Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 780 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 52  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. aug. 05., vasárnap 18:37 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
De jó, Erika, ezt olvasni!
Isten áldjon meg Benneteket!
Üdv sok szeretettel cilla


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 09., csütörtök 10:40 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Tudom, hogy tilos kuktában főzni tejberizset, de mindig úgy csinálom,.. igaz, ott állok mellette, s ha az első sercenésnél lehúzom, nincs semmi baj- még csak egyszer feledkeztem bele az olvasásba,...hát volt mit takarítani

most is édességnek azt csinálok, csakhogy becsengetett egy megrendelő, én meg elfelejtettem kikapcsolni a gázt...
elbeszélgettünk egy darabig, jövök fel, már a bejáratban jutott eszembe:jaj, a kukta!..sistergést hallottam, ...alig mertem a konyhába belépni, de hála Istennek, hogy a megrendelőnek nem volt több kérdése, mert ha egy perccel később jövök, akkor most meszelhetnénk.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 09., csütörtök 11:02 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
:)) rendes megrendelő, tudja, hol a határ. Én meg pont azon gondolkodtam, hogy kéne főzőcske-topik...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 09., csütörtök 11:11 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
:D igen, vannak még rendesek is..

Főzőcske-topic - hát, ha gondolod/ha új ötletet szeretnék meríteni főzés terén, akkor ellátogatok pl.a www.mindmegette.hu-ra, de nem is tudom, kipróbáltam-e valamit, de én nem vagyok egy született háziasszony/ :(


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 09., csütörtök 12:25 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
Megnéztem, vannak rajta édekes dolgok tényleg. A babareceptek külön nagyon jók.. kár, hogy nem fedeztem föl előbb


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 09., csütörtök 12:29 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Kamilla, tudod: jó pap holtig tanul...azonkívül lehet még szükséged babareceptekre is :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 10., péntek 07:51 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2007. ápr. 15., vasárnap 18:36
Hozzászólások: 9
Sziasztok! Köszönöm a másik topikban az üdvözléseteket! :) Aranyosak vagytok! Akkor én is mesélek:
Hát én tegnap megjártam a hadak útját... mégis a nap végére egy apró mosoly fakadt az arcomon. Ugyanis sokkal rosszabb is lehetett volna a helyzet, de hittem, nagyon hittem a Mennyei Atya erejében, és tényleg velem volt!!! És ez az érzés biztonságérzetet adott nekem. Ugyanis tegnap nálunk a munkahelyen több, mint 80 embernek jelentették be, hogy köszönik a munkáját. Na engem is behívtak az igazgatóiba és azt mondták, hogy a munkakörömre a továbbiakban nem lesz szükség, de felajánlottak helyette egy másik területet. Ami most számomra egyértelműen kínaiul hangzik, de bólogattam rá, hogy persze megtanulom, és igyekezni fogok...nagyjából azt se tudom, hogy mit vállaltam... de továbbra is bízom a Mennyei Atya szerető gondoskodásában, hogy segít nekem megérteni a rám váró feladatokat, és tudom majd venni az akadályokat. Tehát a tegnapi nap öröme az volt, hogy sok-sok emberrel ellentétben kaptam egy esélyt még egy "felvonásra"... és este mégis tudtam kicsit mosolyogni...

Ami pedig a mai nap öröme lesz, hogy Gyulán a tószínpadon este szabadtári előadás keretében végre (!!!!) megnézhetem a Bajadér c. operettet! Amire már olyan régen vágytam!!!!! Juhéjjjj! De jó lesz!!! Már annyira várom!!!! :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 12., vasárnap 08:34 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
Majd mesélj, hogy milyen volt! :)
És arról is, hogy milyen az új munkakör. Szurkolok neked és felnézek rád, amiért rá mertél bólintani.
(én is új munkakörben kezdek ősztől - napközisnéni leszek délelőttösnéni helyett, ami nagyobb különbség, mint amilyennek látszik, ráadásul én három év itthonlét után, nagyon meg tudlak érteni.)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 13., hétfő 09:45 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2007. ápr. 15., vasárnap 18:36
Hozzászólások: 9
Oké mesélek!!! :wink:

Még nem tudom, hogy jól tettem-e egyáltalán, hogy rábólintottam, és azt sem tudom még, hogy mit kell majd csinálnom itt a munkahelyen, mert mindenki olyan titokzatos, és azt mondták, hogy még nem rögtön kell váltani a másik munkakörre, egyelőre fejezzem még be a kiadott feladataimat, aztán olvasgassam az új terültere vonatkozó szabályzatokat, törvényeket és ismerkedjek... Meg azt mondták, hogy majd segítenek... De hát nem tudom igazán, hogy az lesz a jobb, ha állandóan a nyakukra járok, hogy ezt hogy kell, azt hogy kell, vagy az a jobb, ha inkább nem is kérdezek csak keveset, s magamtól próbálom... Na majd lesz valami.

Ó a színház! Az remek volt! Egyszerűen fenomenális!!!! Én nagyon szeretem az ilyet! Már kislányként is része volt a színház az életemnek, mert Anyukám mindig vitt az előadásokra, és 3 évesen is az ülében ültem, s hatalmas szemekkel néztem szó nélkül végig -röpkökdve az örömtől - az előadásokat. Szóval úgymond a véremben van! :D A primadonna Eperjesi Erika volt, a bonviván Balogh László, a szubrett Teremi Trixi és a táncos komikus Csere László. Halálra nevettem magam rajtuk! :D Annyira édesek voltak, ahogy ropták a táncot! Ahogy játszottak! Ha most kritikát írnék, csak pozitív kritikát tudnék adni! Annyit tapostam, hogy tiszta vörös lett a tenyerem a végére!
Nagyon jók a dalok is: Elhangzott például a "Jaj Zsuzsikám, jaj Zsuzsikám..."; "Ne szólj kicsim ne szólj, hallgas úgy válaszolj...";"Ó Bajadérom..." a kedvencem meg a "Jön-e velem nagysád simmyt járni..." Ezt vagy négyszer elénekelték a fináléban is, mert annyira nagy volt a siker, a közönség nagyon hálás volt, még énekeltünk is velük együtt. A fővárosi Operettszínház operett tagozata tette tiszteletét Gyulán a várjátékok záróakkordjaként! :D

Kamilla! Szoktam olvasni a naplódat is! :D Azért biztosan jó lesz neked, hogy szeptembertől kizökkenhetsz egy picit a három év alatt megszokott kerékvágásból, és újra "felfedezheted magad". Egyébként én is csináltam néhány évet a tanítást általános iskolában felsőt tagoztaban, de én átpártoltam másik pályára: közgazdaságira. S most ezen a pályán rakosgatnak ide-oda...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 13., hétfő 10:41 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
Nahát, akkor majdnem kollégák vagyunk, vagy voltunk. Igazából én is csak kipróbáltam a tanítást eddig, összesen két évet tanítottam, már régebb óta vagyok itthon, mint amennyit tanítottam összesen. Biztos jó lesz.
Köszi a beszámolót a színházról :) Kedvet kaptam tőle én is ..na, majd ha Tündi nagyobb lesz. Te is végig tudtad ülni már három évesen, akkor van esély, hogy Tündi is kibírja :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 13., hétfő 10:45 
Kedves Zenebona!

Engedj meg egy tanácsot az új feladattal kapcsolatban.
Nem vagy, hanem és! :-)
Mind az olvasgatást, mind a kérdezgetést tenni kell és folyamatosan!
Ha lehet találd meg azt a személyt, aki szakmailag jó, elől jár és kész arra, hogy a kérdéseidre válaszoljon türelemmel.
Tőle kérdezz és amit mond, azt írd fel, hogy ne kérdezd tőle kétszer ugyan azt.
Az is fontos, hogy a cégnél több osztály lehet és azokra a kérdésekre, amik ezeket az osztályokat érintik ott találod a legpontosabb infót, ezért nem csak a saját csoportodon belül szükséges a jó emberi kapcsolat, hanem más osztályok között, pont azért, hogy bizalommal fordulhass hozzájuk a kérdéseiddel. (és viszont)

A leírt anyagok egy cégnél egyes esetekben nem fedik a gyakorlatot, de azért ezt is ismerni kell. Ezért érdemes olvasni azt amit oda dtak a kezedbe. Lehet van benne már olyan dolog, ami nem aktuális, de sok minden fontos infó innen is kinyerhető.

Sok sikert!

Péter


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 13., hétfő 13:48 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2007. ápr. 15., vasárnap 18:36
Hozzászólások: 9
Kedves Kavics!

Ó hogyne persze, hogy megengedem, sőt : Nagyon-nagyon-nagyon szépen köszönöm!!!!! Igérem igyekezni fogok, hogy megfogadjam a tanácsod!!!! Kedves észrevételed és kiigazításod a helyes gondolkodásra most tényleg nagyon jól jött, mert azért valóban meg vagyok illetődve kissé... bár van még időm állítólag, hogy emésszem magamban. Végülis az a hölgy, aki felajánlotta ezt a munkát nekem, ő ezt csinálta 15 éven keresztül, és azt mondta, hogy kérdezzek tőle, ha van bármilyen kérdésem. Azt gondolta, hogy képes leszek rá...Csak a nyusziságomat kell leküzdeni magamban, ez meg már pszichológia... vagyis inkább hit kérdése... de lehet még rá aludni, s erősödni hitben! :)

Tényleg nagyon köszönöm!!! És nagyon hálás vagyok érte!!!!! Komolyan!!!Igyekszem így tenni majd!

köszi-köszi


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 13., hétfő 14:14 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2007. ápr. 15., vasárnap 18:36
Hozzászólások: 9
Kedves Kamilla!

Hát akkor tényleg szinte kollégák voltunk. :D Mert én éppen 3 évvel ezelőtt tanítottam utoljára. Én összesen 3 tanévet vittem végig és nem magyart, hanem matekot meg ének-zenét tanítottam, de nagyon szeretem egyébként az irodalamat és olvasni is szeretek! :) A verseket pedig egyenesen imádom! :wink:

Én bátorítalak, hogy vidd egyszer el Tündit egy akármilyen zenés előadásra! Ha vevő a muzsikára, - de ez gondolom egyéniség kérdése is- akkor biztosan tetszene neki is, de azért a sor végén lévő székre üljetek, hátha mégis menni kell...Velem Anya annak idején, kicsike koromban a szabadtéri fúvós együttesek koncertjével kezdte, s aztán mikor látta, hogy mennyire élvezem, akkor vitt be a színházba és egyéb más komolyzenei és könnyűzenei koncertekre egyaránt. És soha nem volt probléma állítólag, mert már előtte egy héttel be voltam zsongva, hogy mikor megyünk már... :D :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 13., hétfő 18:07 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
Már egyszer voltunk vele színházban, kb három hónapos volt, és volt egy direkt 0-3 éveseknek szóló előadás. De akkor még annyira nem fogta, az előttünk ülő bácsi pulóvere és az elöl zajló események kb 50-50%-ban kötötték le :).
Ez a fúvózene jó ötlet, köszi :) lehet, hogy neki is bejönne.
Ez az ének-matek párosítás tetszik. Szokatlan. Én is hasonló vagyok a magyar-számtechhel.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 16., csütörtök 15:45 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Bár az utca végén van egy teniszpálya, a lányaink mégis a szülőfalumban lévőt keresték fel. Persze, így Nagyit is meglátogatták, aki csodálkozva kérdezte: -honnan tudtátok, hogy van a faluban teniszpálya?-
-A neten megnéztük- mondták a lányok,-mire Nagyi :-van a falunak weboldala?- ezen aztán meglepődtek a lányok, hogy 82 éves Nagyi milyen kifejezéseket használ.
Az igazi meglepetés ezután jött. Amikor a fiam lejátszotta a videót a bungee jumpingozásról-a nagyi érdeklődéssel nézte , majd azt mondta:- Mutass még valamit. Nincsenek az esküvői képek/a múlt hónapban volt a lányunk esküvője/az interneten?

Ugye, nem csoda, ha én is így szeretem a netet?Kicsit érvényes a régi közmondás: Nézd meg az anyját, úgy vedd el a lányát! :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 780 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 52  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség