Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 57 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2006. nov. 29., szerda 13:00 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 00:34
Hozzászólások: 194
Khm..én a fél kamaszkoromat azzal töltöttem el, hogy könyörögtem anyáméknak menjünk már el valahova együtt, legalább könyvtárba :D . De nem, nem soha... Persze, ha világéletükben gyűlölték egymást meg tudom érteni, hogy nem szívesen szórakoznak együtt. Így persze már én is nagyon korán a haverokkal csináltam mindent. Aztán már nem voltak haverok, csak egy-két barát. Mióta megtértem "értelemszerűen" már barátaim sincsenek :? . Megmaradtak persze a régiek, dehát ők nem nagyon értik az "Istennel kapcsolatos hülyeségeimet", bár legalább tolerálják, ennek is örülök. :D
A szüleim asszem még nálam is magányosabbak, de szerintem maguknak csinálták..., egészségükre.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 29., szerda 13:07 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
szüleiden így távból nincs mit csinálni... de hogy TE NE JÁRJ ÍGY... azon TUDUNK dolgozni:

1Pét 1,18. Tudván, hogy nem veszendő holmin, ezüstön vagy aranyon váltattatok meg a ti atyáitoktól örökölt hiábavaló életetekből

ez a MEGVÁLTÁS ez MEGVAN!!! csak ÁT KÖLL VENNI!!!

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 29., szerda 13:10 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 00:34
Hozzászólások: 194
Még valami, csak hogy mégjobban elkeserítsek mindenkit :D .
Nálunk azért nem tart a lelkész ifit, mert elszomorodott, hogy mindig csak két embernek tartja meg :( . Ez tényleg szomorú dolog, de most már az a két fiatal se tud hova menni, halleluja :( . Egyik hívő ismerősöm, nem panaszkodva, de néha megemlítette, hogy hát nem naygon vannak barátai(mármint amúgy sok barátja van, kedves lány, csak hívő barátai nincsenek). Nem tudom, hogy ezért-e, vagy nem ezért, de pl. ő nem hívőkkel megy el kirándulni, kultúrális rendezvényekre stb(többnyire én is :D ), mivel hívők nem hívják, meg szerintem a hívők inkább a saját hitéletükkel vannak elfoglalva, mint azzal, hogy barátkozzanak :P :P . Ez a tapasztalatom.
És egyébként neten keresztül szerintem sem az igazi...csak a semminél jobb...és hát mivel semmi sincs, ezért marad a net. :wink:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 29., szerda 13:13 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
kösssz... maradtam 10telettel...

SZÓLJ, ha szabad a szombatod: EL VAGY HÍVVA ifire!!!

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 29., szerda 13:18 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 00:34
Hozzászólások: 194
net2rist írta:
szüleiden így távból nincs mit csinálni... de hogy TE NE JÁRJ ÍGY... azon TUDUNK dolgozni:

1Pét 1,18. Tudván, hogy nem veszendő holmin, ezüstön vagy aranyon váltattatok meg a ti atyáitoktól örökölt hiábavaló életetekből

ez a MEGVÁLTÁS ez MEGVAN!!! csak ÁT KÖLL VENNI!!!


Sajnálom, de én nem tudok azzal a tudattal élni, hogy nekik végük. A nővérem túl tudott lépni rajtuk, dehát neki könnyű :D , mert ő nem hívő. Nekem megmondom őszintén, bűntudatom van a szüleimmel kapcsolatban. Csak azt látom, ha hamarabb megtértem volna, ha 5000%-al jobb hívő lennék, már biztos Krisztushoz tudtam volna vezetni őket. De attól tartok egyszerűen nem fog menni. A nagymamám már meghalt, mióta hívő vagyok. Elmondtam ugyan neki az evangéliumot, de eléggé bágyadtan. Sajnos így nincs rá garancia, hogy a mennyországban van... :cry: A többi családtagomnak sikerült kevésbé bágyadtan elmondani :D , és állítólag látszott rajtam pozitív változás a megtérés után(ami szvsz mára már tutira lekopott rólam :D ). Szóval...
Mivel én vagyok az egyetlen hívő az egész-full rokonságban-ismerősségben, stb. ezért sajnos rohadtul egyedül vagyok, és el vaygok veszve...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 29., szerda 13:22 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 00:34
Hozzászólások: 194
net2rist írta:
kösssz... maradtam 10telettel...

SZÓLJ, ha szabad a szombatod: EL VAGY HÍVVA ifire!!!


Bocs, nem téged akartalak megbántani... :oops: :cry: "A netezésnek nincs sok értelme szöveggel"...de mit csináljak, ha téynleg így érzem. Néha még magányosabbnak érzem magam, miközben msn-ezek valakivel, mintha egyáltalán nem beszélnék senkivel :cry: .


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 29., szerda 14:05 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Emilien írta:
Még valami, csak hogy mégjobban elkeserítsek mindenkit :D .
Nálunk azért nem tart a lelkész ifit, mert elszomorodott, hogy mindig csak két embernek tartja meg :( . Ez tényleg szomorú dolog, de most már az a két fiatal se tud hova menni, halleluja :( .




Igen, hajlamosak vagyunk a nagy számok bűvöletében élni, az a jó, ami tömegeket mozgat meg. Ki kellene ebből nőni, személy szerint, egyen-egyenként értékelni egymást, odafigyelni egymásra...a jó pásztor is elment az egy eltévelyedett juhocskája után, fontos volt neki, h. az is gyógyultan legelésszen a nyájban .

Pedig az Úr meg tudja áldani a kicsiny kezdeteket is: amikor a fősulin elkerültem a ref. templomba, a lelkész családján kívül max 3 ember volt még.Ez a szoci alatt volt, akkoriban nem voltak máshol sem tömve a templomok. Az 5. év végére nem azt kérdeztük: mikor lesz bibliaóra, hanem azt, h. mikor nem, mert nagyon gyakran megfordult az egyre szaporodó ificsapat a parókián.Nagyon hálás vagyok az Úrnak azokért az évekért.

Aztán mikor elkezdtünk találkozni hívő fiatalok az Ige körül már itt, ezen a vidéken, itthoni tájakon, az egyikünknek feltűnt: testvérek, ez nem jó,nincs gyarapodás...más egyházakban tömegével mennek az emberek.
Később láttuk, h. az felkészítő időszak volt, abből a kiscsapatból lettek aztán a hamarosan nálunk is elterjedő nagylétszámú táborokban a csoportvezetők. A poén, h. ugyanaz a testvér, aki annakidején kifogásolta a kis létszámot, mikor meglátogatott egy későbbi nagytábort, csak morfondírozott: nem jó ez így ,testvérek, túl sokan vagytok, nem lehet mindenkire odafigyelni.. :?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 29., szerda 14:07 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
net2rist írta:
jó hírem van: a dolog LÉTEZIK-MŰKÖDIK!!!!

mondanom se kell, hogy INTERNETES verzióban (én már csak ilyenekben nyomulok)



Linket kérek, Net.


De az más kérdés,h. én valóságos szabadidőközpontra gondoltam..


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 29., szerda 15:45 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
Idézet:
én valóságos szabadidőközpontra gondoltam..


oké, HOL??? sokat nem segít az OTTANI fiatalokon, ha PESTEN van egy ilyen :)

a NETes szabadidőközpont PONT EZÉRT "különleges lehetőség", mert EGYSZERRE van jelen MINDENÜTT (ahol van egy számítógép persze...)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 29., szerda 17:56 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Net, mi ez a rizsa?

a netes linket kérdeztem...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 29., szerda 17:58 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
net-2-rizsa :D

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 29., szerda 18:02 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
net2rist írta:

a NETes szabadidőközpont PONT EZÉRT "különleges lehetőség", mert EGYSZERRE van jelen MINDENÜTT (ahol van egy számítógép persze...)


Ha rajtad állna, akkor a neten tölthetnénk az életünket? Jó kis jövő! :) :) :) Mit mond erről a Biblia? 8)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 29., szerda 18:08 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
NÉZD, mit mond:
Idézet:
igazságban élve, szeretetben járva, nőjünk bele minden ponton abba, aki a fej, a Krisztusba,
[Ef. 4.16] kiből kiindulva az ízek összeillesztésével, a kölcsönös szolgáltatás mindenféle kapcsán át összekötöződve, amin minden egyes tag saját mértékében munkálkodik, végzi a test a test növekedését szeretetben saját felépítésére.


elég 1értelmű :D

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 29., szerda 21:56 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Szia Tavasz!

Ha majd ráérsz, mondanál valamit, h. te mit igényelnél-milyen lehetőségeket- egy szabadidős központban?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 30., csütörtök 08:03 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
én is értékelném!! (a leginkább működő verziója ennek a keresztény kávézó, illetve teázó volt eddig, de BÁRMILYEN MÁS ötletet is szeretettel látok én is :D )

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 57 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség