Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 122 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Következő
 

Szolgálat
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. máj. 02., szerda 16:57 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Az alábbi anekdotát a főoldalon olvastam, s végignézve a mai fórum"lelki táplálékát", meg kell adni, hogy nem kell "háromfogásos vacsorára "készülődni a betérő olvasónak.


A koldusegylet



Három koldus elhatározza, hogy koldusegyletet hoz létre, ami abból áll, hogy mindent, amit koldulásból szereznek együtt élvezik majd.



Első nap kimennek és a napi eredmény a következő: - Az első egy burgonyát kap, a második egy kis rizst, a harmadik pedig néhány csontot. Az est leszálltával elhatározzák, hogy csontos rizset

főznek burgonyával korábbi megállapodásuk alapján. Fölteszik a fazekat a vízzel forrni és mindenki készen áll a hozzájáruláshoz. Egy kissé távolabb esik a tűzhely attól a helytől, ahol ők állnak, ezért mindenkinek oda kell vinnie a szerzeményét és a fazékba kell helyeznie.



Elindul az első koldus és amíg a tűzhelyig ballag ezt okoskodja: - "Hát én úgy fogok tenni, hogy beleteszem a burgonyámat a vízbe, de igazából meg akarom tartani magamnak későbbre, úgyis lesz ott finom rizs és jó csontleves, mire kell az én elfőtt burgonyám oda!"



Mikor a fazékhoz érkezik olyan mozdulatot színlel, mintha beledobná a burgonyát és sietve odébáll. A következő koldus is hasonlóképpen gondolkodik: "Úgyis ott lesz a finom burgonyás csontleves, mire oda az én kis apró elfőtt rizsem, észre sem veszi senki, hogy nincs benne a levesbe, miután a krumpli megfő és porladni kezd!" Olyan mozdulatot színlel, mintha beledobná a rizst a fazékba és odébb áll ő is.



Majd a harmadik koldus indul el a fazék felé és így okoskodik: "Már úgyis benne van a burgonya és talán már el is van főve, no meg a rizs is, hát aztán az én csontjaimnak nincs ott semmi helye, abba a zavaros lébe senkinek sem jut eszébe, hogy a csontokat keresse!" Olyan mozdulatot színlel, mintha ő is bedobná a csontokat a fazékba, és sietve hátrább áll. Elérkezik a vacsora ideje, mindenki éhesen várja a

finom ételt, és talán mondani sem kell, hogy azon az estén mind a három koldus azt evett, amit főzött.



Ez így van napjainkban is, ha a szolgálatra gondolunk, mindenki a másik szolgálatát szeretné élvezni és várja, hogy mindig a másik járuljon hozzá a lelki eledel elkészítéséhez, míg ő "elássa" a rá bízott tálentumokat! Sokszor ezért van az, hogy azt eszünk, amit főzünk!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 02., szerda 17:20 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 14:19
Hozzászólások: 477
Tartózkodási hely: Budapest, Rákoscsaba
Hmm....... :roll: milyen igaz....

_________________
ex-JennyT :D
"Énekelj az ÚRnak, te egész föld!"


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 02., szerda 18:31 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
Hol van így?

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 03., csütörtök 07:47 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Ahogy a bevezető mondatban írtam, "nagyon ritkán, valóban kivételesen," 8) de tegnap igaz volt a fórumon megosztott lelki táplálékra. Azért a macskaköröm, mert elég gyakran előfordul...
De reméljük, ma adakozóbbak leszünk egymás felé.


A szolgálaton gondolkodva eszembe jutott, a 134. zsoltár:

Úrnak szolgái mindnyájan ,áldjátok az Urat vígan..,

rögtön a modernebb változatban is:

Nosza áldjátok az Urat mind, akik szolgáltok az Ő házában, emeljétek fel kezeiteket,és áldjátok,áldjátok Őt.

tehát ha a szolgálat szóra gondolok, nem a meggörnyedt hátú, verejtékező rabszolga jut eszembe ..



Milyen a Krisztusnak szolgáló profilja?-kérdezhetnénk mai zsargonnal/

örvend, mint egy hős, aki futhatja a pályát..19. Zsolt.-

Nektek a "szolgálat"-ról mi jut eszetekbe?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 03., csütörtök 08:20 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
Erika írta:
Nektek a "szolgálat"-ról mi jut eszetekbe?

Nekem a "szolgálat" egy olyan szó, amit nem szabad kiejteni, mert hanyatt-homlok menekülni kezdek tőle :)

Szóval nem ismerem, mi az, és nem is akarom ismerni. Viszont szerelmes vagyok, játék az életem, sokszor megkérdezem, miben segíthetek, és ha úgy adódik, akkor minisünök helyett inkább ajándékot szórok az engem üldözők elé...

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 03., csütörtök 08:57 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
32ezüst írta:
Erika írta:
Nektek a "szolgálat"-ról mi jut eszetekbe?

Nekem a "szolgálat" egy olyan szó, amit nem szabad kiejteni, mert hanyatt-homlok menekülni kezdek tőle :)

Szóval nem ismerem, mi az, és nem is akarom ismerni. Viszont szerelmes vagyok, játék az életem, sokszor megkérdezem, miben segíthetek, és ha úgy adódik, akkor minisünök helyett inkább ajándékot szórok az engem üldözők elé...


A szolgálat más tetszésének keresése ilyent tőlem ne kérjetek mondod, én a magam tetszését keresem :roll:

Aki feleség és főleg aki anya az csak a szolgálatot ismerheti.
Beteg gyermekhez éjjel felkelni, egész éjjel fenn lenni, borogatást váltani, embert ápolni, állatot gondozni, földet művelni.
Szolgáló lélek nélkül nem lehet.
Kérem Istent adja meg ezt azoknak akik ŐT keresik.

Bizony elég sok pénz a 32 ezüst, ennyiért már vérmezőt lehet venni


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 03., csütörtök 09:01 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
FM: te következetesen nem akarsz engem érteni, de nem baj, én így is szeretlek :)

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 03., csütörtök 09:54 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
32ezüst írta:
FM: te következetesen nem akarsz engem érteni, de nem baj, én így is szeretlek :)


Jól teszed,és azt is,hogy amit teszel másokért,azt nem szolgálatból,hanem szeretetből teszed. :)

Szeretettel Gabriel


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 03., csütörtök 10:00 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
GABRIEL777 írta:
32ezüst írta:
FM: te következetesen nem akarsz engem érteni, de nem baj, én így is szeretlek :)


Jól teszed,és azt is,hogy amit teszel másokért,azt nem szolgálatból,hanem szeretetből teszed. :)

Szeretettel Gabriel


Na látod ezt mindjárt gondoltam :wink:

GABRIEL777 írta:
Kedves Indu
Elküldve: Kedd. Máj. 01, 2007 10:41 pm Hozzászólás témája:
ha valaki nem érzi a lelkében,hogy az a helyes cselekedet,akkor ezért Isten nem fogja megbüntetni,mert ha téved is,az akkor is tudatlanságnak számit.

mert tudatossan csak az követ el bünt,aki tuddja,hogy mi a helyes,és még sem teszi azt.

Ezért a fizikai Úrvacsora mellözésével nem követek el bűnt,addig,amig azért mellőzöm azt,mert azzal kapcsolatban az az érzésem,hogy az nem fizikai értelemben,hanem szellemiben értendő.
Mert ha esetleg tévedtem is,akkor is tudatlanságból teszem azt,az alapján cselekedtem amit Istennek tetszőnek véltem.

Ha viszont egyetértek majd veled és az Úrvacsorát fizikai értelemben való betöltésként értelmezem,és ezután sem
veszek részt a fizikai értelemben vett Úrvacsorában,akkor már bűnt követek el,
mert tudatossan vétkeztem Isten parancsolata ellen.

Kedves Indu,most egy kicsit ritkítani fogom a fórumon eltöltött időt,
így lehet,hogy pár napot"esetleg hetet"
csúsznak a válaszaim.

Szeretettel Gabriel


május 3.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 03., csütörtök 11:00 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
32ezüst írta:
ha úgy adódik, akkor minisünök helyett inkább ajándékot szórok az engem üldözők elé...


Ezüst, és mi van akkor, ha félreismered az "üldöződet", csak beszélgetni akar, nem a frappáns ajándékodat? :roll:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 03., csütörtök 11:01 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
olyankor kell azt mondani, hogy "danke sün!"

({)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 03., csütörtök 11:25 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
32ezüst írta:
FM: te következetesen nem akarsz engem érteni, de nem baj, én így is szeretlek :)


Lehet, hogy következetesen nem értelek, de te azt írod,így is szeretsz, szeretetből szolgálni pedig nálam azt jelenti, hogy nem várok érte cserébe semmit.

Nagyon jó lenne, ha segítene erre Isten, hogy meg tudjam tenni, de még eddig nem sikerült, még sok az önzés a szolgálatomban, de javuló tendencia abban mutatkozik, hogy maga, hogy annak szolgálok akit szeretek adja az örömöt. :)
Ha azt mondja elég az is öröm :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 03., csütörtök 12:07 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
net2rist írta:
olyankor kell azt mondani, hogy "danke sün!"

({)




:D :D :D :D :D :D :D :D :D

Net, hogy kell jelölni a hátbavágást? /mert most azt küldtem neked/


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 03., csütörtök 12:17 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
még szerencse, hogy csak JELÖLNI akarod ;)

:*: :*: :*:

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 03., csütörtök 14:39 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Lehet, hogy ez a szó: szolgálat is devalválódott, talán mi magunk is szolgáltunk már úgy,hogy csak az izzadságszag maradt meg belőle...de azért beszélgessünk csak egy kicsit róla.

A konkordanciát megnézve a szolgálat szó a Bibliában a Jelenések 2:19-ben fordul elő utoljára:

Tudom a te dolgaidat, és szeretetedet, szolgálatodat, és hitedet és tűrésedet, ...

tehát amit az Úr is számontart, arra nekünk is oda kell figyelnünk, ha egyszer számot kell majd adnunk, elvégeztük-e, jól végeztük-e, egyáltalán kinek végeztük? kinek a dicsőségét kerestük?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 122 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség