Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 108 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Következő
 

Re: Az "őszinteség" keresztyéni értékelése
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2009. júl. 26., vasárnap 09:31 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
net2rist írta:
net2rist írta:
...
aki megbotlott, és ezért "jutalmul" rúgást kapott: IGAZA VAN, és JOGOSAN bőg, hiszen ő csak MEGBOTLOTT, nem akart semmi rosszat!!!

akinek lerombolták a homokvárát, és efölötti JOGOS frusztrációját egy rúgással fejezte ki: IGAZA VAN, hiszen kárba veszett a fáradtságos munkája

aki megvédte a testvérét a "nekitámadó idegentől": IGAZA VAN, a pofon JOGOS volt, hiszen a tesó nem szándékosan rombolta le a homokvárat, mindenkit érhet baleset...


...valahogy így fórumozunk, mindenkinek IGAZA VAN, és JOGOSAN fejti ki a saját érveit...

Loisz írta:
...
--Tényleg ez a "fórumozás" summázata ?

-Nem lehet, hogy mégis nem a "saját", hanem valami, VALAKI IGAZSÁGÁT keres-
sük tudva,- tudatlanul ?
-Minap ezt mondta nekem valaki, kérdésemre válaszul: "Nem, nem olvasom a Bib-
liát, - mert bevallom, nem értem."
-"Hiszen mindnyájan ÍGY voltunk vele, eleinte... csakhogy nem hagytuk abba az
Igazság keresését." -

(vagy a "KEGYELEM" nyúlt utánunk és nem hagyta, hogy abbahagyjuk ?)

-"Valaki mondja meg nekem, mi a jó és mi a rossz !? - És, hogy hogyan kell csi-
nálni -az életet- és én úgy csinálom !" - volt a válasz...

(annyira fájt a szívem érte,-) Nem győztem bíztatni, ne adja fel,- és hogy azért,-
AZ ÉRTÉSÉRT ! neki is lépnie kell ! - Igenis! - el kell menni a templomba, ahol
éppen abban segítenek, hogy megértsük: Isten igéje megmondja, mi a jó és mi a
rossz, és hogy hogyan kell "csinálni" az életet...

-Tényleg... - miért fórumozunk ? - őszintén...
-Van keresztyén válasz erre ?

L.


KERESZTÉNY válasz?

hát PERSZE hogy van!!!

kétféle is!

1)
természetesen azért vagyunk mind itt, hogy a Valaki Igazságát keressük, és eközben kérdéseinkkel-felvetéseinkkel egymást jó cselekedetekre ingereljük

2)
mindenki (na jó, MAJD MINDENKI) úgy van itt, hogy már MEGTALÁLTA a Valakit, az Igazságával együtt, és itt most EGYMÁST próbáljuk a Valaki általunk megértett (és természetesen JÓL MEGÉRTETTNEK tartott) Igazságairól meggyőzni...



ha ennyiből nem világos, javaslom, hogy nézzétek meg a "Keresők kérdései" topicot...


ezt az utolsó mondatot sikeredett "levágni" a - törölt - Loisz-hozzászólásban, ami nem tartalmazott mást, csak az 1) és 2) pontomat

és erre kérdeztem én meg, hogy "????" (="eztet hogyan tetszik érteni?")

történelmi hűség kedvéért minden levágás nélkül a TELJES hozzászólásokat beillesztettem:

net2rist írta:
?????

gratulálok, sikerült két darabba szedni a hozzászólásomat, a végét levágva... igazán komoly... biztos mindenki érti, hogy "mit akartam én ezzel mondani"... én így a te szeletelésed után őszintén szólva már nem (de azt se, hogy akkor most érted, vagy nem, vagy hogyan érted félre...)



ÉLJEN!!! MEGVAN a VÁLASZ!! itt írja Loisz a következő idézetben!!

(de hogy miért kellett ezért törölni a "hozzászólásodat", azt továbbra se értem):

Loisz írta:
Légy szíves, olvasd el a beírásod feletti net2rist hozzászólást ! /beidézve feljebb - a szerk./- Arra vonatkozott, amit töröltem azért, amit ő nehezményezett !

-Nem gondoltam, hogy őt ennyire felháborítja, ha én a két különálló hozzászólá-
sából egy-egy mondatot egymás mellé állítok és rákérdezek... :oops: akkor,
hogy is érti, mert az kétféleképen érthető.-


nem háborított fel, egyszerűen NEM ÉRTETTEM, hogy most mi történt...

a két "választípus" szándékos volt... és EGYÜTTESEN működik a Keresők kérdései topic átnézésével!!

sajnálom nagyon, hogy "talányosan fogalmaztam", ebben semmi ROSZ SZÁNDÉK vagy ÁTVERÉSI KÍSÉRLET nem volt, csak nagyon szeretek GONDOLKOZTATNI!! meggyőződésem, hogy amire valaki MAGÁTÓL jut el, sokkal jobban megmarad (AHÁ-élmény/pszichológia), mint amit csak úgy szájbarágva elmondanak...

de rendben, akkor legyék szájba való rágódás:

I) a gyerekek példájáról jutott eszembe, hogy a FÓRUMOZÁSUNK is ilyen: miután "IGAZUNK VAN", a JOGOSAN kialakult véleményünket fejtjük ki (nem tudok szabadulni a gondolattól, hogy azáltal, hogy "tisztába teszem" ezt a félreértést, most ÉN IS PONT EZT csinálom, és borzasztóan sajnálom, mert általában TÖREKSZEM ezt elkerülni, de most egyszerűen nem látok semmilyen más lehetőséget, már azon kívül, hogy "mindenki gondoljon, amit akar")

II) Loisz idézte és felsóhajtott:
"-Tényleg... - miért fórumozunk ? - őszintén...
-Van keresztyén válasz erre ?"

III) én erre megfogalmaztam két TÍPUS-választ, amik nyilvánvalóan ELLENTMONDANAK egymásnak, hiszen pont ez az ellentmondás indította az én "fórumozás-analógiámat", de Loisz felsóhajtását is!!
a két típus-válasz BÁRMELYIKE igaz lehet... sőt akár MINDKETTŐ IS IGAZ LEHET egyszerre... mégpedig úgy, hogy ELMÉLETBEN az első miatt vagyunk itt, és GYAKORLATBAN a másodikat csináljuk!!

ezen a ponton idézném Fony-t, aki UGYANERRE a következtetésre jutott:

Fony írta:
...
Nálam ez a definíció így hangzik - (természetesen egyes szám első személyben):

Az őszinteség azt jelenti, hogy őszintén érdekel az a VALAKI, akivel éppen beszélgetek.
Ha nem érdekel az a VALAKI, aki beszél, csak az, amit mondani akarok, és hogy igazam legyen…..


KÉRLEK, nézzétek meg a Keresők kérdései topicot!!!!
van 2-3 TÉNYLEGES kereső kérdés... az ÖSSZES TÖBBI ilyen "denekemvanigazam"...
hogy kerül pl. oda a Gyerek/Felnőttkeresztség? aki KERES (ha egyáltalán ez a keresés Istenről szól) NEM DOGMATIKAI IGAZSÁGOKAT keres, hanem egy SZEMÉLYT!!! nem?????

Kedves Loisz: bocsánatot kérek az értetlenkedésemért, nagyon remélem, hogy így "egymás mellé símítva a széttépett papírcafnikat" sikerült a dolgot kicsit érthetőbbé világítanom...

Kedves Fony: köszönöm a remek megfogalmazást


Kedves Mindenki: engem TI érdekeltek!!! Láttatok már engem itt a fórumon bemerítés-nyelveken szólás-szabadító szolgálat mellett kardoskodni???
mert AMÚGY mind a három eléggé közel áll hozzám, és TUDNÉK dogmatikailag szájkaratézni mellettük... de MINEK???

mikor Figyelő felbosszantott, "védekezésiből" mondtam a következőket, de végülis "ars poeticának" se rossz, én TUDOM, hogy EZÉRT vagyok itt a fórumon, nem mondom, hogy mindenkinek pont úgy kéne csinálni mint nekem (nekem MAGAMNAK se kéne pont így csinálnom, kicsit lehetnék pl. kevésbé sértődős :D), viszont ha már szóba került a "keresztény fórumozás", meg hogy "ki mit ért alatta", hát én valami ilyesmit:
Idézet:
.... .... .... gyümölcs...

NINCS MÁS "objektív értékmérő"...


hogy számodra is ELLENŐRIZHETŐ tényeket mondjak: hirtelen legalább HÁROM olyan ember jut eszembe ITT A FÓRUMON, akinek ha "pokollal-kénkővel nekimegyek", erősen sejthető, hogy most hol lennének... (és az ÉLETHELYZETÜK, a hitbeli állapotuk teljesen "indokolta volna" ezt az INTÉSt)

így pedig, hogy MELLÉJÜKálltam és nem VELÜK SZEMBE, és EGYÜTT küzdöttünk meg a "legyőzhetetlen problémákkal": most boldog, békét talált, Istennek szolgáló hívő emberek...

SÉRÜLT AZ IGAZSÁG? nem hiszem... Valaki mintha ILYET mondott volna:

Mát 9,13. Elmenvén pedig tanuljátok meg, mi az: Irgalmasságot akarok és nem áldozatot. Mert nem az igazakat hivogatni jöttem, hanem a bűnösöket a megtérésre.

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az "őszinteség" keresztyéni értékelése
HozzászólásElküldve: 2009. júl. 26., vasárnap 21:40 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
net2rist írta:
net2rist írta:
net2rist írta:
...
aki megbotlott, és ezért "jutalmul" rúgást kapott: IGAZA VAN, és JOGOSAN bőg, hiszen ő csak MEGBOTLOTT, nem akart semmi rosszat!!!

akinek lerombolták a homokvárát, és efölötti JOGOS frusztrációját egy rúgással fejezte ki: IGAZA VAN, hiszen kárba veszett a fáradtságos munkája

aki megvédte a testvérét a "nekitámadó idegentől": IGAZA VAN, a pofon JOGOS volt, hiszen a tesó nem szándékosan rombolta le a homokvárat, mindenkit érhet baleset...


...valahogy így fórumozunk, mindenkinek IGAZA VAN, és JOGOSAN fejti ki a saját érveit...

Loisz írta:
...
--Tényleg ez a "fórumozás" summázata ?

-Nem lehet, hogy mégis nem a "saját", hanem valami, VALAKI IGAZSÁGÁT keres-
sük tudva,- tudatlanul ?
-Minap ezt mondta nekem valaki, kérdésemre válaszul: "Nem, nem olvasom a Bib-
liát, - mert bevallom, nem értem."
-"Hiszen mindnyájan ÍGY voltunk vele, eleinte... csakhogy nem hagytuk abba az
Igazság keresését." -

(vagy a "KEGYELEM" nyúlt utánunk és nem hagyta, hogy abbahagyjuk ?)

-"Valaki mondja meg nekem, mi a jó és mi a rossz !? - És, hogy hogyan kell csi-
nálni -az életet- és én úgy csinálom !" - volt a válasz...

(annyira fájt a szívem érte,-) Nem győztem bíztatni, ne adja fel,- és hogy azért,-
AZ ÉRTÉSÉRT ! neki is lépnie kell ! - Igenis! - el kell menni a templomba, ahol
éppen abban segítenek, hogy megértsük: Isten igéje megmondja, mi a jó és mi a
rossz, és hogy hogyan kell "csinálni" az életet...

-Tényleg... - miért fórumozunk ? - őszintén...
-Van keresztyén válasz erre ?

L.


KERESZTÉNY válasz?

hát PERSZE hogy van!!!

kétféle is!

1)
természetesen azért vagyunk mind itt, hogy a Valaki Igazságát keressük, és eközben kérdéseinkkel-felvetéseinkkel egymást jó cselekedetekre ingereljük

2)
mindenki (na jó, MAJD MINDENKI) úgy van itt, hogy már MEGTALÁLTA a Valakit, az Igazságával együtt, és itt most EGYMÁST próbáljuk a Valaki általunk megértett (és természetesen JÓL MEGÉRTETTNEK tartott) Igazságairól meggyőzni...



ha ennyiből nem világos, javaslom, hogy nézzétek meg a "Keresők kérdései" topicot...


ezt az utolsó mondatot sikeredett "levágni" a - törölt - Loisz-hozzászólásban, ami nem tartalmazott mást, csak az 1) és 2) pontomat

és erre kérdeztem én meg, hogy "????" (="eztet hogyan tetszik érteni?")

történelmi hűség kedvéért minden levágás nélkül a TELJES hozzászólásokat beillesztettem:

net2rist írta:
?????

gratulálok, sikerült két darabba szedni a hozzászólásomat, a végét levágva... igazán komoly... biztos mindenki érti, hogy "mit akartam én ezzel mondani"... én így a te szeletelésed után őszintén szólva már nem (de azt se, hogy akkor most érted, vagy nem, vagy hogyan érted félre...)



ÉLJEN!!! MEGVAN a VÁLASZ!! itt írja Loisz a következő idézetben!!

(de hogy miért kellett ezért törölni a "hozzászólásodat", azt továbbra se értem):

Loisz írta:
Légy szíves, olvasd el a beírásod feletti net2rist hozzászólást ! /beidézve feljebb - a szerk./- Arra vonatkozott, amit töröltem azért, amit ő nehezményezett !

-Nem gondoltam, hogy őt ennyire felháborítja, ha én a két különálló hozzászólá-
sából egy-egy mondatot egymás mellé állítok és rákérdezek... :oops: akkor,
hogy is érti, mert az kétféleképen érthető.-


nem háborított fel, egyszerűen NEM ÉRTETTEM, hogy most mi történt...

a két "választípus" szándékos volt... és EGYÜTTESEN működik a Keresők kérdései topic átnézésével!!

sajnálom nagyon, hogy "talányosan fogalmaztam", ebben semmi ROSZ SZÁNDÉK vagy ÁTVERÉSI KÍSÉRLET nem volt, csak nagyon szeretek GONDOLKOZTATNI!! meggyőződésem, hogy amire valaki MAGÁTÓL jut el, sokkal jobban megmarad (AHÁ-élmény/pszichológia), mint amit csak úgy szájbarágva elmondanak...

de rendben, akkor legyék szájba való rágódás:

I) a gyerekek példájáról jutott eszembe, hogy a FÓRUMOZÁSUNK is ilyen: miután "IGAZUNK VAN", a JOGOSAN kialakult véleményünket fejtjük ki (nem tudok szabadulni a gondolattól, hogy azáltal, hogy "tisztába teszem" ezt a félreértést, most ÉN IS PONT EZT csinálom, és borzasztóan sajnálom, mert általában TÖREKSZEM ezt elkerülni, de most egyszerűen nem látok semmilyen más lehetőséget, már azon kívül, hogy "mindenki gondoljon, amit akar")

II) Loisz idézte és felsóhajtott:
"-Tényleg... - miért fórumozunk ? - őszintén...
-Van keresztyén válasz erre ?"

III) én erre megfogalmaztam két TÍPUS-választ, amik nyilvánvalóan ELLENTMONDANAK egymásnak, hiszen pont ez az ellentmondás indította az én "fórumozás-analógiámat", de Loisz felsóhajtását is!!
a két típus-válasz BÁRMELYIKE igaz lehet... sőt akár MINDKETTŐ IS IGAZ LEHET egyszerre... mégpedig úgy, hogy ELMÉLETBEN az első miatt vagyunk itt, és GYAKORLATBAN a másodikat csináljuk!!

ezen a ponton idézném Fony-t, aki UGYANERRE a következtetésre jutott:

Fony írta:
...
Nálam ez a definíció így hangzik - (természetesen egyes szám első személyben):

Az őszinteség azt jelenti, hogy őszintén érdekel az a VALAKI, akivel éppen beszélgetek.
Ha nem érdekel az a VALAKI, aki beszél, csak az, amit mondani akarok, és hogy igazam legyen…..


KÉRLEK, nézzétek meg a Keresők kérdései topicot!!!!
van 2-3 TÉNYLEGES kereső kérdés... az ÖSSZES TÖBBI ilyen "denekemvanigazam"...
hogy kerül pl. oda a Gyerek/Felnőttkeresztség? aki KERES (ha egyáltalán ez a keresés Istenről szól) NEM DOGMATIKAI IGAZSÁGOKAT keres, hanem egy SZEMÉLYT!!! nem?????

Kedves Loisz: bocsánatot kérek az értetlenkedésemért, nagyon remélem, hogy így "egymás mellé símítva a széttépett papírcafnikat" sikerült a dolgot kicsit érthetőbbé világítanom...

Kedves Fony: köszönöm a remek megfogalmazást


Kedves Mindenki: engem TI érdekeltek!!! Láttatok már engem itt a fórumon bemerítés-nyelveken szólás-szabadító szolgálat mellett kardoskodni???
mert AMÚGY mind a három eléggé közel áll hozzám, és TUDNÉK dogmatikailag szájkaratézni mellettük... de MINEK???

mikor Figyelő felbosszantott, "védekezésiből" mondtam a következőket, de végülis "ars poeticának" se rossz, én TUDOM, hogy EZÉRT vagyok itt a fórumon, nem mondom, hogy mindenkinek pont úgy kéne csinálni mint nekem (nekem MAGAMNAK se kéne pont így csinálnom, kicsit lehetnék pl. kevésbé sértődős :D), viszont ha már szóba került a "keresztény fórumozás", meg hogy "ki mit ért alatta", hát én valami ilyesmit:
Idézet:
.... .... .... gyümölcs...

NINCS MÁS "objektív értékmérő"...


hogy számodra is ELLENŐRIZHETŐ tényeket mondjak: hirtelen legalább HÁROM olyan ember jut eszembe ITT A FÓRUMON, akinek ha "pokollal-kénkővel nekimegyek", erősen sejthető, hogy most hol lennének... (és az ÉLETHELYZETÜK, a hitbeli állapotuk teljesen "indokolta volna" ezt az INTÉSt)

így pedig, hogy MELLÉJÜKálltam és nem VELÜK SZEMBE, és EGYÜTT küzdöttünk meg a "legyőzhetetlen problémákkal": most boldog, békét talált, Istennek szolgáló hívő emberek...

SÉRÜLT AZ IGAZSÁG? nem hiszem... Valaki mintha ILYET mondott volna:

Mát 9,13. Elmenvén pedig tanuljátok meg, mi az: Irgalmasságot akarok és nem áldozatot. Mert nem az igazakat hivogatni jöttem, hanem a bűnösöket a megtérésre.



--Szia net2rist !

-Ha nem vetted volna észre, - most "megcibáltad" a hajamat... :shock:
-Én kitartok eredeti álláspontom mellett,- ezért "hajbakapás" elkerülése végett
részemről nincs más válasz... Semmi kedvem hozzá, :) -meghagyom "F-n" "pár-
bajnak" --- ezt "őszintén", mellékgondolat és indulat nélkül mondom... :) Elhiheted...
Választ nem várok...

L.

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az "őszinteség" keresztyéni értékelése
HozzászólásElküldve: 2009. júl. 26., vasárnap 21:57 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
:( :-|

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az "őszinteség" keresztyéni értékelése
HozzászólásElküldve: 2009. júl. 27., hétfő 06:42 
Offline

Csatlakozott: 2009. júl. 25., szombat 11:50
Hozzászólások: 67
Én egyet nem értek,hogy mindig azt mondják térjünk meg amíg lehet?
Szóval azt nem értem,,amíg lehet,,

_________________
,,Júda! a te számodra is készített aratást, mikor fordítok az én népemnek fogságán.,,


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az "őszinteség" keresztyéni értékelése
HozzászólásElküldve: 2009. júl. 27., hétfő 07:06 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
pedig egyszerű :)

az "amíg lehet" hagyományos értelmezés szerint azt jelenti, hogy "míg itt a földön élsz"...

halálunk után megtérni LEHETETLEN

nagyon egyszerű levezetést hallottam ezügyben, további mélyteológia helyett ezt adnám tovább:

ahhoz, hogy Isten előtt kedvesek (elfogadhatók) legyünk: HINNÜNK kell
Idézet:
Zsid 11,6. Hit nélkül pedig lehetetlen Istennek tetszeni; mert a ki Isten elé járul, hinnie kell, hogy ő létezik és megjutalmazza azokat, a kik őt keresik.


namost: ha az ember már "odaát" van, ott TUDJA a dolgokat, színről-színre látva, tapasztalva

erre pedig azt mondja az Ige:

Idézet:
[Róm. 8.24] Mert a mi megmentésünk reménységre szól, a reménység pedig, ha látjuk, nem reménység. Mert, amit látunk, minek azt remélni is?


vagyis: halálod után nem TUDSZ hinni, ezért ennek a "helye és ideje" ITT ÉS MOST van

kérdezz tovább, ha nem érthető, nekem ez teljesen "helyretette a dolgokat" :)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az "őszinteség" keresztyéni értékelése
HozzászólásElküldve: 2009. júl. 27., hétfő 07:34 
Offline

Csatlakozott: 2009. júl. 25., szombat 11:50
Hozzászólások: 67
azt hiszem értem,de persze egy ideig nem is fogunk tudni semmiről nem?
Mert a halál alvás átmeneti állapot valami ilyet olvastam és akkor várakozunk az ítéletre?

_________________
,,Júda! a te számodra is készített aratást, mikor fordítok az én népemnek fogságán.,,


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az "őszinteség" keresztyéni értékelése
HozzászólásElküldve: 2009. júl. 27., hétfő 07:52 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
vannak erre különböző variációk, én most csak érdekességként említem az adventista "megoldást":

az ember teste-lelke-mindene MEGSEMMISÜL a halállal, aztán az ítéletnél Isten EMLÉKEZETBŐL újrateremti

(nem vicc, ez a hivatalos tanítás náluk!!)

egyértelmű persze, hogy MINEK A KIVÉDÉSÉRE született ez a remek elmélet: a halottidézés, léleklátás, és egyéb hasonló (amúgy démonológia tárgykörébe tartozó) "élmények" ellen, hiszen ha egyszer MEGSMMISÜLT, akkor nem lehet BESZÉLGETNI vele

picit ugyanakkor túllőttek a célon.... /véleményem szerint :)/

a "várakozás" meg "alvás" következik a bibliai szóhasználatból, de ha úgy fogalmazok, hogy halálunkkal KILÉPÜNK a tér-idő-kontinuumból, akkor ugyanezt fogalmaztam meg, csak az adventista "megsemmisülés-újrateremtés", illetve a konszenzus ortodoxiás "szent-kóma-állapot" szükségszerűségétől "megszabadulva"

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az "őszinteség" keresztyéni értékelése
HozzászólásElküldve: 2009. júl. 27., hétfő 07:56 
Offline

Csatlakozott: 2009. júl. 25., szombat 11:50
Hozzászólások: 67
valahogy én is úgy képzeltem el,hogy az emlékezetéből újjáteremt
-----------------------------------------------------------------
De az biztos,hogy még távol vannak az utolsó napok,mert a 3.templom még nem épült fel

_________________
,,Júda! a te számodra is készített aratást, mikor fordítok az én népemnek fogságán.,,


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az "őszinteség" keresztyéni értékelése
HozzászólásElküldve: 2009. júl. 27., hétfő 09:31 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
Béke írta:
valahogy én is úgy képzeltem el,hogy az emlékezetéből újjáteremt
-----------------------------------------------------------------
De az biztos,hogy még távol vannak az utolsó napok,mert a 3.templom még nem épült fel



hát igen... nekem személy szerint "semmi lényegi ellenvetésem" az újjáteremtős verzióval... csak a - lelkigondozói - GYAKORLAT alapján ellenzem nagyon határozottan, illetve egy "értelmezését" károsnak, sőt GYILKOSNAK tartom:

"a nép lelkében" (teológusok által nyilván NEM kimondva) ez az újrateremtős verzió egy INTEGRÁLT ATEISTA "megoldást" jelent: "ha valami NAGYON NAGY hülyeséget csinálok, hát... LEGFELJEBB NEM TEREMT ÚJJÁ!!"

VAGYIS ez a "modell" INTEGRÁLJA a "halállal minden megszűnik, nincs miért aggódni" ATEISTA elvét!!

és ez borzasztó!! a FELELŐSSÉG ALÓLI KIBÚJÁS káros-gyilkos gondolatmenete, ami öngyilkossághoz, sőt akár gyilkossághoz is vezethet...


ami a harmadik templomot és annak ""sárga lámpa"-szerepét illeti:

a POSZTtribulacionisták szerint IGAZ, amit mondasz, de léteznek ám PRE- és MID-tribulacionista elméletek is

a PRE-tribulacionista elmélet szerint "egyszercsak eltűnnek" a hívők, és EZ UTÁN "indul be a gépezet", Antikrisztusostul, harmadik templomostul...

szóval a "halogatja még az én uram a visszajövetelt"-hozzáállás - legalábbis Jézus szerint - NEM egy ÉLETBIZTOSÍTÁS...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az "őszinteség" keresztyéni értékelése
HozzászólásElküldve: 2009. júl. 27., hétfő 10:04 
Offline

Csatlakozott: 2009. júl. 25., szombat 11:50
Hozzászólások: 67
ja éppen erről jutott eszembe..
Hogy amikor eltűnnek relytélyes módon a hívők akkor azok akik nem hisznek azok itt maradnak azokra a nyomorúságos időszakra,tehát még lesz idejük megtérni,érted mire gondolok nem?Mert ezt is valahogy ki lehet következtetni...és akkor akik még ittmaradtak azokért is eljön az úr...vagy ez szerinted nem jó gondolat?

_________________
,,Júda! a te számodra is készített aratást, mikor fordítok az én népemnek fogságán.,,


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az "őszinteség" keresztyéni értékelése
HozzászólásElküldve: 2009. júl. 27., hétfő 10:18 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
de-de, persze, a Left Behind sorozat szerint MINDENKÉPPEN :)

de hogy épp LeftBehind-éknél maradjunk: a kapitány elragadtatik, a gép konkrétan LEZUHAN.... NO ILYENKOR sokra ment az itt maradó a "lehetőséggel", hogy majd megtérhet...

vagyis:

[Mt. 24.42] Legyetek hát ébren, mert nem tudjátok, hogy melyik napon jön el Uratok!
[Mt. 24.43] Azt meg tudjátok, hogy a ház gazdája, ha tudná, hogy melyik őrváltáskor jön a tolvaj, ébren maradna, és nem engedné, hogy házát keresztülvájja.
[Mt. 24.44] Ezért legyetek ti is készen, mert az ember Fia abban az órában jő el, melyben nem is gondoljátok!
[Mt. 24.45] Ki bizonyul hát akkor hűséges és eszes rabszolgának? Az ilyet ura azért állította cselédsége fölé, hogy azoknak a maga idejében kiadja a táplálékot.
[Mt. 24.46] Az a rabszolga lesz boldog, akit ura, mikor megjön, ebben a munkában talál.
[Mt. 24.47] Bizony azt mondom nektek, hogy mindene fölé fogja helyezni őt.
[Mt. 24.48] Ám ha az a rabszolga gonosz és azt gondolja szívében: Elidőzik még az én uram.
[Mt. 24.49] És aztán elkezdi verni rabszolgatársait, és a részegekkel együtt eszik, iszik:
[Mt. 24.50] majd azon a napon, melyen nem várja s abban az órában, melyet nem is sejt, megérkezik annak arabszolgának az ura,
[Mt. 24.51] s kettévágatja őt, s részét a képmutatók között jelöli ki majd. Ott lesz csak sírás és fogcsikorgatás.

TOVÁBBRA SE a "pokollal riogatás" a célom... de ez a "majd megtérek akkor, ha" ... ez NAGYON vékony jég!!!

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az "őszinteség" keresztyéni értékelése
HozzászólásElküldve: 2009. júl. 27., hétfő 10:40 
Offline

Csatlakozott: 2009. júl. 25., szombat 11:50
Hozzászólások: 67
net2rist írta:
de-de, persze, a Left Behind sorozat szerint MINDENKÉPPEN :)

de hogy épp LeftBehind-éknél maradjunk: a kapitány elragadtatik, a gép konkrétan LEZUHAN.... NO ILYENKOR sokra ment az itt maradó a "lehetőséggel", hogy majd megtérhet...

vagyis:

[Mt. 24.42] Legyetek hát ébren, mert nem tudjátok, hogy melyik napon jön el Uratok!
[Mt. 24.43] Azt meg tudjátok, hogy a ház gazdája, ha tudná, hogy melyik őrváltáskor jön a tolvaj, ébren maradna, és nem engedné, hogy házát keresztülvájja.
[Mt. 24.44] Ezért legyetek ti is készen, mert az ember Fia abban az órában jő el, melyben nem is gondoljátok!
[Mt. 24.45] Ki bizonyul hát akkor hűséges és eszes rabszolgának? Az ilyet ura azért állította cselédsége fölé, hogy azoknak a maga idejében kiadja a táplálékot.
[Mt. 24.46] Az a rabszolga lesz boldog, akit ura, mikor megjön, ebben a munkában talál.
[Mt. 24.47] Bizony azt mondom nektek, hogy mindene fölé fogja helyezni őt.
[Mt. 24.48] Ám ha az a rabszolga gonosz és azt gondolja szívében: Elidőzik még az én uram.
[Mt. 24.49] És aztán elkezdi verni rabszolgatársait, és a részegekkel együtt eszik, iszik:
[Mt. 24.50] majd azon a napon, melyen nem várja s abban az órában, melyet nem is sejt, megérkezik annak arabszolgának az ura,
[Mt. 24.51] s kettévágatja őt, s részét a képmutatók között jelöli ki majd. Ott lesz csak sírás és fogcsikorgatás.

TOVÁBBRA SE a "pokollal riogatás" a célom... de ez a "majd megtérek akkor, ha" ... ez NAGYON vékony jég!!!


de emigy hiszek én Istenben...én mások nevében irtam,hogy azoknak még,,ha lesz esélye,, megtérni..

_________________
,,Júda! a te számodra is készített aratást, mikor fordítok az én népemnek fogságán.,,


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az "őszinteség" keresztyéni értékelése
HozzászólásElküldve: 2009. júl. 27., hétfő 11:03 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
tudomén!!! :):):)

MONDOM, hogy nem vagyok pokollal-riogatós!!

viszont amit TŐLÜNK vár el Jézus:

Idézet:
[Mt. 24.45] Ki bizonyul hát akkor hűséges és eszes rabszolgának? Az ilyet ura azért állította cselédsége fölé, hogy azoknak a maga idejében kiadja a táplálékot.
[Mt. 24.46] Az a rabszolga lesz boldog, akit ura, mikor megjön, ebben a munkában talál.


tenni kell a "dolgunkat", osztani a ránk bízott osztandókat (és nem FELÉLNI-VISSZAÉLNI)

ez a "sáfár", vagy házvezető, vagy miniszter ez egy NAGYON felelős poszt, és EZEK lennénk mi!!

nézd csak:
Idézet:
1Kor 4,1. Úgy tekintsen minket az ember, mint Krisztus szolgáit és Isten titkainak sáfárait.

másik fordítás szerint:
Idézet:
[1Kor. 4.1] Velünk úgy kell számolni, mint a Krisztus szolgáival, mint Isten titkainak sáfáraival.


komoly felelősség!!!

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az "őszinteség" keresztyéni értékelése
HozzászólásElküldve: 2009. júl. 27., hétfő 12:25 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
Nem baj, ha visszakanyarodok Loisz kérdéséhez, ti. hogy miért fórumozunk?
Őszinte hozzászólást kértél, Loisz, akkor:
Én konkrétan azért, mert ÉLVEZEM. Tudnék sok mindent írni elhívásról, szolgálatról stb., de ha őszintén belegondolok, mégsem elsősorban ezekért. Nagyjából itt tartok Istennel való viszonyomban is, őszintén.
Baj?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az "őszinteség" keresztyéni értékelése
HozzászólásElküldve: 2009. júl. 27., hétfő 15:10 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Idézet:
ja éppen erről jutott eszembe..
Hogy amikor eltűnnek relytélyes módon a hívők akkor azok akik nem hisznek azok itt maradnak azokra a nyomorúságos időszakra,tehát még lesz idejük megtérni,érted mire gondolok nem?Mert ezt is valahogy ki lehet következtetni...és akkor akik még ittmaradtak azokért is eljön az úr...vagy ez szerinted nem jó gondolat?


Ha a hívők nem lesznek a földön ki fogja hirdetni az Evangéliumot?
Angyalok biztosan nem, mert Jézus Krisztus emberekre bízta az Örömhírt.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 108 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség