Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1012 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64 ... 68  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2009. ápr. 28., kedd 16:30 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
nemosinex írta:
Hogy közelebb kössem a kutyát a karóhoz:
Nem tudom, látta-e valaki Pálfi György filmjét, a Nem vagyok a barátod címűt. Én nem láttam, ezért kicsit félve említem - lehet, hogy még nem is játsszák. Hallottam viszont róla egy riportot a rádióban, amiben a rendező is megszólal meg a film „alanyai” is, és vannak a filmből eredeti - nagyon sokatmondó - hangbevágások. A film kiscsoportos óvodásokról szól. A rendező gyereke is éppen „beszokófélben” lévő kiscsoportos, aki mellé az édesapja (nagyon ravasz!) beül figyelni a kicsiket. Döbbenetes, ahogy ezek a kicsik, akik először találkoznak a „társadalommal”, ugyanazokat a „tüneteket” produkálják, mint a felnőttek, csak sokkal leplezetlenebb formában. Eléggé készen vannak: tudják, ki a főnök, kihez kell törleszkedni, kivel nem érdemes barátkozni, egyszóval vannak „menők” és vannak „lúzerek”, árulások és veszteségek - már ebben a korban.


Erről eszembe jut az egyik gyereknevelési könyv fejezete: vigyázz, figyel a gyereked! arról ír, hogy figyeljük meg, hogy játszik a macijával, babájával, azt teszi,mondja, amit előzőleg tőlünk látott.
Erre hadd mondjak egy példát: egyik Mo-i ismerősünk nálunk tartotta a beváltott és el nem költött koronáját, hogy majd legközelebb eljön érte, ne hordja át a határon.Mentünk valamilyen nagyobb dolgot vásárolni, s összeszedtük otthon a pénzt, így kölcsönvettük az övét is, ..pár nap múlva hallom a kb.két éves kislányom rakosgatja a papírokat,a "pénzét", s számolja: Szalaytól ötszáz-kihallgatott bennünket. :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. ápr. 29., szerda 02:14 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
Erika írta:
Erről eszembe jut az egyik gyereknevelési könyv fejezete: vigyázz, figyel a gyereked! arról ír, hogy figyeljük meg, hogy játszik a macijával, babájával, azt teszi,mondja, amit előzőleg tőlünk látott.
Erre hadd mondjak egy példát: egyik Mo-i ismerősünk nálunk tartotta a beváltott és el nem költött koronáját, hogy majd legközelebb eljön érte, ne hordja át a határon.Mentünk valamilyen nagyobb dolgot vásárolni, s összeszedtük otthon a pénzt, így kölcsönvettük az övét is, ..pár nap múlva hallom a kb.két éves kislányom rakosgatja a papírokat,a "pénzét", s számolja: Szalaytól ötszáz-kihallgatott bennünket. :D


:*:
Nagyon aranyos.
n.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. ápr. 29., szerda 08:47 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
:)) jó lehetett!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. ápr. 29., szerda 08:51 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
Tóth Krisztina: Marci a fürdőszobában

Amikor a mamám sminkel,
nem szereti, ha zavarják.
Belehajol a tükörbe,
összefirkálja az arcát.

Legtöbbször rajta is hagyja
Nagyon elégedett vele.
Oldalról is vizsgálgatja,
Csupa szempilla a szeme.

De a mamám nem szereti
amikor meg én sminkelek,
pedig nem is szólok neki,
csak utólag látni lehet.

Egyszer húzott nekem bajuszt,
az oviban a farsangkor.
Megkérdeztem tőle:
ha tud, magának miért nem rajzol?

Ez a vers arról jutott eszembe, hogy ma reggel kivételesen megint kisminkeltem magam, mert ma nagy nap van: a szülők meg vannak hívva az oviba délutánra anyák napi köszöntésre. És akkor már legyen szép az ember. Aztán persze jól elkéstünk. Tündi szanaszét rágta a fogkeféjét az óvodában, vittünk neki újat. Itt meg perszehogy itt vigyorgott az ajtó előtt a főnök, mikor én fél tízkor belibegtem kilenc óra helyett. Talpig sminkben. De nem baj: később jöttem, tehát korábban megyek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. ápr. 29., szerda 21:08 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
nemosinex írta:
Azt hadd kérdezzem még meg, hogy a kicsik irodalmi alkotásainak voltak kihirdetett nyertesei? Mert ha nem, akkor ez a példa éppen semmit nem mond a verseny pozitív voltáról.



Eltartott egy ideig, míg begyűjtöttem a visszaemlékezéseket- nos, egy nemzetközi kutatás része volt ez a dolog, az amerikai nyelvész több országban azt vizsgálta, hogyan sajátítják el a kicsik az idegennyelvet.Általában adott egy képeslapot, s arról kellett írni, hozzá illusztrációt is készíteni.Amint említettem, nem volt szabad kijavítani sem a helyesírást, sem a ragozási hibákat,-amiből volt bőven, hiszen másodikosok voltak, és első osztályban nem írtak, csak beszélgettek a szlovákon.. A győzelem maga a lehetőség volt résztvenni ebben a programban- mert egy idő után kiválasztott párat a tanárnő? vagy lemorzsolódtak a többiek? a lényeg, hogy csak páran maradtak. A gyerekek örömmel írtak, megszerették Bridgetet. Akkor még nagy újdonságnak számítottak itt a különböző színes, csillogó-villogó matricák, amivel jutalmazott a tanárnő egy-egy történetet.Hogy mennyire hasonlította össze a gyerekek munkáit , rangsorolta-e - azt nem sikerült kideríteni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. ápr. 30., csütörtök 07:56 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Szia Kamilla!

Milyen volt az ünnepség?Én mindig csodáltam az óvónéniket, mennyi mindent meg tudtak tanítani az apróságoknak.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. ápr. 30., csütörtök 08:15 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
Erika írta:
nemosinex írta:
Azt hadd kérdezzem még meg, hogy a kicsik irodalmi alkotásainak voltak kihirdetett nyertesei? Mert ha nem, akkor ez a példa éppen semmit nem mond a verseny pozitív voltáról.



Eltartott egy ideig, míg begyűjtöttem a visszaemlékezéseket- nos, egy nemzetközi kutatás része volt ez a dolog, az amerikai nyelvész több országban azt vizsgálta, hogyan sajátítják el a kicsik az idegennyelvet.Általában adott egy képeslapot, s arról kellett írni, hozzá illusztrációt is készíteni.Amint említettem, nem volt szabad kijavítani sem a helyesírást, sem a ragozási hibákat,-amiből volt bőven, hiszen másodikosok voltak, és első osztályban nem írtak, csak beszélgettek a szlovákon.. A győzelem maga a lehetőség volt résztvenni ebben a programban- mert egy idő után kiválasztott párat a tanárnő? vagy lemorzsolódtak a többiek? a lényeg, hogy csak páran maradtak. A gyerekek örömmel írtak, megszerették Bridgetet. Akkor még nagy újdonságnak számítottak itt a különböző színes, csillogó-villogó matricák, amivel jutalmazott a tanárnő egy-egy történetet.Hogy mennyire hasonlította össze a gyerekek munkáit , rangsorolta-e - azt nem sikerült kideríteni.


nem "a verseny pozitív voltára" hoztam fel példának :)

arra próbáltam utalni, hogy a BÁTORÍTÁS, az ELISMERÉS csodákra képes, de mi MEGSZOKTUK, hogy az "objektív értékelés" (=szigorú kritika) az, ami ilyen helyzetekben a helyes reakció :S

Idézet:
az ELSŐ (helytelenül leírt) SZÓ KÖZEPÉNÉL fulladna kudarcba az egész...


Idézet:
tehát: nem a VERSENY az, ami "öl-butít-nyomorít"!!!! hanem a "mások letaposása", ami VALÓBAN benne van már az OVITÓL a légkörben...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. ápr. 30., csütörtök 12:40 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
Az ünnepség szép volt. Nagyon ügyesen csinálták meg az óvónénik. A köszöntőt úgy mondták a gyerekek, hogy mindenki odaállt a saját anyukája elé egy virággal, és úgy mondták egyszerre. Szörnyen megható lett volna, ha Tündi közben nem azon kísérletezett volna, hogy a virág zöldjével meg tudja-e piszkálni az orromat. Aztán pedig azokat a verseket-dalokat mutatták be, amiket egész évben tanultak, nagyon aranyosak voltak. A legjobban az az ötlet tetszett, hogy volt egyéni versmondás, de a gyerekek ott spontán dönthették el, hogy van-e kedvük, aki jelentkezett, az szavalt. :). Tündi nem jelentkezett, ő azzal volt elfoglalva, hogy a sok fényképezőgép közül egyet adjon már valaki a kezébe, hadd fényképezhessen ő is.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. ápr. 30., csütörtök 12:44 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Kire ütött ez a gyerek? :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. ápr. 30., csütörtök 13:18 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
Fogalmam sincs róla :). És azért nagyon aranyos volt igenis.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. ápr. 30., csütörtök 13:20 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
Ma bejött hozzánk az irodába Ranschburg Jenő tanár úr, és én megbámultam.

Ranschburg Jenő:

Félreértés

Olvasok és figyelem, hogy
hat a vers a fiamra:
„Bóbita, bóbita játszik,
szárnyat igéz a malacra”

„Szép ez a vers apu.
Mégis – kérdezi ô, tele daccal - ,
mért csak a Bóbita játszik
folyton a Géza malaccal?”


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. ápr. 30., csütörtök 20:37 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 20:10
Hozzászólások: 381
Tartózkodási hely: itt
(egyből skandálni kezdtem és valami hexameteres dolog jött ki belőle...)

_________________
Az ÚR közel!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. máj. 05., kedd 06:29 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
A Bóbita ritmusára próbált rájátszani.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. máj. 05., kedd 20:23 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 20:10
Hozzászólások: 381
Tartózkodási hely: itt
he-he, na igen, nekem minden hexameter, aminek valami ritmusa van.... :oops:

_________________
Az ÚR közel!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. máj. 06., szerda 06:13 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
:-)

Örülök, hoghy működsz :-)

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1012 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64 ... 68  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség