Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 122 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. máj. 31., csütörtök 12:40 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
({)

(kamillának!!! és SEMMI KÖZE ezüsthöz!! se látszat, se valóság szintjén!!! JÓ??)

AMÚGY: jó a levegő a lelátón ;)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 31., csütörtök 12:50 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
kamilla írta:
Semmi. Pont ezért csoda, ha ki tud jönni belőle valahogy mégis. Az ember általában nem jókedvéből csinál hülyeségeket... sőt: mindenki szeretne inkább rendben lenni.
(vagy már nem kéne ebben a topikban okoskodnom? :(. )

Erről beszélek, mint fölösleges lelkiismeretfurdalás.

És köszönöm szépen, hogy megértetted, mit szerettem volna elmondani. Pontosan erre gondoltam, hogy csoda.

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 31., csütörtök 13:01 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
Na, de ha valakivel csoda történik, akkor annyit lehet csinálni, hogy nézünk fölfele és vigyorgunk.
Nem az, hogy 'jó, hát sánta volt, meggyógyult, de most mit akkora szám ez, egyáltalán miért kell ennyit foglalkozni vele, hogy sánta valaki, úgy is lehet élni, inkább koncentráljon a feladataira'.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 31., csütörtök 13:11 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
kamilla írta:
Na, de ha valakivel csoda történik, akkor annyit lehet csinálni, hogy nézünk fölfele és vigyorgunk.
Nem az, hogy 'jó, hát sánta volt, meggyógyult, de most mit akkora szám ez, egyáltalán miért kell ennyit foglalkozni vele, hogy sánta valaki, úgy is lehet élni, inkább koncentráljon a feladataira'.


Úgy értettem, hogy nem a lábára koncentrált, és nem megbánta, meg lelkiismeretfurdalása volt, hogy ő sánta, hanem fölfele nézett, és csoda történt vele.
És az a csoda, hogy ez mindenkivel megtörténik, aki fölfele néz, nemcsak olyan egyedi csoda.

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 31., csütörtök 15:11 
Sziasztok!

Igen, aki felnéz a keresztre csoda történik vele.
Nem a betegségére koncentrál már és nem a bűneire, hanem a szabadításra, Isten szeretetére, amit legteljesebben ott a kereszten mutatott meg a nyomorul emberiség felé az Ő Fiában.

A válaszom, hogy ez a szeretet ad erőt arra nézve, hogy ne tegyem a rosszat, hogy ne uralkodjék felettem a bűn. Hogy legyen akaratom mást tenni, tanulni a jót.

De ahhoz, hogy valakinek szüksége legyen a bocsánatra, először el kell jutnia oda, hogy egyáltalán NEKI szüksége van erre. A sántának el kellett jutnia oda, hogy ne a szomszéd koldushoz irányítsa Pált és Jánost.
És Isten Igéje alapján mondom, hogy két ember SOHA nem győzi meg egymást bűn ,igazság és ítélet dolgában.
Ebben az embert csak a Lélek győzi meg. A Vígasztaló!


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 31., csütörtök 15:37 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
ammen :) ({)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 31., csütörtök 15:38 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 14:19
Hozzászólások: 477
Tartózkodási hely: Budapest, Rákoscsaba
Kezdünk eltérni a SZOLGÁLAT témától... :oops:

Úgy van ez sztm, ahogy a 10 parancsolatban is.
Én nem szeretem azt a fordítást, ami a Bibliákban van. A héber szöveget úgy is vissza lehetne adni, hogy nem fogsz lopni, ölni, hamisan tanúskodni, paráználkodni, stb., ha az 1-4. parancsolatot megtartod. De az az első, hogy Istennel rendbe jöjjön valaki, és ha ez megvan, utána elkezdi tisztogatni az embert. Semmi extrára nem kell sokszor számítani, csupán ennyi: ha Istennel jársz, nem fogsz drogozni, mert meglátod, hogy nem kéne...

_________________
ex-JennyT :D
"Énekelj az ÚRnak, te egész föld!"


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 31., csütörtök 15:54 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
kedvenc definícióm az "Istenfélelem"re:

LOVE motivated RELATIONAL FEAR

KAPCSOLAT-FÉLTÉS SZERETETből


ennél jobbat még nem hallottam :D

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 31., csütörtök 16:05 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
Ez olyan unalmas, mintha a semmiről beszélnénk, és mintha egészen nem a szolgálatról lenne szó...

Vegyünk példákat...
1. Ott ül az alkesz az aszfalton, sík jól érzi magát, nem érez semmit, éli a boldog életét... Odamegy hozzá egy (most nem mondok nevet, nehogy megsértődjön) ember, és ránéz, látja, hogy ez tiszta koszos, bűdös, és különben is nem jó ez így neki. És aszondja, nézz már fel, hát nem látod, hogy Istenre kéne figyelni? - Nem.

2. Ott ül az alkesz az aszfalton, elfogyott a lóvéja, sík ideg, hogy honnan szerzi be a következő adagot... Odamegy hozzá egy (megint nem mondok nevet, nehogy megsértődjön) ember, és ránéz, hogy te, neked nem pénzért volna szükséged alkoholra, hanem nem látod, hogy Istenre van szükséged? Nézd!!! Itt van! Látod? - Nem.

3. Ott ül az alkesz az aszfalton, elfogyott a lóvéja, már az idegessége is elmúlt, csak ül ott és néz ki magából... Odamegy hozzá Isten, és azt mondja, hogy gyere! Mire ő: haggyámá, most??? Mire Isten: aha, most!

Na, innentől kezdődik a szolgálat...

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 31., csütörtök 16:44 
....és elindult haza az alkoholista.
Ki várt rá?


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kavics 2007. máj. 31., csütörtök 16:50-kor.

Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 31., csütörtök 16:48 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
Folytatás...

De az alkesz még mindig ott ül az aszfalton, és Isten nagyon eltűnt a szeme elől... Csak néz ki magából, hogy jól van, dehát fel se tudok állni, hogy a fenébe repüljek fel a mennyekbe???

És akkor meglát egy eldobott kenyérhéjat az út szélén, és rájön, hogy igazából nem inni akar, hanem megéhezett.. Aztán találkozik egy emberrel, akitől kér pénzt kenyérre, és azonnal piát vesz belőle...

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 31., csütörtök 17:00 
Kedves Gabi!

Miért nyugodott meg az alkoholista? Nekem innen érthetetlen a történet!
Én az alkoholistákat úgy ismerem, hogy nem nyugodnak meg csak azért mert telik az idő, sőt....
Olyan alkoholistákat ismerek, akik azért nyugodtak, meg, mert találkoztak az Isten szeretetével.
Olyan alkoholistákat ismerek, akik már nem vádolták a világot, hanem meglátták hogy mit tettek az elmúlt éveik alatt, hogy mi vezetett oda, ahol tartanak és erre bocsánatot kaptak.
A szabadság és bűnbocsánat pedig olyan erő, ami miatt a pénzből hálózsákot vett annak a hajléktalannak, aki még az utcán élt.


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 31., csütörtök 17:16 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
Tudtam én, hogy nem lesz jó, ha fiktív mesékbe kezdek...

Egy olyan pillanatot próbáltam leírni, amikor már a remény sincs meg, hogy valami még bejön. Nem épp nyugalomról, hanem kétségbeesésről szólt az a "néz ki magából".

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 31., csütörtök 17:52 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
JennyT írta:
Kezdünk eltérni a SZOLGÁLAT témától... :oops:

Úgy van ez sztm, ahogy a 10 parancsolatban is.
Én nem szeretem azt a fordítást, ami a Bibliákban van. A héber szöveget úgy is vissza lehetne adni, hogy nem fogsz lopni, ölni, hamisan tanúskodni, paráználkodni, stb., ha az 1-4. parancsolatot megtartod. De az az első, hogy Istennel rendbe jöjjön valaki, és ha ez megvan, utána elkezdi tisztogatni az embert. Semmi extrára nem kell sokszor számítani, csupán ennyi: ha Istennel jársz, nem fogsz drogozni, mert meglátod, hogy nem kéne...



sőt, a szlovák fordítás szerint : nem ölsz, nem lopsz...nem majd valamikor a távoli jövőben, hanem most, miután"rendbe jösz Istennel"

úgy van ez, mint mikor az ember igazán szerelmes lesz,attól kezdve csak egy dolog számít: hogy mindenben a kedvét keressem...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 31., csütörtök 19:40 
Az már egy jó állapot amikor kifele néz valaki és kintről várja a megoldást!
Mert akkor találkozhat Jézusban azzal az Istennel, aki a 10 parancsolatot így kezdi:
Én az Úr vagyok a te Istened, aki megszabadítottalak Egyiptom földjéről, ahol rabszolga voltál, ezért most cselekedd a következő Igéket....


Vissza a tetejére
  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 122 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség