Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 108 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Következő
 

Re: Az "őszinteség" keresztyéni értékelése
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2009. júl. 23., csütörtök 19:02 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
.
Szia Erika !

Olyan jókat írtál, hogy külön-külön kell rá válaszolni,--- de azért is, mert mintha
kétféle lenne az értékelésed.- Egy pozitív és egy negatív. :?
Na lássuk:

Idézet:
Sok mindenkivel beszélgethetek, tanulhatok tőletek, vigasztalhatjuk egymást..amire egyébként nem lenne lehetőség.
egyszer valakinek írtam :
>Inkább az lenne a feladat,h.többet fórumozni,irányítottan-végigvinni
egy témát,új,pozitív témákat felvetni-nemcsak anyaországiak olvassák,-
hanem ez lehet egy lelki gyújtópontja az egész magyarságnak,nem
gondolod?


Ez tehát teljes egészében pozitív, amivel igazán csak egyetérteni lehet ! - Ez ben-
nem is sokszor felmerült,- mármint, hogy bizony nagyon meggondoltan kell "irogatni",
hiszen: (ahogy írod) "... ez lehet egy lelki gyújtópontja az egész magyarságnak..."
--Így igaz ! "...lehetne..." és különös jelentőséget kapott a csodálatos "egyesítés"
óta,- mint anyaországi "példa".

Idézet:
ezt most is így gondolom.Azonban úgy látom, hogy ez a része, ami leginkább nincs.Ma is vannak kérdéseim, azonban arról a luxusról lemondtam, hogy választ is
*************************************************************
kapjak .
*******
ha hasonlattal akarnám kifejezni ezt a jelenlegi fórumozásomat, talán a búvópatak
**************************************************************
lenne a legtalálóbb- majd valahol, valamikor a felszínre tör, de az nem most van.
**************************************************************


-És itt vannak azok a negatívumok, amelyek igazán fájók!--- Kiemelten aláhúztam,
amire nézve se rálátásom, se értésem nincs.- Nem tudom, mire utalsz ???- De azt,
hogy "lemondtál róla",- azt nem tudom elfogadni ! --
-Sejtem, hogy ez "régebbről" fennálló, "folytatólagos " probléma,... ami talán maga-
sabb szintű megoldást is igényelne,.. mint a mi kis "megbeszélésünk" ... Itt most
nem tudom folytatni,- nem látok bele... Csak ismerve a Te mentalitásodat, látat-
lanban feltételezem: nagyon jó lenne ! - Nem lehetne mégis találni megoldást,
hogy "a búvópatak felszinre törhetne." ???? - Annyira jó lenne !- Az
"anyaországban" MOST van a lelkek kiüresedésének talán legkiáltóbb korszaka !
-Tudom, hogy országosan viszonyítva "kis" pont vagyunk, de "...fehérek a mezők
az aratásra..."
és minden kicsi, szorgos kézre, tenni akaró lélekre SZÜKSÉG VAN !

Szeretettel (és a válaszom, a teljesség igénye nélküli !)
Loisz

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az "őszinteség" keresztyéni értékelése
HozzászólásElküldve: 2009. júl. 23., csütörtök 19:47 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
.
töröltem,- "hajbakapás megelőzése végett." :)


A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Loisz 2009. júl. 23., csütörtök 20:14-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az "őszinteség" keresztyéni értékelése
HozzászólásElküldve: 2009. júl. 23., csütörtök 20:10 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
?????

gratulálok, sikerült két darabba szedni a hozzászólásomat, a végét levágva... igazán komoly... biztos mindenki érti, hogy "mit akartam én ezzel mondani"... én így a te szeletelésed után őszintén szólva már nem (de azt se, hogy akkor most érted, vagy nem, vagy hogyan érted félre...)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az "őszinteség" keresztyéni értékelése
HozzászólásElküldve: 2009. júl. 24., péntek 18:20 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
A hajbakapás elkerülése érdekében kerüljük az őszinte fórumozást (.) vagy (!) vagy (?)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az "őszinteség" keresztyéni értékelése
HozzászólásElküldve: 2009. júl. 24., péntek 22:16 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Eeyore, te azt mondod, dühös üzenetet írtam.Lehet. Arra nem emlékszem, milyen indulat volt bennem, mindenesetre a keresésedre indultam ezekkel a sorokkal:

kedves ? Eeyore!

jelenleg mivel múlatod az időt? figyeled a twilight ténykedését..és ha majd benézel hozzánk mit vársz, milyen legyen a hozzádállásunk?
Mi volt a szándékod, s elérted-e? biztos ,hogy jó szerepet osztottál ki magadnak? Én ezen a manővereden eléggé elképedtem.
Ha máskor meg akarsz mondani nekünk valamit, inkább sajátmagad tedd, eddig mindig válaszra méltattunk- persze, nem mindig egyezett a te véleményeddel.
Te most egyetértesz ezzel a katyvasszal, amit twilight előad már második napja?

miután jó lett a géped, nem siettél a válasszal. Jó, hogy ma már volt időd erre is.
Mi már megtanultuk egyébként, hogy a mondat elején is kis t-vel írjuk a twillightot- te még megengeded magadnak a nagy T-ét. Nem lesz jó vége..
És nagy örömmel írom- remélem érzed, hogy örülök,- hogy érdemleges beszélgetést tudsz folytatni twillighttal.Mi is megpróbáltuk.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az "őszinteség" keresztyéni értékelése
HozzászólásElküldve: 2009. júl. 25., szombat 01:39 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
Fony írta:
A hajbakapás elkerülése érdekében kerüljük az őszinte fórumozást (.) vagy (!) vagy (?)


Kedves Fony !
Légy szíves, olvasd el a beírásod feletti net2rist hozzászólást ! - Arra vonatko-
zott, amit töröltem azért, amit ő nehezményezett !

-Nem gondoltam, hogy őt ennyire felháborítja, ha én a két különálló hozzászólá-
sából egy-egy mondatot egymás mellé állítok és rákérdezek... :oops: akkor,
hogy is érti, mert az kétféleképen érthető.-

-Az őszinteség nem furkósbot, hogy azzal fejbeverjük egymást,... de ha valakit
ennyire rosszul érint,- akkor szerintem a testvéri szeretet legyen annyira tapinta-
tos -hogy törölje a másikat bántó hsz-t.

-A magam részéről a "hajbakapást" mindenképen kerülöm,- és ha nem mondok ki
mindenáron valamit, hanem hallgatok,- az nem jelent őszintetlenséget.-

-És az őszinteség jegyében a félreérthető "sarkított" kihegyezés sem viszi előre a
dolgokat. Hm ? :)

L.

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az "őszinteség" keresztyéni értékelése
HozzászólásElküldve: 2009. júl. 25., szombat 02:01 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
Eeyore írta:

" Kérlek, egy keveset imádkozzatok érte.
És elnézést, hogy iderondítottam a fórumra. Igazából reménykedem benne, hogy nemcsak nekem, hanem másoknak is hasznára vált a vele való vetekedés."

Szia Eeyore!

Nagyon "érdekes" ez a befejező gondolatod...
Tudod, én a mai napig gondolkodom ezen, hogy miért is írtam "akkor" a lenti üdvöz-
lést... ?
Imádkozom érte.
-Az én reménységem, hogy valamiképpen Isten éppen tw. javára tudja fordítani azt,
amelyik válaszunk a Lélektől való volt.

L.


Idézet:
twillight írta:
Mert bizonyos Eeyore megkért rá (állítólag ez az itteni nicke). Amúgy nem állt szándékomban.

Kedves twillight !
Isten hozott ! - Örülünk Neked, akárhogy, akármiért kerültél ide,--- az nem véletlen!

-Van egy kedves kis történet erről.- Vándorol a vándor az élet útján,... egyszer csak
egy kapu elé kerül,- felette hívogatás olvasható: ""JŐJJETEK ÉNHOZZÁM MIND-
NYÁJAN Még egy rajz is van hozzá; Jézus két kitárt karja, amint hívogat.- A vándor gondol egyet és bemegy,- bár "nem állt szándékában".---

-Mikor belépve visszatekint: A kapu belső, felső részén ez olvasható! "iSTEN HOZOTT ! " - Most melyik az igazság ? A vándor önként ment be, vagy
"Isten hozta ?" - Szerinted ?

Üdv.Szeretettel
Loisz

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az "őszinteség" keresztyéni értékelése
HozzászólásElküldve: 2009. júl. 25., szombat 07:13 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Szia Eeyore!

Még az tegnapi leveledre visszatérek:

Twillightról pedig semmi személyeset nem tudok. Noha próbáltam kissé személyesebb mezőkre evickélni vele tíz oldalas leveleink közben, de minden próbálkozást visszavert. Úgyhogy pletykával nem szolgálhatok; de még ha lenne is, azt sem tenném közzé. Mindenkinek pontosan ugyanannyi lehetősége volt kérdezni tőle, mint nekem.

ez nagyon rosszul esett. Nem azt szerettem volna, hogy pletykálj t-ről,- ha valamire kíváncsi vagyok, szeretem elsőkézből megtudni, nem pedig kihasználva minden ismerettséget kinyomozni a másikat.Amit meg kell tudnom, azt úgyis megtudom- sokszor jobb lenne, ha nem...

S kérlek, olvasd vissza a topikot, pontosan olyan fogadtatásban volt része, amit vártál tőlünk.

Ja, hogy számomra volt-e haszna a t-vel való beszélgetésnek? Volt, én pár PM-et váltottam vele, s ahogy utólag visszaolvastam, miket írtak közben mások a fórumra, olyan jólesően nyugtáztam, hogy összecsengett. :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az "őszinteség" keresztyéni értékelése
HozzászólásElküldve: 2009. júl. 25., szombat 15:14 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
A wikipédiából éppen most linkeltem be valahová ezt a pillangóelmélet dolgot, a káoszelméletet, így ide is beteszem. Nekem úgy tűnik, hogy nagyon agyas emberkéknek kell lenni azoknak, akik ezzel foglalkoznak, mert hiszen komoly matematikai apparátust igényel a téma.

Idézet:
A 20. század közepétől a számítógépek fejlődése, elterjedése teremtett igazán lehetőséget a kaotikus viselkedés tanulmányozására. Edward Lorenz amerikai meteorológus egy kezdetleges számítógép segítségével vizsgálta három szabadságfokú nemlineáris konvekciómodelljét. Egy alkalommal szeretett volna egy adatsort újra látni, és hogy időt spóroljon meg, egy korábbi szimuláció kimenetét táplálta vissza a számítógépbe. Nagy meglepetésére az adatsor, amit a gép elkezdett számolni, gyorsan eltért attól, amit legutóbb számolt. Eleinte a gép hibájára gyanakodott, de mint azt kiderítette, nem a számítógépben volt a hiba. A számítógép az adatokat 6 tizedesjegy pontosan ábrázolta, de Lorenz csak 3 jegy pontossággal írta vissza a gépbe. Ez a kicsi pontatlanság okozta a rendkívül nagy eltérést, és Edward Lorenz 1963-as cikkében bemutatta a nemlineáris rendszerekben tipikusan jelenlevő érzékenységet a kezdőfeltételekre. Egy előadásának a címe alapján sokszor a pillangóhatás szóval érzékeltetik a jelenséget: Predictability: Does the flap of a butterfly's wings in Brazil set off a tornado in Texas? (Megjósolhatóság: Vajon egy brazíliai pillangó szárnycsapása okozhat-e tornádót Texas-ban?) Habár a kérdésre nem lehet egyértelmű igennel felelni, a pillangóhatás azóta is a káoszelmélet szinonimája maradt.

http://hu.wikipedia.org/wiki/K%C3%A1oszelm%C3%A9let


A Twillight szerintem nem rendelkezik azzal az apparátussal, amivel ezt a káosz elméletet kezelni tudná.

Sugárzott róla, hogy rossz gyerekkora volt, talán elvált szülőkkel. Mint ahogy a Matefit sem lehet eltéríteni a fixa ideájától, hát hasonlóképpen őt sem. Nem túlzottan kedvelt bennünket, de ezt szerencsére csak írásban tette nyilvánvalóvá, nem pedig más eszközökkel. Sajnálom én is szegényt, de hát olyan túlzásokba esett, hogy az már sok volt.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az "őszinteség" keresztyéni értékelése
HozzászólásElküldve: 2009. júl. 25., szombat 15:50 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Eeyore írta:
Nem váltak el a szülei. És attól tartok, senkit sem kedvel.


Ez esetben őt sem nagyon kedveli senki valószinüleg. Nem véletlenül kacsingat akkor a keresztyénség felé, merthát szeretetre mindenkinek szüksége van. A keresztyénség Istene pedig maga a szeretet.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az "őszinteség" keresztyéni értékelése
HozzászólásElküldve: 2009. júl. 25., szombat 16:25 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
viewtopic.php?f=23&t=58&p=47740&#p47740

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az "őszinteség" keresztyéni értékelése
HozzászólásElküldve: 2009. júl. 25., szombat 21:43 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Igazából nem értettem, hogy mire akarsz kilyukadni a Jónatán történettel. Azt láttam, hogy komoly energiát fektettél bele és érdekes összefüggéseket, meg ellentmondásokat véltél felfedezni, de ez nem hozott meglepő dolgokat a számomra. Az Ószövetség számos története, zsoltára tartalmaz meglepő elemeket, amelyet sokszor nem tudok kellően magyarázni. Nekem az egyszerű bibliamagyarázatok is sok újdonságot tudnak mondani. Küld már el privátban, amit írtál, mert érdekel. Légyszives!

Ami a Twillightet illeti én is láttam, hogy bajban van, ilyenkor azért nem nagyon szoktam ütközni, csak elmondom a véleményem és slussz. Ha meghallgat jó, ha nem az is jó.

Végül is szerintem jól tetted, hogy elküldted hozzánk. Legalább megismertük egymást valamelyest. Egy másik fórumon egy teljesen logikusan, udvariasan és korrektül fórumozó emberke arról ír, hogyha az emberiség 95 %-át kiirtanák, ugyanakkor biztosítva lenne tudományosan, hogy ezzel a világ minden problémája megoldódik, hát ő ezt a verziót választaná. A Twillight viszont nem korrektül, hanem elég agresszív módon, dühöngve erkölcsi dolgokat kér számon rajtunk. Most melyik a jobb? Egyértelmű...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az "őszinteség" keresztyéni értékelése
HozzászólásElküldve: 2009. júl. 25., szombat 22:46 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
Fony írta:
A hajbakapás elkerülése érdekében kerüljük az őszinte fórumozást (.) vagy (!) vagy (?)


Eeyore írta:
No most épp idepislantottam, látom, miről folyika vita.
Fony, te komolyan gondolod, hogy az őszinteség egyenlő a hajtépéssel és sértegetéssel? Komolyan nem tudod sértegetés nélkül elképzelni az őszinteséget?

Pedig én igen, és ebben igen nagy szerepe van exrefisnek. Még soha nem téptük meg egymás haját, pedig szinte folyton vitatkoztunk, és még csak ki se egyeztünk szinte semmiben. De ez nem akadályoz meg abban hogy tiszteljem exrefist.


Ha tiszteled Exrefist, annak nagyon örülök, ha hiszed, ha nem, én sem haraxom rá, és szerintem ezt ő is kapisgálja.
Mi a probléma?

Eeyore írta:
Mert ő is maximálisan tisztelettel beszélt velem.


Igen, és okosabb is volt annál, hogy hiábavaló vitatkozásokba kezdjen veled.

Eeyore írta:
Az őszinteség azt jelenti, hogy ŐSZINTÉN ÉRDEKEL AZ, AMIRŐL ÉPP BESZÉLGETSZ.
HA AZ NEM ÉRDEKEL, AKKOR NEKIÁLLSZ BELEMARNI A MÁSIKBA. Mivel jobb és értelmesebb nem jut eszedbe.


Ahány ház, annyi szokás…Kinek mit jelent (ki) a „jobb” és az „értelmesebb” szó.

Nálam ez a definíció így hangzik - (természetesen egyes szám első személyben):

Az őszinteség azt jelenti, hogy őszintén érdekel az a VALAKI, akivel éppen beszélgetek.
Ha nem érdekel az a VALAKI, aki beszél, csak az, amit mondani akarok, és hogy igazam legyen…..

Hát jobb és értelmesebb nem jutott eszembe…….

Isten áldjon meg.
üdv
fony


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az "őszinteség" keresztyéni értékelése
HozzászólásElküldve: 2009. júl. 25., szombat 22:57 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
Loisz írta:
Fony írta:
A hajbakapás elkerülése érdekében kerüljük az őszinte fórumozást (.) vagy (!) vagy (?)


Kedves Fony !
Légy szíves, olvasd el a beírásod feletti net2rist hozzászólást ! - Arra vonatko-
zott, amit töröltem azért, amit ő nehezményezett !

-Nem gondoltam, hogy őt ennyire felháborítja, ha én a két különálló hozzászólá-
sából egy-egy mondatot egymás mellé állítok és rákérdezek... :oops: akkor,
hogy is érti, mert az kétféleképen érthető.-

-Az őszinteség nem furkósbot, hogy azzal fejbeverjük egymást,... de ha valakit
ennyire rosszul érint,- akkor szerintem a testvéri szeretet legyen annyira tapinta-
tos -hogy törölje a másikat bántó hsz-t.

-A magam részéről a "hajbakapást" mindenképen kerülöm,- és ha nem mondok ki
mindenáron valamit, hanem hallgatok,- az nem jelent őszintetlenséget.-

-És az őszinteség jegyében a félreérthető "sarkított" kihegyezés sem viszi előre a
dolgokat. Hm ? :)

L.


Kedves Loisz!

A sarkított kihegyezésért elnézést kérek, a válaszod viszont nagyon tetszik.
Így a sarkított kihegyezésért történt elnézés-kérésemet ezennel - azonnal vissza is vonom, mert (ha elfogadod az elnézéskérésemet) mégiscsak megérte kihegyezni ezt az őszinteség - hajbakapás kérdést.
Hm?
Meg van bocs.-va?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az "őszinteség" keresztyéni értékelése
HozzászólásElküldve: 2009. júl. 26., vasárnap 00:19 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
Fony írta:
Loisz írta:
Fony írta:
A hajbakapás elkerülése érdekében kerüljük az őszinte fórumozást (.) vagy (!) vagy (?)


Kedves Fony !
Légy szíves, olvasd el a beírásod feletti net2rist hozzászólást ! - Arra vonatko-
zott, amit töröltem azért, amit ő nehezményezett !

-Nem gondoltam, hogy őt ennyire felháborítja, ha én a két különálló hozzászólá-
sából egy-egy mondatot egymás mellé állítok és rákérdezek... :oops: akkor,
hogy is érti, mert az kétféleképen érthető.-

-Az őszinteség nem furkósbot, hogy azzal fejbeverjük egymást,... de ha valakit
ennyire rosszul érint,- akkor szerintem a testvéri szeretet legyen annyira tapinta-
tos -hogy törölje a másikat bántó hsz-t.

-A magam részéről a "hajbakapást" mindenképen kerülöm,- és ha nem mondok ki
mindenáron valamit, hanem hallgatok,- az nem jelent őszintetlenséget.-

-És az őszinteség jegyében a félreérthető "sarkított" kihegyezés sem viszi előre a
dolgokat. Hm ? :)

L.


Kedves Loisz!

A sarkított kihegyezésért elnézést kérek, a válaszod viszont nagyon tetszik.
Így a sarkított kihegyezésért történt elnézés-kérésemet ezennel - azonnal vissza is vonom, mert (ha elfogadod az elnézéskérésemet) mégiscsak megérte kihegyezni ezt az őszinteség - hajbakapás kérdést.
Hm?
Meg van bocs.-va?



Kedves Fony!

---Frappáns bocsi-kérésed nagyon "aranyos",... :) persze, nem tudok ellenállni
hogy "meg ne bocsássak" ! :) :)
-Viszont a "sarkítás" mélyén... van valami igazság -túlzott kihegyezés nélkül-.
Ha érzelmileg érintettek vagyunk, sokszor nehéz megtalálni a határvonalat, amikor
az esetleg csak "késpengényi"? - Meddig legyek elnézően "hallgató" ?

Üdv.
L.

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 108 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség