Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 124 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. máj. 03., csütörtök 14:52 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
megérne egy pici utánaolvasást... amit idézel, itt a δούλους szerepel, ami a RABSZOLGA szóból (δούλος) származik...

más a RABSZOLGÁLAT és más a FEL/KISZOLGÁLÁS (διακονέω), amiből a DIAKÓNIA fogalma is származik
de ezen kívül is van néhány MÁS értelmű szó, pl. itt van régi jó ismerősünk, a λειτουργια (liturgia ;) )

szóval... a dolog csak LÁTSZATRA egy "lerágott csont", VOLNA itt mit keresgélni... most sajnos dolgoznom kell, de nem igérem meg, hogy nem térek vissza rá :D

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 03., csütörtök 15:06 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Maga a megváltás is azt jelenti, hogy a rabságból vált ki a maga szolgálatára, mint rabszolgát, de úgy szabadít fel mint a gazda a rabszolgáját, aki nem akarja elhagyni és ezt naponta megerősíti, csak ezt a köteléket értékeli a MEGVÁLTÓ vsz.

Mint Péter mondja(szabadon) kihez mehetnénk, mikor megismertünk :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 03., csütörtök 18:22 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
net2rist írta:
megérne egy pici utánaolvasást... amit idézel, itt a δούλους szerepel, ami a RABSZOLGA szóból (δούλος) származik...

más a RABSZOLGÁLAT és más a FEL/KISZOLGÁLÁS (διακονέω), amiből a DIAKÓNIA fogalma is származik
de ezen kívül is van néhány MÁS értelmű szó, pl. itt van régi jó ismerősünk, a λειτουργια (liturgia ;) )

szóval... a dolog csak LÁTSZATRA egy "lerágott csont", VOLNA itt mit keresgélni... most sajnos dolgoznom kell, de nem igérem meg, hogy nem térek vissza rá :D


Kedves Net!

Remélem, h. hamarosan kerítesz rá időt, s elmondod, amit a szolgálattal kapcsolatban fontosnak tartasz. Nem sok topicban volt erről szó, úgyhogy lerágott csontnak nem mondanám.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 03., csütörtök 18:29 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 14:19
Hozzászólások: 477
Tartózkodási hely: Budapest, Rákoscsaba
Az a baj, hogy mire én ráérek... pedig volt 1 félév diakónika tavaly. Szóval tudnék mesélni a szolgálatról, szeretetszolgálatról, diakóniáról, liturgiáról, és még sok mindenről.
1-1,5 hét és jövök :(

_________________
ex-JennyT :D
"Énekelj az ÚRnak, te egész föld!"


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 03., csütörtök 18:45 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Jó várni...Jerémiás siralmai 3: 26


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 15., kedd 12:00 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Kedves Jenny!

Már nagyon várom a türelmi idő leteltét, ha jól számolom, a 1,5 héten túl vagyunk. 8)
/az is jó lesz, ha az izraeli beszámolóra kerítesz időt, mert magam sem akarom hinni, hogy igaz lesz, de még minden megtörténhet... :shock: /


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 30., szerda 07:46 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
JennyT írta:
Az a baj, hogy mire én ráérek... pedig volt 1 félév diakónika tavaly. Szóval tudnék mesélni a szolgálatról, szeretetszolgálatról, diakóniáról, liturgiáról, és még sok mindenről.
1-1,5 hét és jövök :(


drága Jenny!

megbökdösött Erika, hogy beszéljek a szolgálatról
én nem tanultam diakóniát, úgyhogy, ha nem baj, én is szívesen meghallgatnám tőled a rendszerezett teológiai alapokat...

közben nem bírom ki, hogy a GYAKORLATot ide ne tegyem:
tegnap este olyan dolog történt velem, ami nem történhet ELÉG GYAKRAN az emberrel:
valakivel elkezdtem beszélgetni, jött a teológiával, hogy miért hagytam ott a hitgyülit, meg hogy mi a különbség a mi teológiánk és a hitGyüli teológiája között... aztán valami OLYAN történt, mint a Jákób kútjánál... KIBORULT a csöbör... nem, nem volt 5 férje (piccikét még fiatal lenne ehhez), de kiderült, h (többé-kevésbé) szorgos gyülibejáró létére CIGIZIK (BRRR.... ez nem az ÉN felháborodásom, én nem vok felháborodós, pedig erre SZÁMÍTOTT, mikor elmaradt a felhördülés, "mehettünk tovább"), meg DROGOZIK, meg van egy fiú, aki ugyan szinte biztosan nem lesz a férje, de hát akivel ugye...
és VALAHOGY ... magam se értem, hogy HOGYAN (vissza kell nézzem a csetlogot...) eljutottunk a zokogásig... meg a MEGFORDULÁSig...
úgyhogy... most ÖRÖM VAN... nem csak idelent :)

és NAGYON KÉRLEK, hogy ezt NE dicsekedésnek vegyétek... én nagyon jól tudom, hogy TŐLEM mi telik ki (VOLT alkalmam tapasztalni, 5 évig szolgáltam egy evangélizációs zene-csoportban, és NEMMMMMMnagyon emléxem, h BÁRKIVEL is így jártam volna, mint tegnap, inkább csak PAKOLTAM a CUCCOT, amíg a többiek beszélgettek az emberekkel a koncert után)

szóval: 100% kegyelem... dehát... ezt a meccset ERRE játsszák, nem? ;)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 30., szerda 07:51 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Köszönjük a beszámolót, Net, majd máskor is megbökdöslek/ez lenne az én szolgálatom,/ :roll:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 30., szerda 11:18 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
net2rist írta:
Márk 16,16. A ki hiszen és megkeresztelkedik, idvezül; a ki pedig nem hiszen, elkárhozik.

Szóval cigizik, drogozik, paráználkodik, s közben osztaná az észt?
Ez csúcs. Jó hogy kiborítottad a csöbröt. :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 30., szerda 11:34 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
jó, hogy nem ÉN borítottam ki :)

annyira ELTALÁLT az a múltkori hasonlat, h az XY Jézusa simán belelökné a samáriai asszonyt a kútba... oszt jónapot...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 30., szerda 12:12 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
net2rist írta:
jó, hogy nem ÉN borítottam ki :)

annyira ELTALÁLT az a múltkori hasonlat, h az XY Jézusa simán belelökné a samáriai asszonyt a kútba... oszt jónapot...


Ja!! :D :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 30., szerda 12:17 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
annyira ELTALÁLT az a múltkori hasonlat, h az XY Jézusa simán belelökné a samáriai asszonyt a kútba...

Ez a te szöveged, vagy hallottad valakitől?

Ez olyan jó, hogy mától kezdve én mondtam ((c)Báthory Ödönke) :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 30., szerda 12:47 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
iggen, TŐLED (meg Ödönkétől) hallottam :D

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 30., szerda 13:00 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
net2rist írta:
iggen, TŐLED (meg Ödönkétől) hallottam :D

OK! Megegyeztünk! :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 30., szerda 13:26 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
Olyan gáz, ahogy ezt nézitek... Cigizik, drogozik, na és? Attól még lehet hívő ember. Kinek nincsenek bűnei? Most miért csak azt a két-három bűnt tartjátok számon? Szerintem ugyanúgy hit szempontjából egy nulla valaki, ha az adott helyen épp nem azt teszi, ami a dolga volna. És szinte mindenki így van vele.
És az is bűnös ember, aki ha szembekerül valaki hitetlennel, gyengeségből a másik akaratát hagyja érvényesülni. Szerintem ez sokkal nagyobb bűn, mint egy cigi...

Erika, és a többi moderátorok, láttátok ezt a fórumon is. Ha nem moderáltok, elszabadul a pokol. Az életben is ez lenne a dolgunk. Mindenütt és mindent moderálni. Persze elsősorban magunkat, és ebben volna benne a cigizés meg a drogozás kerülése... De önmagában hiába kisangyal valaki...

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 124 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség