Re: Milyen a jó keresztyén gyülekezet, illetve közösség?
| Szerző |
Üzenet |
|
szj
|
Elküldve: 2024. júl. 25., csütörtök 18:18 |
|
| Bentlakó |
 |
Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12 Hozzászólások: 4362 Tartózkodási hely: Magyarország
|
|
"... kellenek a keretek, szükséges a szervezet, de legfőképpen lelki alkalmakra, lelki emberekre van szükségünk, hogy Isten igéje mindenütt tisztán és igazán hirdettessék, és mi abból épüljünk."
Homoki Pál ev. esperes (internetről, evangelikus hu, interjú-részlet)
|
|
| Vissza a tetejére |
|
Re: Milyen a jó keresztyén gyülekezet, illetve közösség?
|
szj
|
Elküldve: 2025. nov. 12., szerda 09:44 |
|
| Bentlakó |
 |
Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12 Hozzászólások: 4362 Tartózkodási hely: Magyarország
|
|
| Vissza a tetejére |
|
Re: Milyen a jó keresztyén gyülekezet, illetve közösség?
|
szj
|
Elküldve: 2025. nov. 25., kedd 08:31 |
|
| Bentlakó |
 |
Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12 Hozzászólások: 4362 Tartózkodási hely: Magyarország
|
Milyen a jó keresztyén gyülekezet, illetve közösség? https://megvanirva.hu/miert-oda-ahova/Részlet az írásból:
"... Korábban az volt a nagy szó, ha a településünk képes volt templomot építeni és azt fenntartani. Most az a nagy szó, ha ezek a közösségek relevánsak tudnak maradni, új embereket tudnak befogadni. Ha valós alternatívát látnak benne azok, akik keresik Istent és kutatják az ő akaratát. Korok és kihívások változnak. Nem biztos, hogy minden változásnak örülünk. De figyelmen kívül hagyni bolondság. Mert Jézus Krisztus nem csak a fiatalkorunkig, hanem hitünk szerint a világ végéig hív el magának embereket. Nem mindegy, hogy ők közösség nélküli szélmalomharcosokká kényszerülnek válni, vagy képesek közösségekre lelni – akár nálunk." (Bella Violetta)
|
|
| Vissza a tetejére |
|
Re: Milyen a jó keresztyén gyülekezet, illetve közösség?
|
szj
|
Elküldve: 2026. máj. 19., kedd 08:25 |
|
| Bentlakó |
 |
Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12 Hozzászólások: 4362 Tartózkodási hely: Magyarország
|
|
"A világ szomjas és mérhetetlen szakadékok vannak az emberek között” – mondta Somogyi Péter. "Azon kell munkálkodnunk, hogy közöttünk ne így legyen. Ne tekintsünk egymásra versenytársként. Isten Jézus Krisztusban legyőzte ezt a távolságot, és az a reménységem, hogy ez az elmúlt hat évben csökkenni tudott." A fasori lelkipásztor azonban hozzátette, hogy nagyon sok munka áll még előttünk, hiszen ő is érzi azokat az erőket, melyek el akarják választani egymástól Isten népének tagjait, a feszültség pedig egyre nagyobb lesz. A 133. zsoltárt idézve elmondta: „Isten csak oda küld áldást, ahol a testvérek egyetértésben élnek."
internetről (parokia)
|
|
| Vissza a tetejére |
|
Re: Milyen a jó keresztyén gyülekezet, illetve közösség?
|
szj
|
Elküldve: 2026. jún. 24., szerda 14:14 |
|
| Bentlakó |
 |
Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12 Hozzászólások: 4362 Tartózkodási hely: Magyarország
|
|
"... Az egyház alapvető egysége a lokális közösség, ahol felmutathatjuk, hogy közöttünk máshogy van. Ezt nem tudja semmi más kiváltani, és ebben van az egyház felelőssége. Ha nem mutatjuk fel ennek az örömeit, akkor semmit nem érnek az ideológiai harcok..."
Balog Zoltán (parokia hu)
|
|
| Vissza a tetejére |
|