Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 116 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2006. okt. 05., csütörtök 08:00 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
tömör véleményem oka: szerintem "kinézne maga közül" a társaság, ha elkezdenék lelkendezni, hogy VÉGRE egy olyan közösség konstruktív tagja lehetek, amit vagy 30 éve keresek, és egyszerűen FANTASZTIKUS élmény...

a "kötelező fanyalgás"hoz meg nincs kedvem, nyilván mesélhetnék történeteket, de nem akarnék bántani másokat, fűznek sokfelé kapcsolatok... szóval... még mindig fenntartom:

hmmm....

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 05., csütörtök 11:13 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:24
Hozzászólások: 390
Kedves Net2rist!

Értem én. A jó gondolathoz idő kell, és türelem. :wink: Tény, hogy pár benyomásból nem lehet messzemenő következtetést levonni. Amúgy tetszik a foglalkozás megjelölésed és más topikon is tetszenek a válaszaid.

Egy szintén Gép-ész 8)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 05., csütörtök 11:18 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
köszönöm!

hízik a motivációs bázis :D

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 05., csütörtök 16:23 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 08:01
Hozzászólások: 28
Tartózkodási hely: Fejér megye
Áldás békesség mindenkinek!
Nagyon örülök hogy sokan hozzászoltatok a témához, és előbbre jutottam a feldolgozásában.
Az hogy elhagytam a gyülekezetet emberileg megmagyarázható, és vannak is megfelelő okai, illetve indokaim. Viszont keresztyén szempontokat nézve nincsen. Tulajdonképp nem biblikus, vagyis nem Jézushoz méltó. Nem volt jó lépés.
Egyébbként az Urral rendeztem ezt a dolgot és békességem van.
Hogy vissza megyek e nem tudom. Az biztos hogy csak úgy vállalok el megbizatást ha előtte imádságban elkérem, illetve egyértelmű vezetést kapok. Sajnos ezt akkor nem tettem.
Végül is hálát adok Istennek hogy megbocsátott, kihozott ebből a keveredett helyzetből, és mióta meg újjítottam a kapcsolatot vele a hitem is növekedett, mélyült. Szerintem korai volt ez a teher nekem akkor.
Ennyit erröl.
Nézzünk Jézusra, és közeledjünk az Istenhez és Ő is közeledni fog hozzánk.
És monda néki Jézus: Valaki az eke szarvára veti kezét, és hátra tekint, nem alkalmas az Isten országára. Lk 9,62
Isten áldjon mindannyiótókat.

_________________
Szeretettel gyunyika.

Bizony, bizony mondom néked: ha valaki újonnan nem születik, nem láthatja az Isten országát. Ján.3,3


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 06., péntek 08:46 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:24
Hozzászólások: 390
Áldás, békesség!

Kedves Gyunyika. Örülök, hogy egy kicsit megvigasztalódtál és a kedved is jobb. Én biztos vagyok benne, hogy nem vagy vesztes, csak várni kell a győzelemre. Én azzal szoktam magam és a családtagjaimat is biztatni, hogy nem a csatát kell megnyerni, hanem a háborút. (Bocs a véres hasonlatért.) Nekünk nem test ellen van hadakozásunk, hanem a Sötétség Fejedelme ellen. Ehhez pedig sok erőre, és tiszta forrásvízre van szükség. :wink:

"Harcold meg a hit szép harcát" (1. Tim. valahol benne van :roll: )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 06., péntek 18:17 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 11:03
Hozzászólások: 56
Tartózkodási hely: Szeged
Sziasztok!
Annyi jó téma van itt a fórumon, hogy nem győzök írni mindegyikbe :D .
A lelkészemet sokan bírálták a környezetemben, mondták, hogy inkább menjek az ő gyülekezetükbe, ott élőhitű közösséget találok. Az a vád is érte, hogy túl "laza".
Nem tudom, kinek higgyek, én elfogult vagyok, azt hiszem.
Az tény, hogy az ifik minden másról szóltak, csak nem Istenről, jobban szerettek az ottani fiatalok más, semleges témáról beszélgetni, ezt én nagyon furcsállottam anno, amikor még jártam ifire. /most mondjam ezt meg neki is?/
Másik élményem/tapasztalatom az, hogy a konfirmációra való felkészítést tényleg "lazán" vette.
Szerintetek szabad-e mindenkit megkerszetelni és lekonfirmáltatni, aki csak jelentkezik? Természetesen felnőtt korban gondoltam. Sokan vannak olyanok is, fiatal felnőttek, hogy megkeresztelkednek, lekonfirmálnak és többé felé se néznek a gyülekezetnek. Mit lehet ez ellen tenni? Meg kellene talán győződni arról, hogy tényleg komolyan gondolják-e azt, hogy Isten gyermekei szeretnének lenni a konfirmandusok? Megtehetjük ezt?
Sok keresztelőt láttam már, és számos esetben a keresztszülők is akkor keresztelkednek meg, a gyermek kereszteltetése előtt.. Aztán persze őket sem látom viszont.
Nem tudom, hogy hogyan ítélhetném meg, hogy a lelkészem mennyire "jó", másrészt ki vagyok én, hogy Őt vádoljam, hiszen én is tele vagyok hibákkal.
Ha esetleg tudnátok gondolataitokkal segíteni, nagyon hálás lennék!
Az Úr áldjon Titeket!

_________________
Andi
"Mert ahol a kincsed van, ott lesz a szíved is."


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 07., szombat 10:33 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 08:01
Hozzászólások: 28
Tartózkodási hely: Fejér megye
Kedves Andi!
Kegyelem és békesség neked.
Ifi: Ha a lelkész élő hitü, akkor fontos neki hogy miről szól.Minden korosztályhoz másként kell közelíteni. Mikor hívő lelkészünk volt működött az ifi 12-20 éves korú gyerekekkel. Heti 1 alkalom volt, és szerettek járni. Gondnokként aktívan jelen voltam, és tudom hogy működött a dolog. 1órát a bibliával foglalkoztunk, utána játék és sport. Mikor az új lelkész megjött 3hét alatt vége lett.
Keresztség és konfirmáció:Hívőként nehéz elfogadni a mostani szokásokat. Istentiszteleten kívüli keresztelő, nulla tudásu konfirmáció. Ezt is a biblián keresztül kell vizsgálni. Mivel a Református egyházban a gyerekkeresztség a megszokott, és 7.osztályban van a konf. ezt el kell fogadni. Az én saját véleményem az, hogy csak felnőtt döntheti el a hovatartozását. Tehát a konf. idejét én késöbbre tenném. Ha valaki felnöttként keresztelkedik vagy konf.-ál akkor időhőz kötném hogy valamennyit elkelljen a gyülekezetben tölteni aktívan. Sajnos félnek az elnéptelenedéstől, ezért a sok engedmény.
Vigasztalásul annyit, hogy nem mindenki megy be a mennyek országába aki azt mondja Uram, Uram..... .
Szeretni kell ezeket az embereket is, és szeretettel elmondani az Igazságot a biblia alapján. Még a lelkésznek is lehet szólni. SZERETETTEL!!!!!! 4szemközt, 6szemközt- bevonni a gondnokot.
Rgyébbként meg csak az Úr tudja a jót kimunkálni.

_________________
Szeretettel gyunyika.

Bizony, bizony mondom néked: ha valaki újonnan nem születik, nem láthatja az Isten országát. Ján.3,3


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 07., szombat 12:40 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 11:03
Hozzászólások: 56
Tartózkodási hely: Szeged
Szia!
Köszönöm, hogy válaszoltál!
Igen, már régen tervezgetem, hogy beszélgetek Vele erről.
Én 18éves koromban konfirmáltam, illetve akkor keresztelkedtem is, református középsuliba jártam, ott tértem meg, gimi előtt még a Miatyánkat se tudtam volna elmondani, Biblia se volt még a kezemben, azon is meglepődtem, hogy két részből áll a Biblia /de ez már rég volt :) /
van ilyen, sajnos, és egyre több is a világban.. :(
Szerintem, a keresztségtől nem kell eltíltani senkit sem, de csak azt kellene lekonfirmálni, aki komolyan is gondolja, nem?

_________________
Andi
"Mert ahol a kincsed van, ott lesz a szíved is."


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 07., szombat 14:39 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Szia !
Csak kérdeznék de ha belegondolsz a kérdésbe a te kérdéseidre is kapsz válaszokat!
Valóban ez a helyes sorrend? Időrendi?

"Én 18éves koromban konfirmáltam, illetve akkor keresztelkedtem is, református középsuliba jártam, ott tértem meg,"

Nem kötözködés ként írtam csak a kettővel feljebb lévő írásodban teszed fel , hogy sokan megkonfirmálnak , aztán eltűnnek!

Az a kérdés merült fel bennem , ha akkor még nem tértek meg akkor mire is konfirmálnak , illetve mit erősítenek meg?

Ismétlem nem kötözködni akarok , csak ezért látható eltűnni az aki konfirmált , mert hitre még nem jutott!

Tehát akkor odaérünk , hogy mikor lehetne megkonfirmálni valakit?
Szeretettel Tamás

_________________
Mert Istennek kell inkább engedni, hogysem az embernek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 09., hétfő 17:14 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 09., hétfő 16:25
Hozzászólások: 2
Tartózkodási hely: Luxembourg
Tamás12 írta:
Szia !
...
Tehát akkor odaérünk , hogy mikor lehetne megkonfirmálni valakit?
Szeretettel Tamás


Sziasztok!

most csak egy "rovid" megjegyzest szeretnek: az Egyhaz gyakorlata nem az, hogy felnott keresztseg eseten egyutt van a keresztseg es a konfirmacio?! Miert van ez igy? mert hagyomany? mert nem lehet haladni az igenyekkel?

vagyis, ha egy felnottnek szukseges a keresztseg, mert mondjuk hazasodik vagy keresztszulo lesz, elmegy a lelkeszhez, elmondja, az tanitja vmennyire es aztan megkereszteli ES konfirmalja. nem tudom, esetleg nem az Egyhaz gyakorlataban vagy mondjuk ha van erre Szabalyzat, akkor ott kellene elobb modositas?

Kit lehet megkeresztelni? Barkit, aki elfogadja Jezust Megvaltojanak. Ha ezt mondja a felnott, nem vonhatja ketsegbe a lelkesz, csak figyelmeztetheti, hogy pl. Urvacsora-vetelkor milyen kovetkezmenyeket vehet "magara". Jezus igehirdetesre es keresztelesre hivja el a tanitvanyokat is, nem pedig konfirmalasra. konfirmalni mar csak erettebb fejjel lehetne. addig lehet tanitani, ismereteket atadni a fiatal iskolasoknak.

mas kerdes megint a "gyorstalpalo", hazassag elott, keresztszuloseg elott. ott tenyleg eleg lenne a kereszteles elott egy kis oktatas, kereszteles, aztan majd kiderul, hogy mi tortenik az elvetett maggal.

a jo kozosseg temahoz pedig: a kozosseg emberekbol all, tele szemelyes problemakkal, kerdesekkel. az emberek vezetesre vagynak. nemcsak Urera, hanem hus-ver emberre is, aki meghallgatja oket, elmondja velemenyet, otletet, segit ha tud vagy segitseget keres. ezekhez elhivatott vezetok kellenek, es ilyeneket nem tud mindenhova kikuldeni az Egyhaz. hiszen az, hogy ki lesz es hol lesz lelkesz nehany vezeton mulik es csak az ido donti el, jo dontest hoztak-e a vezetok. talan megoldas lenne, ha a gyulekezet tenyleg jobban fellephetne a lelkesz ellen, ha ugy veszik eszre, nem epul a gyulekezet lelki hazza. elobb persze beszelgetessel, aztan egyhazjogi eszkozokkel. en azt hallottam a teologiarol, tul sok a lelkesz, keves a gyulekezet. szoval lehet valogatni... lehet durvan hangzik, de ha cegvezetot lehet levaltni miert ne lehetne lelkeszt is? meg az is lehet, egy masik helyen, kozossegben jobb lelkesz lenne. kezdo autovezetok se kapnak rogton vegleges jogsit :-)
sok esetben a segedlelkeszi ido meg teljesen masrol szol - sajnos.

szoval jo kozossegre nincs recept, de semmikeppen nem szabad a gyulekezetnek szakadnia es kilepni belole - munkalkodni kell imaval, cselekedettel, aztan majd kiderul mit akar az Ur.

_________________
"Őrizz meg attól a naiv hittől, hogy az életben mindennek simán kell mennie!
...a nehézségek,kudarcok, sikertelenségek, visszaesések az élet magától adódó
ráadásai, amelyek révén növekedünk és érlelődünk."
Antoine de Saint-Exupery


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 16., hétfő 11:44 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Kedves Mókus!

Bár egy virtuális közösség tagjai vagyunk- a Parókia fórumjáé, tartózkodási helyedet látva ugyancsak távol esünk egymástól.
Azt szeretném kérdezni,h. ott milyen egyházi közösség tagja vagy, milyen alkalmaitok vannak?
Egy tv műsorban arról beszéltek,h. külföldön a magyarok nem ragaszkodnak egymáshoz. Te hogy tapasztalod?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Luxemburgban
HozzászólásElküldve: 2006. okt. 19., csütörtök 09:38 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 09., hétfő 16:25
Hozzászólások: 2
Tartózkodási hely: Luxembourg
Szia Erika!

nos, szerintem kozossegektol es emberektol fugg ez is, hogy kulfoldon mennyire tartnaak ossze a magyarok. itt van igeny talalkozokra, beszelgetesekre, csak eddig keves alkalom volt erre. egy idosebb katolikus lelkesz bacsika evente 4-szer jon miset tartani. viszont ez ev elejetol kezdve sikerult felvenni a kapcsolatot egy Hollandiaban elo - szinten magyar - fiatal protestans lelkesszel, aki toretlenul, lelkesen jon ide alkalmakat tartani, atlag 2 havonta, mivel Hollandiaban es Belgiumban is szokott szolgalni. jelenleg ott tartunk, hogy fromalisan megalakult a protestans gyulekezet, par fos presbiteriummal. maga a gyulekezet fiatalos, van jopar fiatal gyermekes csalad, az alkalmak utan szeretetvendegseg van, kb. 30-35 fo szokott eljonni es nagyobb gyerekeknek a lelkesz Skype segitsegevel hittant is oktat illetve a mult alkalommal az Istentisztelet alatt mar volt gyermek-foglalkozas is. eleg sajatos a helyzet egyebkent kulfoldon, mivel tobb helyen berleti dijat kernek a templomert es gondnoktol fugg mennyit lehet "rahuzni" az alkalomra. nalunk pl. egy hollandiai a nemet gyulekezet gondnoka, aki 6 elott lekapcsolta a villanyt es szolt, keszulodjunk mert csak 6-ig volt kiberelve a templom... szoval voltunk meg mondjuk kb. 6-7-en es kint a templom elott beszelgettunk tovabb, kicsit fura volt, de sarkitva nezve, kitettek minket a templombol...

a katolikus misek utan is szoktak lenni musorok, ezek altalaban vmilyen alkalomhoz kotodnek, pl. iden Anyak napja, Szent-Istvan unnep, most oktober 23 es majd Karacsony elott lesz. ide tobben jarnak, ez mar sok eve mukodik viszont kevesebb a fiatal. en pl. mar az elso alkalommal ereztem, hogy ez nekem keves, reformatuskent ereztem, keves az igei resz es rogton gondolkodni kezdtem, mit lehetne tenni. azota hala Istennek latszik, hogy sokak igenyet sikerult megfogalmaznom es Isten aldasaval szepen haladunk. a kozosseg meg gyerekcipoben jar, vannak akik pl. az elmult 5-10 evben csak misekre jartak, elszoktak a protestans szertartastol, vannak akik most kezdenek ismerkedni Jezussal es magaval a gyulekezet fogalmaval, szoval nagyon ovatosnak kell lennunk. kicsit felelmetes is, ha belegondolok, hogy tulajdonkeppen gyulekezetet alapitottunk...

egyhazi dolgoktol fuggetlenul is sokan osszejarnak, van babaklub magyar kismamaknak, kispapaknak, ok hetente szerveznek valakinel talalkozot es masok is igyekeznek osszejarni, beszelgetni. lesz a heten magyar tanchaz es majd Erzsebet-bal is, a Nagykovetseg is rendez most par dolgot okt. 23-mal kapcsolatosan. Belgiumban pl. van Magyar Haz is, ahol lehet kapni neha Turo Rudit es hazi kolbaszt, hurkat ;-)))))

_________________
"Őrizz meg attól a naiv hittől, hogy az életben mindennek simán kell mennie!
...a nehézségek,kudarcok, sikertelenségek, visszaesések az élet magától adódó
ráadásai, amelyek révén növekedünk és érlelődünk."
Antoine de Saint-Exupery


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 19., csütörtök 10:48 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Szia Mókus!

Köszönöm a tartalmas beszámolót.
A Túró Rudit mi is nagyon szeretjük, :D, nem maradhat ki a" madárláttából "

Az jutott most hirtelenjében eszembe, h. azokon a vasárnapokon,-vagy nem tudom melyik nap gyülekeztek össze-,amelyiken a hollandiai prot. magyar lelkész nem tud jelen lenni, felolvashattok igehirdetést, a neten találsz sokat, ha esetleg vmi linkre van szükséged, jelezd.

Az,hogy az istentisztelet után van szeretetvendégség - egyre jobban érződik nálunk is, h. szükséges lenne: mi is nagyvárosban, nagy területen szétszórva élünk,a gyülekezet tagjai egyébként nem futnak össze bárhol/üzletben, postán, mint faluhelyen-s jó látni, hogy kisebb csoportokba verődve beszélgetnek még a templom előtt- na erre lenne jó még egy kis leülési lehetőség, beszélgetni, együttlenni.

Irjál még, "egy közös Test tagjai"legtermészetesebb, ha érdeklődnek egymás iránt.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 19., csütörtök 17:19 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 18., szerda 22:41
Hozzászólások: 8
Tartózkodási hely: vidéken
Nálunk alapvetően nem rossz a közösség, de borzasztó nehéz megtalálni az összhangot a különféle emberekkel. Van akinek a lelkész túl laza és mindig gyanakodva figyeli, hogy nem lehetne-e valamin megsértődni, és vannak akik a hívősködő embereket viselik el nehezebben. Ráadásul ezek a csoportok egymást nehezen szívlelik, és mindkettő igyekszik maga felé hajlítani a lelkészt. Szegény lelkész meg hol a hívők felé fordul, de azok minden nevetését árulásnak érzik, hol eltréfálkozik a többi józan emberrel, de azok meg kicsit féltékenyek a közel sem tökéletes "hívőkre".

_________________
Kavics Pali


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 19., csütörtök 17:25 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Szia Pali!

Hát nem könnyű a lelkészeteknek, nem szeretnék a helyében lenni :?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 116 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség