Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 122 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2008. jan. 29., kedd 08:59 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Hogyan missziózzunk ma?/egy levélrészlet/:

Holnap megyünk "házalni" az egyik lánnyal a gyüliből. Van egy szervezet, azzal foglalkozik, hogy evangéliumi témájú irodalmat és dvdket terjeszt. Mindig megszólítanak egy helyi gyülekezetet, az szórólapokat hord szét a városban, amelyeken az az ajánlat áll, hogy rendelhetsz könyvet vagy filmet, és a szervezet ingyen postázza. Ha vki rendel, akkor a helyi gyülekezetbe érkezik a cucc az adott ember cimével együtt, és aztán a gyülekezet tagjai hordják szét. Josh McDowelltől a Több, mint ács c. könyvet lehet megrendelni, meg vmi filmet Jézusról. Aztán amikor átadod a cuccot, személyesen a rendelőnek, megkéred, hogy később hajlandó lenne-e kitölteni egy kérdőívet, miután elolvasta a könyvet/megnézte a filmet. Olyan kérdések vannak benne, hogy pl. változott-e a Jézusról alkotott képe, szeretne-e többet megtudni Róla, érdekelné-e egy kurzus, ahol a hit alapjairól lenne szó. Aztán haösszegyűl elég ember, akkor a gyülekezetben elindul egy kb 2hónapos kurzus. Ha lesz elég ember, akkor márciusban indulna. A lelkész fogja vezetni, és lesz körülötte egy csapat, aki segít, én is benne vagyok. Még csak majd most lesz az első megbeszélés. De nem először csinálják,úgyhogy a többiek szerintem már képben vannak.
Kb 2000 háztartásba jutott szórólap, a szervezet szerint általában az emberek 1%-a szokott rendelni, szóval 20 ember. Itt eddig 32-en rendeltek, úgyhogy nagy az öröm.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. máj. 21., szerda 16:46 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
"Mindenütt szolgálhatunk Istennek, még ha nem is éppen ott szeretnénk lenni."
Jenny Facundo Hernández


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 11., péntek 17:37 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
SZERETETSZOLGÁLAT?


„Márta, Márta, sok mindenért aggódsz és nyugtalankodsz, pedig kevésre van szükség, valójában csak egyre. Mária a jó részt választotta, amelyet nem vehetnek el tőle.” (Lk 10,41-42).


Mária csendesen ült az Úr Jézus lábainál, és hallgatta szavát. Márta zaklatottan és izgatottan sürgölődött szolgálatában, és bosszankodott azon, hogy Mária nem segített neki. Az Úr Jézus nem a szolgálata miatt dorgálta meg Mártát, hanem a közben tanúsított magatartásáért. Úgy tűnik, Márta felcserélte az elsőbbségi sorrendet: fontosabbnak tartotta a szolgálatot az istentiszteletnél.
Sokan vagyunk Mártához hasonlóak. Sikertípusok vagyunk, ezért inkább tevékenykedünk, mintsem tétlenül ülünk. Büszkék vagyunk arra, hogy jól szervezünk, szorgalmasak vagyunk, és nagy a teljesítőképességünk. Annyira foglalkoztat bennünket a munka, hogy reggeli bibliaolvasásunk alatt is ezerféle elintézendő dolog gondolata nyüzsög a fejünkben. Imádságaink is zűrzavarosak, mert gondolataink vándorolnak „Dántól Beérsabáig”, hogy megtervezzük napunkat. És könnyen megkeseredünk, ha a többiek nem segítenek. Azt hisszük, mindenkinek úgy kellene tennie, amint mi teszünk. (Többek közt éppen ez is a „Márták” tévedését bizonyítja, tudniillik a megkeseredett zúgolódás. Mert, ha az a szemlélet, elmélet és gyakorlat lenne a „nyerő”, amit ők képviselnek, akkor legalábbis elégedett boldogsággal kellene a „másképp gondolkodókat” kapacitálniuk. – M.Z. megj.)
Azután vannak olyanok, mint Márta. Tele vannak szeretettel mások iránt. Egész életük ezt sugározza. És különösen szeretik az Úr Jézust. Nem lusták, és nem kényelmeskedők, noha mi, Márták, gyakran annak látjuk őket. Egyszerűen csak másképpen rangsorolják a dolgokat.
Mi magunk is jobban szeretünk egy melegszívű, és szeretettel teljes személyt, mint egy olyat, aki hűvös és fölényes, és akinek csak a munkája jár az eszében. Jobban megragadja a szívünket az olyan gyermek, aki átölel és megcsókol minket, mint az olyan, aki túlságosan el van foglalva a játékával ahhoz, hogy minket figyelemre méltasson.
Jól fejezte ki valaki, amikor ezt mondta, hogy Istent jobban érdekli az istentiszteletünk, mint a szolgálatunk; a mennyei Vőlegény azért jön, hogy feleségül vegye menyasszonyát, nem pedig azért, hogy egy szolgát fogadjon fel.

Krisztus nem azt kívánja tőlünk, hogy
belevetve magunk a munkába,
ne maradjon időnk csöndes imára
és lábainál ülve
olykor türelmes várakozásra.

Mária a jó részt választotta, amely nem vétetik el tőle. Bárcsak mindnyájan ugyanezt tennénk!


William MacDonald: Ösvényem világossága – július 02.

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 13., vasárnap 06:46 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
William MacDonald írta:
Jól fejezte ki valaki, amikor ezt mondta, hogy Istent jobban érdekli az istentiszteletünk, mint a szolgálatunk; a mennyei Vőlegény azért jön, hogy feleségül vegye menyasszonyát, nem pedig azért, hogy egy szolgát fogadjon fel.





Feltehetnénk a kérdést: mi az igaz istentisztelet? Jakab 1. levelében ezt a választ olvashatjuk:

# Tiszta és szeplõ nélkül való istentisztelet az Isten és az Atya elõtt ez: meglátogatni az árvákat és özvegyeket az õ nyomorúságukban, és szeplõ nélkül megtartani magát e világtól.

és ha a mennyei Vőlegény nem tekintette zsákmánynak, hogy ő Istennel egyenlő, hanem megüresítetette magát és szolgai formát vett fel /Fil.2:6-8/...örülni fog, ha visszatértekor a menyasszonyát felékesítve: körülövezve derekát igazlelkűséggel, felöltözve az igazság mellvasába, lábán a békesség evangéliumának a sarujával/Ef. 6:11-18/a rábízott feladat végzésében találja:
Máté 24:42-47

Azért legyetek készen ti is; mert a mely órában nem gondoljátok, abban jõ el az embernek Fia.
.
Kicsoda hát a hû és bölcs szolga, a kit az õ ura gondviselõvé tõn az õ házanépén, hogy a maga idejében adjon azoknak eledelt?

Boldog az a szolga, a kit az õ ura, mikor haza jõ, ily munkában talál.

Bizony mondom néktek, hogy minden jószága fölött gondviselõvé teszi õt.

---

meghallgathatjuk énekben is, mi az igaz istentisztelet:

http://www.youtube.com/watch?v=l54pmIVXw50


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. aug. 31., vasárnap 19:42 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
"Pál apostol a bátorítást fontos szolgálatnak tartotta. Ezt írja: "Vigasztaljátok tehát egymást, és építse egyik a másikat". Egy bátorító vagy vigasztaló szó olyan, mint egy nyugodt tóba hajított kő. A remény hullámait kelti, amely megváltoztathatja valakinek a napját, sőt, talán az egész jövőjét."

Tom Powel írja ezt a mai főoldali Csendespercekben...

közülünk valaki nem kér egy vigasztaló, bátorító szót? 8)
minden rendben, kedves/régebben sűrűbben/ fórumozó testvérek :?:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. aug. 31., vasárnap 19:47 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
ja, az előbb elfelejtettem mondani, hogy én kérek egy kis bátorítást :oops:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. aug. 31., vasárnap 20:57 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Köszi Eeyore, igen, Nemosinex írása nagyon ösztönző, mint a Loiszé is, a szombat délutáni örömhír...nemis tudom, miért panaszkodom?..egy picit hátranéztem...de már kapaszkodom is tovább...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. aug. 31., vasárnap 23:29 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Erika írta:
ja, az előbb elfelejtettem mondani, hogy én kérek egy kis bátorítást :oops:


Szia Erika!

bocsánatot kérek előre is, mert már feltettem egy párszor, de ez az egyik legkedvesebb énekem, és én ezt küldöm bátorításul :D

http://www.youtube.com/watch?v=-5F470vF ... re=related


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. szept. 01., hétfő 00:30 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
Erika írta:
ja, az előbb elfelejtettem mondani, hogy én kérek egy kis bátorítást :oops:



-Szia Erikám ! :)

én az egyik legszebb énekünk utolsó versét küldöm Neked:

-Ó, mily jó az Úr azokhoz,
Akik Őrá várnak.
A sebükre balzsamot hoz,
Imáiknak szárnyat.

FEL SZIVÜNK A CSILLAGOKHOZ,
Félre földi árnyak,
Ó, mily jó az Úr azokhoz,
Akik Őrá várnak!

(H.332)

"Áldjon meg téged az Úr és őrizzen meg téged."

Sok szeretettel és imával
Loisz


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. szept. 01., hétfő 07:13 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 08:33
Hozzászólások: 1884
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Egy vigasztaló ígéret Istentől Erikának :

„Ha parancsolataimat megtartjátok, megmaradtok a szeretetemben" (Jn 15,10).


SPURGEON hozzáfűzése:

"Ezt a kettőt, az engedelmességet és a Jézus Krisztus szeretetében
való megmaradást, nem lehet elválasztani egymástól. Csak Krisztusnak
engedelmeskedő élettel bizonyíthatjuk, hogy szeretetközösségben
vagyunk vele. Engedelmeskednünk kell az Úrnak, ha érezni akarjuk
szeretete melegét. Ha bűnben élünk, nem élhetünk szeretetben. Istennek
tetsző szent élet híjával nem lehetünk kedvesek az Úrnak. Aki nem
törődik a megszentelődéssel, mit sem tud Krisztus szeretetéről.
Az Úr szeretetének tudatos megtapasztalása valami igen finom
műszerhez hasonló. Sokkal érzékenyebb a bűnre és a kegyelemre, mint a hőmérő higanyszála a melegre és a hidegre. Ha szelídek vagyunk és
ügyelünk arra, hogy gondolatainkkal, szavunkkal és életünkkel az Urat
dicsőítsük, akkor Ő szeretetének számtalan jelével áraszt el minket.
Ha pedig meg akarunk maradni ebben a szeretetben, meg kell maradnunk a megszentelődés útján. Nem rejti el arcát előlünk, ha mi nem rejtőzünk el előle. A napunkat elsötétítő felhőt a bűn támasztja, de ha éberek és engedelmesek vagyunk, és teljesen Istennek szenteljük magunkat, akkor világosságban járhatunk, mert Isten világosság, és akkor megmaradhatunk Krisztus szeretetében, amiképpen Krisztus is megmarad Atyja szeretetében. Ez tehát egy vigasztaló ígéret, amely azonban komoly feltételhez van kötve.
Uram, add, hogy figyeljek erre a „ha" szócskára, mint valami
kulcsra, amellyel az ígéret megvalósul számomra!"


...
Nem a "nagy, látványos tettek", hanem a SZERETET az, amivel legtöbbet tehetünk embertársainkért, és önmagunkért is (hisz ha szeretetben maradunk: Istenben maradunk).


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. szept. 01., hétfő 07:47 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 08:33
Hozzászólások: 1884
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Még néhány drága, vigasztaló ígéret :

„Semmiért se aggódjatok, hanem imádságban és könyörgésben mindenkor hálaadással tárjátok fel kéréseiteket Isten előtt; és Isten békessége, mely minden értelmet meghalad, meg fogja őrizni szíveteket és gondolataitokat a Krisztus Jézusban.” (Fil. 4:6-7)

„Mindenre van erőm a Krisztusban, aki megerősít engem.” (Fil. 4:13)

Az én Istenem pedig be fogja tölteni minden szükségeteket az ő gazdagsága szerint dicsőséggel a Krisztus Jézusban.” (Fil. 4:19)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. szept. 01., hétfő 14:36 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Lányok, köszönöm a bíztatást!

Boglárka írod:

Nem a "nagy, látványos tettek", hanem a SZERETET az, amivel legtöbbet tehetünk embertársainkért, és önmagunkért is (hisz ha szeretetben maradunk: Istenben maradunk).


azért eddig úgy tapasztaltam, hogy eléggé látványossá válik,ha az Úrnak engedelmeskedem- nem rejtethetik el a hegyen épült város...
az már más dolog, pont ez a legaktuálisabb kérdésem, hogy az alapvető feladataimon túl mi az, amit még tennem kell ,.. mi az a feladat, amit az Úr bíz rám, és mi az, amit csak én erőltetek- vagy éppen elhanyagolok.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. szept. 01., hétfő 15:53 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 08:33
Hozzászólások: 1884
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Erika írta:
azért eddig úgy tapasztaltam, hogy eléggé látványossá válik,ha az Úrnak engedelmeskedem- nem rejtethetik el a hegyen épült város...
az már más dolog, pont ez a legaktuálisabb kérdésem, hogy az alapvető feladataimon túl mi az, amit még tennem kell ,.. mi az a feladat, amit az Úr bíz rám, és mi az, amit csak én erőltetek- vagy éppen elhanyagolok.


Kedves Erika!

Persze, vannak, olyan engedelmességi lépések, amire mások is felkapják a fejüket ilyen v. olyan okból. Én arra gondoltam, hogy sokszor végezhet az ember olyan feladatokat Isten és az emberek iránti szeretetből napra nap szorgalmasan, hűségesen, amik nem látványosak, pl. a házimunka, ami legfeljebb akkor tűnik fel, ha nincs elvégezve, vagy amikor türelemmel, szeretetben elhordozzuk olyan embereknek a bántó, tapintatlan viselkedését, akik észre sem veszik, hogy bántóak voltak stb.

Megtérésem előtt jellemző volt rám, hogy amit akartam, azt tűzön-vízen keresztül vittem – már akkor rájöttem (nyilván keserű tapasztalatból), hogy ha elérem is, amit akarok, nem mindig jó az, feltűnt, hogy azok a „lezárt kapuk” az én védelmemre voltak lezárva.

Így megtérésem után óvakodtam attól, hogy én „döngessek ajtókat”. Az Úrnak való szolgálat terén azon az állásponton voltam, hogy nem kezdeményezek, nem ajánlkozok feladatra (egy kivétel ebben a konyhai szolgálat volt egy misszióban, de ebben teljes békességem és örömem volt). Amilyen feladattal megkerestek, azt az Úrtól vettem.
Az első szolgálatba, amit felajánlottak nekem, fejest ugrottam tehát, anélkül, hogy megkérdeztem volna az Urat, s aztán menet közben elbizonytalanodtam, hogy tényleg az Úrtól van-e? Bocsánatot kértem Istentől, amiért nem előbb kérdeztem, s kértem, válaszoljon nekem, valóban Tőle való-e ez a szolgálat? Nem sokkal később kaptam az ún. éves igémet, ami a további munkára biztatott.

Nyilván, még ha mások ajánlják is fel a szolgálati lehetőséget, akkor sem biztos, hogy az Úrtól van, de kaptam a szolgálataimhoz igei biztatást, megerősítést.

Bizonyára válaszol az Úr neked, ha eléviszed a szolgálattal kapcsolatos kérdésedet.

Szeretettel: B.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. szept. 01., hétfő 19:25 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
Erika írta:
Lányok, köszönöm a bíztatást!

Boglárka írod:

Nem a "nagy, látványos tettek", hanem a SZERETET az, amivel legtöbbet tehetünk embertársainkért, és önmagunkért is (hisz ha szeretetben maradunk: Istenben maradunk).


azért eddig úgy tapasztaltam, hogy eléggé látványossá válik,ha az Úrnak engedelmeskedem- nem rejtethetik el a hegyen épült város...
az már más dolog, pont ez a legaktuálisabb kérdésem, hogy az alapvető feladataimon túl mi az, amit még tennem kell ,.. mi az a feladat, amit az Úr bíz rám, és mi az, amit csak én erőltetek- vagy éppen elhanyagolok.




-Drága Erikám ! - Talán emlékszel, nem is olyan régen "ugyanebben
a cipőben" jártam és akkor kaptam egy nagyon kedves, igei, de reális
biztatást Valakitől ( :) ) - "ha inditást kapsz, tedd,- ha nem, akkor ne tedd"

-Lakonikus, biztató is, meg kissé fejbekollintó is.- Végül is nagyon igaz,-
csak amikor az ember bennekevereg egy téma bizonytalanságában,akkor,
éppen akkor a legnehezebb megérteni,- van indittatás,vagy nincs ?, mert
ez okozza a bizonytalanságot.-

-Nagyon megértelek,- végül is a "kivárás" mellett döntöttem, akkor abban
a problémában.- "Ha Isten akarja, ki kell várnom, mig megértem és vagy
el tudom "engedni" azt a szolgálatot, - vagy ha nem tudom elengedni,mert
igy,vagy úgy, de az Úr bennem tartja,- akkor megadja az inditást is.

-Éppen most olvastam és adtam tovább a fórumnak Joó S.igehirdetését
errenézve. Ő azt állitja és az Ige bizonyitja, hogy ezek a "kivárások" a leg-
nehezebb hitpróbák (Márta és Mária hivására Jézus nem azonnal, hanem
több nap után jelent meg...) - És milyen óriási indoka volt ennek !

-Tudjuk, a 4 napos halottat feltámasztja ! Az egyik legbiztosabb messiási
jel ! - Hogy is gondolhatott volna erre a két földönélő nővér ? Ők csak
a jelenben és az általuk elképzelhető megoldásként a gyógyitást tudták el-
képzelni.

-Erika ! Nem tudom, milyen szolgálatról van szó, de ha missziós feladat,-
legyen az bármily kicsi,- egyszer majd meglátjuk, milyen nagy jelentősége
volt, hogy hittünk az igének: "A ti munkátok nem hiábavaló az ÚRBAN."

Együttérző szeretettel
ölellek
Loisz

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. szept. 01., hétfő 21:35 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Kedves Boglárka és Loisz!

Köszönöm , hogy írtatok, én sajnos képtelen vagyok most egy kerek hozzászólásra - hol ez, hol az jut eszembe, s végül minden megkezdett mondat törlésre kerül.
Azt hiszem, hogy az Úr megmutatja előbb vagy utóbb, hogy mit kell tennem.
"Jó várni és megadással lenni az Úr szabadításáig."Jeremiás siralmai 3:26


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 122 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség