Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 116 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Következő
 

Milyen a jó keresztyén gyülekezet, illetve közösség?
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2006. okt. 02., hétfő 15:09 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 08:01
Hozzászólások: 28
Tartózkodási hely: Fejér megye
Kedves Fórumozók! Kegyelem néktek és békesség!
Bocs hogy új tagként témát nyitok, de szeretném a véleményeteket megtudni. Ki tud "jó" közösségről? Mi a fontos a közösségi életben? Törvénykezés, ember, Isten?
Mitől jó egy közösség? Ha lehet konkrétumokat is írjatok.

_________________
Szeretettel gyunyika.

Bizony, bizony mondom néked: ha valaki újonnan nem születik, nem láthatja az Isten országát. Ján.3,3


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 02., hétfő 19:55 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 08:33
Hozzászólások: 1884
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Kedves Gyunyika!

Azt gondolom, tökéletes közösség, gyülekezet itt a földön nincsen (hiszen mi, emberek alkotjuk, és mi sem vagyunk azok). Szóval, nem tudok, abszolút „jó” közösségről.
Mitől jó egy közösség? Számomra ott kezdődik, hogy a közösség emberi vezetője, a lelkipásztor hívő, újjászületett legyen, aki Isten akaratát követi! Szokták mondani, hogy „fejétől bűzlik a hal”…ezért nagyon fontos a gyülekezet tevékenységében, a vezető, a lelkész hozzáállása, irányítása.

„Mi a fontos a közösségi életben? Törvénykezés, ember, Isten?” – kérded. Isten fogja össze a közösséget: Krisztus a „fej”, a közösség pedig a „test” tagjai.

Attól jó a közösség, ha a tagokban Jézus szeretete munkálkodik, és szeretetből szolgálnak egymásnak, pl. látogatják a betegeket a kórházban /beszélgetnek, igét olvasnak stb./, elmennek azokhoz, akik öregek, és nem tudnak elmenni a templomba, szegényebb testvérek szükségeit meglátják és segítenek anyagilag, vigasztalják a gyászolókat, felkarolják az egyedülállókat, imádkoznak egymásért és a kívülállókért, közös programokat szerveznek /kirándulás, tábor/ stb.

Összegzésem: az Isten és egymás iránti SZERETET a közösség összefogó ereje és az Istennek való közös szolgálat (ami gyakorlatilag az emberek felé irányul).

Üdv! B.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 03., kedd 13:57 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:24
Hozzászólások: 390
()


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Zsolt 2008. márc. 06., csütörtök 12:08-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 03., kedd 15:28 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 08:33
Hozzászólások: 1884
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Szia Zsolt,

aranyos volt, amit a kórussal kapcsolatos "szereplésedről" írtál. Istennek nem az a fontos, hogy milyen hanggal dicsőítjük, hanem, hogy közben mi van a szívünkben. :)

Örülök, hogy itt vagy köztünk!

B.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 03., kedd 16:53 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 08:01
Hozzászólások: 28
Tartózkodási hely: Fejér megye
Kedves Boglárka.
Örülök hogy írtál, és nekem is ez a véleményem, illetve így képzeltem el.
Sajnos nem mindenhol ilyen. Nem itélkezem de ha az ember nem vágyik oda vagy nem szeret ott akkor mit tegyen. Tudom menjen másikba. Ez nem Biblikus. Űzze el a lelkészt? Mivan ha bennem van a hiba?

Kedves Zsolt.
Jó ha az ember szívesen mehet valahova. Jó ha örülnek ha megy. Mi van akkor ha ez nem így van?

Isten veletek, írjatok ha tudtok.

_________________
Szeretettel gyunyika.

Bizony, bizony mondom néked: ha valaki újonnan nem születik, nem láthatja az Isten országát. Ján.3,3


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 03., kedd 19:20 
Milyen a jó közösség?

Olyan, hogy elolvasom a neveket a taglistában és az öröm meg a hála melegsége járja át a testem és a lelkem.

Első renden Atyánk iránt, aki megőrzött titeket kegyelemből ebben a világban és a Fiába vetett hitben.

Másodrenden nektek, hogy szabadon szolgáltok.

Péter


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 03., kedd 19:36 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 08:33
Hozzászólások: 1884
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Kedves Gyunyika,

az a közösség is, ahova én járok, messze van a tökéletestől (azért nem rossz, vannak testvérek, akikkel igazán jó kapcsolatban vagyok/vagyunk).

Egyszer mesélte valaki, hogy hallott arról panaszkodni egy másik embert, hogy a környezetében ő egyedül a hívő. Mire azt válaszolta neki, hogy örüljön annak, hogy Isten őt belehelyezte abba a gyülekezetbe MAGNAK.

Én nem tanácsolom azt, hogy menj más gyülekezetbe, hanem inkább a saját megszentelt életeddel adj példát, és nagyon fontos, hogy kitartóan imádkozz a gyülekezet lelkészének és a többi tagoknak a megtéréséért!
Ha ezt megteszed, csodálatosan tud Isten használni téged ott - áldássá lehetsz!

Eszembe jutott még valami, ez az eset is megtörtént, és nagyon tanulságos. Lelkigondozók továbbképzésén esett meg, hogy valaki panaszkodott az ottani vezetőnek arról, hogy szerinte nagyon hideg a légkör. A vezető meghallgatta őt, aztán azt mondta neki: Igazán? Testvér, melegítsd fel!

Gyunyika, ha te is hidegnek érzed a légkört ott, ahol vagy, kezdeményezd te azt, hogy kedvesen, örömmel, figyelemmel viszonyulsz a gyülekezeti tagokhoz! Lehet, hogy hálásan fogadják, és viszonozzák szeretettel.

„…aki mást felüdít, maga is felüdül.” Példabeszédek 11:25

B.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 04., szerda 07:43 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:24
Hozzászólások: 390
()


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Zsolt 2008. márc. 06., csütörtök 12:07-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 04., szerda 13:00 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 11:35
Hozzászólások: 3
Tartózkodási hely: NAGYVARAD/ROMANIA
Megertelek Gunyika! En is voltam mar hozzad hasonlo helyzetben, amikor nagyon kerestem egy ugymond igazi kozosseget, de nem igazan talaltam. Minden kozosseget emberek alkottnak es mivel nincs egyetlen igaz ember sem, ebbol egyenesen kovetkezik, hogy nincs igazi kozosseg sem, azaz van, de nem itt a foldon. Fajdalmas tapasztalat volt ez szamomra, de akkoriban tanultam meg es sokszor idezem magamnak/ masoknak is, hogy:
HA CSUGGEDNI AKARSZ NEZZ ONMAGADBA!
HA CSALODNI AKARSZ NEZZ EMBERTARSAIDRA!
HA EROS ES GYOZTES AKARSZ LENNI NEZZ JEZUS KRISZTUSRA!!!
Bogkarka tenyleg nagyon jol megfogalmazta, hogy milyen is a jo kozosseg, nincs mit hozza tenni. Sajnos sokszor tenyleg mar a vezeton elbukik az egesz. Nem ismerem a helyzeted es igy nagyon nehez lenne megmondani, mit is tegyel: turjel meg, de meddig? Megfutamodj, amde hova? Vagy lazits, kovetelj uj vezetot? Uj csaladot, kornyezetet,orszagot...?
A harc a Tied, csak ne feledd soha: Istennel minden szamon van tartva es tudja miert helyezet oda, abba a kornyezetbe, abba a gyulekezetbe.
Es ahogyan elottem mar tanacsoltak, ha hidegnek erzed a kornyezeted, legy TE az aki megprobalod egy kicsit felmelegiteni...

_________________
...mindezek kozott legnagyobb a szeretett.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 04., szerda 13:10 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Zsolt írta:
Tulajdonképpen a feleségemet szoktam csak elkísérni, mert kettőnk közül ő tud énekelni. (Én csak szeretek, de nem tudok.) Úgy képzeljétek el, hogy nincs olyan alkalom, hogy ne marasztalnának és nem csak udvariasságból. Afféle tiszteletbeli tag vagyok náluk. Olyan szépen énekelnek, hogy én is el kezdtem gyakorolni, de nem dicsekszem vele. (Remélem az Úr nem fogja be a fülét, ha rázendítek :D ).


Szia Zsolt!

A nejem katolikus, emiatt misére is szoktunk járni. Ott mondta egy plébános az alábbi éneklésre való buzdítást, miszerint ne szégyeljék az emberek, ha esetleg fa hanguk van, énekeljenek nyugodtan akkor is, mert Istennek éneklünk.

Valahogy úgy adott tréfás teológiai alátámasztást a dologhoz, hogy ilyenkor úgy kell szólnunk az Istenhez, hogy Uram, tudom, hogy nagyon ronda hangot adtál nekem, de ha már ezt adtad, akkor hallgasd ezt... :-)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 04., szerda 13:47 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 08:33
Hozzászólások: 1884
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
csikar írta:
HA CSUGGEDNI AKARSZ NEZZ ONMAGADBA!
HA CSALODNI AKARSZ NEZZ EMBERTARSAIDRA!
HA EROS ES GYOZTES AKARSZ LENNI NEZZ JEZUS KRISZTUSRA!!!


Nagyon találó mondatok, én is nemrég hallottam (még töröm a fejem, hogy hol).


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 04., szerda 14:43 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 08:01
Hozzászólások: 28
Tartózkodási hely: Fejér megye
Szia Mindenki.
Köszi a véleményeket. Úgy látom egy malomba őrlünk. Akkor ez egy jó közösség.
Én nem itélkezem, és nem birálgatni akartam. Amit írtatok az a valóság. Én is azt hittem hogy azért vagyok ott többedmagammal, hogy melegítsek, világítsak, stb. Nem sikerült.
Ez egy gyülekezet, ahol presbiter mald misszioi gondnok voltam. A járulékot fizetem, de nemjárok oda.
A kérdés az hogy vissza menjek, vagy másikat keressek.
Sok érdekes dolgot tudnék írni, de nem akarok.
Békesség nektek.

_________________
Szeretettel gyunyika.

Bizony, bizony mondom néked: ha valaki újonnan nem születik, nem láthatja az Isten országát. Ján.3,3


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 04., szerda 15:06 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:38
Hozzászólások: 79
Tartózkodási hely: Ukrajna, Ungvár
Kb. egy évvel ezelőtt még azt mondtam volna, hogy keress egy élő közösséget, ahol egymás hasznára lehettek. Aztán itt Kárpátalján megtörtént az egyházszakadás, és rájöttem, hogy hülyeség lenne. A szakadás ennek lett a következménye - akik ezen változtatni akartak, akik nem érezték jól magukat a folyamatosan hűlő környezetben, azok kiváltak. Régi kedves barátaim, hittestvéreim is. Így alkottak egy jobb közösséget - mi pedig szegényebbek lettünk nélkülük. Nehezebb lett a dolgunk. Sok jó munkatársat veszítettünk velük, akiknek a hiánya mások leki életének leépülésével járhat. Ha keresztyén vagy, Isten áldása vagy. Ne rabold meg magadtól a gyülekezetet.

_________________
az igazság tükre mélyén...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 04., szerda 15:33 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
hmmm...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 05., csütörtök 07:38 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:24
Hozzászólások: 390
..


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Zsolt 2007. aug. 15., szerda 07:10-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 116 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség