Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 780 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49 ... 52  Következő
 

Re: Az élet apró örömei
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2011. ápr. 19., kedd 08:22 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Na és, mire jutottatok? Hogyan tartsuk kordában a gyerekeinknél a számítógép előtt töltött időt?
Bár -legyünk önkritikusak, egy cikkben azt olvastam, hogy a középkorosztály is erősen versenyképes a netezés terén. :D /ami azt illeti,én is épp elég időt töltök a net előtt -bár már talán nem is számítok középkorosztálynak/


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az élet apró örömei
HozzászólásElküldve: 2011. máj. 03., kedd 18:20 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Öregség

Panaszkodom a konyhában:
-Apának a dereka fáj, én nem tudok aludni..
-Dehát nem erről álmodoztatok régen ?" mi majd együtt fogunk megöregedni"..-mondja ábrándozva Sára.
-ööö...tényleg, de ki gondolta, hogy ez ilyen nyűgös lesz... :roll:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az élet apró örömei
HozzászólásElküldve: 2011. máj. 17., kedd 10:29 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
-De jó most a kertben dolgozni!-lelkendezek- alig húzok ki pár gyomot,.. elrepül egy madár..egy pillangó...és már mindent elfelejtek..
-Hát akkor én be nem teszem a lábam a kertbe érettségiig- nehogy már mindent elfelejtsek 8) - vágja rá az éppen megérni készülő fiam.-


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az élet apró örömei
HozzászólásElküldve: 2011. jún. 07., kedd 19:25 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Oly távol voltam, mégis közel

Mielőtt elfelejtem azt a pár órát, amit az olasz tengerparton töltöttünk, írok róla pár sort.Áruért kellett mennünk, s mivel 10 órányi távolságra van a partnercég, úgy döntöttünk, hogy ott alszunk, méghozzá a tengerparton, s másnap fordulunk csak vissza.

A férjem korán reggel szeret útnak indulni,ezért már negyed ötkor brűgettünk végig az utcánkon.Budapesten így még a nagy dugók előtt átkeltünk, nem vettük igénybe a körgyűrűt.Akkor gondoltam a fórumozókra- de jó is lenne, ha most egy fórumtalira mennénk!
Megálltunk a Balcsin- éppen ébredezett. Megpróbáltuk lencsevégre kapni a tóból kiugráló halacskákat- még nem volt időm megnézni a képeket- vajon sikerültek-e?
Delet harangoztak, mikor Ljubljanaban köröztünk, hogy bejussunk a centrumba- de hiába- sehol egy talpalattnyi hely parkoláshoz,pedig nekünk pedig elég nagy talpunk volt- egy furgonnal voltunk.
Ráhajtottunk hát az autópályára, ott meg szállították egymás után kétemeletnyi magasságban a Hyundajokat...hmm...arra gondoltam, vajon utakat, parkolóhelyeket is szállítanak majd, vagy hogy férünk el ezután, ha ez a sok autó mind gazdára talál? :roll: ?
Lido di Jesolo már teljes szezonban pompázott, a víz is meleg volt- nem fürödtünk, csak leteszteltem.Találtunk kiadó szobát- ne higyj a technikának: itthon a számcsin azt mutatta, hogy a Reginában nincs hely- és amikor valahogy odakeveredtünk, mégis volt. Gyorsan lefoglaltuk, aztán sétáltunk egyet a tengerparton, meg beültünk Alfredohoz egy vacsorára.
A reggeli szupi svédasztal volt.
Olyan könnyednek éreztük magunkat, nagyon jól esett az otthoni hajtás után egy kis változatosság, mélyeket szippantottunk a tengeri levegőből.
Kimentünk a cégbe,az áru egy részét bepakoltuk- a fontosabb részére várni kellett.Már minden lehetséges témát megbeszéltünk, a kora délután már késő délutánba hajlott, de" még semmi pozitív"- tárta szét a karját a kolléga,mikor letette a telefont- ...hogy hogyan történhetett ez a csúszás,mikor úgy indultunk útnak, hogy most már biztosan minden kész van- erre a titokra sosem derül fény- lehet, hogy pusztán azért, mert nem értünk jól angolul. Én mindenesetre megkukultam vagy 5 percre szó szerint, amikor az egész napos várakozás után bejelentette a barátunk, hogy a 7 darabból kettő vagy 3 hiányzik- nem tudja pontosan. Mivel nem borítottuk rá az asztalt,mondta, hogy ő mérges, na erre már felocsúdtam, s gyorsan biztosítottam róla, hogy mi is.Felajánlotta , hogy mivel elhúzták a napunkat, a cég számlájára ott aludhatunk, vacsizhatunk is, de a férjem hallani sem akart erről, így hat körül elindultunk, és két megállással reggel négyre hazaértünk, hála Istennek.
Máskor ha ilyet tesznek, kérni fogom a szállodát, mert azért elég húzós volt így alvás helyett autókázni.
Azért ne felejtsem megemlíteni az ebédet: valami noccsi volt- nem tudtam mi az, de olyan jól hangzott, és finom is volt, aztán egy tiramisut ettem gyönyörű tálalásban-a papa gyümölcssalátát választott.
Egyébként Szlovénia gyönyörű- hegyes-völgyes, meg van művelve minden sarka.
Ha hiszitek, ha nem , most ha visszagondolok erre az útra, mintha legalább egy hétig lettünk volna.És a kedves olasz barátunk sms-t küldött pénteken késő este, hogy a gyorsposta hozza , ami lemaradt. Hát nem rendes?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az élet apró örömei
HozzászólásElküldve: 2011. jún. 07., kedd 19:51 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
De :) Az. És Te is, amiért elmesélted. Köszönjük!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az élet apró örömei
HozzászólásElküldve: 2011. jún. 08., szerda 06:30 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Szívesen, Kamilla. :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az élet apró örömei
HozzászólásElküldve: 2011. jún. 23., csütörtök 08:27 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Áramszünet

Este nyolc, indulunk a műhelybe, befejezni a munkát. Ám egy pillanat alatt felborul a terv- félhomály borul a házra, leáll a hűtő- kiesett az áram- pedig nekünk a munkához áramra van szükségünk.

Meghökkenve tétovázunk a konyhában, ki így, ki úgy vélekedik:
-így éltek az őseink..amikor besötétedett, akkor volt vége a napnak, s amikor pitymallott, már folytathatták is a munkát-
-hát...én nem igazán tudnék a tyúkokkal aludni menni-
-cserkésztáborban simán kibírom két hétig is áram nélkül, de itthon olyan fura-
-akkor most talán itt az alkalmas idő, hogy nyugodtan ünnepeljünk- indítványozza valaki- délben felköszöntöttük az aktuális szülinapost,mert akkor volt együtt a család- hát most folytathatjuk, akik éppen itthon vagyunk...
Leülünk a nagyszobában, pezsgőt bontunk,gyertyát nem keresünk, az elsuhanó autók különböző fényeket vetnek a falon, s beszélgettünk. Annyira jó!
Volt az utóbbi hónapban több vizsga is, amiért hálásak vagyunk az Úrnak, hogy sikeresen végződtek...most végigvehetjük- ki hogy élte meg ezeket.
Idővel csak a két lányommal maradok- s a sötétben elmosódnak a körvonalaink, s a korkülönbségek is- nincs idősebb- fiatalabb nővér, nincs anya- lány- testvérek vagyunk az Úrban, s ez a legjobb. Boldogan hallgatom, ahogy egy-egy témával kapcsolatban elmondják a véleményüket.
Jó, hogy volt ez az áramszünet....


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az élet apró örömei
HozzászólásElküldve: 2011. jún. 24., péntek 12:58 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
:) "lámpámba lángot, ne kelljen / korán az ágyra hevernem..".
És tessék: létezik láng lámpa nélkül is.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az élet apró örömei
HozzászólásElküldve: 2011. jún. 27., hétfő 08:40 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
így van :) .


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az élet apró örömei
HozzászólásElküldve: 2011. aug. 03., szerda 07:54 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Hű, de szép helyen voltam ma mérni!-valahol az ukrán határ közelében, szombaton megyek újra oda-mondja a férjem.
-Akkor veled megyek- nem jártam még arrafelé-- amíg te szerelsz, én sétálok az erdőben.-ebben megegyeztünk.
Azonban pénteken egész éjjel esett,s a borongós időjárás rámtelepedett.
-Azt hiszem, mégsem megyek...ilyen időben... dolgom is van...
Hirtelen eltűnt a férjem a konyhából, furcsállottam is, hogy nagyon halkan köszönhetett, mert nem hallottam semmit.

Egy jó idő után megjelent- nem köszönt, mert el se ment még...s ha már így alakult, mégiscsak beültem az autóba. Legalább beszélgetünk útközben, meg menet közben csodálhatjuk a tájat- ..ha már nem tudom bejárni ezeket a szép dombokat, legalább végigszáguldunk rajta./nem ugyanaz,dehát, ha ló nincs, a szamár is jó,...
A helyszínre kicsit késve érkeztünk, az egyik letérőnél rossz irányba fordultunk.
-Én az autóban maradok, hoztam könyvet, olvasok legalább..
-Gyere be, olyan rendes magyar ember a tulaj, majd meglátod..
S nem is volt más választásom, mert a tulaj a háza előtti hidacskán várakozott, s már messziről odaszólt:- hol tévedtek el?
Ahogy a hideg, kellemetlen eső elől befutottunk a házba- mint amikor a Narniában a szekrényen túl egy teljesen más világ tárul fel- itt egy meleg, barátságos közegbe léptünk. A kandallóban lobogott a tűz..félszegségem pillanatok alatt szertefoszlott.
-Főzök magának egy kávét- kér tejet is hozzá?-
-Köszönöm, én a kávét kávéval iszom, meg egy kis cukorral-..
.
A férjem mondta az autóban,hogy mivel foglalkozik, de először egy tiszteletkört futottam:
-Mi az eredeti foglalkozása? -
-Pszichológus vagyok-
uhh.. erre nem számítottam, majd félrenyeltem meglepetésemben
- Akkor viselkedni fogok, nehogy már az első 5 percben lekáderozzon-mondom-
-Egy percig sem dolgoztam a szakmámban, nyugtatott meg- ...így mindjárt kényelmesebben éreztem magam, s felteszegettem azokat a kérdéseket, amik ott mocorogtak bennem.
Láttam, hogy szívesen beszél, és én szívesen hallgattam.Ahogy az lenni szokott, hamarosan közös ismerősökre leltünk.Sokat utazott a nagyvilágban,egy-két érdekesebb útját felelevenítette.
Beszélgetés közben egyszercsak azt mondja:- tegnap fasírtot sütöttem, kóstolja meg- hát én nem maradtam meg a kóstolásnál, elkértem a receptjét is, mert nagyon finom volt. Természetesen nem ürítettem le a tányért, hagytam a férjemnek is, aki közben befejezte a munkáját.
-Köszi, hogy elhoztál. Régen beszélgettem egy ilyen szivélyes, melegszívű emberrel- mondom a férjemnek,miközben visszaintegettünk a párás, esős útról ...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az élet apró örömei
HozzászólásElküldve: 2011. aug. 03., szerda 09:23 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
De jó!
Úgy örülök, hogy - búzánk, morzsánk ugyan nincs - nem felejtkeztél meg rólunk sem.

Szeretettel
nX


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az élet apró örömei
HozzászólásElküldve: 2011. aug. 03., szerda 13:14 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Én is szívesen olvastam. :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az élet apró örömei
HozzászólásElküldve: 2011. aug. 03., szerda 16:11 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Szia Erika!

Jó volt olvasni!

Üdv!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az élet apró örömei
HozzászólásElküldve: 2011. aug. 03., szerda 16:40 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Előttem is ez a kép van Rólad, miközben beszélek "hallgatva beszélsz".

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az élet apró örömei
HozzászólásElküldve: 2011. aug. 04., csütörtök 07:00 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Köszi, rendesek vagytok.
Amúgy Nemosinex , nem tagadom, hogy visszajárok olvasni, s bizony nemcsak morzsa van itt mostanában, aminek nagyon örülök. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 780 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49 ... 52  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség