak, Jézus mennybemenetele előtt rengeteget tanította őket, hogy miknek kellett beteljesedni az Írásokból. De a mondanivalód lényegével egyetértek.

Kedves FM!

"Persze nem tudhatom, hogy a válasz adásban mennyi a privát gondolat, és mennyi az, amit világosságban kaptatok."
Pedig ezt (és minden mást) neked kell megítélned a kapott világosságod alapján.

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 27., vasárnap 16:31 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Indu írta:
A jelen kérdésben én is Kaviccsal értek egyet. Mátyás soha többet elő nem fordul még említés szintjén sem - ellenben Pál apostolságot nyer Jézustól. Akkor 13-ra bővülne az apostolok száma?

.



Csak viccelek, Indu: akkor 1:1 az állás, mert én Szabó Andorral értek egyet ebben. :)

természetesen nem vitatom Saulus apostolságát...

Viszont az, hogy nem olvasunk később semmit Mátyásról még semmit nem bizonyít: mit tudunk Jakabról, az Alfeus fiáról, vagy Taddeusról, vagy Simonról a zélótáról?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 28., hétfő 18:04 
Kedves Indu!

Csak oda küld áldást az Úr, ahol az Övéi egy akaraton vannak.
Én akarom, hogy Isten dícsősége ragyogjon! :-)

Kedves Erika!

Nézzük tovább az Igét, mert az Úr kijelenti nekünk az igazságot a választásokkal kapcsolatban is :-)

Apcsel 2.14.-36.

Azt a Krisztust, akit mi keresztre feszítettünk bűneinkkel, Úrrá és Krisztussá tette az Isten!

Vannak tanui annak, hogy Jézus ÉL! Itt a fórumon is többen tanuskodnak arról, hogy Jézus feltámadott.

Dávid nagy király volt, de nem ő ment fel a mennybe, hanem az Ő Ura a Krisztus, akinek Isten megadta, hogy oda üljön mellé arra a trónra, ahol ellenségei a lába zsámolyánál lesznek. Dávid Krisztusban mehet fel a mennybe!

És Krisztus nem öncélúan ment fel a mennybe, nem azért ment fel, hogy önmaga a csúcsra érjen!
Azért ment fel, hogy elküldje az Ő Lelkét a hívők üdvösségére és azóta is fohászkodik az Atya előtt értünk.

Azért vidul fel a szívem és újjong a nyelvem, még testem is reménységben fog nyugodni, mert nem hagyod lelkem a halottak birodalmában, azt sem engeded, hogy Szented elmúlást lásson!
Jézus a Szabadító nem lát elmúlást, mert Isten Szentje Ő!


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 28., hétfő 18:34 
Mt 5,16
Jézus mondja:
Úgy fényljék a ti világosságtok az emberek előtt, hogy lássák a ti jó cselekedeteiteket, és dicsőítsék a ti mennyei Atyátokat.


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 29., kedd 07:04 
Apcsel 2.37.-47.

Micsoda közösség a hívők között!
Naponta vették az apostoloktól a tanítás, szomjazták az Igét, naponta voltak közös dolgaik és naponta vitték a bűneiket az Úr elé közössen és naponként közössen imádkoztak.
Micsoda erő van ebben, amikor a hívők ilyen szoros közösségben vannak!
Még a vagyonukat is megosztoták egymással.

A keresztelésről pedig egy külön topic van :-)


Vissza a tetejére
  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 525 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 35  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség