Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 657 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 44  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. feb. 09., péntek 11:45 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Sőt, még a "gondolattal is meg lehet barátkozni" :wink:

Látod, Tiv, nem lehet mindent szó szerint venni...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 09., péntek 11:52 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
Te aztán megérted a dolgokat.. :shock:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 09., péntek 11:54 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
:wink: Áá, te értesz mindent... és ennek megfelelően cselekszel is...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 09., péntek 11:57 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
2Tim 4,3 Mert lesz idő, mikor az egészséges tudományt el nem szenvedik, hanem a saját kívánságaik szerint gyűjtenek magoknak tanítókat, mert viszket a fülök;
4. És az igazságtól elfordítják az ő fülöket, de a mesékhez oda fordulnak.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 09., péntek 12:01 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Jól van Tiv, ne strapáld magad.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 09., péntek 12:40 
Monda néki Pilátus (Jézusnak): Micsoda az igazság? És a mint ezt mondá, újra kiméne a zsidókhoz, és monda nékik: Én nem találok benne semmi bűnt.


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 09., péntek 13:07 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
nem tudom, kedves Kavics, te pontosan mire gondolva írtad be ezt az idézetet... én egyszer utánanéztem: ezt az első mondatot lehet úgy is fordítani, hogy:

"MI AZ, hogy IGAZSÁG?" - Pilátusnak TELE VOLT a HÓCIPŐJE a zsidók "igazságával" (farizeusok kontra sadduceusok, zelóták kontra heródespártiak, hogy csak a legközismertebbeket mondjam)

múlt pénteken amúgy DÖBBENETES FELFEDEZÉSre juttatott el a Szentlélek (és talán elhiszitek nekem, hogy TÉNYLEG nem az én agyalásom volt, ahogy ott álltam és beszéltem, KÖZBEN JÖTT a teljesen világos látás): Krisztus Testének a REPEDEZETTSÉGÉT az "erős bástyák", a jól megalapozott IGAZSÁGAINK okozzák... :(

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 09., péntek 14:15 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
Én inkább a csúsztatásokra, ferdítésekre, elhallgatásokra tippelek.
És az ön tömjénezésekre.

Jézushoz és igazsághoz való ragaszkodás helyet emberi okoskodások.
Ezek ártanak igazán.

Na és a legrosszabb a képmutató szeretet.
--

Egy Pl,
Ma Péternek is megmagyaráznák hogy nincs benne kelős szeretet. És hogy szegény Simon igazából csak jót akart és nem kéne ilyen kegyetlenül bánni vele hiszen még meg is kereszttelkedet.
Miért olyan nagy baj hogy a világ eszközéhez nyúlt? Nem kéne ezt ennyire mellre szívni.
Senki nem mondta neki hogy ez nem helyes, csak azt tette amit eddig is szokót.
Ne már Péter ez nem helyes hiszen nem is ismered ...
--

Pedig jobb lenne inkább önvizsgálatot tartani mert nem mindegy hogy Isten elé milyen lelkülettel megyünk.
Magunk igazával, vakmerőn felfuvalkodva, jobb ha nem állunk elé.
Csak ha rádöbbenünk és megalázzuk magunkat tudva hogy nagy kegyelem hogy még nincsen végünk.
És bár méltók vagyunk a halálra de mégis kegyelembe részesülünk.
Csak az Úr Jézus lehet a mi igazságunk.

Csak hogy ezért mi semmit nem tudunk tenni (fizetni: pl, cselekedetekkel, önigazsággal nem fog menni) csak elfogadni mély bűnbánattal.

Különben úgy járhatunk mint Simon.



Csel 8
13. És Simon maga is hűn, és megkeresztelkedvén, Fileppel tarta; és látván, hogy jelek és nagy erők lesznek, álmélkodik vala.
14. Mikor pedig meghallották a jeruzsálemi apostolok, hogy Samária bevette az Isten ígéjét, elküldék azokhoz Pétert és Jánost;
15. Kik mikor lementek, könyörögtek érettük, hogy vegyenek Szent Lelket:
16. Mert még senkire azok közül nem szállott rá, csak meg voltak keresztelve az Úr Jézus nevére.
17. Akkor kezeiket reájuk veték, és vőnek Szent Lelket.
18. Mikor pedig látta Simon, hogy az apostolok kézrátétele által adatik a Szent Lélek, megkínálá őket pénzzel,
19. Mondván: Adjátok nékem is ezt a hatalmat, hogy valakire vetem kezeimet, Szent Lelket vegyen.

20. De Péter monda néki: A te pénzed veled együtt veszszen el, mivel azt gondoltad, hogy az Istennek ajándéka pénzen megvehető.
21. Nincsen néked részed, sem örökséged e dologban, mert a te szíved nem igaz az Isten előtt.
22. Térj meg azért ezen gonoszságodból, és kérjed az Istent, ha talán megbocsáttatik néked szívednek gondolatja.
23. Mert látom, hogy te keserűséges méregben és álnokságnak kötelékében leledzel.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 09., péntek 14:22 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Szabad fogalmazásban:

csak arra vigyázzatok, hogy a vitatkozásban a lényegről meg ne felejtkezzetek :wink:

----

sokkal könnyebb lenne ezekről élőben, "egy tűz körül" beszélgetni :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 09., péntek 14:52 
Kedves Net és Tivadar!

Pilátus TUDTA és LÁTTA, hogy mi az igazság és el is mondta, olyan egyszerű szavakkal, ahogyan ezt meg lehet tenni!
Ő LÁTTA Jézust és látott MINDENKIT körülötte.

De ezt ott sem értette senki, pedig a legegyszerűbben és a legérthetőbben mondta. Jézus Pilátus által mondatta ki az IGAZSÁGOT!
"Én nem találok BENNE semmi bűnt!"

Magamra és rátok nézve ez nem az igazság!

Így szóljatok és szóljunk!
Az IGAZSÁG alapján mozdíthatatlanul állva ítéljük meg mi a helyes és mi a helytelen!


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 10., szombat 11:30 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
kavics írta:
Kedves Net és Tivadar!

Pilátus TUDTA és LÁTTA, hogy mi az igazság és el is mondta, olyan egyszerű szavakkal, ahogyan ezt meg lehet tenni!
Ő LÁTTA Jézust és látott MINDENKIT körülötte.

De ezt ott sem értette senki, pedig a legegyszerűbben és a legérthetőbben mondta. Jézus Pilátus által mondatta ki az IGAZSÁGOT!
"Én nem találok BENNE semmi bűnt!"

Magamra és rátok nézve ez nem az igazság!

Így szóljatok és szóljunk!
Az IGAZSÁG alapján mozdíthatatlanul állva ítéljük meg mi a helyes és mi a helytelen!

De jó hogy Net- tel beszélsz Pilátusról és nekem is válaszolsz.
Nem mondom... :)
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 11., vasárnap 08:50 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Ha valami, akkor egy célja kellene, hogy legyen a fórumnak: emberi hangon beszélgetni egymással. A nem hívő emberrel is.
Annak én sem örülnék, ha direkt támadó, ellenséges szándékkal jönne ide valaki. De nem is kellene ezt kiprovokálni! A ti szélsőséges megnyilvánulásaitokra, ellenségeskedéseitekre, támadásaitokra ne csodálkozzatok, hogyha ugyanilyen módon reagálnak. Nektek kellene megmutatni, hogy lehet ezt másképpen !.... :wink: (Többek között ezt szerettem a régi fórumban - gondolok itt a 2006 előttire)

Aki pedig kizárólag a Bibliát "full" ismerőkkel hajlandó csak beszélgetni, az csináljon egy külön fórumot, ahova csak azokat engedi fel, akik ennek eleget tesznek, és neki szimpatikusak.

---

Óriási tévedés úgy kezelni a nem hívőket, mint, az "állatokat", akiket kizárólag ösztönök vezetnek, és mint akiket a bűnös hajlamok irányítanak. Egy nem hívőnek is van értékrendje.
Az hogy valaki keresztény, az nagyjából behatárolja az értékrendjét, de még ez sem feltétlenül egyértelmű!
Hát még úgy általában az emberek mennyire nem egyformák! Úgyhogy nem lehet valakit csak úgy a hite, a "hovatartozása" alapján kizárólagosan megítélni.
(Nagyon megdöbbentő és csalódást okozó tud lenni sok magát kereszténynek valló ember megnyilatkozása, akár a hétköznapi életben, akár a politikában... ). Néha az ember fellélegzik, hogy de jó, hogy az ember képes a szabad gondolkodásra, mert sokszor a vallási megkötözöttség betegessé tesz embereket.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 11., vasárnap 09:15 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Igazad van Tavasz, és akkor miért teszed?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 11., vasárnap 09:28 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Ugyanakkor meg itt van ez a mai önkényesen értelmezett/gyakorolt keresztény-ség.
Na e két véglet között lehet találni valami olyat, ami tényleg keresztény.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 11., vasárnap 10:46 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Az m1-en egy nagyon jó tanítás megy a gonoszság bűnéről, ami emberről emberre tapad... téma: a zsoltárok


A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára tavasz 2007. feb. 11., vasárnap 11:52-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 657 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 44  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Bing [Bot] valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség