Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 535 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 32, 33, 34, 35, 36  Következő
 

Re: karizmatikus református gyülekezetek
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2011. okt. 25., kedd 12:30 
Offline

Csatlakozott: 2008. jún. 22., vasárnap 10:47
Hozzászólások: 95
Elnézést hosszabb hallgatásomért.Most pótolnám elmaradt válaszomat.

Mint írtam,a mai karizmatikus mozgalmak megnyilvánulásai visszavezethetők arra a lélekre,amiről Pál is beszél:"Mert ha valaki odamegy hozzátok, és más Jézust hirdet, nem akit mi hirdettünk, vagy más lelket fogadtok be, nem akit kaptatok, vagy más evangéliumot, nem amelyet elfogadtatok, azt szépen eltűritek."(2Kor 11,4)Tehát már Korintusban is munkálkodott egy hamis lélek,aminek tevékenysége felismerhető a további évszázadoktól egészen napjainkig.Különbségek ugyan vannak,de a lélek ugyanaz.

Már 150 körül a rajongás lelke,egy hamis lélek munkálkodott Montanusban is.Ő Próféciákat közölt,”Én az Úr…”-kezdettel, látomásai voltak,nyelveken szólt,és híveivel együtt fehér ruhában várták vissza az Urat.Hiába.

A középkor katolikus egyházában is megfigyelhető e lélek munkája,és persze a reformáció századát sem kerülte el.
Loyola Ignácnál a rajongó hamis lélek leginkább látomásainak sokaságában ismerhető fel.Loyola ismerte a nyelvekenszólást,és egyik munkatársa,Franz Xavier pedig nyelvekenszólo volt.

Az 1700 években is nyomon követhető e hamis lélek,amiben látomások,próféciák és kijelentések sokasága élt.A reformátorok viszont elhatárolódtak ezektől.Mottójuk a következő volt:” Egyedül Isten Igéje - rajongás és kard nélkül".

Szintén a 1700-as években John Wesley,aki misztikus megtapasztalásokat,és a Szentlélekkel különös egyesülést élt át,tovább egyengette a pünkösdizmus útját.

A Wesley fivérek,Whitefield és Benjámin Ingham egy imaéjszakáról később így nyilatkoztak: " éjjel 3 órakor Isten ereje hatalommal ránk szállt , sokan kiáltoztak az örömtől, mások a padlóra estek..."
Ezek az élmények átélése miatt lett kívánatos sokak számára a „szentlélekkeresztség”,majd e megtapasztalások után terjedt el a több lépcsős üdvtan.

Az 1800-as években Charles Grandison Finney tanitotta a „szentlélekkeresztség”szükségességét.Az ő tanaihoz csatlakozott Reuben Archen Torrey,aki azt hirdette,hogy a megigazulást tökéletes megszentelődés és a „szentlélekkeresztség” kell hogy kövesse.

Szintén ez volt a 1903-04-es Walesi ébredés üzenete is.

Charles Parham 1900-as bibliaiskolájában tanította a „szentlélekkeresztség”szükségességét,majd 1901-ben Agnes Ozman elnyerte ezt a keresztséget.Parham egyik bibliaiskolájában,1905-ben tanult WJ.Seymour,akitől Los Angelesben elindult a nyelvekenszóló mozgalom.
1905-ben tartózkodott Amerikában a Norvég methodista T.B.Barrott,aki miután megkapta szintén ugyanazt a „szentlélekkeresztséget” mint WJ.Seymour is,hangosan kiáltozó extázisba esett és elkezdett nyelvekenszólni.
Ezekután visszatért Norvégiába,és pünkösdi összejöveteleket tartott,ahol is az egybegyültek a padlóra zuhanva görcsösen rángatóztak.
Emil Meyer és Jonathan Paul németországi lelkészek elutaztak Barrathoz,és Barrat két munkatársát meghívták többek közt Kasselbe is.Az itt tartott pünkösdi összejöveteli alkalmakon voltak azok a megnyílvánulások,amikről már korábban is beszéltem.Sokan remegtek,a padlóra zuhanva görcsösen rángatóztak,a székeket verték,ugráltak,zokogtak.Egy gyülekezeti vezető pedig a földön csúcsott a székek között mint egy kígyó.A szívbelátás képességét használták,vagyis bűnöket fedtek fel,és olvastak emberek fejére.
A hívő vezetők ezek után határolódtak el ettől a mozgalomtól,és 1909-ben megfogalmazták a Berlini nyilatkozatot.

A leírtakból világosan kitűnik,hogy az elmúlt századokban ugyan az a lélek mozgatott és indított bizonyos embereket nyelvekenszólásra,prófétálásra és más hasonló karizmákra.Tévedés az,hogy külön lehetne választani egy bizonyos „egészséges”és Istentől való nyelvekenszólást,prófétálást stb.,és egy hamis karizmatikus vonalat.Tehát míg az egyikben csak csendesen,senkit sem zavarva nyelvekenszólnak,és ezt vallhatnánk hogy ma is Isten ajándéka mint az apostoli időkben.Míg pedig a másik oldalon görcsben rángatózva teszik ugyanezt,mármint a nyelvekenszólást,kukorékolás,nevető görcs és egyébb epilepsziás jelenségek kíséretében.

Azért nem állja meg ez az állítás a helyét,mert maguk a tények mást igazolnak.A történelemben dokumentálva vannak konkrét személyek konkrét cselekedetei.És az is nyomon követhető,hogy ezek az emberek a legtöbb esetben kézrátétellel adták át egymásnak mindezt.Röviden nézzük át újra. Charles Grandison Finney tanitotta a „szentlélekkeresztség”szükségességét,az ő tanaihoz csatlakozott Reuben Archen Torrey.De ugyanezt tanította Charles Parham is,akinél pedig WJ.Seymour tanult.Ő róla már mindenki tudja,hogy látványosan tőle indult a pünkösdi ébredés.Viszont az is világos, WJ.Seymourtól meg T.B.Barrott vette át e lélek munkáját. T.B.Barrottól pedig Emil Meyer és Jonathan Paul,akik nevéhez kötődik az a bizonyos Kasseli történtek,ahol is emberek görcsbe rángatozva kiáltoztak,székeket vertek,és földön csúsztak.
Tehát amikor ma valaki azt vallja,hogy az ő nyelvekenszólása Isten ajándéka,az legyen tisztában azzal is,hogy ugyanabból a forrásból ered ez,mint ami forrásból eredt WJ.Seymour, T.B.Barrott, Emil Meyer és Jonathan Paul és a Kasseli történtek.

A 1900-as években tovább folytatódott tehát ez mozgalom,és tovább lehetne sorolni a neveket is egészen
napjainkig,akik bizonyíthatóan ugyanazt a lelket kapták,és adták tovább.E hosszabb felsorolásnál csak a
Magyarországi gyökerekre térnék ki,hogy hogyan és ki által jött be a mi hazánkba,és leginkább a Református egyházba.

Az 1950-es években özv. Cséke Lajosné, Matild néni által terjedt el leginkább ez a mozgalom
Magyarországon.Ő egy pünkösdista gyülekezetben kapta lélekkeresztségét és prófétikus képességét.
Prófécáit így kezdte:" Ezt mondom néked én, az Úr, a te Istened, az én prófétámon keresztül,akiben az én szentlelkemnek teljessége van..."
Ez a mondat már önmagában hazugság,mert nincs olyan ember,akiben az Úr Lelkének teljessége lakozna.Egyedül az Úr Jézusban lakozott az isteni teljesség!
De hogy mennyire ugyanarról a hamis lélekről van szó,az világosan látszik.Mint írtam,150 körül
Montanus szintén így kezdte próféciáit: ,”Én az Úr…”Majd az 1950-es években Cséke Lajosné
ugyanezt hirdette:" Ezt mondom néked én, az Úr, a te Istened”
Országunk lelkészei és papjai pedig rendszeresen jártak ő hozzá,hogy megtudják Isten akaratát.

Ezért nem lehet egy úgymond egészséges és hamis karizmatikus vonalat szétválasztani.Mert teljesen
mindegy,hogy míg az egyikben esetleg csendesen nyelveken imádkoznak.akár egy református
gyülekezetben is.A másikban meg hangosan ordítoznak,kiabálnak,a földre esnek és fetrengenek.Ugrálnak és a falhoz csapják magukat.Kukorékolnak,ugatnak,röfögnek,vonyítanak,
és sziszegnek mint a kígyó.Mert nyilvánvaló,hogy mind két mozgalom ugyanabból lélekből
fakad.
Vagyis ugyan az a lentről való lélek,aki megnyilvánult Los Angelesben WJ.Seymourtól,folyatva azt
Kasseli esetig,ahol is a földön rángatóztak emberek,mint az epilepsziások,és földön csuszva
sziszegtek.Cséke Lajosné pedig elterjesztette Magyarországon e lelket,így
megfertőzve sok lelkipásztort és vezetőt.De a lélek ugyanaz.

Sajnos rengeteg egyházban,közöttük a reformátusban is elterjedt e lélek.De sokadszorra írom,
gyümölcsökről és egészséges vonalról mégsem beszélhetünk,mert ha nyílvánvaló az, hogy a földön
görcsben rángatózó,nevetésben és röhögésben fetrengő,kukorékoló és megannyi állathangot kiadó
karizmatikusok hamis ágat képviselnek,akkor ez igaz a másik,csak „szolidan”nyelvekenszolokra is,
akik feltünés nélkül teszik ezt.Mert,és ez a légyeg:Ez utóbbiak és előbbiek ugyanattól az emberektől
vették át ezt a lelket!Ez bizonyítható.Mégis aki erre azt mondja,hogy nem igaz,az igazolja ennek az
ellenkezőjét.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: karizmatikus református gyülekezetek
HozzászólásElküldve: 2011. okt. 26., szerda 11:27 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Kedves Károly!

Valóban riasztó, amiket írtál, továbbra sem vagyok karizmatikus.
Egy fontos kérdésem megválaszolására még nagyon várnék. Ha ez ennyire veszedelmes eretnekség, miért írja azt Pál, hogy "ne tiltsátok"?

A paráznaság vagy a spiritizmus esetében nem köntörfalaz a Biblia, határozottan tiltja, és még azt is leírja, hogy aki ilyet cselekszik halállal lakoljon. Ha a nyelveken szólás ugyanez a kategória, és Pál nem hogy nem tiltja, hanem megtiltja, hogy tiltsák, akkor ezzel árt nekünk, nem?

Vagy ezt hogy látod?
Most koncentráljunk tisztán ezekre az igékre:

Mert a ki nyelveken szól, nem embereknek szól, hanem az Istennek (tehát nem az ördögnek!); mert senki sem érti, hanem lélekben beszél titkos dolgokat.

A ki nyelveken szól, magát építi (tehát nem rombolja!); de a ki prófétál, a gyülekezetet építi.

Szeretném ugyan, ha mindnyájan szólnátok nyelveken (ez hogy lehet, hogy az apostol ezt szeretné?), de inkább, hogy prófétálnátok;

Hálát adok az én Istenemnek, hogy mindnyájatoknál inkább tudok nyelveken szólni (akkor milyen lélek volt az apostolban?);

és a nyelveken szólást se tiltsátok (miért ne tiltsák, ha okkult?)

Válaszodat előre is köszönöm.
Üdv:
Indu

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: karizmatikus református gyülekezetek
HozzászólásElküldve: 2011. okt. 26., szerda 17:22 
Offline

Csatlakozott: 2010. feb. 28., vasárnap 13:32
Hozzászólások: 45
Kedves Károly,

Úgy leosztod csípőkézből Montanustól kezdve Wesleyéket is. Olyan embereket, akiket nem is ismertél, és ne haragudj, de úgy gondolom, hogy többet letettek az Úr asztalára, mint Te. Én még Loyola Ignácról se mernék ítélkező dolgokat mondani.
Kérlek, hogy érvelési stílusodban ne mások gyalázásával, taposásával, általánosítással próbálj meggyőzni.
Maga az ÚR Jézusnak van egyedül joga megmondani, hogy kinek van üdvössége és kinek nincs. AZ Ő trónszéke előtt fog majd elválni, hogy aki amit eddig végzett az megég, vagy megmarad. Ezt bibliaolvasó emberként, remélem tudod.
Mégegyszer mondom, hogy megértsed: a karizmatikus nyelveken szóló reformátusok nem kukorékolnak és ugatnak. Ne mossad őket össze másokkal.
A nyelveken szólás ajándékának a forrása pedig nem ember, nem ember adja át, hanem a Szent Lélek osztogatja.
Imádkozom, hogy nyerjed meg ezt az ajándékot és az imaéleted, bizonyságtevő életed legyen olyan, mint az általad lehurrogott Wesley-é.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: karizmatikus református gyülekezetek
HozzászólásElküldve: 2011. okt. 26., szerda 19:16 
Offline

Csatlakozott: 2008. jún. 22., vasárnap 10:47
Hozzászólások: 95
shalom írta:
Kedves Károly,

Úgy leosztod csípőkézből Montanustól kezdve Wesleyéket is. Olyan embereket, akiket nem is ismertél, és ne haragudj, de úgy gondolom, hogy többet letettek az Úr asztalára, mint Te. Én még Loyola Ignácról se mernék ítélkező dolgokat mondani.
Kérlek, hogy érvelési stílusodban ne mások gyalázásával, taposásával, általánosítással próbálj meggyőzni.
Maga az ÚR Jézusnak van egyedül joga megmondani, hogy kinek van üdvössége és kinek nincs. AZ Ő trónszéke előtt fog majd elválni, hogy aki amit eddig végzett az megég, vagy megmarad. Ezt bibliaolvasó emberként, remélem tudod.
Mégegyszer mondom, hogy megértsed: a karizmatikus nyelveken szóló reformátusok nem kukorékolnak és ugatnak. Ne mossad őket össze másokkal.
A nyelveken szólás ajándékának a forrása pedig nem ember, nem ember adja át, hanem a Szent Lélek osztogatja.


Csak tényeket írtam.Évszámokat,emberek neveivel,és igazolható cselekedeteikkel.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: karizmatikus református gyülekezetek
HozzászólásElküldve: 2011. okt. 26., szerda 20:28 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Igen, Wesley-ék életrajzát bemutató Parókiám az egész világ c. könyv az egyik legkedvesebb könyvem. Hiszem, hogy az ő életük példa mindannyiunk számára, és már fele olyan élettel is kiegyeznék. Nekem hiteles, amit letettek az asztalra. Nem hiszem, hogy W. szélsőségekbe esett volna.

A történelmi tényekre alapozva meg az egész kereszténységről írok olyan lesújtó kritikát, hogy onnantól nem lesz ember, akinek vonzó lesz a hit. És csak valós tényeket, évszámokat fogok felsorakoztatni máglyákról, üldözésről, kerékbe törésről, gályarabságról, keresztesháborúról, boszorkányégetésről stb.

Szóval perdöntőbb szerintem itt a Sola Scriptura...

Mit mond a Biblia?
Mit lehet mondani az általam citált igékre?

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: karizmatikus református gyülekezetek
HozzászólásElküldve: 2011. okt. 27., csütörtök 18:29 
Offline

Csatlakozott: 2010. feb. 28., vasárnap 13:32
Hozzászólások: 45
Pál apostol azt mondja a nyelveken szólásról, hogy nyilvánosan csak akkor hangozzon el, hogy ha van magyarázat is.
Péter apostol pünkösdi prédikációjában ezt mondta: "Térjetek meg és keresztelkedjetek meg mindnyájan a Jézus Krisztusnak nevében a bűnöknek bocsánatjára; és veszitek a Szent Lélek ajándékát. Mert néktek lett az ígéret és a ti gyermekeiteknek, és mindazoknak, kik messze vannak, valakiket csak elhív magának az Úr, a mi Istenünk."

Minket is elhívott az Úr, akik messze vagyunk térben időben a pünkösdi eseménytől. De az ígéret egyértelmű: bibliai megtérést követően lehet részesülni a Szent Lélek ajándékában, lehetsz katolikus, református, anglikán, vagy Hit Gyülekezetes akár.
Meg kell térned a bűnödből, ez a feltétel.
Saját véleményem szerint a Szent Lélek ajándéka, ajándékai azért gyérebb a MRE-ben, mert sajnos a bibliai megtérés távol esik sokszor az egyháztagoktól.
Ugyanolyan pogányul élnek, mint akiknek a vallás, csak egy olyan kiegészítő, amely kell a házassághoz, temetéshez.

Jól mondta Pál apostol, hogy érzéki ember nem értik meg a Lélek dolgait, mert bolondság neki (1Kor2), fontosabb neki a pálinka, a házasságtörés, a VV5, vagy a vitatkozással leplezi szentségtelen életét.

Károly mit gondolsz ezekről?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: karizmatikus református gyülekezetek
HozzászólásElküldve: 2011. okt. 27., csütörtök 19:39 
Offline

Csatlakozott: 2008. jún. 22., vasárnap 10:47
Hozzászólások: 95
Valóban.Egyedül az Ige,vagy ahogy Indu írja:Sola Scriptura.
És mit gondolok én?Mert akkor maradjunk az Igénél?Viszont akkor visszakérdeznék:Az Ige hol ír arról,hogy a Szentlélekkel betöltekezett emberek a földön rángatóznak,mint egy epilepsziás?Vagy a falhoz vágják magukat?De ami a legabszurdabb!Hol ír a Biblia kukorékoló,ugató,mekegő és a földön csúszva sziszegő emberekről???(Egy helyen mondjuk igen:"pusztai vadak tanyáznak ott, és baglyokkal telnek meg házaik. Struccok laknak majd ott, és démonok szökdelnek ott.2(Ézs 13,21)

Én azt nem értem,de te Shalom biztos tudsz választ adni rá,hogy míg sokan a legnagyobb keresztény pünkösdi ébredésnek és megújulásnak tartják hogy 1905-ben WJ.Seymour Los Angelesben betöltekezett a szentlélekkel,és ennek hatására elindult a karizmatikus mozgalom,ugyanakkor meg elítélik,köztük te is,hogy pár évvel késöbb,1909-ben Kasselben pedig egy hasonló alkalmon sokan remegtek,a padlóra zuhanva görcsösen rángatóztak,a székeket verték,ugráltak,zokogtak,egy gyülekezeti vezető pedig a földön csúcsott a székek között mint egy kígyó,a szívbelátás képességét használták,vagyis bűnöket fedtek fel,és olvastak emberek fejére.

Pedig ha elfogadod az 1905-ös ébredést,és abban WJ.Seymour betöltekezését,akkor igazak a Kasselben történt állathangok is.Miért?

Mert 1905-ben tartózkodott Amerikában a Norvég methodista T.B.Barrott,aki miután megkapta szintén ugyanazt a „szentlélekkeresztséget” mint WJ.Seymour is,hangosan kiáltozó extázisba esett és elkezdett nyelvekenszólni.
Ezekután visszatért Norvégiába,és pünkösdi összejöveteleket tartott,ahol is az egybegyültek a padlóra zuhanva görcsösen rángatóztak.
Emil Meyer és Jonathan Paul németországi lelkészek elutaztak Barrathoz,és Barrat két munkatársát meghívták többek közt Kasselbe is.

Tehát WJ.Seyomur-T.B.Barott-Emil Meyer és Jonathan Paul.Mindegyik egymástól,és egymásnak adta át ugyanezt a lelket.Ez viszont igazolható.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: karizmatikus református gyülekezetek
HozzászólásElküldve: 2011. okt. 28., péntek 09:41 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Azért nem igazságos az érved, mert nem minden karizmatikus kukorékol és csúszik a földön. Olyan érv ez, mintha a kereszténység ellenében mondanám: hol beszél Jézus máglyáról hogy elégessük rajta Servet Mihályt? (és még felsorolva a kereszténység nevében elkövetett rengeteg bűnt...)
Ezzel a logikával tehát az egész kereszténységet, vagy reformációt kidobhatjuk. De nem dobjuk ki szerencsére. Csak rá akarok világítani az érvelésed helytelenségére.

Amúgy én is erről az oldalról indultam ahol te állsz, a Parókián legalább 50 hozzászólást publikáltam, ahol igei alapon támadom a karizmatikusságot. Nekem pont azok az igék ütöttek szöget a fejembe, amiket egyelőre te is elkerülsz, hogy reagálj rá.

Ha ezek az igék belekerülhettek a Bibliába, akkor nem vághatod ki a kukába az összes karizmatikust. Vagy Pál apostol nagyon félreértett valamit...

Idézet:
Pedig ha elfogadod az 1905-ös ébredést,és abban WJ.Seymour betöltekezését,akkor igazak a Kasselben történt állathangok is.Miért?

Ez az érv meg olyan, mintha Anániás és Zafíra esete miatt az egész Bibliai pünkösdi események tisztaságát akarnám megkérdőjelezni. Attól, hogy valakik tegyük fel a Szentlélekkel töltekeztek be (nem vagyok karizmatikus, nem tudom, hogy mi történt a helyszínen) miért ne lehetne ott is konkoly a vetésben? Miért hiteltelenítené az egészet pár ember? Mint ahogy a mi gyülekezeteinket sem hitelteleníti, ha Kovács Pista elválik, vagy megveri, megcsalja a feleségét.

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: karizmatikus református gyülekezetek
HozzászólásElküldve: 2011. okt. 28., péntek 12:32 
Offline

Csatlakozott: 2008. jún. 22., vasárnap 10:47
Hozzászólások: 95
Indu írta:
Idézet:
Pedig ha elfogadod az 1905-ös ébredést,és abban WJ.Seymour betöltekezését,akkor igazak a Kasselben történt állathangok is.Miért?

Ez az érv meg olyan, mintha Anániás és Zafíra esete miatt az egész Bibliai pünkösdi események tisztaságát akarnám megkérdőjelezni. Attól, hogy valakik tegyük fel a Szentlélekkel töltekeztek be (nem vagyok karizmatikus, nem tudom, hogy mi történt a helyszínen) miért ne lehetne ott is konkoly a vetésben? Miért hiteltelenítené az egészet pár ember? Mint ahogy a mi gyülekezeteinket sem hitelteleníti, ha Kovács Pista elválik, vagy megveri, megcsalja a feleségét.


Ezek az emberek közvetlen egymásnak adták át a lelket,és a legtöbb esetben kézrátétellel!Tehát ha az utóbbiban konkolyról beszélünk,akkor az előbbiben is ott van.Mert hogyan lehet az,hogy egy egészséges lelkületű ember tovább ad valamit kézrátétellel,abból azonnal "konkoly"lesz?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: karizmatikus református gyülekezetek
HozzászólásElküldve: 2011. okt. 28., péntek 16:55 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
szerintem ugyanúgy, ahogyan Isten közelít minden emberhez, hívva a megtérésre, és az egyik megkeményedik erre a másik pedig megtér (mint az agyag és a viasz esetében, ha kitesszük mindkettőt a napra)

de jó, nekem tulképpen mindegy...

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: karizmatikus református gyülekezetek
HozzászólásElküldve: 2011. okt. 29., szombat 22:34 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. feb. 22., péntek 22:22
Hozzászólások: 830
Szerintem is hiba minden karizmatikus megnyílvánulást összemosni, egy kalap alá venni.
Az egyháztörténelem és az egyes személyek élete, mukája ennél jóval árnyaltabb.
Ismerős ez az ítélgetős hozzáállás, amikor valakik majd csaknem az egész keresztyénséget a sárba rántják, besorolják egy kreált hamis vonalba,magukat viszont kiemelik mintha Isten is így gondolkodna.

_________________
http://literaty-nazo.blogspot.com/
Üdv, Literaty


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: karizmatikus református gyülekezetek
HozzászólásElküldve: 2011. okt. 30., vasárnap 12:35 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Lehet, hogy nem vagyok elég türelmes, de számomra akkor van gond, ha egy hívővel, legyen az református, katolikus, karizmatikus, netán jehova tanúja, ha nem tudok elbeszélgetni vele. Amikor csak úgy lehetek számára jó partner a beszélgetésben, ha feltett kézzel, feltétel nélkül minden hittételét el kell fogadnom és az én hittételeimet, gondolataimat, a hitem egy részét voltaképpen, fel kell adnom.

Éppen most mondta a lelkészem, hogy bizonyos hittétellel kapcsolatos kérdésekben az egyetemen még a professzorok sem értettek egyet és még ők is vitatkoztak bizonyos kérdésekben. Hát akkor mi, akik jóval szerényebb ismeretekkel rendelkezünk, mennyivel inkább vitatkozhatunk bizonyos kérdésekben, hiszen a hiányosabb tudás sokszor félre is vezethet bennünket. Emiatt is tartom fontosnak, hogy a különféle hitbéli tételek megbeszélésekor lehetőleg a közös igazságokhoz való eljutást tartsuk a szemünk előtt és ne a különbözőséget.

Milyen jó érzés az, amikor nemhogy református testvérünkkel, de egy katolikussal, egy jehovistával, de alkalmanként egy kereső ateistával is meg tudjuk találni a közös hangot. Amikor a szurkálódó, vetélkedő, piszkálódó hangnem átváltozik egymás iránti valamilyen megértésre. Amikor mindketten átlépve az aktuális kényes kérdést az igazán nagy kérdésekben egyet tudunk érteni.

Ilyen értelemben milyen jó lenne, ha a karizmatikus testvérekkel félre tudnánk tenni a külsődleges kérdéseket és anélkül el tudnánk beszélgetni, hogy ők azonkívül, hogy jelzik a hitet pl. nyelveken szólásban és én jelzem a hitemet pl. eleve elrendelésben, erről a továbbiakban egy szót nem ejtenénk. Arról beszélgetnénk, ami összeköt bennünket.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: karizmatikus református gyülekezetek
HozzászólásElküldve: 2011. okt. 30., vasárnap 12:53 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. feb. 22., péntek 22:22
Hozzászólások: 830
Nagyon egyetértek veled rosta.

_________________
http://literaty-nazo.blogspot.com/
Üdv, Literaty


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: karizmatikus református gyülekezetek
HozzászólásElküldve: 2011. okt. 30., vasárnap 15:38 
Offline

Csatlakozott: 2010. feb. 28., vasárnap 13:32
Hozzászólások: 45
egyetértek veled,
gyakorlatilag ezt szerettem volna szeretném,
pont arra akartam rávilágítani, hogy mennyivel nagyobb békesség lenne, ha végre elismernék azt a Református Egyházban, hogy jelen vannak itt is a "karizmatikusok", akik az eddigi gyümölcsök szerint nem akartak új egyházat alapítani, nem akarják összetépni a Helvét Hitvallás, a Heidelbergi Kátét... csupán mozgalmas életet szeretnének a parókiákon.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: karizmatikus református gyülekezetek
HozzászólásElküldve: 2011. okt. 31., hétfő 10:35 
Offline

Csatlakozott: 2008. jún. 22., vasárnap 10:47
Hozzászólások: 95
A közös igazságokhoz való eljutást teljesen helyén valónak tartom.Tehát nem az a baj,hogy bizonyos hit kérdésekben más véleményen vagyunk.És az is igaz,hogy nem azt kell keresni,ami szét válasz bennünket,hanem ami összeköt.

Viszont kell egy kiinduló pont,egy biztos alap,amiben biztos hogy egyet értünk,ami összeköt minket.A hívők esetében ez természetesen Jézus Krisztus.
A baj csak ott kezdődik,ha ez mégsincs meg.Mert nem biztos hogy minden hívő ugyanabban a Jézusban hisz! "Akkor, ha valaki ezt mondja nektek: Íme, itt a Krisztus, vagy amott: ne higgyétek!Mert hamis krisztusok és hamis próféták állnak majd elő, jeleket és csodákat tesznek, hogy megtévesszék - ha lehet - a választottakat is.(Mt 24,22-23)
Vagyis vannak hamis Krisztusok,akik nagyon hasonlítanak az igazi Jézusra.Az Ige szerint e hasonloság akkora lehet,hogy még a „választottakat is”megtévesztik!

Horváth Géza református lelkipásztor igehírdetéséből szeretnék részleteket idézni:” Nagyon sokszor halljuk, amikor akár a világban, akár egyházi körökben mozgunk, hogy egyek legyenek. Ezt a mondatot sokan tűzték a zászlójukra,
mintegy jelmondatként, amikor különféle csoportok, felekezetek összejönnek
és keresik az egységet. Főleg januárban lehet ezt sokszor hallani, amikor az ú. n.
Ökumenikus imahét kezdődik. Tanúi vagyunk annak, hogy ebben a mai világban
összejönnek egy-egy templomban a különféle vallásoknak a vezetői és együtt
imádkoznak az egységért.
Néha egészen megdöbbentő — most nem akarok véleményt nyilvánítani —,
hogy ma már nemcsak keresztyén felekezetek, csoportok vezetői jönnek össze,
hanem még nem keresztyén vezetők is ott vannak, és együtt imádkoznak, mondván,
hogy ne azt keressük, ami bennünket elválaszt, hanem ami összeköt. Keressük
meg, hogy mi köt össze, mert az Úr Jézus Krisztus is ezért imádkozott,
hogy egyek legyenek…

Az egység feltétele tehát: Jézus Krisztusban lenni.
Mai korunk nagy kérdése: melyik Jézusban? Mert amikor arról beszél nekünk
Isten igéje, hogy sokan mondják majd nektek, hogy itt meg ott van a
Krisztus, de ti ne higgyétek!
Ha valaki Jézusról beszél, nem biztos, hogy arról a Jézusról beszél, akit
megígért az Atya az Éden kertben, akire nézve az egész Ószövetség, és Istennek
minden kijelentése megadatott az ember számára. Nem biztos, hogy az a
Krisztus, aki eljött a betlehemi jászolban és elment a Golgotára. Éppen ezért
jobban vigyázni kell a hívőknek, mint valaha. Mert sokan mondják: itt van a
Krisztus, ott van a Krisztus, hogy nálunk van az igazság, mi mondjuk meg az
igazságot, meg ezt hidd el, arra állj rá…(Egyek Legyetek!;2011.09.29.)

Keressük meg tehát a közös hangot,és beszélgessünk arról,ami igazán összeköt.Az Egyetlen Igazról,az Úr Jézusról,Akiben a Mindenható Isten öltött testet,és lett Megváltonká.Aki elött térdet hajtva átadjuk az uralmat életünk felett,és akiért nem csak "rajongunk",hanem kész vagyunk mindenáron követni Őt.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 535 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 32, 33, 34, 35, 36  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Bing [Bot] valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség