Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 57 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2006. nov. 30., csütörtök 08:25 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Net, még mindig nem írtad a linket :roll:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 30., csütörtök 08:56 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
elment priviben :D

nem hoznám ide nyilvánosan... megvédeném "őket" "magunktól"... :S

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 30., csütörtök 09:35 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Net, gondolod, h. ilyen kemény társaság vagyunk?

:cry:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 30., csütörtök 09:45 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Erika írta:
Net, gondolod, h. ilyen kemény társaság vagyunk?

:cry:

Ha azt is gondolta, biztos nem rád gondolt. :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 30., csütörtök 10:04 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
:D

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 30., csütörtök 11:01 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
De csak azért, mert Zsó nem társaság, legfeljebb ők 10-n :)
Persze még mindég bánom, hogy nem kértem igazolást :wink:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 30., csütörtök 11:55 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
net2rist írta:
én is értékelném!! (a leginkább működő verziója ennek a keresztény kávézó, illetve teázó volt eddig, de BÁRMILYEN MÁS ötletet is szeretettel látok én is :D )

virtuális teázó...? :wink: Akkor szomjan maradunk :P


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 30., csütörtök 11:58 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
2 szálon futás esete forog fent :D

a kávézó (5 égtáj, a batyinál), ami sajnos már bezárt, meg a teaház is OFFLINE rendezvények

meg LÉTEZIK egy ifjúsági klub is, ami ONLINE

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 30., csütörtök 13:48 
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 12:28
Hozzászólások: 81
Néhány gondolattal szeretnék reagálni a hozzászólásokra (hogy a témánál maradjunk).
Szerintem falun ma is működik a "társasági élet", bár biztosan másképpen, mint régen. Más dolog, hogy annakidején pl. én ebből is kiszorultam, nem helyben jártam iskolába mint a többiek, tulajdonképpen nem voltak barátaim a faluban. De a többiek elég sokat "lógtak" együtt, amennyire tudom. Persze nem is túlságosan vágytam közéjük, nekem nem lett volna annyira szórakoztató az, ahova ők mászkáltak, amit ők csináltak, meg ahogy ők beszéltek.
Városban pedig a helyzet szerintem sokkal rosszabb, főleg ha valaki idegenként költözik be, mert megintcsak nincsenek barátai, és nem is nagyon lesznek, mert az emberek sokkal tartózkodóbbak és gyanakvóbbak.

Szerintem a legfontosabb a rendszeres (heti) gyülekezeti közösség. És semmilyen netes ismeretség nem pótolhatja azt a közösséget, sem a Parókia fórum, sem más. Sok mindenben hasznos lehet, de ugyanazt a szerepet nem tudja betölteni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 30., csütörtök 13:50 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
Idézet:
És semmilyen netes ismeretség nem pótolhatja azt a közösséget, sem a Parókia fórum, sem más. Sok mindenben hasznos lehet, de ugyanazt a szerepet nem tudja betölteni.


NEM BIZONY!! (konkrét tapasztalataim vannak megtért, majd ÍGY ELKALLÓDOTT emberekkel kapcsolatban... LÉTFONTOSSÁGÚ a SZEMÉLYES GYÜLEKEZETHEZ-TARTOZÁS!!)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 30., csütörtök 18:27 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
ovatos írta:
Néhány gondolattal szeretnék reagálni a hozzászólásokra (hogy a témánál maradjunk).
Szerintem falun ma is működik a "társasági élet", bár biztosan másképpen, mint régen. Más dolog, hogy annakidején pl. én ebből is kiszorultam, nem helyben jártam iskolába mint a többiek, tulajdonképpen nem voltak barátaim a faluban. De a többiek elég sokat "lógtak" együtt, amennyire tudom. Persze nem is túlságosan vágytam közéjük, nekem nem lett volna annyira szórakoztató az, ahova ők mászkáltak, amit ők csináltak, meg ahogy ők beszéltek.
Városban pedig a helyzet szerintem sokkal rosszabb, főleg ha valaki idegenként költözik be, mert megintcsak nincsenek barátai, és nem is nagyon lesznek, mert az emberek sokkal tartózkodóbbak és gyanakvóbbak.

Szerintem a legfontosabb a rendszeres (heti) gyülekezeti közösség. És semmilyen netes ismeretség nem pótolhatja azt a közösséget, sem a Parókia fórum, sem más. Sok mindenben hasznos lehet, de ugyanazt a szerepet nem tudja betölteni
.


Az a társasági élet, ami 60 évvel ezelőtt volt itt nem hozható vissza, legalábbis ugyanolyan formában nem. Akkor inkább szegényesebb, felnőttek által moderált közösségekbe, szervezetekbe jártak a fiatalok. Ma sokkal szélesebb a szórakozási forma skálája, márha pénzed van rá, ugyanakkor a fiataljaink egyre nehezebben barátkoznak, magányosak.

Nem igazán tudnak szót érteni egymással. Nehezen találnak közösséget másokkal. Mivel nagyon szélsőségesen különböznek anyagi, erkölcsi, politikai, világnézeti, és még számos kérdésben nagyon bizalmatlanok, és hát afféle identitás válságban vannak. Jó szó erre az atomizáltan élő ember, aki már csak sajátmagában bízik, és senki másban, és senkivel sem lép közösségbe. Ehelyett a média, és annak tartozékai az ő közösségi kapcsolata.

Ilyen értelemben szerencsések vagytok Óvatos, hogy mint keresztyén fiatalok valamiféle közösséghez tudtok tartozni, de ti kisebbségnek mondhatjátok magatokat. A mai átlag gyerek, amint a topic indító cikk is mutatja nagyon szerencsétlen, sokszor magányos életet él. Főleg azok, akik a gyerekkori közösségüktől elszakadtak, és a fenteik szerint képtelenek kapcsolatra lépni másokkal.

Pedig sokszor csak alkalom kellene, és a gyerekek kihasználnák azt. Például az iskolában indult a gimnazistáknak akció, hogy péntek este inkább ping pongozzanak az isiben, mintsemhogy csavarognának, vagy szg. előtt ülnének. Vonzotta a gyerkőcöket a dolog. Ment egy évig, amí volt tanár, azóta semmi ilyesmi.

Valamikor 60 évvel ezelőtt hasonló ifi körökből tízezrével voltak, amelyek minimális ráfordítssal értelmes elfoglaltságot, társaságot adtak a gyereknek. Ma meg csak lézengenek a gyerekeink... :(


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 01., péntek 09:11 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
hmmm... összevetve a fórumtalin látott éneddel:

nem vagy túl idős a korodhoz képest? (csak egy kérdés volt, nem bántásiból mondtam)

tudom, én meg a koromhoz képest feltűnően éretlen vagyok ;)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 13., kedd 21:28 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 08., vasárnap 19:00
Hozzászólások: 126
Tartózkodási hely: BP
"Valamikor 60 évvel ezelőtt hasonló ifi körökből tízezrével voltak, amelyek minimális ráfordítssal értelmes elfoglaltságot, társaságot adtak a gyereknek. Ma meg csak lézengenek a gyerekeink..."

Én egész életemben igyekeztem értelmesen eltölteni az időmet. Rajzoltam, olvastam, gitározni tanultam, aztán 15 éves korom után programoztam, számítógépes grafikával foglalkoztam. Mindig is szerettem komoly dolgokról beszélgetni.
Már 15-17 éve (tehát kb 15 évesen) is láttam, hogy a fiatalok főleg bulizni szeretnek, egymással lenni és üres témákról beszélgetni. Ki is közösítették azokat, akik el akarták rontani az üres szórakozásukat.

Mondjuk keresztényekről nincs tapasztalatom, hogy ők milyenek fiatalon, gondolom csak komolyabbak. Bár rajtuk meg azt látom hogy tanulnak, tanulnak, tanulnak, pontosabban az iskolai tananyagot öntik magába vakon, szinte öntudat nélkül. Ezt tanulták a szüleiktől! És az iskolai papírban bíznak, mint valami Istenben, aki majd boldog életet biztosít nekik.

Nincs kreativitás, nincs egyéniség, nincs vállalkozókedv, nincs önállóság.

_________________
endi.design21.hu
endike.blog.hu (ezt aztán érdemes nézni!!!) :)
ezt is, a Kegyetlen Kétbalkezes Blogja: kegyetlen.blog.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 18., vasárnap 01:02 
Offline

Csatlakozott: 2006. nov. 27., hétfő 20:01
Hozzászólások: 46
Tartózkodási hely: London
Emilien írta:
net2rist írta:
szüleiden így távból nincs mit csinálni... de hogy TE NE JÁRJ ÍGY... azon TUDUNK dolgozni:

1Pét 1,18. Tudván, hogy nem veszendő holmin, ezüstön vagy aranyon váltattatok meg a ti atyáitoktól örökölt hiábavaló életetekből

ez a MEGVÁLTÁS ez MEGVAN!!! csak ÁT KÖLL VENNI!!!


Sajnálom, de én nem tudok azzal a tudattal élni, hogy nekik végük. A nővérem túl tudott lépni rajtuk, dehát neki könnyű :D , mert ő nem hívő. Nekem megmondom őszintén, bűntudatom van a szüleimmel kapcsolatban. Csak azt látom, ha hamarabb megtértem volna, ha 5000%-al jobb hívő lennék, már biztos Krisztushoz tudtam volna vezetni őket. De attól tartok egyszerűen nem fog menni. A nagymamám már meghalt, mióta hívő vagyok. Elmondtam ugyan neki az evangéliumot, de eléggé bágyadtan. Sajnos így nincs rá garancia, hogy a mennyországban van... :cry: A többi családtagomnak sikerült kevésbé bágyadtan elmondani :D , és állítólag látszott rajtam pozitív változás a megtérés után(ami szvsz mára már tutira lekopott rólam :D ). Szóval...
Mivel én vagyok az egyetlen hívő az egész-full rokonságban-ismerősségben, stb. ezért sajnos rohadtul egyedül vagyok, és el vaygok veszve...


Bocsánat, hogy ezt most idézem ide, de csak most olvastam végig ezt a témát, úgy megérintett, amit Emilien írt, mert én is voltam évekig egyedül a rokonságban. Így éltem át egy nagyszülő halálát, és jóformán csak a végső pillanatban tudtam neki bizonyságot tenni. Mégis békességet kaptam az Úrtől ez ügyben, bár nem tudhatom, találkozhatunk e odaát. :( Nem sokkal később az Öcsém hitre jutott és így a családi egyedüllét megszűnt. ÉN abban a jó helyzetben is vagyok, hogy nagylétszámú ifink van és nagy a nyüzsgés is, mindig van valami tennivaló. De tudom, hogy közösségben is lehet magányos valaki. Ilyenkor fontos lenne látni azt, hogy ennek mi az oka? Nem fogad el a közösség, vagy esetleg én merülök el valami önsajnálatfélébe és nem akarom jól érezni magam? Sajnos ilyen is van. Én hiszem, hogy ISten az embert nem magányra teremtette és meg tudja oldani a magányosok helyzetét is. De tenni is kell érte! Keresni közösséget, imádkozni helyes látásért és talán észerevenni más magányosokat, segítségre szorulókat a közösségben.

_________________
"Ne legyetek meggondolatlanok, hanem értsétek meg, mi az Úr akarata!" Ef.5.17


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 18., vasárnap 05:28 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Nekem az alábbi ige adott békességet, minden emberrel kapcsolatban, így magammal és rokonságommal kapcsolatban is:

Jak 1,18 Az ő akarata szült minket az igazságnak ígéje által, hogy az ő teremtményeinek valami zsengéje legyünk.

A szülésnek rendelt ideje van és a koraszülöttség nem nagy öröm a szülőknek, ezért siettetni semmi képpen sem kell :oops:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 57 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség