Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 108 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Következő
 

Re: Az "őszinteség" keresztyéni értékelése
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2009. júl. 13., hétfő 20:52 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
jajj, bocsánat!!!

annyira LOGIKÁTLAN volt, hogy ennek estem áldozatul (TÉLLEG én voltam a bűnös!! :D)


akkor viszont - komolyan véve a homokvárat - megnézném "komoly szakmai alapon" a problémát :D


aki megbotlott, és ezért "jutalmul" rúgást kapott: IGAZA VAN, és JOGOSAN bőg, hiszen ő csak MEGBOTLOTT, nem akart semmi rosszat!!!

akinek lerombolták a homokvárát, és efölötti JOGOS frusztrációját egy rúgással fejezte ki: IGAZA VAN, hiszen kárba veszett a fáradtságos munkája

aki megvédte a testvérét a "nekitámadó idegentől": IGAZA VAN, a pofon JOGOS volt, hiszen a tesó nem szándékosan rombolta le a homokvárat, mindenkit érhet baleset...


...valahogy így fórumozunk, mindenkinek IGAZA VAN, és JOGOSAN fejti ki a saját érveit...


Idézet:
Péld 18,17. Igaza van annak, a ki első a perben; mígnem eljő az ő peresfele, és megvizsgálja őt.



Idézet:
Ézs 64,5. És mi mindnyájan olyanok voltunk, mint a tisztátalan, és mint megfertéztetett ruha minden mi igazságaink, és elhervadánk, mint a falomb mindnyájan, és álnokságaink, mint a szél, hordának el bennünket!


le se merem fordítani, hogy az EREDETIben a kiemelt rész hogy van...


mindenesetre egy pillanatra beleképzelve magunkat az "igazságtevő szülő" szerepébe, máris láthatjuk, hogy milyen "egyszerű dolga van" Istennek :D

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az "őszinteség" keresztyéni értékelése
HozzászólásElküldve: 2009. júl. 14., kedd 05:34 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Nem egyszerű, de az átlag atya ilyenkor, mivel képtelenség minden ügynek végigpörgetni a fonalát, mindkét gyereket elveri, mert hogy veszekednek.
És lehet, hogy nem is volt bölcstelen. :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az "őszinteség" keresztyéni értékelése
HozzászólásElküldve: 2009. júl. 14., kedd 09:27 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Sőt, egy átlag anya is..bár én csak az enyém felé lennék gyors végrehajtó.. Azonban megtanulja ebből a csemetém, hogyha neki van igaza, gyorsan , átláthatóan védekezzen, ..és semmi csúsztatás!! mert ha erre az esetleges " felgyöngyölítés során" fény derül, akkor van csak igazán baj..


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az "őszinteség" keresztyéni értékelése
HozzászólásElküldve: 2009. júl. 14., kedd 17:32 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
Idézet:
"egyszerű dolga van" Istennek :D



-Igen, - mert "az ember azt nézi, ami a szeme előtt van, de Isten a szíveket
vizsgálja." - A kis "homokvár" esemény tképpen szép kis "bűnláncolat". -
-Figyelmetlenségből való károkozás másnak,--- bocsánatkérés nélkül.
-A fellobbanó harag kitörése, testi bántalmazásban kifejezve.
-Bosszúálló revans-vétel.-

"...gonosz az ember szívének szándéka ifjúságától fogva"1.Móz 8,21


L.

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az "őszinteség" keresztyéni értékelése
HozzászólásElküldve: 2009. júl. 14., kedd 20:18 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Szia Loisz, meg se kérdeztem, hogy az eleső bocsánatot kérve, együtt érzéssel porolgatta magát, vagy kiröhögve az építőt.
Milyen nagy a különbség az igaz ítélet szempontjából.

Nekem nagy figyelmeztetés és igyekszem egyre jobban szem előtt tartani az Úr Jézus szavait, miszerint a könnyebb dolog a tized fizetés egy vezető életében, van ennél nehezebb:
- igaz ítélet
- könyörület
- hűség

Péter

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az "őszinteség" keresztyéni értékelése
HozzászólásElküldve: 2009. júl. 14., kedd 23:28 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
pauler írta:
Szia Loisz, meg se kérdeztem, hogy az eleső bocsánatot kérve, együtt érzéssel porolgatta magát, vagy kiröhögve az építőt.
Milyen nagy a különbség az igaz ítélet szempontjából.

Nekem nagy figyelmeztetés és igyekszem egyre jobban szem előtt tartani az Úr Jézus szavait, miszerint a könnyebb dolog a tized fizetés egy vezető életében, van ennél nehezebb:
- igaz ítélet
- könyörület
- hűség

Péter


Kedves Péter!

-Nem a Te meglátásod cáfolatának szántam -miszerint az a bűnös, aki belerúg
a földön fekvőbe,- mert, ha "csak" ez történik az persze, hogy egyértelműen elítélendő!

-De a "körültekintésbe" szerintem az is beletartozik, hogy itt mi az igazság.- Ha nem
látta a botlást -mert éppen háttal volt,- és csak arra lett figyelmes, hogy a tesója
ott kapálózik az ő homokvára tetején, amit úgyis lehet "látni", hogy éppen rombolja
az ő munkáját,- és a kapálózó nem mondja, hogy "jaj, bocsi, nem akartam..." akkor
megint új a helyzet! - Persze akkor sincs "mentsége", hogy belerúg ( :!: ) az édes
testvérébe !
-Micsoda döbbenet ez a keresztyén szülő számára: "honnan veszi 4-5 évesen, hogy belerúgjon" - a szülőktől nem láthatta, esetleg, ha óvodás, ott láthatta,-- de ha senkitől se látta: HONNAN VAN BENNE EZ AZ INDULAT, hogy belerúg !?

-Persze, ha eszünkbe jut Kain és Ábel története,- akkor rá kell döbbenünk, hogy az
ige igazat mond. "...gonosz a szív ifjuságától fogva."

-Úgy, hogy "szülőként" én is afelé hajlok, hogy: (mivel nem lehet órák-hosszan vizs-
gálódni "minden" esetben) meg kell büntetni mindegyiket, mert "veszekedtek."

Hm ? :)

Loisz

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az "őszinteség" keresztyéni értékelése
HozzászólásElküldve: 2009. júl. 15., szerda 06:03 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Nekem ez nehéz téma, mert most itthon vannak a gyerekek és kereszt fiam is sok időt tölt nálunk és a viták bizony előjönnek, előtörnek, és van amikor én már csak arra lépek be a képbe, hogy az egyik sír, a másik kiabál.

Eddig én is azt az egyszerű megoldást láttam jónak, hogy mind a kettő kap, oszt jó van, de mostanában arra jöttem rá, hogy nekem az Urat kell KÉPVISELNEM a családban, amíg nevelem őket.
Persze, elsőre általában azt csinálom, hogy mind a kettőre rászólok, hogy hagyja abba, ne üvöltözzön és ne sírjon.
Ezután elkezdem kifaggatni őket (ez részben nehéz, részben könnyű), hogy ki mit tett.
Egymás tetteit általában élesen látják és szinte egymás szemébe üvöltik ezt a sértődöttség lelkületében.
Na itt is nehéz megtartani azt, hogy ne ugorjanak egymásnak a "nyomozás" kapcsán
utána megpróbálom megkérdezni a történetben ott állókat, hogy ők mit láttak (ha volt több gyerek a közelben).
Azt, hogy belássák, ők is hibáztak, mi volt az ő hibájuk nagyon ritkán látják meg, vagy csak nem beszélnek róla (szeretném ezt hinni!)
Jó lenne gyakorolni többet a bocsánat kérést, de ez akkor az igazi szerintem, ha nem kényszerből jön, hanem tényleg meglátja az egyik gyerekem, hogy bizony x dologban ne úgy kelle volna tennie. (amikor ez így "spontán" megtörténik néha, azok életem legszebb pillanatai)

A homokvárra nézve azt gondolom, hogy amikor Jézust elküldték Gadarából, akkor valószinüleg az emberek csak annyit láttak, hogy elpusztult a disznónyáj és mást nem is vettek észre és ezért "rugtag bele Jézusba"
Nagy érték volt számukra a disznó, élelmiszer forrás. (Talán azt élhették meg, mint ha valaki egy faluban a kocsmát lerombolja)


imádkozzatok értem, mert jövő héten gyermekekkel leszek és az "Igazi kincs" lesz a téma 5 napon keresztül, amiből készülnöm kell
:-)

áldott napot!

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az "őszinteség" keresztyéni értékelése
HozzászólásElküldve: 2009. júl. 15., szerda 07:23 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
_o-i__


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az "őszinteség" keresztyéni értékelése
HozzászólásElküldve: 2009. júl. 15., szerda 07:53 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
_/\_

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az "őszinteség" keresztyéni értékelése
HozzászólásElküldve: 2009. júl. 15., szerda 18:42 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
pauler írta:
Nekem ez nehéz téma, mert most itthon vannak a gyerekek és kereszt fiam is sok időt tölt nálunk és a viták bizony előjönnek, előtörnek, és van amikor én már csak arra lépek be a képbe, hogy az egyik sír, a másik kiabál.

Eddig én is azt az egyszerű megoldást láttam jónak, hogy mind a kettő kap, oszt jó van, de mostanában arra jöttem rá, hogy nekem az Urat kell KÉPVISELNEM a családban, amíg nevelem őket.
Persze, elsőre általában azt csinálom, hogy mind a kettőre rászólok, hogy hagyja abba, ne üvöltözzön és ne sírjon.
Ezután elkezdem kifaggatni őket (ez részben nehéz, részben könnyű), hogy ki mit tett.
Egymás tetteit általában élesen látják és szinte egymás szemébe üvöltik ezt a sértődöttség lelkületében.
Na itt is nehéz megtartani azt, hogy ne ugorjanak egymásnak a "nyomozás" kapcsán
utána megpróbálom megkérdezni a történetben ott állókat, hogy ők mit láttak (ha volt több gyerek a közelben).
Azt, hogy belássák, ők is hibáztak, mi volt az ő hibájuk nagyon ritkán látják meg, vagy csak nem beszélnek róla (szeretném ezt hinni!)
Jó lenne gyakorolni többet a bocsánat kérést, de ez akkor az igazi szerintem, ha nem kényszerből jön, hanem tényleg meglátja az egyik gyerekem, hogy bizony x dologban ne úgy kelle volna tennie. (amikor ez így "spontán" megtörténik néha, azok életem legszebb pillanatai)

A homokvárra nézve azt gondolom, hogy amikor Jézust elküldték Gadarából, akkor valószinüleg az emberek csak annyit láttak, hogy elpusztult a disznónyáj és mást nem is vettek észre és ezért "rugtag bele Jézusba"
Nagy érték volt számukra a disznó, élelmiszer forrás. (Talán azt élhették meg, mint ha valaki egy faluban a kocsmát lerombolja)


imádkozzatok értem, mert jövő héten gyermekekkel leszek és az "Igazi kincs" lesz a téma 5 napon keresztül, amiből készülnöm kell
:-)

áldott napot!



-Egyetérzek a "nehéz" témáddal ! - De milyen jó, hogy most itt éppen ebből sok
minden "előjött". :)

-A bocsánatkérés valóban manapság nagyrészt "kiment a divatból" a gyereknevelés-
ben.- Másrészt viszont -érdekes módon- ország-világ-viszonylatban, sőt bírói
ítéletekben így rendezik le a dolgot: "kérjen bocsánatot." - Ez meg felértékeli !

-Sajátos, hogy ker. körökben is ebben a témában elsőnek fontos, hogy "kérjen", de
sokszor elmarad az "adás",... tehát annak kifejezése, hogy megbocsátok ! - Pedig
ez hozzátartozik, - a kettő együtt érvényes - szerintem.-

-Gyerekkoromban "divat" volt a "sarokba állítás", a fal felé fordulva, - mindaddig,
amig (meg nem - át nem gondolja a gyerek a vétkes magatartását és) bocsá-
natot
nem kér és kap a szülőtől, aki ezzel büntette.-Nagyon "erős" hatása volt,
lelkileg fel kellett dolgoznia -és főként a dacos gyerekkorban ez óriási dolog !- a
saját vétkét,--- hiszen tudjuk, hogy ez a felnőttnek is a legnehezebb.- :(

-Gyerekmunkádat imádkozva hordozom.

Üdv.
Loisz

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az "őszinteség" keresztyéni értékelése
HozzászólásElküldve: 2009. júl. 23., csütörtök 02:17 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
.

"Valahogy így fórumozunk," - mindenki a saját FONTOSNAK vélt IGAZÁT bizony-
gatja...

--Tényleg ez a "fórumozás" summázata ?

-Nem lehet, hogy mégis nem a "saját", hanem valami, VALAKI IGAZSÁGÁT keres-
sük tudva,- tudatlanul ?
-Minap ezt mondta nekem valaki, kérdésemre válaszul: "Nem, nem olvasom a Bib-
liát, - mert bevallom, nem értem."
-"Hiszen mindnyájan ÍGY voltunk vele, eleinte... csakhogy nem hagytuk abba az
Igazság keresését." -

(vagy a "KEGYELEM" nyúlt utánunk és nem hagyta, hogy abbahagyjuk ?)

-"Valaki mondja meg nekem, mi a jó és mi a rossz !? - És, hogy hogyan kell csi-
nálni -az életet- és én úgy csinálom !" - volt a válasz...

(annyira fájt a szívem érte,-) Nem győztem bíztatni, ne adja fel,- és hogy azért,-
AZ ÉRTÉSÉRT ! neki is lépnie kell ! - Igenis! - el kell menni a templomba, ahol
éppen abban segítenek, hogy megértsük: Isten igéje megmondja, mi a jó és mi a
rossz, és hogy hogyan kell "csinálni" az életet...

-Tényleg... - miért fórumozunk ? - őszintén...
-Van keresztyén válasz erre ?


L.

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az "őszinteség" keresztyéni értékelése
HozzászólásElküldve: 2009. júl. 23., csütörtök 11:06 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
net2rist írta:
...
aki megbotlott, és ezért "jutalmul" rúgást kapott: IGAZA VAN, és JOGOSAN bőg, hiszen ő csak MEGBOTLOTT, nem akart semmi rosszat!!!

akinek lerombolták a homokvárát, és efölötti JOGOS frusztrációját egy rúgással fejezte ki: IGAZA VAN, hiszen kárba veszett a fáradtságos munkája

aki megvédte a testvérét a "nekitámadó idegentől": IGAZA VAN, a pofon JOGOS volt, hiszen a tesó nem szándékosan rombolta le a homokvárat, mindenkit érhet baleset...


...valahogy így fórumozunk, mindenkinek IGAZA VAN, és JOGOSAN fejti ki a saját érveit...

Loisz írta:
...
--Tényleg ez a "fórumozás" summázata ?

-Nem lehet, hogy mégis nem a "saját", hanem valami, VALAKI IGAZSÁGÁT keres-
sük tudva,- tudatlanul ?
-Minap ezt mondta nekem valaki, kérdésemre válaszul: "Nem, nem olvasom a Bib-
liát, - mert bevallom, nem értem."
-"Hiszen mindnyájan ÍGY voltunk vele, eleinte... csakhogy nem hagytuk abba az
Igazság keresését." -

(vagy a "KEGYELEM" nyúlt utánunk és nem hagyta, hogy abbahagyjuk ?)

-"Valaki mondja meg nekem, mi a jó és mi a rossz !? - És, hogy hogyan kell csi-
nálni -az életet- és én úgy csinálom !" - volt a válasz...

(annyira fájt a szívem érte,-) Nem győztem bíztatni, ne adja fel,- és hogy azért,-
AZ ÉRTÉSÉRT ! neki is lépnie kell ! - Igenis! - el kell menni a templomba, ahol
éppen abban segítenek, hogy megértsük: Isten igéje megmondja, mi a jó és mi a
rossz, és hogy hogyan kell "csinálni" az életet...

-Tényleg... - miért fórumozunk ? - őszintén...
-Van keresztyén válasz erre ?

L.


KERESZTÉNY válasz?

hát PERSZE hogy van!!!

kétféle is!

1)
természetesen azért vagyunk mind itt, hogy a Valaki Igazságát keressük, és eközben kérdéseinkkel-felvetéseinkkel egymást jó cselekedetekre ingereljük

2)
mindenki (na jó, MAJD MINDENKI) úgy van itt, hogy már MEGTALÁLTA a Valakit, az Igazságával együtt, és itt most EGYMÁST próbáljuk a Valaki általunk megértett (és természetesen JÓL MEGÉRTETTNEK tartott) Igazságairól meggyőzni...



ha ennyiből nem világos, javaslom, hogy nézzétek meg a "Keresők kérdései" topicot...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az "őszinteség" keresztyéni értékelése
HozzászólásElküldve: 2009. júl. 23., csütörtök 12:31 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Loisz írta:
.

-Tényleg... - miért fórumozunk ? - őszintén...



Szia Loisz!

Régebben már feltettük ezt a kérdést, most két válaszomat is összeollóztam, kicsit aktualizálva:

Vagy egy fél évig csak kívülről nézegettem a fórumot, nagyon tetszett. Dehogyis mertem volna ilyen"emelkedett " társalgásba beleszólni!
Mintha egy tábori előadást hallgattam volna, mikor elsőnek elolvastam Boglárka beszámolóját. Ki is raktam a hűtőre, hadd olvassa a család.
Aztán egy különleges képességekkel rendelkező kislány problémájára kerestem a választ-, gondoltam, megpróbálom, s nyitottam egy topicot. Papamaci , Óvatos, Zolzabáb nagyon segítőkészek voltak.
Közben más témák is előjöttek, itt ragadtam. Amikor elbizonytalanodtam, h. vajon nem sok időt töltök-e a gép előtt, imában az Úr elé vittem, s utána úgy értettem, tennem kell.Fokozatosan rájöttem, h. nekem a szűk mozgási lehetőségeim mellett ez a fórum óriási ajándék.
Egy meghallgatott imádság számomra- hosszú kínlódás, keresés után egy talált kincs,olyan,mint ahogy Márai írja a Cassoviában:

Van is, már nincs is, élet még, s már emlék.


Sok mindenkivel beszélgethetek, tanulhatok tőletek, vigasztalhatjuk egymást..amire egyébként nem lenne lehetőség.

egyszer valakinek írtam :

>Inkább az lenne a feladat,h.többet fórumozni,irányítottan-végigvinni
egy témát,új,pozitív témákat felvetni-nemcsak anyaországiak olvassák,-
hanem ez lehet egy lelki gyújtópontja az egész magyarságnak,nem
gondolod?


ezt most is így gondolom.Azonban úgy látom, hogy ez a része, ami leginkább nincs.Ma is vannak kérdéseim, azonban arról a luxusról lemondtam, hogy választ is kapjak .

ha hasonlattal akarnám kifejezni ezt a jelenlegi fórumozásomat, talán a búvópatak lenne a legtalálóbb- majd valahol, valamikor a felszínre tör, de az nem most van..


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az "őszinteség" keresztyéni értékelése
HozzászólásElküldve: 2009. júl. 23., csütörtök 13:16 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Például azért is fórumozom, merthogy itt nagyon sűrű, esszenciaszerű lényegét kapom a legkülönfélébb nézeteknek. A műfaj olyan, hogy az írások lényegisége miatt jól érthetővé válnak olyan dolgok, amelyek mellett az ember különben csak elmenne a hétköznapokban, merthogy más dolga van éppen. A műfaj olyan, hogy segít bennünket abban, hogy közeledjünk az igazsághoz, vagy legalábbis reményeink szerint közeledünk hozzá. Egyfajta ökumenikus együttlét is ez azzal, hogy lehetőség van a vitára, nem csak lapogatjuk egymás lapockáját.

Amúgy szerintem régen is ezt a fajta sűrű beszélgetést művelték az emberek, de manapság, amikor egy párbeszédhez is videót néz meg egy ember, teljesen fellazult ez az esszenciális párbeszéd.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az "őszinteség" keresztyéni értékelése
HozzászólásElküldve: 2009. júl. 23., csütörtök 17:14 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
rosta írta:
. A műfaj olyan, hogy segít bennünket abban, hogy közeledjünk az igazsághoz, vagy legalábbis reményeink szerint közeledünk hozzá. Egyfajta ökumenikus együttlét is ez azzal, hogy lehetőség van a vitára, nem csak lapogatjuk egymás lapockáját.

Amúgy szerintem régen is ezt a fajta sűrű beszélgetést művelték az emberek, de manapság, amikor egy párbeszédhez is videót néz meg egy ember, teljesen fellazult ez az esszenciális párbeszéd.


--Jó volt olvasni véleményedet,- örülök, hogy ott van benne az igazság keresése !
Ez -szerintem- azért nagyon fontos,- mert ha ténylegesen -kozmosz méretekben-
keressük a mit, miért, honnan eredését, akkor valójában nem a magunk igazságát
keressük, hanem a földi létre vonatkozó olyan lelki,szellemi Igazságot, amely felette
áll a mi igazságunknak.

-A vélemények sokfélesége, összessége pedig igenis elvezet az Ígazság megismeré-
sére.- Tudjuk, hogy ennek az Igazságnak a hordozója a Biblia,- ezért ahányan
vagyunk, annyiféle helyen állunk a megismerésben és a megszentelődésben,- ezért
aki nyitott szívvel olvas,- valóban kaphat segítséget a szellemi előbbrejutáshoz.-

-De például, bevallom: én nem szeretek a politikával foglalkozni, több ok miatt,-- és
hasznos a számomra azok beírásai, akik ezen a területen mélyebbre látnak. :)

-És végül, az itt kialakuló, vagy kialakult közösségnek "megtartó" ereje is van !
Tapasztaltam.--- Aztán a közösség az egyik legcsodálatosabb hely a "csiszolódásra"
---Ezt is tapasztalhatjuk... Tehát sokat adhat számunkra, akik írunk is,--- de re-
mélhetjük, hogy a csak olvasók számára is.- Sokkal jobb megoldás, mint a levelező
lista !

-Végül is, hihetjük, hogy van értelme, létjogosultsága -leszámítva a félrecsúszá-
sokat... :wink:

L.

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 108 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 11 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség