Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 112 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. okt. 10., szerda 08:24 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Sziasztok!


Fony, Kavics, köszönöm, hogy válaszoltatok.
Dr.Pálhegyi Ferenc volt a múlt héten közöttünk, és az egyik előadásában mondta, hogy a házasság előtt, meg még egy ideig a párok rózsaszínű szemüvegen nézik egymást...aztán meg fekete szemüvegre cserélik le. Először mindenben ideális a másik, aztán abszolút rossz.
Az lenne a jó, ha megfelelő szemüvegre cserélnénk a rózsaszínűt, úgy látnánk a párunkat, amilyen: jó és rossz tulajdonságait egyaránt, és megpróbálnánk belőle kihozni a jót. Ezt egy kicsit nehezebb, a rosszat könnyebb kihozni a másikból...- és ez nemcsak a házaspárokra igaz, de minden két ember közötti kapcsolatra.
Tudom, ha ezt mondom, erre így fog reagálni...de azt is tudom, ha most várnék egy kicsit, tekintettel lennék rá is, akkor később ugyanaz az ember másként reagálna.

Gabriel, szó sincs róla, hogy idealizálnám a férjemet, magamat vagy a kapcsolatunkat. Pusztán egy élő példát tettem a Kamilláé mellé, hogy a felvetése: .. "amúgy a legtöbb pasi tényleg nem veszi emberszámba a nőket " ne tűnjön olyan bebetonozott tapasztalatnak.

Rosta, azt nagyon sajnálom, hogy ez a beszélgetés a Emiliennek adott válaszodtól ilyen irányt vett- én az emberi kapcsolatokban egy nagyon korrekt, másokra figyelő, érző szívű középkorú férfit ismertem meg benned.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. okt. 10., szerda 17:02 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
Erika írta:

Gabriel, szó sincs róla, hogy idealizálnám a férjemet, magamat vagy a kapcsolatunkat. Pusztán egy élő példát tettem a Kamilláé mellé, hogy a felvetése: .. "amúgy a legtöbb pasi tényleg nem veszi emberszámba a nőket " ne tűnjön olyan bebetonozott tapasztalatnak.



Kedves Erika

Én csak gratulálni tudok Kamillának és a nézetével azonosulóknak,hogy sikerült a legtöbb férfivel kapcspolatba kerülniük és ez alapján véleményt alkotni ,és kijelenteni ,hogy a legtöbb férfi nem veszi emberszámba a nőket.

"Sajnos" én ilyen jellegű tapasztalatokkal nem rendelkezem,és ez idáig még nem sikerült a nők többségével megismerkednem,így azt
sem mondhatom meg,hogy milyen a legtöbb nő.

Az én "szük"ismereteim alapján, pedig továbbra is csak azt tudom mondani,hogy a nők pont annyira veszik emberszámba a férfiakat mint
amennyire a férfiak veszik emberszámba a nőket.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. okt. 10., szerda 17:30 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
cilla írta:
Egy személyes kérdést azért feltennék neked Cilla,az a bizonyos "tüskés"állapotod a hívőséged elött vagy már utánna volt. ?
Szeretettel Gabriel


Kedves Gabriel!
Előtte volt.



Kedves Cilla

Azt eltudod képzelni,hogy lelkedben Jézussal,újra "tüskés"állapotba kerülj?

Azt eltudod,képzelni,hogy lelkedben Jézussal,azt mond,hogy nincs értelme az életednek vagy azt,hogy Jézus már nem is szeret .

El tudod ezt képzelni ?

Mert én,nem !

És mivel nem tudom elképzelni ezért is jobbnak tartom ha valakit arra biztatok,hogy halásszon,mint,hogy én etessem hallal.

Mert ha én táplálom,akkor hozzám fog ragaszkodni.

Ha viszont megtanul halászni,akkor már a tengerhez ragaszkodik mert az addja a táplálékot a számára.

Ha egy hívőnek lelki problémája van,akkor ne a "legjobb"ölelgető barátját hívja fel telefonon,hanem ,imádkozzon és Istenlelke álltal várja a lelke gyógyulását.

Persze csak akkor ha valóban hívő,vagy ott és akkor rászánta magát,hogy átaddja Istennek az élete vezetését és kész megtérni.

Szeretettel Gabriel


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. okt. 10., szerda 18:01 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
kavics írta:
Kedves Gabriell!

Kérlek írd le az újonnan születésed történetét, hogyan történt nálad, hogy új életet kaptál?
Az Isten adott neked is lelket és ez jó! Dícsérem Őt, mert ez által vagy élő!
A kérdés az, hogy új életet kaptál-e már Tőle?



Kedves Péter

A megtérésem története ha jól emlékszem ,abba a topicba van leírval ahol az Erikáé is van,mivel ő kérdezett rá erre. anno pár hónapja.

Most már csak azt kell megtudni,hogy hol van az Erika beszámolója a megtéréséről.:D



Szeretettel Gabriel


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. okt. 10., szerda 18:40 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Kedves Erika, ezt nem érdemeltem meg. Ugyanakkor jólesik, és köszönöm!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. okt. 10., szerda 19:54 
Kedves Erika!

Hiszem, hogy MINDEN ami a világból származik rossz! Még azok a dolgok is rosszak, amit Isten a legjobbnak tervezett.
Ilyen pl. a házasság, amibe Isten olyan gazdagságot, örömet tett bele, ami semmilyen más emberi kapcsolattal össze nem hasonlítható!
A világ megromlott és benne MINDEN.

A házasságok rosszak? Milyen mércével nézem? Lehet egész jó, pl. nem váltal el a szüleim, aztán a többiről nem beszélek.

Mit jelent megcsalni a házastársam? Clinton óta azt mondják, hogy bizonyos dolog még nem megcsalás. :-(

Ezzel szemben az én Uram, az Úr Jézus Krisztus azt mondja, hogy ha valaki gonosz szándékkal néz egy idegen nőre, már paráználkodott a szívében! Én a hűtlenséget ettől a pillanattól annak tartom a saját életemre nézve is!

Az Úr azt mondja, hogy a házasság nem más, mint két test egy testé válása! Ez alapján nézem a körülöttem lévő házasságokat és a sajátunkat is.

Dr.Pálhegyi Feri bácsi könyvei nagyon jók. Mi is sokat olvassuk és tanulunk belőle!

Ha felülről született a házasság, Krisztusnak és az Ő Országának helye van benne, akkor ez az emberi kapcsolat olyan gazdagságokat hordoz, amit a hitetlen emberek el se tudnak képzelni!


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. okt. 10., szerda 20:53 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Kedves Gabriel!
Értem amit mondasz.Úgy sajnálom, hogy nem vagyok okosabb, hogy leírhatnám Neked, miért fontos egy kedves szó, egy kis odafigyelés.
Szerintem kitárgyaltuk, ha gondolod továbbléphetünk ezen a problémán.
Üdv szeretettel cilla


Rm 12,15
Örüljetek az örülőkkel, és sírjatok a sírókkal.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. okt. 10., szerda 22:22 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
GABRIEL777 írta:
Fony írta:

Szerintem még Gabriel is így gondolja, hiszen nem úgy írja alá hozzászólásait, hogy:

Az Úr Jézus szeretetével
Gabriel

hanem:
szeretettel
Gabriel.

ha pedig úgy gondolja, hogy az embereknek szüksége van az ő szeretetére, akkor neki is szüksége van az emberek szeretetére.


Kedves Fony

Figyelembevéve,hogy a hívő szerint az ember nem képes szeretni,csak IstenLelke álltal,
így egy hívőnek nem kell külön oda írni,hogy Jézus szeretetével,mivel az magától értetődik,
hogy csak is azt lehet szeretetnek nevezni,ami
Istentől származik.

Egy nem hívő persze ,azt érti bele amit a fantáziája megenged számára :D

Szeretettel Gabriel


Kedves Gabriel!

Ha az aláírásod azt a szeretetet jelentené, amivel Jézus szeretett, akkor azt a SZERETET-et hirdetnéd, arról a SZERETET-ről tennél bizonyságot.

Jn. 15,12
„....Az az én parancsolatom, hogy úgy szeressétek egymást, ahogyan én szerettelek titeket. [1Jn 3,11; 4,19]
Jn. 15,13
Nincs senkiben nagyobb szeretet annál, mintha valaki életét adja barátaiért....." [1Jn 3,16;

1Kor. 11,25
"....Hasonlóképpen vette a poharat is, miután vacsoráltak, és ezt mondta: „E pohár amaz új szövetség az én vérem által, ezt cselekedjétek, valamennyiszer isszátok az én emlékezetemre.” [2Móz 24,8; Jer 31,31-34 ]
1Kor. 11,26
Mert valamennyiszer eszitek e kenyeret, és isszátok e poharat, az Úrnak halálát hirdessétek, amíg eljön...."


Így viszont tényleg csak találgathat az ember, mit is érthetsz az alatt –, amit te szeretetnek gondolsz, érzel.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. okt. 10., szerda 22:53 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
cilla írta:
Kedves Gabriel!
Értem amit mondasz.Úgy sajnálom, hogy nem vagyok okosabb, hogy leírhatnám Neked, miért fontos egy kedves szó, egy kis odafigyelés.
Szerintem kitárgyaltuk, ha gondolod továbbléphetünk ezen a problémán.
Üdv szeretettel cilla


Rm 12,15
Örüljetek az örülőkkel, és sírjatok a sírókkal.


Kedves Cilla

Leirtad amit lekellett irnod,én pedig megértettem amit megkellett értenem.
Az okosságoddal pedig semmi gond :D

és lépjünk tovább :D

Szeretettel Gabriel


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. okt. 10., szerda 23:17 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
Fony írta:
GABRIEL777 írta:
Fony írta:

Szerintem még Gabriel is így gondolja, hiszen nem úgy írja alá hozzászólásait, hogy:

Az Úr Jézus szeretetével
Gabriel

hanem:
szeretettel
Gabriel.

ha pedig úgy gondolja, hogy az embereknek szüksége van az ő szeretetére, akkor neki is szüksége van az emberek szeretetére.


Kedves Fony

Figyelembevéve,hogy a hívő szerint az ember nem képes szeretni,csak IstenLelke álltal,
így egy hívőnek nem kell külön oda írni,hogy Jézus szeretetével,mivel az magától értetődik,
hogy csak is azt lehet szeretetnek nevezni,ami
Istentől származik.

Egy nem hívő persze ,azt érti bele amit a fantáziája megenged számára :D

Szeretettel Gabriel


Kedves Gabriel!

Ha az aláírásod azt a szeretetet jelentené, amivel Jézus szeretett, akkor azt a SZERETET-et hirdetnéd, arról a SZERETET-ről tennél bizonyságot.

[b]Jn. 15,12
„....Az az én parancsolatom, hogy úgy szeressétek egymást, ahogyan én szerettelek titeket. [1Jn 3,11; 4,19]


Kedves Fony

Miért Te talán a Jn 15.12.ben szereplő parancsolatot betöltöd,és úgy szereted az embereket ahogy Jézus szereti őket ?
Mert ha igen,akkor a te lelked és Jézus Lelke
pont ugyanolyan tisztaságú kell,hogy legyen.

És ekkor elmondhatnád,hogy személyedben eljött IstenOrszága a parókia portálra.

Én ezzel szemben nem állítom,hogy a lelkem olyan tiszta lenne mint amilyen Jézusé,ezért azt sem állíthatom,hogy úgy tudok szeretni mint Jézus.

Mindenki Isten szeretetét képes tovább addni,de csak olyan mértékben,amennyire a lelkében elfogadta Istent,erről szól a megszentelődés,amely nem egy pillanat műve,hanem egy folyamat.

Szeretettel gabriel


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. okt. 11., csütörtök 07:41 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
GABRIEL777 írta:
kavics írta:
Kedves Gabriell!

Kérlek írd le az újonnan születésed történetét, hogyan történt nálad, hogy új életet kaptál?
Az Isten adott neked is lelket és ez jó! Dícsérem Őt, mert ez által vagy élő!
A kérdés az, hogy új életet kaptál-e már Tőle?



Kedves Péter

A megtérésem története ha jól emlékszem ,abba a topicba van leírval ahol az Erikáé is van,mivel ő kérdezett rá erre. anno pár hónapja.

Most már csak azt kell megtudni,hogy hol van az Erika beszámolója a megtéréséről.:D



Szeretettel Gabriel


Kedves Gabriel!

Hosszabban veled a Közvetítés topicban beszélgettünk, ott volt szó a megtérésről.
Én a Reformátusnak születtem..-ben írtam le, és a régi fórumon az Ami személyes és ami szent topicban .
Lehet, hogy másutt is említettem...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. okt. 11., csütörtök 07:55 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
Kedves Gabriel!


Ha valóban szeretem a felebarátomat, nem hallgatom el előle azt a jóhírt, hogy bűneiért helyette kereszthalált halt Jézus Krisztus, aki hisz Őbenne, annak bűnbocsánatot, örök életet, üdvösséget ad.
Nekünk nem kell a keresztre mennünk mások bűneiért, legfeljebb közbenjárunk embertársainkért Annál, aki ezt megtette értünk, Jézus Krisztusnál.

Az Igeversek erről szólnak, a többi pedig a te fantáziád terméke.

Ez az a Szeretet, amit hiányolok tőled, és amit tőled eddig még soha nem hallottam.
Pedig aki ebből a kegyelemből él, nem tudja megállni, hogy ne erről beszéljen, mert mindenki arról a Forrásról tesz tanúbizonyságot, amiből, Akiből táplálkozik.
Említetted, hogy Isten adott neked felekezetet, és néha Istentiszteletekre is jársz.
A gyülekezetedben mit szólnak nézeteidhez?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. okt. 11., csütörtök 08:06 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Kedves Kavics!

Én nagyon hálás vagyok Istennek azért, hogy társat adott és gyermekeket. Biztos hogy vannak hiányosságai a mi kapcsolatunknak is,/időnként egész hosszú listát sorolok fel a férjemnek/ de az a tudat, hogy Isten rendelt egymásnak bennünket, a nagyon csikorgó problémáknál is mindig a megoldás felé segít, amit a 25 év alatt még mindig meg is találtunk.Tapasztaltuk, hogy a "teljes írás Istentől ihletett, hasznos a tanításra.. "- nincs más házassági tanácsadónk, csak az Úr, az Igét olvasva mindig pontos diagnózist adott,- csak néha nehéz volt beismerni...
Emellett természetesen bele-beleolvasok házassággal foglalkozó könyvekbe is, amik között a Dr. Pálhegyi Ferenc Keresztyén házasság c. könyve egy gyöngyszem- talán az eddigi legnagyobb problémánk utóhangjainak a feldolgozása közben került kezembe ez a könyv, és nagyon sokat merítettem belőle.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Ki, miért választotta azt az aláírást, amit?
HozzászólásElküldve: 2009. márc. 16., hétfő 19:48 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
figyelő írta:
Szívesen olvasnám - mint egyfajta bizonyságtételt -, hogy ki, mi okból választotta az általa használt aláírást?


Van közöttünk pár új fórumozó, akinek az "aláírás-történetét" még nem volt alkalmunk elolvasni, pedig megtennénk, ha leírnák. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Ki, miért választotta azt az aláírást, amit?
HozzászólásElküldve: 2009. márc. 17., kedd 00:39 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
Erika írta:
figyelő írta:
Szívesen olvasnám - mint egyfajta bizonyságtételt -, hogy ki, mi okból választotta az általa használt aláírást?


Van közöttünk pár új fórumozó, akinek az "aláírás-történetét" még nem volt alkalmunk elolvasni, pedig megtennénk, ha leírnák. :)



---Kedves Erika !

Kérésednek nem lehet ellenállni,- habár nem vagyok már annyira új,-
de itt még nem "vallottam" színt.

" A teljes írás Istentől ihletett. " 2.Tim 3,16 - és így folytatódik:

"...és hasznos a tanításra, a feddésre, a megjobbításra, az igazságban
való nevelésre, hogy tökéletes legyen az Isten embere, minden jó csele-
kedetre felkészített." 2.Tim 3,17

--Az életem során sok megtévesztő, félrevezető csúsztatással találkoztam
a miatt, hogy a szövegösszefüggésből kiemelve, vagy félig idézett monda-
tokat félremagyaráztak,- ezért számomra a lelki életben ennek van a
legnagyobb jelentősége: "A teljes írás Istentől ihletett"

-Mindenki ismeri :wink: gondolom, ősszüleinket hogy csapta be a Sátán
az "egyetlen" szó csúsztatással.--

-Hát, ezért !!! :)


Loisz

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 112 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 15 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség