Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 535 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 36  Következő
 

Re: karizmatikus református gyülekezetek
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2010. jún. 30., szerda 16:03 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Kedves Ex!

Amikor ilyen indulatokkal érkezek egy Istentiszteletre (amit leírtál), akkor az nem az Úr Lelkétől van.
Tehetek és mondhatok olyat is a gyülekezetben, ami versengés, ami testi, ami felfuvalkodott és ilyenkor nem az Úr Lelke által szólok, vagy teszek valamit.
Nem az a kérdés, hogy ez jelen van-e a gyülekezetben, hanem hogy lelepleződik-e vagy sem.

És az Ige az élő Jézus Krisztus leplez le mindig és innen van lehetőség arra, hogy tisztuljak és tisztuljon a közösség.

Szerintem....

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: karizmatikus református gyülekezetek
HozzászólásElküldve: 2010. jún. 30., szerda 18:19 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
pauler írta:
Amikor ilyen indulatokkal érkezek egy Istentiszteletre (amit leírtál), akkor az nem az Úr Lelkétől van.
Az igaz, de ettől a többiek nem fognak gonosz szellemet kapni a Szsz helyett.

Idézet:
Nem az a kérdés, hogy ez jelen van-e a gyülekezetben, hanem hogy lelepleződik-e vagy sem.

És az Ige az élő Jézus Krisztus leplez le mindig és innen van lehetőség arra, hogy tisztuljak és tisztuljon a közösség.
Ebben egyetértünk.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: karizmatikus református gyülekezetek
HozzászólásElküldve: 2010. jún. 30., szerda 19:15 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
Azok számára, akiket bosszant vagy elbizonytalanít, ha egy lelkész, tanító vagy vezető felfuvalkodott, vigasztaló és irányjelző lehet, amit Jézus a vezetőkről-vezetőknek mond: "aki a legnagyobb közöttetek, olyan legyen, mint a legkisebb, és aki vezet, olyan legyen, mint aki szolgál. "
Aki nem ilyen, hiába nevezteti magát vezetőnek, hiába alakul ki rajongói tábor körülötte, Jézus szemében az nem vezető. És hát az Ő szempontja számít.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: karizmatikus református gyülekezetek
HozzászólásElküldve: 2010. júl. 02., péntek 06:33 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Idézet:
pauler írta:
Amikor ilyen indulatokkal érkezek egy Istentiszteletre (amit leírtál), akkor az nem az Úr Lelkétől van.


Az igaz, de ettől a többiek nem fognak gonosz szellemet kapni a Szsz helyett.


Csak akkor ha én vagyok a lelkész, vagy valahol a gyülekezetben szolgáló és ez a lelkület átüt az Igehirdetésen.
Ezért nagy felelőség, az Igét hirdetni, és ezért fontos előtte az Úrhoz könyörögni, alázattal.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: karizmatikus református gyülekezetek
HozzászólásElküldve: 2010. júl. 02., péntek 07:01 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
pauler írta:
Csak akkor ha én vagyok a lelkész, vagy valahol a gyülekezetben szolgáló és ez a lelkület átüt az Igehirdetésen.
Ezért nagy felelőség, az Igét hirdetni, és ezért fontos előtte az Úrhoz könyörögni, alázattal.
Az nem vitakérdés, hogy az igehirdető szellemi lelki állapota hatással van a gyülekezetre, de mondjál egy elképzelhető példát a gonosz szellem vételére, mert azért a kettő különbözik. Szerintem.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: karizmatikus református gyülekezetek
HozzászólásElküldve: 2010. júl. 02., péntek 18:54 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Van olyan gyülekezet, ahol a vezető Jézus Krisztusnak tartja magát.
Olyan emberek is csatlakoztak ehhez a szektához, akik korábban hívő közösségben éltek.

Az, hogy elhiszik, hogy az az ember Jézus Krisztus még az Ige ellenében is, a gonosz szellem/lélek munkája.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: karizmatikus református gyülekezetek
HozzászólásElküldve: 2010. júl. 03., szombat 16:49 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Sziasztok!

Most jöttem vissza egy táborból. Az élet úgy hozta, hogy egy karizmatikus táborban voltam!!! Csak nem tudtam, valami miatt azt hittem, hogy baptisták szervezik. (ha tudtam volna, nem mertem volna elmenni...) Érdekes volt. Volt benne sok áldás, mindenképpen. Nagyon lájtos pici karizmatikusság volt csak. (persze a konzervatív zsigereimnek ez is kihívás volt...)

Ami furcsa volt, hogy több olyan is volt aki kemény pszichés betegségbe került (nem a tábor alatt) az egyiknek kifejezetten mondta az orvosa, hogy kerülje a karizmatikus összejöveteleket, a másik 5-féle gyógyszert szed, és komoly skizofréniája van. És beszéltem egy harmadik karizmatikus résztvevővel, aki szintén átélte, hogy úgy megkörnyékezi pszichés betegség, és már közel volt hozzá, hogy dokihoz megy vele. És ő is megerősítette, hogy több ilyen esetről tud. Azt mondta, hogy meglátása szerint nem a karizmatikus gyüli az oka, hanem ezekben az emberekben eleve van erre hajlam, és a Szentszellem-mel kapcsolatos élmények csak kiváltják belőle, amire neki eleve hajlama volt. (Ugyanez visszaköszön a Fesz van c könyvben is)

Ez most nagy fejtörést okoz nekem, mivel a meglévő félelmeimet, hogy úgy mondjam nem tompította. Amit nem tudok hova tenni, hogy másfelől nagy áldás is volt a táboron, ez vitathatatlan. Rossz ez a kettősség.

Üdv:
Indu

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: karizmatikus református gyülekezetek
HozzászólásElküldve: 2010. júl. 03., szombat 17:13 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
({)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: karizmatikus református gyülekezetek
HozzászólásElküldve: 2010. júl. 03., szombat 18:46 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
15. És menének Jézushoz, és láták, hogy az ördöngős ott ül, fel van öltözködve és eszénél van, az, a kiben a légió volt; és megfélemlének.

Miért féltek ezek a helybéliek, amikor a Jézussal való találkozás után ez a beteg ember eszénél volt, felöltözve ült?

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: karizmatikus református gyülekezetek
HozzászólásElküldve: 2010. júl. 03., szombat 19:01 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
sokszorosan igazolt tapasztalat:

az iszákosmentő szolgálatban megszabaduló házasember KRÍZISBE kerül, ami nem ritkán VÁLÁShoz vezet...

(a "megszokott rossz" hiánya SOKKOL)

és persze ott van az is, hogy egy "ennyire karizmatikus személytől" akkor is félni kezdünk, ha történetesen éppen JÓT tett valakivel....

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: karizmatikus református gyülekezetek
HozzászólásElküldve: 2010. júl. 04., vasárnap 06:50 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Azt gondolom, hogy a helybéliek is "segítettek" a maguk módján ennek a megszállottnak. Egészen odáig, hogy megbilicselték, hogy láncokba verték.

Félelmetes lehetett azt látni, hogy jön Valaki, aki csupán a lényével, az áldozat kész szeretetével, az alázatával, a szavával képes arra, hogy pont az ellenkező irányba vigye ennek az embernek az életét, mint azt a sok emberi megoldás eddig tette.

Félelmetes és ítéletes azt látni, hogy az emberi megoldásaink sokszor inkább bilincsbe verik a másikat és ez akkor ragyog fel leginkább, amikor az Úr cselekszik valakinek az életében és eszénél lesz és felöltözve ül a rátett bilincsek pedig lekerülnek.

Ésaiás próféta könyve 58. rész

1. Kiálts teljes torokkal, ne kiméld; mint trombita emeld fel hangodat, és hirdesd népemnek bűneiket, és Jákób házának vétkeit.
2. Holott ők engem mindennap keresnek, és tudni kivánják útaimat, mint oly nép, a mely igazságot cselekedett és Istene törvényét el nem hagyta; kérik tőlem az igazságnak ítéleteit, és Istennek elközelgését kivánják.
3. Mért bőjtölünk és Te nem nézed, gyötörjük lelkünket és Te nem tudod? Ímé, bőjtöléstek napján kedvtelésteket űzitek, és minden robotosaitokat szorongatjátok.
4. Ímé perrel és versengéssel bőjtöltök, és sújtotok a gazságnak öklével; nem úgy bőjtöltök mostan, hogy meghallassék szavatok a magasságban.
5. Hát ilyen a bőjt, a melyet én kedvelek, és olyan a nap, a melyen az ember lelkét gyötri? Avagy ha mint káka lehajtja fejét, és zsákot és hamvat terít maga alá: ezt nevezed-é bőjtnek és az Úr előtt kedves napnak?
6. Hát nem ez-é a bőjt, a mit én kedvelek: hogy megnyisd a gonoszságnak bilincseit, az igának köteleit megoldjad, és szabadon bocsásd az elnyomottakat, és hogy minden igát széttépjetek? 7. Nem az-é, hogy az éhezőnek megszegd kenyeredet, és a szegény bujdosókat házadba bevigyed, ha meztelent látsz, felruházzad, és tested előtt el ne rejtsd magadat? 8. Akkor felhasad, mint hajnal a te világosságod, és meggyógyulásod gyorsan kivirágzik, és igazságod előtted jár; az Úr dicsősége követ.
9. Akkor kiáltasz, és az Úr meghallgat, jajgatsz, és ő azt mondja: Ímé, itt vagyok. Ha elvetended közüled az igát, és megszünsz ujjal mutogatni és hamisságot beszélni;
10. Ha odaadod utolsó falatodat az éhezőnek, és az elepedt lelkűt megelégíted:
feltámad a setétségben világosságod, és homályosságod olyan lesz, mint a dél.
11. És vezérel téged az Úr szüntelen, megelégíti lelkedet nagy szárazságban is, és csontjaidat megerősíti, és olyan leszel, mint a megöntözött kert, és mint vízforrás, a melynek vize el nem fogy.
12. És megépítik fiaid a régi romokat, az emberöltők alapzatait felrakod, és neveztetel romlás építőjének, ösvények megújítójának, hogy ott lakhassanak.
13. Ha megtartóztatod szombaton lábadat, és nem űzöd kedvtelésedet szent napomon, és a szombatot gyönyörűségnek hívod, az Úr szent és dicsőséges napjának, és megszenteled azt, dolgaidat nem tevén, foglalkozást sem találván, hamis beszédet sem szólván:
14. Akkor gyönyörűséged lesz az Úrban; és én hordozlak a föld magaslatain, és azt mívelem, hogy Jákóbnak, atyádnak örökségével élj; mert az Úr szája szólt!

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: karizmatikus református gyülekezetek
HozzászólásElküldve: 2010. júl. 04., vasárnap 08:04 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
A vallásosság már akkor sem volt elfogadható Isten előtt. Mindig is is azt várta, ha valaki keresi Őt, akkor azt komolyan tegye.

Korábban volt szó a böjtről, ezt most oda kellene írni, de nem tudom hol van a topic. Esetleg át lehet oda rakni.
Most erről az idézett igéről jutott eszembe:
A böjt tulajdonképpen a test, az óember megerőszakolása, megfeszítése. De a testi szükségletek megvonása egyrészt a legegyszerűbb böjtölés, másrészt ennek az utolsónak kellene lenni a listán.
A lista elején pedig a fontosabb, az óemberi természet megfeszítésének kellene lenni, mégpedig a bűnök elhagyásával.

üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: karizmatikus református gyülekezetek
HozzászólásElküldve: 2010. júl. 04., vasárnap 12:11 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Jézus Krisztus se beszél másról, mit Ézsaiás által az Atya:

31. Mikor pedig eljő az embernek Fia az ő dicsőségében, és ő vele mind a szent angyalok, akkor beül majd az ő dicsőségének királyiszékébe.
32. És elébe gyűjtetnek mind a népek, és elválasztja őket egymástól, miként a pásztor elválasztja a juhokat a kecskéktől.
33. És a juhokat jobb keze felől, a kecskéket pedig bal keze felől állítja.
34. Akkor ezt mondja a király a jobb keze felől állóknak: Jertek, én Atyámnak áldottai, örököljétek ez országot, a mely számotokra készíttetett a világ megalapítása óta.
35. Mert éheztem, és ennem adtatok; szomjúhoztam, és innom adtatok; jövevény voltam, és befogadtatok engem;
36. Mezítelen voltam, és megruháztatok; beteg voltam, és meglátogattatok; fogoly voltam, és eljöttetek hozzám.
37. Akkor felelnek majd néki az igazak, mondván: Uram, mikor láttuk, hogy éheztél, és tápláltunk volna? vagy szomjúhoztál, és innod adtunk volna?
38. És mikor láttuk, hogy jövevény voltál, és befogadtunk volna? vagy mezítelen voltál, és felruháztunk volna?
39. Mikor láttuk, hogy beteg vagy fogoly voltál, és hozzád mentünk volna?
40. És felelvén a király, azt mondja majd nékik: Bizony mondom néktek, a mennyiben megcselekedtétek egygyel az én legkisebb atyámfiai közül, én velem cselekedtétek meg.
41. Akkor szól majd az ő bal keze felől állókhoz is: Távozzatok tőlem, ti átkozottak, az örök tűzre, a mely az ördögöknek és az ő angyalainak készíttetett.
42. Mert éheztem, és nem adtatok ennem; szomjúhoztam, és nem adtatok innom;
43. Jövevény voltam, és nem fogadtatok be engem; mezítelen voltam, és nem ruháztatok meg engem; beteg és fogoly voltam, és nem látogattatok meg engem.
44. Akkor ezek is felelnek majd néki, mondván: Uram, mikor láttuk, hogy éheztél, vagy szomjúhoztál, vagy hogy jövevény, vagy mezítelen, vagy beteg, vagy fogoly voltál, és nem szolgáltunk volna néked?
45. Akkor felel majd nékik, mondván: Bizony mondom néktek, a mennyiben nem cselekedtétek meg egygyel eme legkisebbek közül, én velem sem cselekedtétek meg.
46. És ezek elmennek majd az örök gyötrelemre; az igazak pedig az örök életre.



Azt gondolom, hogy ahol Élet van, ahol nem csak vallásosság, ott megjelennek a karizmák, a lelki ajándékok. Ez bármely felekezetben élőkre igaz és ez valóság.
Ugyan akkor nem az lesz a kérdés a végén és nem az volt a kérdés már korábban sem, hogy te mennyi ajándékot kaptál, hanem az, hogy használtad-e ezeket s ha igen, akkor "juhként", vagy mint a "kecskék".

Amit még fontosnak látok leírni, hogy nem szabad ezeket az ajándékokat elvárásként kezelni, bizonyítéknak tekinteni a másik ember hitére nézve, mert ez rabságba viheti a másik ember lelkét, ez megterheli az ember életét és emiatt kialakulhatnak szorongások, félelmek, betegségek, lelki eltorzulások.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: karizmatikus református gyülekezetek
HozzászólásElküldve: 2010. júl. 04., vasárnap 13:00 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Egy karizmatikus, pünkösdista gyülekezet lehet csupán vallásos közösség a szó rossz értelmében?

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: karizmatikus református gyülekezetek
HozzászólásElküldve: 2010. júl. 04., vasárnap 14:10 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
pauler írta:
Egy karizmatikus, pünkösdista gyülekezet lehet csupán vallásos közösség a szó rossz értelmében?

Az elvallásosodás, megcsontosodás, megszáradás veszélye mindenkit fenyeget, nem a történelmi gyülekezetek privilégiuma.
üdv
ex


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára exrefis 2010. júl. 04., vasárnap 14:59-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 535 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 36  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség