Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 122 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. máj. 30., szerda 13:36 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
_????_

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 30., szerda 13:42 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
Pont te ne tudnád? Te nagyjából tisztában vagy ezzel, ahogy elnézlek.

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 30., szerda 13:51 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
32ezüst írta:
Olyan gáz, ahogy ezt nézitek... Cigizik, drogozik, na és? Attól még lehet hívő ember. Kinek nincsenek bűnei? Most miért csak azt a két-három bűnt tartjátok számon? Szerintem ugyanúgy hit szempontjából egy nulla valaki, ha az adott helyen épp nem azt teszi, ami a dolga volna. És szinte mindenki így van vele.
És az is bűnös ember, aki ha szembekerül valaki hitetlennel, gyengeségből a másik akaratát hagyja érvényesülni. Szerintem ez sokkal nagyobb bűn, mint egy cigi...

Erika, és a többi moderátorok, láttátok ezt a fórumon is. Ha nem moderáltok, elszabadul a pokol. Az életben is ez lenne a dolgunk. Mindenütt és mindent moderálni. Persze elsősorban magunkat, és ebben volna benne a cigizés meg a drogozás kerülése... De önmagában hiába kisangyal valaki...


Ismerős a logikád. Egy rendes hívőnek úgyis annyi minden miatt kell állandóan lelkifurdalást érezni, mit számít már egy kis drog, meg ez-az... :(.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 30., szerda 13:58 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
Dehogy!!!

Milyen lelkiismeretfurdalás?
Pont ez a szolgálat lényege, szerintem. Hogy egy szemernyi lelkiismeretfurdalásod sincs. Még a drogozás és cigizés miatt se. Elkövetted, megtörtént, de nem érdekes. A szolgálat ott kezdődik, amikor kitűzöd magad elé, hogy Istenre fogsz figyelni, és azt CSINÁLOD, amit mond. Nem pedig azt NEM CSINÁLOD, amit tilt. Minden pillanatban ott vagy, ahol Ő szeretné, és azt csinálod, amit Ő elvár. Na, akkor cigizésre meg drogozásra nem fog jutni időd. De kedved se lesz hozzá. De attól még megeshet időnként.

Ezért mondtam, hogy "kisangyal". A "kisangyal", az egy ájtatos, jó ember, aki szót fogad mindenkinek és nem csinál semmi rosszat. De Isten nem ezt várja el tőlünk, hanem azt, hogy az Ő akaratát ÉRVÉNYESÍTSÜK. Ezt pedig elég kevéssé lehet passzívan, csak a bűnnek való ellenállással megvalósítani.

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 31., csütörtök 08:37 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
_????_

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 31., csütörtök 09:10 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 14:19
Hozzászólások: 477
Tartózkodási hely: Budapest, Rákoscsaba
Ezüst!
A többiek itt sorra küldik a ?????-t, én mégis azt írom: értelek. :D
Ha azt hangoztatjuk, hogy nincs kicsi bűn, meg nagy bűn, akkor a drogozás sem nagyobb bűn, mint ha csúnyán szólok vissza a testvéremnek, vagy elmegyek mellette segítségnyújtás nélkül.
És az is igaz, hogy nem először kell megjavulni, és aztán Istennek élni, hanem ez fordítva történik. Ha Istennek kezd el élni, KIZÁRT, hogy egy idő után ne hagyja abba a drogozást. (vagy csak nálam volt így?? :D :D :D)
Szerintem. :roll:

_________________
ex-JennyT :D
"Énekelj az ÚRnak, te egész föld!"


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 31., csütörtök 09:25 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
Én csak azt nem tudom, hogy net nem ért-e engem, vagy annyira nyilvánvaló dolgot mondtam, hogy nem érti, mit kell ezen magyarázni. Viszont mintha kamilla nem egészen értené, már a hozzászólásából nekem úgy tűnik...

Jenny: belőled még egyszer nagyon jó ember lesz... bár már most is az vagy...

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 31., csütörtök 09:32 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 08:33
Hozzászólások: 1884
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Kedves Ezüst!

Igazad van abban, hogy ha az ember minden pillanatban Istennek engedelmeskedik, azt teszi, amit Ő elvár, akkor a cigizésre, drogozásra nem lesz ideje (nem csak ideje, utasítása sem lesz erre Istentől).

De meglepett, amit írtál, hogy szerinted nem helyénvaló a lelkiismeretfurdalás abban az esetben, ha valaki drogozott vagy cigizett (ill. egyéb olyasmit követett el, ami Isten szemében bűn, pl. amit JennyT említett: segítségnyújtás elmulasztása).

„Pont ez a szolgálat lényege, szerintem. Hogy egy szemernyi lelkiismeretfurdalásod sincs. Még a drogozás és cigizés miatt se. Elkövetted, megtörtént, de nem érdekes.” – írod.

Ha valaki ezt már megbánta és megvallotta Istennek, utána persze, ne legyen tovább lelkifurdalása, ne forogjon ekörül, hanem lépjen tovább!, Isten a megvallott és elhagyott bűnöket, a tenger mélyére veti (Mikeás 7:19). Így gondoltad?

B.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 31., csütörtök 09:41 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
:) izgalmas a 2. menet! maradok a lelátón, tiétek a ring! :)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 31., csütörtök 10:41 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
Boglárka írta:

„Pont ez a szolgálat lényege, szerintem. Hogy egy szemernyi lelkiismeretfurdalásod sincs. Még a drogozás és cigizés miatt se. Elkövetted, megtörtént, de nem érdekes.” – írod.

Ha valaki ezt már megbánta és megvallotta Istennek, utána persze, ne legyen tovább lelkifurdalása, ne forogjon ekörül, hanem lépjen tovább!, Isten a megvallott és elhagyott bűnöket, a tenger mélyére veti (Mikeás 7:19). Így gondoltad?

B.


Csak tapasztalatból tudom írni...
Nem tudod megbánni és megvallani a bűneidet Istennek. Egyedül általánosságban bűnös voltodat tudod megvallani Neki, és kérni, hogy ahogy lehet, segítsen közelebb kerülni Hozzá, azaz megszabadulni a bűneidtől.

Ezek után az Ő kérésére fogod elővenni és felsorolni Neki a bűneidet, nem saját akaratodból. Minden bűnödet egyesével fogja megmutatni neked, és nem te mész oda hozzá, hogy "Kérem szépen, és előbb a cigizéstől akarok megszabadulni, és majd utána fogom átkisérni a nénit az út másik oldalára".

A lelkiismeretfurdalás pedig sehogy sem illik ilyenkor a képbe.

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 31., csütörtök 11:27 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
net2rist írta:
:) izgalmas a 2. menet! maradok a lelátón, tiétek a ring! :)


Fordítok: megint megpróbálod rám ragasztani, hogy uszítok valaki ellen, támadok valakit, verekedni akarok. Ellenben arra még csak gondolni sem akarsz, hogy esetleg pont a TE véleményedre vagyok kíváncsi a témában. Pedig pontosan ERRE kérdeztem rá. Talán fájó pont ez neked, hogy nem mered felvállalni a nézeteidet velem szemben?

Ki bántott?

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 31., csütörtök 11:55 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
Bemásolom, amit privátban írtam neked, net. Mert pont a topikhoz tartozik. Remélem, nem sértődsz meg, hogy a tiedből is ide tettem a szövegkörnyezet kedvéért ezt a pár sort.

Talán megint verekedésnek értetted, amikor a szeretetről beszéltem neked?

32ezüst írta:
net2rist írta:


KÉT GYANAKVÓ ember nehezen jut zöld színű ágra...

amit én értek a fogalmon:

EGYES felkínál egy könnyen támadható pontot KETTESnek, majd mikor erre KETTES ráugrik, saját lendületét kihasználva, pici rásegítéssel EGYES "saját magával győzeti le" KETTESt... nem jól értem?



Egyáltalán nem erről beszéltem neked, és itt sem ezt csinálom.
Amiről te beszélsz, az a szándékos támadás, csapdaállítás. Amiről pedig én, az a már létező támadás elhárítása, vagyis védekezés. Egy létező probléma végleges megoldása azáltal, hogy segítjük kiteljesedni azt a másikban.

A'la Jézus. Ő is segített kiteljesedni a bűnnek - meghalt a legkellemetlenebb módon, hogy azt a saját áldozatával és saját akaratával közömbösítse. Az aikido is pontosan erről szól. Az ellenfélé a mozdulat, tied az akarat, ami előidézi a "minden javunkra szolgál" felállást.
És nem tönkreteszi az ellenfelet, hanem megmenti, ideális esetben. Nyugalmi helyzetbe hozza, sérülés nélkül.

Te meg azt játszod, hogy még Jézusra is gyanakodtál volna, hogy csak csapdát akar neked állítani, hogy bűnbe ejtsen, hogy keresztre feszítteti magát, hogy aztán téged okoljon. De te nem veszel ebben részt.

Most láthatod, hogy miért sértődök meg, amikor az aikidón gúnyolódsz. Nekem ezt jelenti, a keresztyénségem szerves része, sőt, alapja.

Szóval én azt mondom, hogy amikor elkezdesz feltételezni rólam valamit, akkor csak nyugodtan mondd végig, ne fogd vissza magad, nem fogok rád emiatt megharagudni. Sokkal inkább akkor, ha csak némán összekacsintgatva ölelgetitek egymást, nekem nyelveket mutogatsz, és látom, hogy nagyon gondolsz rólam dolgokat, de ezt csak a hátam mögött vagy hajlandó.
Minden ilyen gondolat rólad beszél. Ezek a gondolatok, amiket itt most leírtam, ezek pedig rólam.

Volt benne szó szexről? Nem. Mégis ezekre a gondolataimra azzal válaszoltál, hogy én mintha rád akarnék mászni, vagy gyanakodnék ilyesmire részedről. És legyek hálás neked, hogy ezt nem emlegeted fel nekem nyiltan. Na, ezt nevezem galádságnak. Nekem nincs okom titkolózni, úgyhogy légyszíves ne is próbálj ilyen képet festeni rólam mások előtt.


Úgyszintén verekedésről sem volt szó benne. Sem semmilyen ringről. Egyedül a szeretetben eggyé válásról egymással és Istennel. Köszönöm szépen a cserébe kapott bizalmadat.

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 31., csütörtök 11:58 
Sziasztok!

Róma 2.
13. (Mert nem azok igazak Isten előtt, a kik a törvényt hallgatják, hanem azok fognak megigazulni, a kik a törvényt betöltik.
14. Mert mikor a pogányok, a kiknek törvényök nincsen, természettől a törvény dolgait cselekszik, akkor ők, törvényök nem lévén, önmagoknak törvényök:
15. Mint a kik megmutatják, hogy a törvény cselekedete be van írva az ő szívökbe, egyetemben bizonyságot tévén arról az ő lelkiismeretök és gondolataik, a melyek egymást kölcsönösen vádolják vagy mentegetik.)

Azt gondolom, hogy annak is van lelkiismeret vádolása (furdalása), aki pogány, aki nem járult még soha az élő Isten elé és nem ismeri Krisztust.
A szívekbe beírta Isten a törvényeknek való megfelelni vágyást.
Ezt nevezzük szerintem lelkiismereten.

Egy kérdésem lenne:
Ha valaki nem bánta meg amit tett és nem fogadta el ezért a Krisztus haláláért adott bocsánatot, akkor mi gátolja meg abban, hogy újra meg tegye azt a dolgot?


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 31., csütörtök 12:19 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
kavics írta:
Egy kérdésem lenne:
Ha valaki nem bánta meg amit tett és nem fogadta el ezért a Krisztus haláláért adott bocsánatot, akkor mi gátolja meg abban, hogy újra meg tegye azt a dolgot?


Ha megbánta, lelkiismeretfurdalása van, mert tudja, hogy nem volt helyes, mégis megtette, akkor mi gátolja meg abban, hogy újra meg tegye azt a dolgot?

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 31., csütörtök 12:36 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
Semmi. Pont ezért csoda, ha ki tud jönni belőle valahogy mégis. Az ember általában nem jókedvéből csinál hülyeségeket... sőt: mindenki szeretne inkább rendben lenni.
(vagy már nem kéne ebben a topikban okoskodnom? :(. )
(amúgy az aikido meg a kereszténység filozófiájának az összevetése érdekes.. lehetne neki topikot csinálni a más vallásoknál. Az egyetlen, ami nekem még megmaradt aikidoka koromból, az az, hogy ha engem valaki megtámad, akkor azzal már rögtön le is győztem, mert hozzám került az erkölcsi fölény, ami igenis egy kézzelfogható előny..)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 122 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség