Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 535 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 36  Következő
 

Re: karizmatikus református gyülekezetek
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2010. jún. 29., kedd 09:11 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
pauler írta:
Annyival egészíteném ki, hogy abban is van veszély, amikor emberek közvetítésével kér egy ember Szent Lelket.

Kedves Péter!
Veszélyes dolog itt a földön élni, annak a sátánnak a királyságában, amelyik fő hivatásának az emberek elveszejtését tartja.
Isten találta ki mind a spontán kitöltetését a Szellemének, mind az apostolok kézrátétele által. Szerintem neked az még félelmetesebb, vagy gyanúsabb lenne, ha valaki azt mondaná, hogy rá spontán töltötte ki Isten a Szellemét. Pedig nem olyan bonyolult.
Nyilván nem lehet Szentszellemet venni Shai Babától, vagy Gyurcsok Józseftől, mert nekik nyilvánvalóan nincs közük Istenhez, Jézushoz, ahogy egy agykontroll tanfolyam is elég nyilvánvalóan messze áll egy istentisztelettől.
Nyugodj meg egy újjászületett kereszténytől nem lehet démont beszereszni, ha Isten szelleméért imádkoztok.(démonoknak bűnökkel lehet ajtót nyitni, nem karizmatikus istentisztelettel) A legrosszabb eset, ami történhet, hogy nem történik semmi, azaz nem kapsz semmit. Ez arra az esetre is vonatkozik, ha valaki rossz motivációból kéri.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: karizmatikus református gyülekezetek
HozzászólásElküldve: 2010. jún. 29., kedd 15:55 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Nálunk nem túl gyakori az első eset, annál gyakoribb a második.

A veszélyt abban értem, hogy egy elinduló hívő ember, látva egy előtte haladót felcseréli őt azzal, akit neki igazán követni kellene.
És tőle vár valami féle lelket.

Nem csak a karizmatikus közösségekre írtam, amit írtam az "igennel"
A református felekezetekben is az Úr Lelke munkál, de ott van az az idegen lélek is, ami a földön uralkodik.
A küzdelem folyik, lehet a karizmatikus közösségek úgy gondolják, hogy ezen már túl vannak, nekik más felekezetekből kell kiűzni az idegen lelkeket.

Idézet:
démonoknak bűnökkel lehet ajtót nyitni, nem karizmatikus istentisztelettel


Ezt nagyon jó hogy leírtad, egyet értek!
De egy Istentisztelet keretén belül is lehet bűn, még ha ott hálaadás történik is. (vámszedő, farizeus)

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: karizmatikus református gyülekezetek
HozzászólásElküldve: 2010. jún. 29., kedd 18:53 
Offline

Csatlakozott: 2009. jún. 15., hétfő 09:34
Hozzászólások: 7
Sziasztok!

Köszönöm a válaszokat! Részben érintették amire kíváncsi voltam, lehet én nem voltam egyértelmű.

Nem azért mentem oda, hogy kérjem Isten Szent Lelkét egyszerűen szerettem volna korombeliekkel közösen Isten közelségét keresni Igeolvasással, énekléssel, imádsággal. Később lett számomra egyértelmű, hogy Ők nem a 'hagyományos' kis közösség, hanem egy dicsőítő közösség.

Megpróbálom egy kicsit máshogy leírni ugyanazt amit átéltem:

Tehát az alkalom elején, még nem volt semmi különös, de amikor elkezdtek énekelni, jött ez az erős örömérzet. Úgy tudnám pontosabban visszaadni, hogy egyfajta euforikus öröm. Nem az a természetes öröm és pont ez az, hogy volt benne valami természetellenes - soha hasonlót Keresztyének között még nem éltem át! Ez az 'élmény' közben egy benső hang azt mondta, hogy ez Isten Szent Lelke, konkrétabban amit most átélek, az Isten Lelkének a jelenléte. Pontosabb az a megfogalmazás, hogy nem ilyen gondolataim voltak, hanem egy hang, ami nem az én gondolatom volt, de nem füllel hallottam.

Talán így már érthető, hogy miért zárkóztam el ettől. Totál misztikus élmény volt. Az a hang egy személy volt. És azt akarta velem elhitetni, hogy az, az extázis jellegű örömöt az Istentől van. Nem szívből fakadó, hanem olyan, ami akarta úgymond az egész testemet. Ha azt mondom, hogy valahol elvesztettem a kontrollt felette, akkor talán még érthetőbb.

Eddig nem igazán értettek meg. Mindenki azt kérdezgette, hogy mi a rossz abban, hogy örül az ember. Ki mondta, hogy az rossz. Ez nem olyan volt. Aki nem élt át ilyet, annak ez kínai. De talán így, hogy egy kicsit szélsőségesnek tűnően mondom el, talán nem az.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: karizmatikus református gyülekezetek
HozzászólásElküldve: 2010. jún. 29., kedd 19:03 
Offline

Csatlakozott: 2009. jún. 15., hétfő 09:34
Hozzászólások: 7
nemosinex írta:
Idézet:
Lehetséges az, hogy egy közösség valóban Isten Szent Lelkének enged és közben van ott valami idegen is? Szóval lehet két Ú/úrnak szolgálni?

Szerintem nem, mert akkor soha semmiben nem lehetnél biztos. Isten Lelke nem a félrevezetés lelke, a Sátán viszont nem adhat békességet és örömöt.


Nemosinex egyetértek veled abban, hogy szükségünk van egy Biztos alapra. A Sátán adhat hamis örömöt és békességet. És hányan vannak, akik meg vannak tévesztve és nem látják.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: karizmatikus református gyülekezetek
HozzászólásElküldve: 2010. jún. 29., kedd 19:15 
Offline

Csatlakozott: 2009. jún. 15., hétfő 09:34
Hozzászólások: 7
net2rist írta:
gyümölcs...


Hali Net2rist!

Ha ezt veszem alapul, akkor nem mindegyik tagnak, de jópárnak az arcán van valami furcsa öröm. Nem az a természetes. Furcsa. Az egyik élenjáró annyira lelki gőgben úszik, hogy le vagyok döbbenve. Nem is köszön, lenéz - volt vele összetűzésem, és azt látom már évek óta az arcán, hogy ő különb.

Találkoztam más dicsőítős körrel, ahol a vezetők szintén ilyen lelki elit gőgöt tükröztek az arcukon és a viselkedésükön is. Borzalmas volt látni.

A legutóbbi ilyen alkalommal kapcsolatban az volt még számomra döbbenetes, hogy egy felhígított alkalom volt, alig volt Ige, Igemagyarázat - pedig milyen csodálatos Isten Igéje, helyette 'igaz' történeteket meséltek.

Ezek miatt kerülöm egyre jobban az ilyen közösségeket... lehet úgy zárkózom be, hogy nem is ilyenek... de én úgy látom, hogy valami másnak engednek azok akik ebben benne vannak... és nehezen beszélek erről. Nem akarok én senkit elítélni és ezzel egy kalap alá vonni mindenkit. De le vagyok döbbenve...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: karizmatikus református gyülekezetek
HozzászólásElküldve: 2010. jún. 29., kedd 19:21 
Offline

Csatlakozott: 2009. jún. 15., hétfő 09:34
Hozzászólások: 7
pauler írta:
azon gondolkodtam, hogy a dicsőítés, hálaadás csak tiszta lehet, vagy ebben is lehet Isten számára idegen dolog


Szia Pauler!

Egyet értek veled abban, hogy térben is időben ott lehet mindkét szellemi fél. Ami a dicsőítést, hálaadást illeti, nem is ezzel lenne a gond. Akikről én beszélek, azok állandóan csak egy Igeverset szajkóznak:

"Örüljetek az Úrban mindenkor; ismét mondom, örüljetek!" Fil 4,4

Olyan mintha ezt az euforikus örömöt akarnák minden egyes alkalmukon átélni és ez az ami erősíti a hitüket, hogy Isten velük van. És ez kell, különben elsüllyednek a kételyekben. Ez ad nekik belső erőt - Hiszen átéljük, hogy Isten Lelke velünk van. Ebben való hitük, az Istennel való kapcsolatuk alapja lenne. Ez az én meglátásom...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: karizmatikus református gyülekezetek
HozzászólásElküldve: 2010. jún. 29., kedd 19:47 
Offline

Csatlakozott: 2009. jún. 15., hétfő 09:34
Hozzászólások: 7
nemosinex írta:
Idézet:
Nyilván az illető nem Sátántól remélte kapni - de valami gellert kap, néha.

Ezt nagyon veszélyes kijelentésnek tartom. Hogy valaki jóhiszeműleg, nyitott szívvel kéri Istentől a Szent Lelket, és helyette mást kap.


Kedves Indu és Nemosinex!

Persze nem mondtam el mindent, hogy miért zavar engem az annyira amit felvetettem és miért kérdeztem meg Tőletek, Fórumozóktól mi a véleményetek.

Az életem nehéz szakasza ott kezdődött, amikor nagyon izgatott az, hogy vajon hogyan vezet Isten Szent Lelke. A misztika a ma emberéhez közel áll. Egyszer egy Bibliaórán az imádságot így kezdte a lelkész:
- Akit Isten lelke indít, az imádkozzon.
Én vártam a nagy indíttatást és meg is kaptam. Egy felfokozott érzelmi állapottal. Nem olyannal amit korábban leírtam, de én hülye azt hittem, hogy ez jelent valamit. Akkor én utat nyitottam az ellenségnek és a tévhitemet kihasználva nagyon mélyre süllyedtem. Odáig, hogy kényszereim lettek és ténylegesen egy idegen lélek kezdett el vezetni... ezekből kerestem kiutat, közösséget és keveredtem el oda abba a közösségbe, amiről írtam...

Isten nem akart nekem rosszat! És én sem akartam rosszat, csak nem a kijelölt ösvényen akartam Istenhez közeledni.

Gondolom Indu hasonló esetekre is gondolt a geller alatt.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: karizmatikus református gyülekezetek
HozzászólásElküldve: 2010. jún. 29., kedd 19:58 
Offline

Csatlakozott: 2009. jún. 15., hétfő 09:34
Hozzászólások: 7
exrefis írta:
...(démonoknak bűnökkel lehet ajtót nyitni, nem karizmatikus istentisztelettel)...


Kedves Exrefis!

Mondjuk az életem példázza, hogy nem teljesen igaz amit írtál és pont ez az ami miatt megkerestelek Titeket. Ha engedtem volna annak ami akkor megkönyékezett és bizony utána órákig szenvedtem még tőle!!! akkor én is már megtévesztett lettem volna. Szóval lehet egy olyan közösségben fertőződni, ahol nem Isten Lelke munkálkodik.

Persze kérdezhetitek, hogy most nekem van kérdésem, vagy én akarom az igazamat elfogadtatni... évek óta gyötör ez a dolog és kíváncsi voltam mit gondoltok. Ahogy olvasom a hozzászólásokat, meg elgondolkodom rajta újra, egyre jobban meg vagyok győződve róla, hogy valami nem volt rendben...

Bocs, hogy annyit írtam.

Z


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: karizmatikus református gyülekezetek
HozzászólásElküldve: 2010. jún. 29., kedd 21:30 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Zotmund írta:
Szóval lehet egy olyan közösségben fertőződni, ahol nem Isten Lelke munkálkodik.
Most már csak az a kérdés, ha megvolt a válaszod előre, akkor miért kérdeztél?
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: karizmatikus református gyülekezetek
HozzászólásElküldve: 2010. jún. 29., kedd 21:32 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
ezt hívják költői kérdésnek, vagy kicsit póriasabban provokációnak... :S

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: karizmatikus református gyülekezetek
HozzászólásElküldve: 2010. jún. 30., szerda 07:17 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Ex, ha figyelsz, ezt is leírta Zotmund!

Kedves Zotmund!

Lehet akár milyen a liturgia (a karizmatikus közösségekben is liturgia van, csak misztikusabb kivitelben) ha rossz az indíttatás (farizeus, vámszedő) akkor az bizony idegen Isten előtt. Elítélendő, mert Jézus elítélte!!!
Ha gőgösséget okoz, felfuvalkodottságot (ez lehet egy ref. liturgián ülő szívében is!!!!) hogy milyen szuper az az Istentisztelet, amin ÉN űlök, és milyen jó, hogy nem egy katolikus misén csücsülök, és milyen jó, hogy nem vagyok olyan, mint egy karizmatikus, vagy egy katolikus, akkor ezzel már a kezdeteknél nagy hiba van, GELLER!
Mert céltévesztett a dolog és innen kiindúlva alegjobbank tűnő tett is hamisság az Úr előtt. (farizeus, vámszedő)

Az a közösség, ahol az emberek nem "lefelé nőnek, mint a tehén farka" valahol elcsúszott. Ugyan akkor ott mutatkozik meg a mi hitünk, hogy mi van akkor ha találkozunk olyanokkal, akik nagyon magas lovon űlnek és onnan oktatnak, hogy hogyan is kellene élni keresztyénként, onnan kérdőjelezik meg a hitünket.
Mert ilyenkor előjön, hogy mi van az én szívemben!

"Az örüljetek az Úrban mindenkor, ismét mondom örüljetek!" egy Ige, ami igaz.
De ez az öröm csak azoké MINDENKOR, akik Istenéi. Ők akkor is tudnak örülni (sokszor ez időbe telik :-) ), amikor épp nem dicsőítésen ülnek, amikor nem szól a ritmus, amikor "csak" Igét olvasnak, amikor nehézségek érik, amikor veszteségeik vannak.
Én sem szeretném elítélni azt, amikor valaki énekben, táncban dicsőíti az Urat, mert én magam is teszek ilyet és ez jó, kedves az Úr előtt, DE nem erre épül a hitünk, ez következmény.
Amikor Dávid hazaért a csatából, táncolt, ugrándozott és énekelt.
(le is szólta érte a királyné)
DE az ének, a tánc a túlcsorduló szeretetének volt a kifejezése, hogy az Úr vele van, az Úr tettei töltötték tele a szívét.
És nem a tánc az ének adott neki örömet, ahnem az Úr, amit táncban és énekben megélt.
Szóval a sorrend fontos szerintem és ez sokszor a szemnek láthatatlan, így marad a gyümölcs.
(pl. felfuvalkodottság, vagy szelídség)

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: karizmatikus református gyülekezetek
HozzászólásElküldve: 2010. jún. 30., szerda 08:22 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
inkább nem mondok semmit, beszéljen Ézsaiás:

Idézet:
Ama napon a seregek Ura lesz ékes koronája és dicsőséges koszorúja népe maradékának;
És ítéletnek lelke annak, a ki az ítélőszékben ül, és erősség azoknak, a kik visszanyomják a kapuig az ellenséget.
De ezek is tántorognak a bor miatt, és szédülnek a részegítő italtól: pap és próféta tántorog részegítő ital miatt, a bor elnyelte őket, szédülnek a részegítő ital miatt, tántorognak a jövendőlátásban, és inognak az ítéletmondásban;
Mert minden asztal telve undok okádással, úgy hogy hely sincs a nélkül.
Kit tanít tudományra? A tanítást kivel érteti meg? A tejtől elszakasztottakkal-é és a csecstől elválasztottakkal-é?
Mivel parancsra új parancs, parancsra új parancs, szabályra új szabály, szabályra új szabály; itt egy kicsi, ott egy kicsi.
Ezért dadogó ajakkal és idegen nyelven fog szólni e néphez,
Ő, a ki ezt mondá nékik: Ez a nyugalom, hogy nyugtassátok meg a megfáradottat, és ez a pihenés! És nem akarták hallani!

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: karizmatikus református gyülekezetek
HozzászólásElküldve: 2010. jún. 30., szerda 08:52 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Kedves Péter!
Felfuvalkodottság, versengés, testiség stb. mindenféle dologgal járhatnak emberek istentiszteletre. De ezeket mind viszik magukkal és nem az istentiszteleketen szerzik be, és terjed mint a vírus.
Vegyünk egy alapértelmezetten keresztény gyülekezetet. Ott Istent imádják, Jézus nevét hívják segítségül. Hogy Isten jelenléte Szelleme kiárad-e, az attól függ, hogy igei, a Hozzá való közeledés.
Amiről én beszélek az az, hogy ilyen helyen a legrosszabb ami történhet, hogy Isten nem vállal közösséget valamiért, nem jelenik meg, nem tesz bizonyságot az igehirdetés mellett, nem lesz valódi közösség Isten Szellemével. De az nem lehet, hogy e helyett ilyenkor valami gonosz szellemet kapnak emberek. Ilyen nincs.
Shai babánál, meg agykontroll tanfolyamon lehet, de egy keresztény gyülekezetben nem.
üdv
ex


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára exrefis 2010. jún. 30., szerda 08:55-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: karizmatikus református gyülekezetek
HozzászólásElküldve: 2010. jún. 30., szerda 08:54 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
net2rist írta:
inkább nem mondok semmit, beszéljen Ézsaiás:

Pedig érdekes lenne a kommented is. :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: karizmatikus református gyülekezetek
HozzászólásElküldve: 2010. jún. 30., szerda 08:57 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
Ha Isten is akarja és élünk: jönni fog :D

(már elindult, "ébredés-ügyi" sorozatom elsö darabja már hallgatható a neten)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 535 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 36  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség