Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 535 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36  Következő
 

Re: karizmatikus református gyülekezetek
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2011. aug. 22., hétfő 19:23 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
1.Kor.12.
4.
A kegyelmi ajándékokban pedig különbség van, de ugyanaz a Lélek.
5.
A szolgálatokban is különbség van, de ugyanaz az Úr.
6.
És különbség van a cselekedetekben is, de ugyanaz az Isten, a ki cselekszi mindezt mindenkiben.
7.
Mindenkinek azonban haszonra adatik a Léleknek kijelentése.
8.
Némelyiknek ugyanis bölcseségnek beszéde adatik a Lélek által; másiknak pedig tudománynak beszéde ugyanazon Lélek szerint;
9.
Egynek hit ugyanazon Lélek által; másnak pedig gyógyítás ajándékai azon egy Lélek által;
10.
Némelyiknek csodatévő erőknek munkái; némelyiknek meg prófétálás; némelyiknek pedig lelkeknek megítélése; másiknak nyelvek nemei; másnak pedig nyelvek magyarázása;
11.
De mindezeket egy és ugyanaz a Lélek cselekszi, osztogatván mindenkinek külön, a mint akarja.
12.
Mert a miképen a test egy és sok tagja van, az egy testnek tagjai pedig, noha sokan vannak, mind egy test, azonképen a Krisztus is.
13.
Mert hiszen egy Lélek által mi mindnyájan egy testté kereszteltettünk meg, akár zsidók, akár görögök, akár szolgák, akár szabadok; és mindnyájan egy Lélekkel itattattunk meg.
14.
Mert a test sem egy tag, hanem sok.
15.
Ha ezt mondaná a láb: mivelhogy nem kéz vagyok, nem vagyok a testből való; avagy nem a testből való-é azért?
16.
És ha a fül ezt mondaná: mivelhogy nem vagyok szem, nem vagyok a testből való; avagy nem a testből való-é azért?
17.
Ha az egész test szem, hol a hallás? ha az egész hallás, hol a szaglás?
18.
Most pedig az Isten elhelyezte a tagokat a testben egyenként mindeniket, a mint akarta.
19.
Ha pedig az egész egy tag volna hol volna a test?
20.
Így azonban sok tag van ugyan, de egy test.
21.
Nem mondhatja pedig a szem a kéznek: Nincs rád szükségem; vagy viszont a fej a lábaknak: Nem kelletek nékem.
22.
Sőt sokkal inkább, a melyek a test legerőtelenebb tagjainak látszanak, azok igen szükségesek:

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: karizmatikus református gyülekezetek
HozzászólásElküldve: 2011. aug. 22., hétfő 21:20 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. feb. 22., péntek 22:22
Hozzászólások: 830
Indu írta:
kik tartoznak a karizmatikus mozgalomba és kik a klasszikus pünkösdiek pl Mo-n?

Ennek inkább egyháztörténeti jelentősége van, mintsem gyakorlati. A hitelvekben nem igen komoly az eltérés.
A pünkösdi mozgalom az 1900-as évek elején indult és leginkább jól körülhatárolt mástól önmagukat megkülönböztető jegyekkel bíró felekezetek leginkább. Mo on jellemzően a pünkösdi egyház, őskeresztyén apostoli egyház, talán a kései eső gyülekezet (ha van még egyáltalán) tartoznak ide. A karizmatikus mozgalom átlépi a felekezeti határokat és nem feltétlenül hoznak létre más felekezetet, hanem a már meglévőn belül képviselnek egyfajta kegyességi irányzatot. Leginkább Denis Benett -hez (1959) kötik aki az USA episzkopális egyházához tartozott feleségével, vagy mások némileg korábban az Oral Roberts, Kathryn Kuhlman gyógyító összejöveteleihez kötik. Itt képviselték ezt az újnak nem mondható irányt, de új volt abban az értelemben, hogy többnyire megmaradtak a már létező felekezetükben. Az más kérdés, hogy sokszor ez az irány szétfeszítette a meglévő kereteket és kiváltak, vagy szakadások keletkeztek.
A harmadik hullám, vagy új hullám leginkább világszerte a hit mozgalomhoz kötődik, mely alapteológiája többnyire megegyezik a klasszikus pünkösdi-karizmatikus felfogással, kiegészülve az olyan jelenségekkel melyek azelőtt nem nagyon voltak jellemzők, pl a szent nevetés, állati hangok kiadása stb. Teológiájuk kiegészült az anyagi bővölködés lehetőségével, az áldás és átok kimondott szóban történő megjelenésével. A Word of Faith (hit szava mozgalom) ugyanakkor nem közvetlenül a pünkösdizmusból ered, még csak nem is a karizmatikus mozgalom tekinthető az elődjének, habár onnan sokmindent átvettek. A első képviselője E. W. Kenyon (múlt század) volt aki befolyással volt Kenneth Hagin-re,legalábbis Hagin sokra tartotta és másokra pl:Kenneth Copeland,Hobart Freeman, Gloria Copeland, Benny Hinn, stb.
Mo-on a Hit gyülekezete képviseli igazán ezt az irány, de sok más karizmatikusnak mondott felekezet is csaknem teljesen átvette ezt a fajta teológiai és kegyességi irányt. A klasszikus pünkösdi-karizmatikus mozgalom és gyülekezetek ma egyre inkább elcsökevényesednek és a hit mozgalom hatására ez a harmadik típusú karizmatikus irány válik uralkodóvá. A Mo-i református egyházban a klasszikus karizmatikus irányzat létezik.
Tehát összefoglalva, 3 hullámra lehet tagolni ezt az irányzatot:
- pünkösdi II.vh előtti keletkezés, de ma is létező
- karizmatikus II.vh utáni kibővülés a felekezeti határokat átlépve (katolikus egyházon belül is létezik).
- harmadik hullám, vagy új hullám a hit szava mozgalma, mely megint sokszor elhatárolódik más felekezettől (pl: kat. egyház)
Nagy vonalakban ez az áttekintése a karizmatikusságnak, de lehet, hogy valamiben tévedek, akkor egészítsétek ki.

_________________
http://literaty-nazo.blogspot.com/
Üdv, Literaty


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: karizmatikus református gyülekezetek
HozzászólásElküldve: 2011. aug. 22., hétfő 21:44 
Offline

Csatlakozott: 2008. jún. 22., vasárnap 10:47
Hozzászólások: 95
1.Szentlélekkeresztség.
A Bibliától merőben eltérő tanítás ez.Nyolc helyen olvashatunk a Bibliában a Szentlélekkeresztségről,de ezeket az első pünkösdel hozza kapcsolatba Szentírás mint egyszeri eseményt.A nyolc igehely közül ami leginkább a Szentlélekkeresztség tartalmát és lényegét kifejti,az a következő Ige:"Hiszen egy Lélek által mi is mindnyájan egy testté kereszteltettünk, akár zsidók, akár görögök, akár rabszolgák, akár szabadok, és mindnyájan egy Lélekkel itattattunk meg."(1 Kor 12,13)
Az újjászületéskor,mikor valaki megtér a Szentlélek egyidejűleg bele kereszteli a Krisztustestbe.
"Vagy nem tudjátok, hogy mi, akik a Krisztus Jézusba kereszteltettünk, az ő halálába kereszteltettünk?"(Róm 6,3)
"Ti pedig Krisztus teste vagytok, és egyenként annak tagjai."(1 Kor 12,27)
Tehát több lépcsös üdvtant sehol nem tanít a Biblia!Sem második áldást!Mert a karizmatikusok azt tanítják,hogy megtérés után a második áldásbanban különleges kapcsolatba kerül az ember a Szentlélekkel.Ezt az élményt önfeledt kiáltozás,nyelveken szólás és földre zuhanás kiséri.
"A fiú ekkor így szólt hozzá: Atyám, vétkeztem az ég ellen és te ellened, és nem vagyok méltó arra, hogy fiadnak nevezzenek. Az apa viszont ezt mondta szolgáinak: Hozzátok ki hamar a legszebb ruhát, és adjátok reá, húzzatok gyűrűt a kezére, és sarut a lábára! (Lk 15,21-22)
A tékozló fiú mikor megvallotta hogy vétkezett,azon nyomban részesült az Atyai áldásban.Jézus sehol nem tanított ilyet,hogy valaki még inkább az Atya gyermeke lehet.Vagy a tékozló fiú miután hazatért,és az Apja fiává fogadta,amivel járt az üdvösség és az örökélet(A fehér ruha a megbocsátást jelentette,a gyűrű hasonló jogokat jelent,mint akitől kapta,a saru pedig hogy a családhoz tartozik.)
Ez teljesen abszurd gondolat,hogy a tékozló fiú,akit az Atya a gyermekévé fogadott,egyetlen eseménykor,mikor megvallotta hogy vétkezett,annak még egszer átkelljen élnie valamilyen újabb eseményt,hogy méginkább az Atya gyemekévé legyen.
A tékozló fiú mikor az Atyához tért,vagyis megtért,akkor üdvözült,és mindent megkapott már akkor,amit Isten az ő gyermekeinek kíván adni.
Amit a karizmatikusok tanítanak,az egy vizsgarendszerhez hasonlít.Vagyis van egy írásbeli,majd egy szóbeli vizsga.És ha mindkettön megfelelt az illető,akkor sikeresen vizsgázott.A karizmatikusoknál ez pedig úgy néz ki,hogy van egy megtérés,majd egy szentlélekkeresztség.És ha megvan mind kettő,akkor üdvözült.Akkor kérdem én,a tékoló fiú esetében ez hol van helyen?Mert egyszer tért meg,és az Atya azon nyomban mindent megadott neki,mint gyermekének.Örök életet és üdvösséget.

2.Nyelvekenszólás

A nyelvekenszólás az apostoli időkre adattak,és miután betöltötte feladatát,megszűnt.Pál apostól írta le ezt 54-ben:” De legyen bár prófétálás: el fog töröltetni; legyen nyelveken való szólás: meg fog szűnni;”(1Kor 13,8)Majd így folytatódik az igevers:” Amikor pedig eljön a tökéletes, eltöröltetik a töredékes.”(1Kor 13,10)Vagyis a nyelveken szólás és a prófétálás addig működtek, amíg eljött a teljesség, a teljes kijelentés,amely elegendő az újszövetségi egyháznak.
Ezután következhetett az egyházkorszaka, hiszen kezünkben volt a kész
Szentírás, és megmaradt a hit remény sszeretet, e három, egészen Krisztus
visszajöveteléig.” Most azért megmarad a hit, a remény, a szeretet, e három; ezek közül pedig a legnagyobb a szeretet.”(1Kor 13,13)

2.A nyelvek tehát a zsidoknak adattak,akik jelet kértek.”És miközben a zsidók jelt kívánnak”(1Kor 1,22)
„ A törvényben meg van írva: "Idegen nyelveken és idegenek ajkával fogok szólni ehhez a néphez, és így sem hallgatnak rám", ezt mondja az Úr. Úgyhogy a nyelveken való szólás jel”(1Kor 14,21-22)

3.A zsidók viszont e jelnek sem hittek,és mint a fenti ige mondja,nem hallgattak Istenre,nem tértek meg.
Ezek után idézte Pál Ézsaiás könyvét Rómában:"Helyesen szólt a Szentlélek Ézsaiás próféta által atyáitokról, amikor ezt mondta: Menj el ehhez a néphez, és mondd meg: Hallván halljatok, és ne értsetek, és látván lássatok, és ne lássátok meg! Mert megkövéredett e nép szíve, és fülükkel nehezen hallottak, és szemüket behunyták, hogy ne lássanak szemükkel, és ne halljanak fülükkel, szívükkel ne értsenek, és meg ne térjenek, és meg ne gyógyítsam őket.(ApCsel 18,24-27)
Pár évvel később,70-ben Izráel,mint állam megszűnt.

4.Pál késöbbi leveleiben nincs szó a nyelveken szólásról,és Péter,Jakab és János sem tesznek említést erről.


4.Jelenések
A karizmatikus mozgalmakban gyakoriak a látomások,a Jézus jelenések.Ez is eltér a Bibliától,mert Jézus azokat mondja boldognak,kik nem látnak,és hisznek.Sőt előre megmondta:"Akkor, ha valaki ezt mondja nektek: Íme, itt a Krisztus, vagy amott: ne higgyétek! Mert hamis krisztusok és hamis próféták állnak majd elő, jeleket és csodákat tesznek, hogy megtévesszék - ha lehet - a választottakat is.Íme, előre megmondtam nektek!Ha tehát azt mondják nektek: Íme, a pusztában van, ne menjetek ki! Íme, a belső szobákban, ne higgyétek!Mert ahogyan a villámlás keletről támad, és ellátszik nyugatig, úgy lesz az Emberfiának az eljövetele is."(Mt 24,23-27)

5.Új kijelentések
Új kijelentésekről sem tanít a Biblia,az lezárult az apostoli korral:"Viszont ha még mi magunk, vagy egy mennyből való angyal hirdetne is nektek evangéliumot azonkívül, amit mi hirdetünk, átkozott legyen! Amint már korábban is megmondtuk, most ismét mondom: ha valaki nektek más evangéliumot hirdet, azon kívül, amelyet elfogadtatok, átkozott legyen! "(Gal 1,7-8)
Nem véletlen hogy a Biblia végén áll a figyelmeztetés,mely óv attól,hogy hozzá tegyen is bárki valamit ahhoz,ami megíratott.(Jel 22,18)

A fentiek világosan mutatják,hogy a karizmatikus mozgalmak merőben eltérnek a Szentírástól,jól igazják ezt saját cselekedeteik is.Vajon a Szentélek,mikor ő álltaluk betölt valakit,az állati hangokat ad ki?A falhoz vágja magát?Nevető görcsben fetreng a földön?Vagy mint egy epilepsziás görcsben rángatozik?És akkor még nem beszéltünk a ordítozásról,a kiabálásról,
a kukorékolás,az ugatásról,röfögésről,mekegésről,vonyításról,és a földön csuszás közbeni sziszegésről.

A következő videó pedig szemlélteti is mindezeket:

http://www.youtube.com/watch?v=7qJlT--CpI0&feature=player_embedded

Vajon nem ő rájuk illik Isten igéje?

"pusztai vadak tanyáznak ott, és baglyokkal telnek meg házaik. Struccok laknak majd ott, és démonok szökdelnek ott.2(Ézs 13,21)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: karizmatikus református gyülekezetek
HozzászólásElküldve: 2011. aug. 22., hétfő 22:04 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
újabb törzsfórumozót sikerült "elszökdelnünk"... attól tartok, gratulálhatunk magunknak :(

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: karizmatikus református gyülekezetek
HozzászólásElküldve: 2011. aug. 23., kedd 06:47 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Köszi Lit az áttekintést!

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: karizmatikus református gyülekezetek
HozzászólásElküldve: 2011. aug. 23., kedd 07:00 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
én is köszi, kisebb pontosítások: Késői Esőék köszönik megvannak, az "újkeletű" pünkösdi irányzatok között pedig mindenképpen meg kell említeni az Omega Gyülekezeteket.

Amikor úgy nézett ki, hogy az pünkösdiek "hivatalos egyház" státuszt kapnak, az Omegában felmerült az újra-csatlakozás gondolata...
Mára viszont nyilvánvalóvá vált: EGYÁLTALÁN NEM lesz Magyarországon hivatalosan elismert pünkösdi-karizmatikus egyház, így az újracsatlakozásnak semmi értelme


Mission Completed...
Károly-shalom 1:0

(Jézus "meg-nem-hallgatott imáját" már emlegettem...)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: karizmatikus református gyülekezetek
HozzászólásElküldve: 2011. aug. 23., kedd 07:08 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
bocs, ha hülyeséget kérdezek, de a HIT gyülit nem lehet pünkösdi-karizmatikusnak titulálni?

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: karizmatikus református gyülekezetek
HozzászólásElküldve: 2011. aug. 23., kedd 07:11 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Kedves Károly!

Olvastad a neked írt hsz-eimet?

HozzászólásElküldve: hétf. aug. 22, 2011 11:50 am
HozzászólásElküldve: hétf. aug. 22, 2011 12:16 pm

Érdekelne a személyes véleményed.

Üdv:
Indu

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: karizmatikus református gyülekezetek
HozzászólásElküldve: 2011. aug. 23., kedd 07:20 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
Indu írta:
bocs, ha hülyeséget kérdezek, de a HIT gyülit nem lehet pünkösdi-karizmatikusnak titulálni?


Lit nagyon pontosan és helyesen "dobozolja" a HGy-t máshova, természetesen LEHET annak titulálni, csak ez tévedés :)

Literaty írta:
A harmadik hullám, vagy új hullám leginkább világszerte a hit mozgalomhoz kötődik, mely alapteológiája többnyire megegyezik a klasszikus pünkösdi-karizmatikus felfogással, kiegészülve az olyan jelenségekkel melyek azelőtt nem nagyon voltak jellemzők, pl a szent nevetés, állati hangok kiadása stb. Teológiájuk kiegészült az anyagi bővölködés lehetőségével, az áldás és átok kimondott szóban történő megjelenésével. A Word of Faith (hit szava mozgalom) ugyanakkor nem közvetlenül a pünkösdizmusból ered, még csak nem is a karizmatikus mozgalom tekinthető az elődjének, habár onnan sokmindent átvettek.



Viszont a "tradicionális oldalról" teljesen ugyenez a gondolkodás jelenik meg: "épp elég volt nekünk ezt az EGY békát lenyelni, legyen most már elég ez az EGÉSZ pünkösdi-karizmatikus mozgalomnak!"

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: karizmatikus református gyülekezetek
HozzászólásElküldve: 2011. aug. 23., kedd 07:29 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Nekem inkább a harmadik kategória a HGY, Literaty írása szerint.

Nagyon érthető volt, amit leírt és azt is értem már, hogy a karizmatikusokat miért nem fogadják jó szívvel egy gyülekezet vezetői. (szakadások)

Ettől félünk (félek?) leginkább, mert ugyi jó látni, hogyan növekszik a gyülekezet és a szakadásban több részre oszlik, amiben súlyosan sérülhetnek emberek.

Ezt a karizmát kérjétek az Úrtól, ha hittel kéritek, adja:
Idézet:
Korinthusbeliekhez írt I. levél 13. rész

1. Ha embereknek vagy angyaloknak nyelvén szólok is, szeretet pedig nincsen én bennem, olyanná lettem, mint a zengő ércz vagy pengő czimbalom.
2. És ha jövendőt tudok is mondani, és minden titkot és minden tudományt ismerek is; és ha egész hitem van is, úgyannyira, hogy hegyeket mozdíthatok ki helyökről, szeretet pedig nincsen én bennem, semmi vagyok.
3. És ha vagyonomat mind felétetem is, és ha testemet tűzre adom is, szeretet pedig nincsen én bennem, semmi hasznom abból.
4. A szeretet hosszútűrő, kegyes; a szeretet nem irígykedik, a szeretet nem kérkedik, nem fuvalkodik fel.
5. Nem cselekszik éktelenül, nem keresi a maga hasznát, nem gerjed haragra, nem rójja fel a gonoszt,
6. Nem örül a hamisságnak, de együtt örül az igazsággal;
7. Mindent elfedez, mindent hiszen, mindent remél, mindent eltűr.
8. A szeretet soha el nem fogy: de legyenek bár jövendőmondások, eltöröltetnek; vagy akár nyelvek, megszünnek; vagy akár ismeret, eltöröltetik.
9. Mert rész szerint van bennünk az ismeret, rész szerint a prófétálás:
10. De mikor eljő a teljesség, a rész szerint való eltöröltetik.
11. Mikor gyermek valék, úgy szóltam, mint gyermek, úgy gondolkodtam, mint gyermek, úgy értettem, mint gyermek: minekutána pedig férfiúvá lettem, elhagytam a gyermekhez illő dolgokat.
12. Mert most tükör által homályosan látunk, akkor pedig színről-színre; most rész szerint van bennem az ismeret, akkor pedig úgy ismerek majd, a mint én is megismertettem.
13. Most azért megmarad a hit, remény, szeretet, e három; ezek között pedig legnagyobb a szeretet.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: karizmatikus református gyülekezetek
HozzászólásElküldve: 2011. aug. 23., kedd 10:23 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. feb. 22., péntek 22:22
Hozzászólások: 830
pauler írta:
Nagyon érthető volt, amit leírt és azt is értem már, hogy a karizmatikusokat miért nem fogadják jó szívvel egy gyülekezet vezetői. (szakadások)

Ettől félünk (félek?) leginkább, mert ugyi jó látni, hogyan növekszik a gyülekezet és a szakadásban több részre oszlik, amiben súlyosan sérülhetnek emberek.

Az igazsághoz hozzátartozik, hogy szerintem a református egyházban (mint más népegyházban is) sokféle kegyességi irányzat létezik és egyáltalán nem törvényszerű a szakadás ezek miatt.
Egy szakadás nem minden esetben csak a valamit képviselő hibája,hanem lehet a máshogy látót piszkálni, démonizálni, ellehetetleníteni, vagy kiutálni is.
Természetesen nem az evangéliumtól teljesen idegen tanításokra gondolok.

_________________
http://literaty-nazo.blogspot.com/
Üdv, Literaty


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: karizmatikus református gyülekezetek
HozzászólásElküldve: 2011. aug. 23., kedd 11:54 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. feb. 22., péntek 22:22
Hozzászólások: 830
Indu írta:
bocs, ha hülyeséget kérdezek, de a HIT gyülit nem lehet pünkösdi-karizmatikusnak titulálni?

A HGY teológiailag megnevezhető a karizmatikusként, mivel mindazt a tanítást vallja és gyakorolja ami történelmileg jellemzője volt a karizmatikus mozgalomnak, mégha nem is ebből a mozgalomból eredeztethető.
Ugyanakkor látni kell, hogy a hit szava mozgalom, tanításban és megnyílvánulásban túlmegy a klasszikus karizmatikus mozgalom jellemzőin.

_________________
http://literaty-nazo.blogspot.com/
Üdv, Literaty


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: karizmatikus református gyülekezetek
HozzászólásElküldve: 2011. aug. 23., kedd 11:54 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Egyet értek! (mind a két hozzászólással)
A kegyességi irányzatban arra gondolsz, hogy borral, vagy szőlőlével Úrvacsorázunk, stb?

Az a jó közösség - legalább is számomra - ahol ezek elférnek egymás mellett, ahol tiszteletben tartják a Testvér ilyen irányú (pl. bor-szőlőlé) hitét.

Egyébként ha a pünkösdisták (is egy "népegyház") akkor ott is lehetnek ilyen különbségek.

"hanem lehet a máshogy látót piszkálni, démonizálni, ellehetetleníteni, vagy kiutálni is."

Ezért született meg az 1.kor.13.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: karizmatikus református gyülekezetek
HozzászólásElküldve: 2011. aug. 23., kedd 12:21 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. feb. 22., péntek 22:22
Hozzászólások: 830
pauler írta:
Egyébként ha a pünkösdisták (is egy "népegyház") akkor ott is lehetnek ilyen különbségek.

A pünkösdisták nem tekinthetők népegyháznak.
A népegyház jellemzője, hogy beleszületéstől számítják a lélekszámot.
(pl egy település 1000 fő református, ez természetesen messze nem igaz az aktív templomlátogatók számához, mégha ebből kiis vonjuk azokat akik járnának templomba, de öregség, betegség miatt nem tudnak)
Magyar viszonylatban a pünkösdi egyház a szabadegyházi kategóriába sorolható.

Az USA - ban nagyon sokan különböző baptista, metodista szövetséghez,felekezetekhez tartoznak és velük szemben kisebbségben vannak a presbiteriánusok(református) és a katolikusok.
Mégsem nevezhetők a különböző baptista metodista szövetségek, egyházak népegyháznak, mivel a tagság nem beleszületéssel számolandó, hanem önkéntes csatlakozással.

_________________
http://literaty-nazo.blogspot.com/
Üdv, Literaty


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: karizmatikus református gyülekezetek
HozzászólásElküldve: 2011. aug. 23., kedd 15:42 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Nagyon köszi, hogy így letisztázod ezeket a kategóriákat, nekem teljesen új infó volt pl. ez a hármas felosztás.

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 535 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség