Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 116 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Következő
 

Re: Milyen a jó keresztyén gyülekezet, illetve közösség?
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2009. dec. 28., hétfő 13:12 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
Szerintem azér' is jó találkozni, mert utána magad előtt látod az arcát annak, akit addig csak egy véleménnyel azonosítottál. S ez némileg lecsendesíti az indulatokat. Mert annyival több az ember, mint a véleménye. Meg azér' is jó, mert az ember közben magában is csalódhat. Ami kell a fejlődéshez.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Milyen a jó keresztyén gyülekezet, illetve közösség?
HozzászólásElküldve: 2009. dec. 28., hétfő 20:28 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
Idézet:
Az a vád is így ki van lőve, hogy értelmetlenek az internetes beszélgetések, hiszen azt sem tudjuk, kit takar a nick, ismeretlenül mondhat olyan véleményt, amit maga soha nem élt át vagy nem gyakorolt.
Igy, hogy elmegyek egy találkozóra, legalább egy kicsit megismerhetővé teszem magam.


Szia Erika !

Mielőtt végleg rajtam maradna az a bélyeg, hogy "közösség-ellenes" vagyok, :oops: Kézzel, lábbal, szemmel, fejjel, - megfelelő mimikával t i l t a k o z o m !

-Ezt ugyan itt most nem tudom bemutatni... :*: - pedig éppen erről van szó, hogy az ember alapjában véve LÁTNI akar. - Sőt, mind az öt érzékszervével
tapasztalni ! - Ez a természetéből fakad. - Eszembe se jut ez ellen tiltakozni.

Nem ez volt az alap, amiből kiindult ez a beszélgetés, vagy vita-féle... Én arra kaptam fel a fejemet, amikor azt olvastam, hogy a fórum egy "fapados", "lebutított'
valami - a gyülekezettel szemben ! - Azt vitattam, hogy nem lehet így ledegradálni, mert mindkettőnek MÁS a rendeltetése ! - Persze, hogy a gyülekezeti együttlét "többet tud adni!". Ez természetes ! - De -szerintem- nem kell "lenézni" és "lebutított fapadosnak" titulálni a fórumot,--- mert más a célja, rendeltetése !!!!

-Ennyi !

-Azt azért vitatnám, hogy a testi mibenlét ismeretében "jobban" megérthető az írásos, gondolati mondanivalója.--- Ugyan mitől ? - Nem mindegy, hogy kék, vagy fekete a szeme ? Nagy, vagy turcsi az orra ? stb. stb....

-A gondolat a szívből ered,- az pedig felboncolás nélkül nem látható, :) :) de viszont érzékelhető a tartalma : fejjel (ésszel), szívvel (érzelemmel) lélekkel (transzcendens érzékeléssel) - és bizony megállapítható, -legalábbis alapvetően- a hozzászóló személyisége.- Keresztyén, vagy más vallású,-- hívő, vagy hitetlen... stb. - A Biblia is azt mondja: Vizsgáljátok meg a "lelkeket", hogy Istentől valóak-e?

---Tehát kedves Mindnyájan ! - ha Isten is úgy akarja - lesz még fórumtalálkozó, addig pedig, amíg nem látunk és tapintunk,-- hagyatkozzunk a szívünkre, meg a lelkiismeretünkre; a magunk és mások megítélésére nézve, - mi az, ami a szívből kijön ??? :*:

Szeretettel
Loisz

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Milyen a jó keresztyén gyülekezet, illetve közösség?
HozzászólásElküldve: 2009. dec. 28., hétfő 21:56 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Idézet:
Én arra kaptam fel a fejemet, amikor azt olvastam, hogy a fórum egy "fapados", "lebutított'
valami - a gyülekezettel szemben ! - Azt vitattam, hogy nem lehet így ledegradálni, mert mindkettőnek MÁS a rendeltetése ! - Persze, hogy a gyülekezeti együttlét "többet tud adni!". Ez természetes ! - De -szerintem- nem kell "lenézni" és "lebutított fapadosnak" titulálni a fórumot,--- mert más a célja, rendeltetése !!!!


Igen, így igaz!
Nem szeretném lenézni a netezést, tudom, hogy vannak, aki sokat kapnak itt és sokat adnak.
Amit veszélyesnek tartok, ha valaki "szemek helyett monitorig", "száj helyett billentyűzetig" jut.
Azt hiszem, hogy az Úr ennél méllyebb közösségre hívja az Övéit egymással.

De Lélekben akkor is együtt lehetünk, ha nem is írunk egymásnak. :-)
Elég a testvéremre gondolni és Jézus Krisztus gyermekeként látni, már is tele van a szívem hálával.
:-)

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Milyen a jó keresztyén gyülekezet, illetve közösség?
HozzászólásElküldve: 2009. dec. 28., hétfő 22:24 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Loisz írta:
Idézet:
Az a vád is így ki van lőve, hogy értelmetlenek az internetes beszélgetések, hiszen azt sem tudjuk, kit takar a nick, ismeretlenül mondhat olyan véleményt, amit maga soha nem élt át vagy nem gyakorolt.
Igy, hogy elmegyek egy találkozóra, legalább egy kicsit megismerhetővé teszem magam.


Szia Erika !

Mielőtt végleg rajtam maradna az a bélyeg, hogy "közösség-ellenes" vagyok, :oops: Kézzel, lábbal, szemmel, fejjel, - megfelelő mimikával t i l t a k o z o m !

-Ezt ugyan itt most nem tudom bemutatni... :*: - pedig éppen erről van szó, hogy az ember alapjában véve LÁTNI akar. - Sőt, mind az öt érzékszervével
tapasztalni ! - Ez a természetéből fakad. - Eszembe se jut ez ellen tiltakozni.

Nem ez volt az alap, amiből kiindult ez a beszélgetés, vagy vita-féle... Én arra kaptam fel a fejemet, amikor azt olvastam, hogy a fórum egy "fapados", "lebutított'
valami - a gyülekezettel szemben ! - Azt vitattam, hogy nem lehet így ledegradálni, mert mindkettőnek MÁS a rendeltetése ! - Persze, hogy a gyülekezeti együttlét "többet tud adni!". Ez természetes ! - De -szerintem- nem kell "lenézni" és "lebutított fapadosnak" titulálni a fórumot,--- mert más a célja, rendeltetése !!!!

-Ennyi !

-Azt azért vitatnám, hogy a testi mibenlét ismeretében "jobban" megérthető az írásos, gondolati mondanivalója.--- Ugyan mitől ? - Nem mindegy, hogy kék, vagy fekete a szeme ? Nagy, vagy turcsi az orra ? stb. stb....

-A gondolat a szívből ered,- az pedig felboncolás nélkül nem látható, :) :) de viszont érzékelhető a tartalma : fejjel (ésszel), szívvel (érzelemmel) lélekkel (transzcendens érzékeléssel) - és bizony megállapítható, -legalábbis alapvetően- a hozzászóló személyisége.- Keresztyén, vagy más vallású,-- hívő, vagy hitetlen... stb. - A Biblia is azt mondja: Vizsgáljátok meg a "lelkeket", hogy Istentől valóak-e?

---Tehát kedves Mindnyájan ! - ha Isten is úgy akarja - lesz még fórumtalálkozó, addig pedig, amíg nem látunk és tapintunk,-- hagyatkozzunk a szívünkre, meg a lelkiismeretünkre; a magunk és mások megítélésére nézve, - mi az, ami a szívből kijön ??? :*:

Szeretettel
Loisz


Szeretett Loiszunk!/ ezt a szép megszólítást itt tanultam a fórumon Semibrevistől/

Az első hévvel azt is beleolvastam az írásodba, hogy a legközelebbin te is ott leszel- most , hogy másodszorra olvasom, hát konkrétan ez így nincs benne, de én azért reménykedem.Ugye, nem hiába? :wink:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Milyen a jó keresztyén gyülekezet, illetve közösség?
HozzászólásElküldve: 2009. dec. 29., kedd 01:41 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
Erika írta:

Szeretett Loiszunk!/ ezt a szép megszólítást itt tanultam a fórumon Semibrevistől/

Az első hévvel azt is beleolvastam az írásodba, hogy a legközelebbin te is ott leszel- most , hogy másodszorra olvasom, hát konkrétan ez így nincs benne, de én azért reménykedem.Ugye, nem hiába? :wink:


Drága Erika ! - Tényleg szép a megszólítás! - Bár megérdemelhetném.-
Az "első héved" egészen jól működött, ugyanis konkrétan beleírtam.- NÉMI gondolkodás után azonban javítottam, erősen hangsúlyozva, amire Jakab ap. tanított: "ha Isten is úgy akarja."
-De a "reménység" nem szégyenít meg!

Szeretettel
Loisz

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Milyen a jó keresztyén gyülekezet, illetve közösség?
HozzászólásElküldve: 2010. máj. 30., vasárnap 20:53 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy a klasszikus alkalmakon túl milyen más lehetőségek , szolgálatok vannak a gyülekezetetekben?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Milyen a jó keresztyén gyülekezet, illetve közösség?
HozzászólásElküldve: 2010. máj. 30., vasárnap 21:02 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
a nem_túl_klasszikus alkalmakon kívül nálunk ilyesmik vannak:

- alapozó bibliaiskola újaknak

- görög igetanulmányozás (érdeklődőknek, nem feltétlenül kell görögül tudni :D)

- házicsoport-alkalmak

- koncert (környékbeli lakók szeretik a zenét, amit Balázsék csinálnak, és "kötetlenebbül" többen eljönnek meghallgatni)

- angolóra (környékbelieknek és gyüliseknek árkedvezmény, rendes nyelviskolás tanárral)

- foltvarró (patchwork) tanfolyam

-fotós kirándulás (előnyünk, hogy a pásztor egyben profi (díjakat is nyert) fotós :D)

- páska alkalom (ennek nagy hagyománya van már)

- piknik (szabadtéri összejövetel, Istentisztelettel, gulyáslevessel és focival ... elvileg pünkösd és sátoros ünnep alkalmából, de már nagyon régen jött össze, az időjárás mindig közbeszólt... :( )

hirtelen ennyi jutott eszembe :)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Milyen a jó keresztyén gyülekezet, illetve közösség?
HozzászólásElküldve: 2010. máj. 31., hétfő 07:34 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Szia Net!

Köszi ezt a szép színes skálát!
Nálunk is vannak bibilaórák több korosztálynak, az énekkar egy jelentős szolgálatot végez, aztán vannak akik a lepramisszióba fáslikat kötnek, az idős gyülekezeti tagoknak kétszer évente van szeretetvendégség Úrvacsorával egybekötve, aztán a gyerekeknek szalonnasütés,gyülekezeti kirándulás- most éppen Izrael a célpont .

Még egy kérdés:
a páska alkalom hogyan zajlik?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Milyen a jó keresztyén gyülekezet, illetve közösség?
HozzászólásElküldve: 2010. máj. 31., hétfő 18:50 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Net, add már kölcsön a szemüvegedet, mert biztosan válaszoltál, csak nem látom.. :wink:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Milyen a jó keresztyén gyülekezet, illetve közösség?
HozzászólásElküldve: 2010. máj. 31., hétfő 19:31 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
várom már azt az időt, amikor napközben is korlátlan időkeret áll rendelkezésemre a "szent dolgokra"

az a helyzet, hogy 7 után értem haza a munkahelyről, köszönöm kérdésedet :)

ha a "bökés" édességén túl a VÁLASZ is fontos:

a honlapunkon fent van a 2009-es páska felvétele, ott kicsit bővebben is ki van fejtve a dolog, itt most csak nagyon kivonatosan:

az Utolsó Vacsora alkalmával Jézus és a tizenkettő egy teljesen átlagos zsidó páskavacsorát fogyasztott el, aminek RÉSZE volt a kenyér (pontosabban macesz) megtörése és a pohár (sőt poharak) megáldása és elfogyasztása is

a kereszténység a vacsorából a kenyeret (?!?) és egy poharat tartott meg, úgy, hogy fogalma sincs, milyen szertartás RÉSZEI voltak ezek

a zsidók pedig lelkesen gyakorolják, lényegében KERESZTÉNY SZIMBOLIKÁVAL a széderestet, úgy, hogy fogalmuk sincs, hogy mit csinálnak, illetve mi a szimbólumok jelentése

mi megpróbáljuk a kettőt ÖSSZEHOZVA mindkét tartalmat érthetővé és átélhetővé tenni (eddigi tapasztalatok alapján nagyon nagy sikerrel)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Milyen a jó keresztyén gyülekezet, illetve közösség?
HozzászólásElküldve: 2010. máj. 31., hétfő 20:14 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Erika írta:
Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy a klasszikus alkalmakon túl milyen más lehetőségek , szolgálatok vannak a gyülekezetetekben?

Hogy én is válaszoljak.
Hétfő: Alapvető Klub a frissen megtérők részére
Kedd: Alapozó Biblia iskola
Szerda: Istentisztelet
Csütörtök: Haladó Biblia iskola
Péntek: Ifjusági istentisztelet
Vasárnap: Vidám Vasárnap :) istentisztelet

Tavasszl és ősszel több turnusban csoportos utazások Izraelbe
Nyáron: Evangelizációs táborok. Ifjusági tábor. Gyerektáborok.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Milyen a jó keresztyén gyülekezet, illetve közösség?
HozzászólásElküldve: 2010. máj. 31., hétfő 20:47 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
net2rist írta:
várom már azt az időt, amikor napközben is korlátlan időkeret áll rendelkezésemre a "szent dolgokra"

az a helyzet, hogy 7 után értem haza a munkahelyről, köszönöm kérdésedet :)

ha a "bökés" édességén túl a VÁLASZ is fontos:

a honlapunkon fent van a 2009-es páska felvétele, ott kicsit bővebben is ki van fejtve a dolog, itt most csak nagyon kivonatosan:

az Utolsó Vacsora alkalmával Jézus és a tizenkettő egy teljesen átlagos zsidó páskavacsorát fogyasztott el, aminek RÉSZE volt a kenyér (pontosabban macesz) megtörése és a pohár (sőt poharak) megáldása és elfogyasztása is

a kereszténység a vacsorából a kenyeret (?!?) és egy poharat tartott meg, úgy, hogy fogalma sincs, milyen szertartás RÉSZEI voltak ezek

a zsidók pedig lelkesen gyakorolják, lényegében KERESZTÉNY SZIMBOLIKÁVAL a széderestet, úgy, hogy fogalmuk sincs, hogy mit csinálnak, illetve mi a szimbólumok jelentése

mi megpróbáljuk a kettőt ÖSSZEHOZVA mindkét tartalmat érthetővé és átélhetővé tenni (eddigi tapasztalatok alapján nagyon nagy sikerrel)


Net,köszi!
megtaláltam a guglin a 2009-es felvételt, épp beszélni kezdtél, mikor egy hosszú telefonhívásom volt, s nem tudtam visszahúzni a felvételt, ami közben lefutott, ..gyorsabbnak tűnt megbökdösni téged :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Milyen a jó keresztyén gyülekezet, illetve közösség?
HozzászólásElküldve: 2010. máj. 31., hétfő 20:50 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
exrefis írta:
Hogy én is válaszoljak.
Hétfő: Alapvető Klub a frissen megtérők részére
Kedd: Alapozó Biblia iskola
Szerda: Istentisztelet
Csütörtök: Haladó Biblia iskola
Péntek: Ifjusági istentisztelet
Vasárnap: Vidám Vasárnap :) istentisztelet

Tavasszl és ősszel több turnusban csoportos utazások Izraelbe
Nyáron: Evangelizációs táborok. Ifjusági tábor. Gyerektáborok.


Ex, a te válaszodat is köszönöm, sőt, remélem, hogy még a többiek is csatlakoznak.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Milyen a jó keresztyén gyülekezet, illetve közösség?
HozzászólásElküldve: 2010. jún. 01., kedd 14:36 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Ma lesz férfikör (Nehémiás példáját nézzük), de ezen kívül :-) :
Biblia órák, pároskör, egy csomó ifi, házikör, nyáron csendes hetek, Evangélizációs hetek, zenés alkalmak Igével, ifjúsági Istentisztelet, baba-mama kör, hittan órák, konfirmációs előkészítők, gyülekezeti kirándulások, látogatások, és nálunk is vasárnap van az Istentisztelet :-)

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Milyen a jó keresztyén gyülekezet, illetve közösség?
HozzászólásElküldve: 2010. jún. 09., szerda 19:09 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Valahol a neten találtam, még jó, hogy a való világban erre még véletlenül sincs példa 8)


Hogyan lehet megölni egy gyülekezetet?
• Ne járj a gyülekezetbe!
• Ha mégis jársz, későn érkezz!
• Ha gyülekezetbe mész, duzzogva jelenj meg!
• Minden istentiszteleten kérdezd meg magadtól: “Mi hasznom van nekem ebből?”
• Sohase vállalj tisztséget! Jobb távol állni és kritizálni.
• Legalább ötven százalékban más gyülekezeteket látogass, hadd jöjjön rá a prédikátor, hogy nem kötődsz hozzá! Semmi sem hasonlítható a függetlenséghez.
• Szolgáljon rá a prédikátor a fizetésére; ő végezzen minden munkát!
• Jó hátra ülj, és sohase énekelj! Ha mégis énekelsz, akkor fals hangon rikácsolj és maradj le a többitől!
• Soha ne add be misszióadományodat addig, amíg nem látod, hogy megszolgáltak érte, és azután is várakozz vele egy ideig!
• Sose bátorítsd a lelkipásztort! Ha kedveled a prédikációt, maradj néma! Már sok prédikátort tönkretett a hízelgés.
• Jó, ha elmondod prédikátorod hibáit minden idegennek, aki mégis betéved az imaházba. Talán hosszú időbe telne nekik, míg erre maguktól is rájönnének.
• Természetesen, nem várhatod el, hogy új tagok kerüljenek a gyülekezetbe egy ilyen lelkipásztor mellett.
• Ha gyülekezetedben történetesen összhang van, nevezd azt apátiának, közömbösségnek, a lelkesedés hiánynak, vagy bárminek a nap alatt, csak ne annak, ami valójában!
• Ha van néhány lelkes szolgálattevő a gyülekezetben, tiltakozz amiatt, hogy a gyülekezetet bizonyos klikk vezeti!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 116 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség