Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 535 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34 ... 36  Következő
 

Re: karizmatikus református gyülekezetek
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2011. aug. 21., vasárnap 19:31 
Offline

Csatlakozott: 2008. jún. 22., vasárnap 10:47
Hozzászólások: 95
net2rist írta:
üdvösségkérdés? tehát.... khmmmizé... beszéljünk RÓLAM, ez kevésbé fog fájni a "rendes reformátusoknak":

ha én részesültem a Szentlélek keresztségében, akkor nekem nincs üdvösségem?

ha szabad kérnem: igennel vagy nemmel válaszolj, kedves Károly!

(vagy vond vissza, hogy üdvösségkérdés ez a "tévelygés")


Igennel vagy nemmel?Ezt Te tudhatod,és egyedül Isten.Én nem az embert ítélem el,hanem ezt a tanítást és ezt mozgalmat.Aki igazán megtért és üdvözült,az akkor is hívő,akkor is az Úré,ha tévelyeg.Ám megszomorítja Isten Lelkét.

Én azt tudom,hogy e tanítás,ami nem az Úrtól van,nem üdvőzit.Viszont hogy e tanítás előtt milyen kapcsolatban álltál az Úr Jézussal,azt Te tudod,és ez számít igazán.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: karizmatikus református gyülekezetek
HozzászólásElküldve: 2011. aug. 21., vasárnap 19:35 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
köszönöm a majdnem teljesen egyenes választ :)

mindazonáltal... menjünk azért egy kicsit mégis a "kellemetlenebb irányba" (nem voltam soha reformátusnak megkeresztelve, vagyis "nem a te ügyed" az üdvösségem, ez eddig oké)

ámde...

Mivel 13 éves koromban, saját döntésemre történt a - teljes alámerítéssel megvalósított - vízkeresztségem, így csak egyféle "keresztapám" lehet...

Nos, a Szentlélek-keresztség szempontjából számított keresztapám egy református lelkész (közben volt esperes is azt hiszem, mostanára minden valószínűség szerint nyugdíjas)

Nomármost: HA ő tévelyeg, akkor a helyzet sokkal súlyosabb, hiszen vagy "báránybőrbe bújt farkas", vagy "álmegtérő"... Mivel ugye egy megtért ember soha nem veszítheti el az üdvösségét, ezért csak valami ilyenféle megoldása lehet a feladványnak...

kínos...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: karizmatikus református gyülekezetek
HozzászólásElküldve: 2011. aug. 21., vasárnap 19:57 
Offline

Csatlakozott: 2008. jún. 22., vasárnap 10:47
Hozzászólások: 95
net2rist írta:
köszönöm a majdnem teljesen egyenes választ :)

mindazonáltal... menjünk azért egy kicsit mégis a "kellemetlenebb irányba" (nem voltam soha reformátusnak megkeresztelve, vagyis "nem a te ügyed" az üdvösségem, ez eddig oké)

ámde...

Mivel 13 éves koromban, saját döntésemre történt a - teljes alámerítéssel megvalósított - vízkeresztségem, így csak egyféle "keresztapám" lehet...

Nos, a Szentlélek-keresztség szempontjából számított keresztapám egy református lelkész (közben volt esperes is azt hiszem, mostanára minden valószínűség szerint nyugdíjas)

Nomármost: HA ő tévelyeg, akkor a helyzet sokkal súlyosabb, hiszen vagy "báránybőrbe bújt farkas", vagy "álmegtérő"... Mivel ugye egy megtért ember soha nem veszítheti el az üdvösségét, ezért csak valami ilyenféle megoldása lehet a feladványnak...

kínos...



Sok más kérdés is van.Hol történt e keresztelés?Milyen gyülekezetben vagy közösségben?Milyen módon?És mi előzte ezt meg?A hitedre gondolok...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: karizmatikus református gyülekezetek
HozzászólásElküldve: 2011. aug. 21., vasárnap 20:01 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
ha most "élveboncolunk", állok rendelkezésedre!

de... picit kisebb körben lengesd a szikét: MELYIK keresztségemre gondolsz?

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: karizmatikus református gyülekezetek
HozzászólásElküldve: 2011. aug. 21., vasárnap 20:16 
Offline

Csatlakozott: 2008. jún. 22., vasárnap 10:47
Hozzászólások: 95
net2rist írta:
ha most "élveboncolunk", állok rendelkezésedre!

de... picit kisebb körben lengesd a szikét: MELYIK keresztségemre gondolsz?


Gondolom akkor volt vízkeresztség,és lélekkeresztség.Ez utóbbi érdekelne jobban,ami ezt megelőzte,és majd követte.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: karizmatikus református gyülekezetek
HozzászólásElküldve: 2011. aug. 21., vasárnap 20:35 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
Károly írta:
net2rist írta:
ha most "élveboncolunk", állok rendelkezésedre!

de... picit kisebb körben lengesd a szikét: MELYIK keresztségemre gondolsz?


Gondolom akkor volt vízkeresztség,és lélekkeresztség.Ez utóbbi érdekelne jobban,ami ezt megelőzte,és majd követte.


hallod: kezdem azt hinni, hogy mindnyájan jobban járunk, ha prédikációkat másolsz be, az legalább érthetően, magyarul van...

próbálom azért értelmezni a rébuszodat (valamiért az terjedt el itt a fórumon, hogy ÉN szoktam rébuszokban beszélni ;))

tehát 1) az UTÓBBI érdekelne jobban (vagyis a lélekkeresztség), és 2) ennek az előzményei (vízkeresztség NOT included) és következményei

:)

Idézet:
Hol történt e keresztelés?Milyen gyülekezetben vagy közösségben?Milyen módon?És mi előzte ezt meg?A hitedre gondolok...


a keresztelés egy füves mezőn történt a balaton mellett, egy dombon
egy nyári ifjúsági táborban

imádkozás által (kézrátételre nem emlékszem, hanyatt esni egészen biztosan nem volt alkalmam, mivelhogy eleve ültem)

mi előzte meg: természetesen az igei alapok ismertetése

a hitemre gondolsz (én meg a tiedre, ezzel nem vagyunk sokkal beljebb)
jójó, értem én, meg-e voltam-e térve-e: IGEN addigra már "öreg hívő" voltam, legalább KÉT ÉVES :) (nyilván a csecsemőkeresztség hiánya miatt ezt a megtérésemtől és az ezt követő vízkeresztségemtől számítom (ezekhez amúgy a református egyháznak nem volt különösebb köze))

Idézet:
Ez utóbbi érdekelne jobban,ami ezt megelőzte,és majd követte


az előzményeket nagyjából elmondtam, ha még valami nem világos: kérdezz! :)

ami követte: elkezdődött a tanév, és egy KISZ-táborba mentünk (a lógás lehetőségét megragadva pár osztálytársammal)... nos... a tábor PICIT ellentétesen működött a "rendeltetésével", mivel lényegében bizonyságtétellel és Istenről való beszélgetéssel telt :)

tehát a "közvetlen következménye" egy osztálytársam konfirmációra jelentkezése lett :)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: karizmatikus református gyülekezetek
HozzászólásElküldve: 2011. aug. 21., vasárnap 20:38 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
Ejj, de szeretek az ellenfél oldalára állni :)

Hozok példát Szentlélek keresztség + vízkeresztség különválasztásáról.

Konkrétan Kornéliusz és házanépe a kedvenc példám rá.

Idézet:
Míg ezeket a szavakat mondta Péter, leszállt a Szentlélek mindazokra, akik hallgatták az igét. És elámultak a zsidó származású hívők, akik Péterrel együtt jöttek, hogy a pogányokra is kitöltetett a Szentlélek ajándéka. Hallották ugyanis, amint nyelveken szóltak, és magasztalták az Istent. Akkor megszólalt Péter:"Vajon megtagadhatja-e a vizet valaki ezektől, hogy megkeresztelkedjenek, akik ugyanúgy megkapták a Szentlelket, mint mi?" És úgy rendelkezett, hogy keresztelkedjenek meg a Jézus Krisztus nevében.


A "Szentlélek keresztség" itt olyan jel, amivel Isten felülbírálja a földi egyház keresztelési megfontolásait.

... mi van, ha a karizmatikusoknak is így kellene értelmezniük?
... mi van, ha nekünk, "földi egyháznak", így kellene értelmeznünk a karizmatikusok Szentlélek keresztségét, és éppen emiatt, be kéne őket fogadni?
Vagy....?

... a karizmatikusok szigorú befogadási feltételeihez alkalmazkodik a Szentlélek?

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: karizmatikus református gyülekezetek
HozzászólásElküldve: 2011. aug. 21., vasárnap 20:48 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
hát igen... bizony kellemetlen tud lenni, ha Isten (Jézus, vagy pláne a Lélek) szembe megy a jól megalapozott és rendkívül biblikus tradícióinkkal...

pedighát ugye... meg van írva:

Idézet:
Ézsaiás könyve:43:19 Ímé, újat cselekszem; most készül, avagy nem tudjátok még? Igen, a pusztában utat szerzek, és a kietlenben folyóvizeket.


Hja, hogy erre a Szentléleknek csupán a Biblia kanonizációjának befejezéséig volt "jogalapja"?? (ahogy a szesszacionizmus tanítja nekünk)

hát igen, AZÓTA jobban teszi, ha TARTÓZKODIK az ilyen "partizánakcióktól" és lesz szíves ezt az "újat cselekszem" dolgot kizárólag a RÉGI KERETEK között megvalósítani...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: karizmatikus református gyülekezetek
HozzászólásElküldve: 2011. aug. 21., vasárnap 20:53 
Offline

Csatlakozott: 2008. jún. 22., vasárnap 10:47
Hozzászólások: 95
32ezüst írta:
Ejj, de szeretek az ellenfél oldalára állni :)

Hozok példát Szentlélek keresztség + vízkeresztség különválasztásáról.



Én igazán arról beszéltem,hogy nincs két lépcsős megtérés,vagyis nem lehet külön választani a megtérést és a Szentlélek szívünkbe költözését.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: karizmatikus református gyülekezetek
HozzászólásElküldve: 2011. aug. 21., vasárnap 20:59 
Offline

Csatlakozott: 2008. jún. 22., vasárnap 10:47
Hozzászólások: 95
Károly írta:
Ismétlem:Teljesen abszurd gondolat a második áldás,és a megtérés utáni szentlélekkeresztség ,mert a tékozló fiú egyszer tért meg,akkor üdvözült,és az Atya abban a pillanatban gyermekévé fogadta.Aki ezt cáfolja,az mutasson rá ebben a történetben,hogy hol lett a tékozló fiú méginkább az Atya gyermeke?Hol van írva e történetben,hogy késöbb még be kellett töltekeznie még inkább a Szentlélekkel?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: karizmatikus református gyülekezetek
HozzászólásElküldve: 2011. aug. 21., vasárnap 21:01 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
mondjuk azért... ha szerinted EGYSZERRE történt az elhatározás a vályúnál ÉS az Atya elébe szaladása... akkor valamelyikünk nem olvasta el rendesen a történetet...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: karizmatikus református gyülekezetek
HozzászólásElküldve: 2011. aug. 21., vasárnap 21:09 
Offline

Csatlakozott: 2008. jún. 22., vasárnap 10:47
Hozzászólások: 95
Ne beszéljünk mellé.A karizmatikusok a szentlélekkeresztséghez kötik az üdvösséget,vagyis nem elég a megtérés,bűnbánat,és életünk átadása az Úr Jézusnak,hanem kell egy különleges élmény,mikor úgymond betölt valakit a lélek.A Biblia ezt nem tanítja.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: karizmatikus református gyülekezetek
HozzászólásElküldve: 2011. aug. 21., vasárnap 21:13 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
meg a karizmatikusok se :)

(én, mint karizmatikus, csak tudom :D)

TE tanítod, hogy a karizmatikusok tanítják... (nem te, nyilván, te csak idézel)

btw "mellébeszélés": felvetetted a tékozló fiút

én MEGVÁLASZOLTAM a dolgot azzal, hogy tisztán látszik, hogy az EMBER döntése, és ISTEN válasza nem feltétlenül esik egybe időben és térben (ugyan hallgassál már REFORMÁTUS tanításokat a megtérés és az újjászületés témájában), erre te, anélkül, hogy erre BÁRMIT reagálnál, azt mondod, hogy ne beszéljünk mellé...


ha ebben a stílusban szeretnéd, vagyis ha "kellemetlent" mondok, az "nem létezik", akkor ne MELLÉ ne beszéljünk, hanem inkább ne beszéljünk EGYÁLTALÁN...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: karizmatikus református gyülekezetek
HozzászólásElküldve: 2011. aug. 22., hétfő 03:01 
Offline

Csatlakozott: 2008. jún. 22., vasárnap 10:47
Hozzászólások: 95
Valóban ne beszéljünk mellé.A Biblia hol igazolja a következő karizmatikus megnyilvánulásokat,mint a Szentlélek munkáját:
-ordítozás
-kiabálás
-földreesés
-fetrengés
-ugrálás
-falhozvágódás
-kukorékolás
-ugatás
-röfögés
-mekegés
-vonyítás
-földön csúszás és sziszegés
-sikitás
-síró és röhögőgörcsök
-szűnni nem akaró nevetés közben a padlón fekve henteregnek

http://www.youtube.com/watch?v=7qJlT--CpI0&feature=player_embedded

""pusztai vadak tanyáznak ott, és baglyokkal telnek meg házaik. Struccok laknak majd ott, és démonok szökdelnek ott.2(Ézs 13,21)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: karizmatikus református gyülekezetek
HozzászólásElküldve: 2011. aug. 22., hétfő 05:25 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
valóban ne beszéljünk... :(

másolgassál prédikációkat inkább...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 535 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34 ... 36  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség