Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 535 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 36  Következő
 

Re: karizmatikus református gyülekezetek
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2010. márc. 09., kedd 11:56 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 21., szombat 17:24
Hozzászólások: 337
Tartózkodási hely: Veresegyház
én épp ma hallottam valakitől, hogy hatvan városában van karizmatikus lelkész, ill. gyülekezet. ez ugyan duna tisza köze, de talán nincs tőled túl távol, ill. tőlük tudsz más információkhoz jutni: http://www.hatvanref.hu/

_________________
szerintem...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: karizmatikus református gyülekezetek
HozzászólásElküldve: 2010. márc. 09., kedd 17:01 
Offline

Csatlakozott: 2010. feb. 28., vasárnap 13:32
Hozzászólások: 45
köszi, ez talán jó kiindulópont!!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: karizmatikus református gyülekezetek
HozzászólásElküldve: 2010. jún. 27., vasárnap 09:38 
Offline

Csatlakozott: 2009. jún. 15., hétfő 09:34
Hozzászólások: 7
Sziasztok!

Nekem is lenne egy kérdésem szintén karizmatikus református közösséggel kapcsolatban. Az adott közösség, amiről szó van, dicsőítő alkalmakat is tart. Egy dicsőítős Bibliaórás alkalmon vettem részt és a következő élményt éltem át:

Amikor elkezdtek énekelni, dicsőíteni, a testemben erős örömérzet töltött el és közben olyan gondolataim voltak, hogy ez Isten Szent Lelke, fogadjam be. Természetesen ellenálltam és nem akartam ennek engedni.

Lehetséges az, hogy egy közösség valóban Isten Szent Lelkének enged és közben van ott valami idegen is? Szóval lehet két Ú/úrnak szolgálni?

Honnan lehet tudni, hogy egy közösség tiszta-e és nincsen ott idegen lélek/szellem?

Ők is hisznek Krisztusban...

Üdvözlettel:

Z


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: karizmatikus református gyülekezetek
HozzászólásElküldve: 2010. jún. 27., vasárnap 10:07 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Zotmund írta:
Sziasztok!

Nekem is lenne egy kérdésem szintén karizmatikus református közösséggel kapcsolatban. Az adott közösség, amiről szó van, dicsőítő alkalmakat is tart. Egy dicsőítős Bibliaórás alkalmon vettem részt és a következő élményt éltem át:

Amikor elkezdtek énekelni, dicsőíteni, a testemben erős örömérzet töltött el és közben olyan gondolataim voltak, hogy ez Isten Szent Lelke, fogadjam be. Természetesen ellenálltam és nem akartam ennek engedni.

Lehetséges az, hogy egy közösség valóban Isten Szent Lelkének enged és közben van ott valami idegen is? Szóval lehet két Ú/úrnak szolgálni?

Honnan lehet tudni, hogy egy közösség tiszta-e és nincsen ott idegen lélek/szellem?

Ők is hisznek Krisztusban...

Üdvözlettel:

Z

10Mert a ki kér, mind kap; és a ki keres, talál; és a zörgetőnek megnyittatik.
11Melyik atya pedig az közületek, a kitől a fia kenyeret kér, és ő talán követ ád néki? vagy ha halat, vajjon a hal helyett kígyót ád-é néki?
12Avagy ha tojást kér, vajjon skorpiót ád-é néki?
13Ha azért ti gonosz létetekre tudtok a ti fiaitoknak jó ajándékokat adni, mennyivel inkább ád a ti mennyei Atyátok Szent Lelket azoknak, a kik tőle kérik.

Azige szerint nem lehetséges, nem engedi meg Isten, hogy ott, ahol Jézus nevében Isten szent szellemét kérik, ott valami mást kapjanak a hívek.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: karizmatikus református gyülekezetek
HozzászólásElküldve: 2010. jún. 27., vasárnap 13:19 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Kedves Zotmund!

Egyet értek Jézus Krisztussal, aki az Atyától kér Szent Lelket, az kap.
Kell is kérnünk Őt, amikor csak lehet, hiszen az Istennel való közösségünk alapja az Ige és a Lélek!


Hadd kérdezzem meg tőled, hogy miért most jutott eszedbe, hogy Isten Szent Lelkét kérd, korábban ez nem jött eléd?
Lehet-e az, hogy az ember egyfajta örömbe kerül Isten Lelke nélkül is?
Isten lelke tehet-e szomorúvá és ez is alkalmas lehet-e arra nézve, hogy kérjem Őt az Atyától?

Bocs a sok kérdésért, nem kell ide válaszolnod, csak hátha segít ha ezeket átgondolod.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: karizmatikus református gyülekezetek
HozzászólásElküldve: 2010. jún. 28., hétfő 15:27 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
Idézet:
Lehetséges az, hogy egy közösség valóban Isten Szent Lelkének enged és közben van ott valami idegen is? Szóval lehet két Ú/úrnak szolgálni?

Szerintem nem, mert akkor soha semmiben nem lehetnél biztos. Isten Lelke nem a félrevezetés lelke, a Sátán viszont nem adhat békességet és örömöt.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: karizmatikus református gyülekezetek
HozzászólásElküldve: 2010. jún. 28., hétfő 16:17 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
gyümölcs...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: karizmatikus református gyülekezetek
HozzászólásElküldve: 2010. jún. 28., hétfő 17:03 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Szerintem ez két külön kérdés Zotmundtól!

Az egyik, hogy ahol Isten lelke munkálkodik, munkálkodhat-e ott a Sátán is, mint egy szellemi lény.
A másik kérdés, hogy lehet-e két Úrnak szolgálni.

Így a válasz négy variációs.
Igen, igen.
Nem, nem.
Nem, igen.
Igen, nem.

Én Jézus Krisztus életét látva azt látom, hogy "Igen, nem"
Jézus mellett egész földi élete során ott volt az idegen szellemiség.
Ugyan akkor Ő soha nem szolgált neki, pedig extra ajánlatot kapott tőle, csak egyet veszített volna el az Úr Jézus, ha bele megy az alkuba, de minden mást az Övé lett vona.
Még is azt az egyet választotta.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: karizmatikus református gyülekezetek
HozzászólásElküldve: 2010. jún. 28., hétfő 19:34 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
azon gondolkodtam, hogy a dicsőítés, hálaadás csak tiszta lehet, vagy ebben is lehet Isten számára idegen dolog

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: karizmatikus református gyülekezetek
HozzászólásElküldve: 2010. jún. 28., hétfő 20:56 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
A vámszedő és a farizeus példáját figyelve lehet, mint ahogy mindenben, amit ember művel, lehet.
De Zotmundot, gondolom, inkább az érdekli, hogy ha a Szentlelket kéri, kaphat-e helyette valami mást. Emlékszel, Zotmund, miért álltál ellent annak az erős örömérzésnek, amiről azt gondoltad, hogy Isten Szent Lelke? Miért volt az természetes, hogy ellent kell állnod neki?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: karizmatikus református gyülekezetek
HozzászólásElküldve: 2010. jún. 28., hétfő 21:26 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
pauler írta:
Az egyik, hogy ahol Isten lelke munkálkodik, munkálkodhat-e ott a Sátán is, mint egy szellemi lény.

Nem ez volt a kérdés, hanem az, ha Isten szellemét kérik Jézus nevében, akkor kaphatnak-e más szellemet.
Erre a válasz nem. Az ige szerint.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: karizmatikus református gyülekezetek
HozzászólásElküldve: 2010. jún. 28., hétfő 22:34 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Egy esetben mégis beüthet a krach, szerintem. Ahogy elmehet valaki jóhiszeműen egy agykontroll tanfolyamra, elhíve, hogy Isten munkálkodik ott, és örömmel befogadhat ott valamit, azt híve, hogy isteni, úgy ez tökéletesen analóg módon meglehet egy magát kereszténynek mondó gyülekezetben. (Ezzel nem konkrét gyülekezetről akarom azt mondani, hogy magát csak kereszténynek mondja, de nem az.) Hanem azt akarom mondani, hogy veszélyes ettől az igétől mindenre kiterjedő védelmet remélni. Mert különben hogyan adódhatna olyan, karizmatikus körökben tapasztalható jelenség, amire már hívő karizmatikusok is azt mondják, hogy ez nem Istentől van. Nyilván az illető nem Sátántól remélte kapni - de valami gellert kap, néha. És valszeg ezt nyugodtan általánosíthatjuk a nem karizmatikus helyekre is. A világosság angyalának látszó ellenség mindenkit úgy próbál elejteni, ahogy tud.
Talán tényleg a gyümölcs ami teszt lehet. - (bár itt a Parókián ismertem meg egy magát sátánistának valló embert... aki saját bevallása szerint egyfajta szeretem az összes embert állapotban van, amióta urat választott magának, és ezt gongütésre, minden erőfeszítés nélkül.)

(kár hogy nem leszek most pár napot gépközelben, mert furdalni fog a kíváncsiság, hogy mit írtok ezekről)

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: karizmatikus református gyülekezetek
HozzászólásElküldve: 2010. jún. 29., kedd 05:54 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
Idézet:
Nyilván az illető nem Sátántól remélte kapni - de valami gellert kap, néha.

Ezt nagyon veszélyes kijelentésnek tartom. Hogy valaki jóhiszeműleg, nyitott szívvel kéri Istentől a Szent Lelket, és helyette mást kap. Ez félelmetes bizonytalanságot okoz, és két dologra enged következtetni. Vagy hogy Isten gyengébb a Sátánnál, ezért nem tudja teljesíteni a gyermeke kérését, vagy hogy eleve rosszat akar a hozzá jóindulattal fordulónak. Ami nonszensz.
A gellert kapásnál én inkább valami olyasmire gyanakszom, hogy a Szentléleknél jobban akar valami mást kapni - talán elismerést, hasonlóságot a többiekkel, odafigyelést - tehát valamit, ami nem a Szentlélek sajátja, és Isten így nem adja. Aki ezt nem tudja elfogadni, az nincs védve sem a saját becsvágya, sem a tömegpszichózis ellen.
A gyümölcs esetében is fontos pontosan meghatározni, hogy a megtérők (vagy "megtérők") számát értjük-e alatta (mert van aki csak ebben látja a gyümölcsöt), vagy pedig a Lélek gyümölcsét, ami szeretet, öröm, békesség, türelem, szívesség, jóság, hűség, szelídség, önmegtartóztatás. Akárki akármit mond (ld. a sátánista esetét), ez utóbbit a Sátán nem tudja garantálni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: karizmatikus református gyülekezetek
HozzászólásElküldve: 2010. jún. 29., kedd 06:53 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Egyet értek Ex-el is abban, ami az Ige, de Nemosinex gondolatai is Igére épülnek.
(kérhet valaki Szent Lelket olyan megfontolásból, hogy különb legyen egy vámszedőnél, vagy éppen egységes legyen a többiekkel, és akkor már nem Jézustól kéri, hanem "valaki mástól")
A farizeus hálát adott Istennek, dicsőítette, hogy különb, mint az a vámszedő és hálát adott, hogy ő farizeus, egy vallásos közösség tagja.
Nem volt ez ismerős Istennek!

Annyival egészíteném ki, hogy abban is van veszély, amikor emberek közvetítésével kér egy ember Szent Lelket.
Geller lehet az, hogy a lelki vezetőt, behelyettesíti Jézus Krisztussal és igazából tőle várja és kéri a Szent Lelket, nem az Atyától és akkor bizony mást is kaphat, mert emberben bízik.

Idézet:
Nem ez volt a kérdés, hanem az, ha Isten szellemét kérik Jézus nevében, akkor kaphatnak-e más szellemet.


Ex, egyébként nem ez volt a kérdése Zotmundnak, csak te erre deriváltad. :-)
Ő két dologra kérdezett rá, hogy dicsőítés, hálaadás közben ott lehet-e idegen Lélek is.
Sőt arra, hogy ha egy közösség a Szent Léleknek enged (ami feltételezi, hogy a Szent Lélek ott van valóságosan, munkákodik és gyümölcsöt terem, olyat, amiről Nemosinex beszélt), akkor közben idegen lelkek is jelen lehetnek-é?
Szerintem erre a válasz, igen.

De ez nem jelenti azt, hogy lehetne két Úrnak szolgálni, max. annyit, hogy az ember döntési helyzete meg marad szíve verésének utolsó pillanatáig, ami jó is meg hát veszélyes is, de ez az Út.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: karizmatikus református gyülekezetek
HozzászólásElküldve: 2010. jún. 29., kedd 08:43 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Az utolsó három hozzászólás ugyanazt a témát feszegeti ezért mindháromra együtt válaszolok.
Az első és legfontosabb dolog, hogy két különböző dolgot rendre összekevertek.
Az egyik a Szsz kérése és vétele, a másik pedig az, hogy úgy általában működhetnek-e "más lelkek", az eredetiben démonok egy gyülekezetben.
Az első kérdésre egyértelmű válasza az igének, hogy Isten nem ad, és nem enged mást kapni mint a Szellemét, ha azt az gyermekei kérik tőle. Ilyenkor nem lehet démont "beszerezni".
A másik kérdés egészen más. Járhatnak-e démonizált, vagy enyhébben és a valósághoz közelebb állóan démonok által befolyásolt emberek egy gyülekezetbe. Erre az ige válasza egyértelmű igen.
Aki meg a két dolgot nem tudja megkülönböztetni és összekeveri, annak szöksége van a Szsz vezetésére.
Ez utóbbira több példa is van a Bibliában pl. meggörbült megkötözött testvérnő a zsinangógában (istenben hívő izrael lánya), démonok megszólalása jézus jelenlétében.
Az a tanulság is benne van, hogy ezek a démonok remekül megvoltak és rejtve voltak az emberek szeme elöl, csak akkor nyilvánultak meg, amikor Jézus (Isten, Szentszellem) jelen volt.
És most itt meg kell jegyeznem, hogy mindig a karizmatikus istentiszteletekkel kapcsolatban merül fel bennetek nem kevés félelemmel a "vajon milyen szellem?" kérdés, azért mert ott a Szsz jelenléte kiválthatja a démonok reakcióját. Ugyanakkor nem merül fel ez a kérdés egy hagyományos konszolidált istentisztelettel kapcsolatban. Azért nem, mert ott rejtve maradnak a démonok és minden "ékes rendben" konszolidáltan zajlik. Szerintem pedig ez utóbbi veszélyesebb, ha már veszélyről beszélünk.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 535 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 36  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség