Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 116 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Következő
 

Re: Milyen a jó keresztyén gyülekezet, illetve közösség?
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2009. dec. 26., szombat 14:40 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 08:01
Hozzászólások: 28
Tartózkodási hely: Fejér megye
Kedves fórumozók!
Minden eddigi és ezután hozzászólónak áldott ünnepeket kívánok.
Nagyon jó olvasni a hozzászólásotokat. Jó olvasni a sok véleményt.
Köszönöm mindenkinek.
Én megbékültem a helyi gyülekezettel. Igaz nem járok rendszeresen.
Pedig az a véleményem hogy kellene. Aki teheti az menjen.
Áron is meg kell venni az alkalmat.
Az új esztendőre mindenkinek sok boldogságot, erőt, egészséget kívánok Isten áldásával.

"Mert úgy szerette Isten e világot, hogy az ő egyszülött Fiát adta, hogy valaki hiszen ő benne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen.Mert nem azért küldte az Isten az ő Fiát a világra, hogy kárhoztassa a világot, hanem hogy megtartassék a világ általa.
A ki hiszen ő benne, el nem kárhozik; a ki pedig nem hisz, immár elkárhozott, mivelhogy nem hitt az Isten egyszülött Fiának nevében."
Ámen.

_________________
Szeretettel gyunyika.

Bizony, bizony mondom néked: ha valaki újonnan nem születik, nem láthatja az Isten országát. Ján.3,3


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Milyen a jó keresztyén gyülekezet, illetve közösség?
HozzászólásElküldve: 2009. dec. 26., szombat 19:35 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Kedves Gyunyika!

Neked is hasonló jókat.

A fórum csak mása egy gyülekezetnek (lebutított változata), hiszen a közösségnek csak egy szűk módját gyakorolhatjuk, ami a betűk leírása és olvasása.
Ez is sokat tud adni, de igazán Krisztus gyülekezetében tud az ember megszentelődni.
Örülök, hogy meg tudsz bocsájtani, ennélkül lehetetlenség a gyülekezeti élet, mert ha ott sincs bocsánat akkor hol van ebben a világban?

Áldjon meg az Úr önmagával!

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Milyen a jó keresztyén gyülekezet, illetve közösség?
HozzászólásElküldve: 2009. dec. 26., szombat 23:10 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
pauler írta:

A fórum csak mása egy gyülekezetnek (lebutított változata), hiszen a közösségnek csak egy szűk módját gyakorolhatjuk, ami a betűk leírása és olvasása.


-Kedves Pauler!

Nem gondolod, hogy ez nagyon "meggondolatlan" vélemény ?
A fórum létrehozóinak nem is az a célja, hogy "gyülekezet-pótló" legyen.

-De, hogy "lebutitott változata", ? - ez nagyon tiszteletlen és szeretetlen megjegyzés, szerintem.- Nemcsak az írókra, de az olvasókra nézve is.-

Milyen alapon degradálod "lebutítottnak" a hívő keresztyének "írott" bizonyságtételét ?

-Nem akarom tovább sarkítani, de örülnék, ha magyarázatot adnál.

Üdv.
L.

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Milyen a jó keresztyén gyülekezet, illetve közösség?
HozzászólásElküldve: 2009. dec. 26., szombat 23:37 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Loisz írta:
pauler írta:

A fórum csak mása egy gyülekezetnek (lebutított változata), hiszen a közösségnek csak egy szűk módját gyakorolhatjuk, ami a betűk leírása és olvasása.


-Kedves Pauler!

Nem gondolod, hogy ez nagyon "meggondolatlan" vélemény ?
A fórum létrehozóinak nem is az a célja, hogy "gyülekezet-pótló" legyen.

-De, hogy "lebutitott változata", ? - ez nagyon tiszteletlen és szeretetlen megjegyzés, szerintem.- Nemcsak az írókra, de az olvasókra nézve is.-

Milyen alapon degradálod "lebutítottnak" a hívő keresztyének "írott" bizonyságtételét ?

-Nem akarom tovább sarkítani, de örülnék, ha magyarázatot adnál.

Üdv.
L.

Ne aggódj Loisz, mi értettük. :) :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Milyen a jó keresztyén gyülekezet, illetve közösség?
HozzászólásElküldve: 2009. dec. 27., vasárnap 09:27 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Kedves Loisz!

Bocsánatot kérek, mert a "buta" szó szerepel ebben a jelzőben, ami alapján valóban lehet azt gondolni, hogy valakit butának gondolok itt a fórumon.
Bocsánat.

A "lebutított" szó azt jelenti a technika nyelvén, hogy "fapados", azaz nagyon kevés eszközt adó, nagyon kevés lehetőséget biztosító.

Na megint csak a betűkig jutottunk, pedig a mosolyodat megnézném, vagy a hangodat is szívessen hallanám, sőt még a karácsonyi sütidet is megkostólnám. :-)

Szeretettel:
Péter

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Milyen a jó keresztyén gyülekezet, illetve közösség?
HozzászólásElküldve: 2009. dec. 27., vasárnap 19:53 
Offline

Csatlakozott: 2007. nov. 12., hétfő 23:49
Hozzászólások: 111
Tartózkodási hely: Halásztelek (Pest megye)
Én is "technikailag" értettem a "lebutított" jelzőt,-és így -a mai magyar nyelven-már nem sértő. Persze...egy élő gyülekezet fontos-de tapasztalatom szerint-nem minden esetben közösség a gyülekezet-és természetesen nem a tökéletes,"vágyálom" gyülekezetre gondoltam!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Milyen a jó keresztyén gyülekezet, illetve közösség?
HozzászólásElküldve: 2009. dec. 27., vasárnap 20:36 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
pauler írta:
Kedves Loisz!

Bocsánatot kérek, mert a "buta" szó szerepel ebben a jelzőben, ami alapján valóban lehet azt gondolni, hogy valakit butának gondolok itt a fórumon.
Bocsánat.

A "lebutított" szó azt jelenti a technika nyelvén, hogy "fapados", azaz nagyon kevés eszközt adó, nagyon kevés lehetőséget biztosító.

Na megint csak a betűkig jutottunk, pedig a mosolyodat megnézném, vagy a hangodat is szívessen hallanám, sőt még a karácsonyi sütidet is megkostólnám. :-)

Szeretettel:
Péter



Kedves Péter!

Örülök a magyarázatodnak és "elfogadom".- Úgy látszik nagyon el vagyok maradva a "zsargonban", ezt a lebutitott változatot ilyen formában nem ismertem.
:) - A mosolyom itt van.- A hangomat éppenséggel -ha az többet jelentene, mint az írott gondolatom !?- hallhatod. Tudtommal, normális női hang,- még vidám is sokszor és a megfelelő alkalommal.- A sütivel azonban nem szolgálhatok... :(

--Ami a komoly részét illeti, -tudom,ez régi vita köztünk- nagyon sajnálom, hogy még mindég azt állítod, hogy "többet jelent" a 60-80 kiló "sarx"=hústest ismerete a gondolati lényeghez,- mint a "lélek".- Pedig -gondolom ismered Jézus véleményét:
"A lélek az, ami megelevenít, a test nem használ semmit." - Ha nem így lenne igaz, akkor valóban semmit se érne a fórumban "cserélt" gondolat, vélemény.

-Tudtommal az egyházi fórum nem a személyes "ismerkedés" célját szolgálja.- Ahhoz más fórumot kell keresned.- A Parókia, a Ref.Egyház fórumaként lelki "szolgálat" lenne,- és bár tényleg az lenne.-
-Gondolj csak vissza: Te is voltál "kereső" valamikor... - Részemről nagyon is fontos volt abban a korszakomban, hogy a kérdéseimre válaszokat találjak.-

-Remélem, nem vagyok egyedül ezzel a meglátással és indíttatással. Pld. a telefonos lelki segély-szolgálat is személytelen, de annyira, hogy még kérésre se mutatkoznak be, és egy-egy beszélgetés mégis életeket menthet meg, ha úgy tudnak az igével helyén valóan szolgálni, mint "aranyalma,ezüst tányéron".-

Üdv.
Loisz

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Milyen a jó keresztyén gyülekezet, illetve közösség?
HozzászólásElküldve: 2009. dec. 27., vasárnap 20:50 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
exrefis írta:

Ne aggódj Loisz, mi értettük. :) :)

üdv
ex


--És "egyet" is értettetek ? - Mert nekem a "fapados" jelző sem elfogadható, ha nagyon komolyan belegondolok, hogy a központi téma ezen a fórumon mégiscsak az Ige lenne.- Az Igének pedig három megjelenési formája ismert: a verbális teremtő, a testetöltött és az írott ige, aminek a Biblia a hordozója.-

-Akármilyen "gyenge" kis keresztyének vagyunk is, a küldetésünk mégiscsak a misszió. Annyit kötelesek vagyunk átadni, amennyink már van. És ha az "Irást" jól értelmezzük, mégiscsak használhatunk vele.... Nem ? :)

Üdv.
L.

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Milyen a jó keresztyén gyülekezet, illetve közösség?
HozzászólásElküldve: 2009. dec. 27., vasárnap 21:48 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Melyik a legteljesebb formája az Igének?

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Milyen a jó keresztyén gyülekezet, illetve közösség?
HozzászólásElküldve: 2009. dec. 27., vasárnap 21:58 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Loisz írta:
exrefis írta:

Ne aggódj Loisz, mi értettük. :) :)

üdv
ex


--És "egyet" is értettetek ? - Mert nekem a "fapados" jelző sem elfogadható, ha nagyon komolyan belegondolok, hogy a központi téma ezen a fórumon mégiscsak az Ige lenne.- Az Igének pedig három megjelenési formája ismert: a verbális teremtő, a testetöltött és az írott ige, aminek a Biblia a hordozója.-

-Akármilyen "gyenge" kis keresztyének vagyunk is, a küldetésünk mégiscsak a misszió. Annyit kötelesek vagyunk átadni, amennyink már van. És ha az "Irást" jól értelmezzük, mégiscsak használhatunk vele.... Nem ? :)

Üdv.
L.

Kedves Loisz!
Mi olyan dologgal értünk egyet, amit értünk, te pedig olyan dologgal nem értesz egyet, amit nem értesz. :)
De nehogy sértésnek vedd. Arról van szó, hogy nem is nagyon értheted, mert még nem voltál topictalálkozón.
Ha lettél volna, akkor rájönnél, hogy személyesen egészen más emberekkel van dolgod, mint írásban.
Azonnal értenéd, hogy az írásbeli kommunikáció mennyire leszűkített (fapados) csatorna egy személyes beszélgetéshez képest. Hogy egy hasonlattal éljek, nagyobb a kölönbség, mint mikor egy koncertet a a Zeneakadémián hallgatsz meg vagy egy telefon kagylón keresztül.
üdv
ex :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Milyen a jó keresztyén gyülekezet, illetve közösség?
HozzászólásElküldve: 2009. dec. 27., vasárnap 22:47 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
pauler írta:
Melyik a legteljesebb formája az Igének?



- Nem lehet igazán különbséget tenni, szerintem. Mindhárom egyformán.

Talán a "Testté-lett Ige", valóságára gondolsz, a kérdésed hátterében,- de : ma
milyen lehetőségünk van a hitrejutásra és ismeretre ? - "A hit hallásból van, a hallás pedig Isten igéje (írott, vagy hirdetett) által."

L.

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Milyen a jó keresztyén gyülekezet, illetve közösség?
HozzászólásElküldve: 2009. dec. 27., vasárnap 22:55 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
exrefis írta:
Loisz írta:
exrefis írta:

Ne aggódj Loisz, mi értettük. :) :)

üdv
ex


--És "egyet" is értettetek ? - Mert nekem a "fapados" jelző sem elfogadható, ha nagyon komolyan belegondolok, hogy a központi téma ezen a fórumon mégiscsak az Ige lenne.- Az Igének pedig három megjelenési formája ismert: a verbális teremtő, a testetöltött és az írott ige, aminek a Biblia a hordozója.-

-Akármilyen "gyenge" kis keresztyének vagyunk is, a küldetésünk mégiscsak a misszió. Annyit kötelesek vagyunk átadni, amennyink már van. És ha az "Irást" jól értelmezzük, mégiscsak használhatunk vele.... Nem ? :)

Üdv.
L.

Kedves Loisz!
Mi olyan dologgal értünk egyet, amit értünk, te pedig olyan dologgal nem értesz egyet, amit nem értesz. :)
De nehogy sértésnek vedd. Arról van szó, hogy nem is nagyon értheted, mert még nem voltál topictalálkozón.
Ha lettél volna, akkor rájönnél, hogy személyesen egészen más emberekkel van dolgod, mint írásban.
Azonnal értenéd, hogy az írásbeli kommunikáció mennyire leszűkített (fapados) csatorna egy személyes beszélgetéshez képest. Hogy egy hasonlattal éljek, nagyobb a kölönbség, mint mikor egy koncertet a a Zeneakadémián hallgatsz meg vagy egy telefon kagylón keresztül.
üdv
ex :)


Kedves ex !

Nagyon is értem ! - Olvastam már a fórumtalálkozók utóhangjait több esetben... 8) De ez csak megerősíti az álláspontomat.-
-Nem sértődtem meg,- de most Te se sértődj meg, nem személyedre vonatkoztatom: - Alapvetően : bennem nem "dúl" a "kívánság" a személyes találkozások iránt.- Előre tudom, hogy : nagy csalódás !

-Ezzel együtt, miért ne lehetne " e nélkül " lelki, szellemi síkon maradni, amire a fórum lehetőséget ad.- Gondolat és vélemény-csere ! -Ez is sokat jelent ! Nem ? :)
üdv.
L.

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Milyen a jó keresztyén gyülekezet, illetve közösség?
HozzászólásElküldve: 2009. dec. 27., vasárnap 23:46 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Idézet:
"A hit hallásból van, a hallás pedig Isten igéje (írott, vagy hirdetett) által."


A Testé lett Ige hirdetése által. De hogyan hirdeti valaki Krisztust, ha nem ölt Krisztus testet a hirdetőben és ezt nem láthatják meg az emberek?

Idézet:
Alapvetően : bennem nem "dúl" a "kívánság" a személyes találkozások iránt


Ebben mások vagyunk, én személyesen vágyok találkozni az Úrral és a testvéreimmel. A testvéreimmel már most tudok, az Úrral még odébb van (remélem) mert úgy hiszem, hogy az 5 gyermek felnevelésében még használni akar.

Idézet:
Előre tudom, hogy : nagy csalódás !


Nekem is az volt, de + :-)

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Milyen a jó keresztyén gyülekezet, illetve közösség?
HozzászólásElküldve: 2009. dec. 28., hétfő 01:12 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
pauler írta:

Idézet:
Alapvetően : bennem nem "dúl" a "kívánság" a személyes találkozások iránt


Ebben mások vagyunk, én személyesen vágyok találkozni az Úrral és a testvéreimmel. A testvéreimmel már most tudok, az Úrral még odébb van (remélem) mert úgy hiszem, hogy az 5 gyermek felnevelésében még használni akar.

Idézet:
Előre tudom, hogy : nagy csalódás !


Nekem is az volt, de + :-)



---Hát akkor végképp nem értem.- Mire jó "csalódást" halmozni ? -

Idézet:
Idézet:
"A hit hallásból van, a hallás pedig Isten igéje (írott, vagy hirdetett) által."

A Testé lett Ige hirdetése által. De hogyan hirdeti valaki Krisztust, ha nem ölt Krisztus testet a hirdetőben és ezt nem láthatják meg az emberek?


--Kedves Pauler! - Ez aztán már olyan "eröltetett" érvelés, hogy nem is vita téma. :(

Üdv.
L.

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Milyen a jó keresztyén gyülekezet, illetve közösség?
HozzászólásElküldve: 2009. dec. 28., hétfő 10:29 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Sziasztok!

Én köztudottan találkozópárti vagyok, tehát ebből a szemszögből szólok bele ebbe a beszélgetésbe.
Nekem minden találkozó egy nagy élmény volt, személyesen is látni azokat, akikkel már jó néhány témában véleményt cseréltünk. Legizgalmasabb része, amikor először látok meg valakit- mert ezt tudom magamról, hogy még senkit nem sikerült olyannak elképzelnem a külsejét illetően, amilyen : ha szőkének és magasnak gondoltam, akkor biztosan alacsony és fekete volt. De ez a kisebb része a dolognak- a találkozó után ha olvastam a hozzászólásokat, jobban megértettem, mit is mond, egy bizonyos szinten közelebb kerültem a fórumozókhoz.

Az a vád is így ki van lőve, hogy értelmetlenek az internetes beszélgetések, hiszen azt sem tudjuk, kit takar a nick, ismeretlenül mondhat olyan véleményt, amit maga soha nem élt át vagy nem gyakorolt.
Igy, hogy elmegyek egy találkozóra, legalább egy kicsit megismerhetővé teszem magam.

Most viccelek: a mondás szerint "lakva ismeri meg az ember egymást"- teljesebb képet akkor adnánk magunkról, ha hosszabb időt tölthetnénk együtt- pl. szívesen elmennék a fórumozókkal egy izraeli útra- dehát ugye, ez abszolut lehetetlen-..

Azt mondod Loisz, hogy úgyis csalódás lenne???? erre te tudnál válaszolni, hogy milyen negatív tapasztalataid vannak ilyen téren,milyen kellemetlen élmény mondatja ezt veled- de abban biztos vagyok, hogy azért lenne, akiben kellemesen csalódnál.

Egyébként az ötéves iskolai találkozók előtt is van, amikor vacillálok: menjek? ne menjek? - hogy fogom magam érezni azok között a régi jóbarátok között, akikkel együtt küzdöttük végig az 5 évet, s most egyik itt vezető, a másik ott dékán, én pedig maradtam a fakanálnál...de aztán mégis vállalom magam, és elmegyek. Utána még mindig a pozitív élményekhez soroltam ezeket az estéket.

A nyári találkozón nem tudtam résztvenni betegség miatt, s most ugyanolyan helyzetben vagyok. Nem arról van szó, hogy ágyban fekvő lennék- ellátom a családot, de úgy gondolom, hogy azért ami kis pihenést ki tudok szorítani , azt a gyógyulás érdekében meg kell tennem.
Persze, ha tavasszal felmerülne igény egy szélesebb körű találkozóra, abban szívesen résztvennék- szervezésben, ottlétben egyaránt.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 116 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség