Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 112 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. okt. 09., kedd 17:37 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 00:34
Hozzászólások: 194
Sóhaj... remélem, Admin az előző hozzászólásom már generálja a kitiltást... Két emberről kimondtam nyíltan, hogy nincsenek megtérve... ez szerintem nem helyes, mert tudom, hogy sértő... úgyhogy még egyszer kérlek...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. okt. 09., kedd 17:41 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
:) klubot alapíthatnátok Ezüsttel, ő is szeret arra menni, hogy tiltsák ki.
Igazad volt amúgy. Én azért is nem reagáltam inkább Gabrielre, mert nem tudtam volna ilyen normálisan, tömören és visszafogottan leírni, amit kiváltott belőlem a hozzáállása.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. okt. 09., kedd 18:34 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Egy személyes kérdést azért feltennék neked Cilla,az a bizonyos "tüskés"állapotod a hívőséged elött vagy már utánna volt. ?
Szeretettel Gabriel[/quote]


Kedves Gabriel!
Előtte volt.

Még csak annyit, hogy nem jó az embernek egyedül.Szükségünk van egymásra, és egymás szeretetére.
Üdv szeretettel cilla



Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. okt. 09., kedd 18:53 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Emilien írta:
Két emberről kimondtam nyíltan, hogy nincsenek megtérve... ez szerintem nem helyes, mert tudom, hogy sértő....

Igazából nem sértő. Aki nincs megtérve, annak azért, aki meg meg van az nem sértődik meg ezen, hanem mosolyog. :)
Egyébként erre mindig a meg nem tértek sértődnek meg, akiknél nem is sértő, mert jogos az állítás. :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. okt. 09., kedd 19:39 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Kedves lányok!

Egy profi parókiás ezt a helyzetet könnyedén megoldaná, csak két egymással szembefordított kapcsos zárójelet kellene beírnia, és máris nagy sikere lenne köztetek. Hogy miért nem teszem ezt? Hiszen mindenki jól járna, különösen én? Mert túl teátrális lenne, ez nem az én stílusom.

Inkább elmondom, mi is a véleményem. Igaztalannak tartom, hogy a napi felgyülemlett, megoldatlan problémáitokat az én nyakamba zúdítjátok. Mindemellett meglehetősen helytelennek tartom, hogy a középkorú férfiakból mindenáron afféle érzelmeskedő bonvivánt akarnátok kiidealizálni. Persze amikor meg olyan illető, akkor az a baj. Szokványosnak veszem, hogy mások hitét bántjátok, csak mert az, a hozzászólásának indítását nem kellő nyájassággal cirkalmazta meg.

De mint Kamilla mondja, nincs érzelemvilágom. Nem duzzogok. Mivel dolgom van, majd visszajövök a családi dolgok elintézése után, és elolvasom, hogy mint középkorú, fehér, értelmiségi, protestáns ötvenes a bűnök milyen tengerét zúdítottam erre a világra, főleg a Ti világotokra… (és ide nem teszek emotikont)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. okt. 09., kedd 20:20 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
azé... megnéznénk, milyen amikor duzzogsz... ;)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. okt. 09., kedd 20:49 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
Erika írta:
Férfi fórumtársak, ti ezt tudatosítjátok? a Kamilla beírására reagálok/ vagy abba a kiscsoportba tartoztok, ahová a Kamilla férje, meg az enyém is ?:wink: /


Kedves Erika, Emilien, Kamilla!

Azt, hogy melyik csoportba tartozom, talán a feleségemtől kellene megkérdezni.
(Ma pl. egy egeret hajkurásztam a lakásban, és eljátszhattam a hős lovag szerepét, aki megmentette a sikoltozó gyenge nőt a vérengző félelmetes vadállattól.
Ezt tessék a javamra írni.)
Súlyosbító körülmény:
Emilient nem sajnálom, mert akit Isten szeret, az nem sajnálatra, hanem irigylésre méltó, minden baja, problémája ellenére.

Enyhítő körülmény :?: :
Szerintem Emilien nem sajnáltatja magát, hanem egyszerűen csak beszélgetni szeretne a problémáiról. Hiszen Isten is úgy látta, hogy nem jó az embernek egyedül, tehát szüksége van megértő (ember)társra (is), aki meghallgatja, ha máshol nem, hát itt a fórumon.

Szerintem még Gabriel is így gondolja, hiszen nem úgy írja alá hozzászólásait, hogy:

Az Úr Jézus szeretetével
Gabriel

hanem:
szeretettel
Gabriel.

ha pedig úgy gondolja, hogy az embereknek szüksége van az ő szeretetére, akkor neki is szüksége van az emberek szeretetére.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. okt. 09., kedd 22:00 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
Azt az érzelemvilágosat nem rád mondtam, Rosta.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. okt. 09., kedd 22:09 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
Fony írta:

Szerintem még Gabriel is így gondolja, hiszen nem úgy írja alá hozzászólásait, hogy:

Az Úr Jézus szeretetével
Gabriel

hanem:
szeretettel
Gabriel.

ha pedig úgy gondolja, hogy az embereknek szüksége van az ő szeretetére, akkor neki is szüksége van az emberek szeretetére.


Kedves Fony

Figyelembevéve,hogy a hívő szerint az ember nem képes szeretni,csak IstenLelke álltal,
így egy hívőnek nem kell külön oda írni,hogy Jézus szeretetével,mivel az magától értetődik,
hogy csak is azt lehet szeretetnek nevezni,ami
Istentől származik.

Egy nem hívő persze ,azt érti bele amit a fantáziája megenged számára :D

Szeretettel Gabriel


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. okt. 09., kedd 22:14 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
megin a jó öreg Cserfa jut eszembe: "térjé meg HOZZÁM!!"

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. okt. 09., kedd 22:30 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
Erika írta:
Gabriel írod:

Ha valaki rátalál lelkében Istenre ,akkor nincs szüksége emberek szeretetére,mert
anélkül is teljes.


Gabriel, tedd a szívedre a kezed, s valld be, hogy ha csak egy icipicit is, de ezt a fórumot- az ittlévőkkel együtt -szereted.
Nem így van?


Kedves Erika

Mint Fonynak is írtam az elöbb a hívő szeretete,a benne levő Istenilélekből fakad,így a kérdésed nem igazán értelmezhető.

De ha már megkérdezted,akkor az a válaszom,hogy a parókia portált és a benne levő embereket pont annyira szeretem,mint
amennyire a bennem levő IsteniLélek képes megnyilvánulni.

Ennek a foka,pedig a lelkem pillanatnyi tisztaságától függ.

A megszentelődés egy folyamat,senkinek sem lessz patyolattiszta a lelke a megtéréskor,
a megtérés "csak" a megszentelődés útjának a kezdete.Az úton pedig Istenlelke álltal lehet és kell haladni,

Szeretettel Gabriel


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. okt. 09., kedd 22:36 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
Erika írta:
Férfi fórumtársak, ti ezt tudatosítjátok? a Kamilla beírására reagálok/ vagy abba a kiscsoportba tartoztok, ahová a Kamilla férje, meg az enyém is ?:wink: /



Kedves Erika

a minden férfi egy bunkó ,kivétel a férjem és a minden nő egy nagy k.,kivétel a feleségem szinvonalú beszolásokra,nem hinném,hogy érdemben kellene reagálni.

Mind a kettő nézet egy tőből fakad,és semmi köze nincs Istenhez.

Szeretettel Gabriel


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. okt. 09., kedd 23:50 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Kedves Fony!
Te egy Hős vagy! :D


Kedves Rosta!
Kapcsos zárójel vagy nem én akkor is szeretlek, és küldök Neked egy mosolyt.
Üdv szeretettel cilla :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. okt. 10., szerda 07:21 
Jn 3,7 Ne csodáld, hogy azt mondám néked: Szükség néktek újonnan születnetek.

Jn 8,23 És monda nékik: Ti innét alól valók vagytok, én onnét felül való vagyok; ti e világból valók vagytok, én nem vagyok e világból való.

Jn 17,14 Én a te ígédet nékik adtam; és a világ gyűlölte őket, mivelhogy nem e világból valók, a mint hogy én sem e világból vagyok

A kereszt tövében Jézus Krisztus dicsősége ragyog!
Voltál már ott Lélekben? Megláttad már az Úr dicsőségét? Halálos sebet kapott már az evilágból született lényed, aki pontosan olyan Istenkáromló és törvény tipró, mint mindenki más lelke?
Megszülettél már onnan fentről az élő Ige, Jézus Krisztus által?

Ha igen, akkor hagyd, hogy növekedjen ez a "csecsemő", míg el jut a felnőtt korra, az érett férfiúságra!

Ef 4,13 Míg eljutunk mindnyájan az Isten Fiában való hitnek és az Ő megismerésének egységére, érett férfiúságra, a Krisztus teljességével ékeskedő kornak mértékére:

Növekedj a kegyelemben és az Úr Jézus Krisztus ismeretében!

Kedves Gabriell!

Kérlek írd le az újonnan születésed történetét, hogyan történt nálad, hogy új életet kaptál?
Az Isten adott neked is lelket és ez jó! Dícsérem Őt, mert ez által vagy élő!
A kérdés az, hogy új életet kaptál-e már Tőle?

Köszönöm:
Péter

Kedves Erika!

A fenti sorok alapján én abba a férfi körbe tartozom, akik onnan fentről újonnan születtek az Úr kegyelme és Igéje által.
Megláthattam magam és megláthattam az Istent Jézus Krisztus által.
Megláthattam, hogy miattam is szenvedett a kereszten az Úr és miattam és értem kellett neki a golgotán megcsúfoltatnia és meghalnia a bűneim büntetése képen!
Parázna és hűtlen férfiként éltem, aki nem sokat törődik felesége boldogságával, gyermekei nevelésével.
Munkahelyemen szintén parázna módra éltem, de ezekből szabadított és szabdít az én Uram!
Azóta pedig az Ő irgalma és jósága miatt a családi életem folyamatosan javul, Isten terve valósul meg a haázasságomban, azaz a feleségemmel egyre inkább egy testé válunk!
:-)

Mind ez kegyelemből van, az Isten jósága miatt, Isten egyszülött Fia érdeméért, hogy Ő dicsőittessen meg bennünk és általunk!
Egyedüli dicsőség és tisztelet a Báránynak, aki minden bűnünkért tökéletesen eleget tett és ezért bármilyen állapotban mehetünk a mi Mennyei Atyánk színe elé várva az Ő szavát és akaratát, ami JÓ a számunkra.

Szeretettel és testvérként gondolva rátok és sokunkra itt:
Péter


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. okt. 10., szerda 08:05 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
({)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 112 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség