Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 112 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. okt. 09., kedd 12:34 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 00:34
Hozzászólások: 194
Jajj... az aláírásomban az is benne volt, hogy szóljon, ha valakit zavar, vagy szerinte nem jó ötlet. Rosta szólt, nincs ebben semmi baj, egyedül az bántott, amilyen formában ezt tette. Nem engem szólított meg, hogy bocsi, de ez szerintem nem jó, hanem csak úgy odavetett egy mondatot bele az éterbe. Mintha valaki úgy szólna az emberhez, hogy arra se méltatja, hogy ránézzen, csak úgy foghegyről tesz egy megjegyzést. Vsz egyszerűen arról van szó, hogy szerinte nekem nem jár az alapvető udvariasság, mert ő olyan embernek könyvelt el, aki ezt nem érdemli, mert eddig nem úgy viselkedtem, hogy kiérdemeljem, vagy tudom is én. Az a vicces, hogy valószínűleg ha az utcán szembejönne velem, még lehet előre is engedne egy bejárati ajtóban, vagy átadná a helyét a tömegközlekedésben. Valójában ez fáj a legjobban. Ez tipikus különben, neten keresztül mindenki többet megenged magának másokkal szemben, én is, egyébként. Nem mondom, hogy ez így helyes, de így van és kész.
Netnek köszönöm, hogy kiállt mellettem, akármilyen formában is tette. Őszintén szólva, rajta kívül egyetlen férfit ismerek, aki emberszámba vesz... (sajnos nem az Apámról beszélek). Hát jó, Jézussal együtt talán hármat, bár én a helyében már elhagytam volna magamat. Lehet, hogy meg is tette ő is. Nem tudom.
Elég sokat tűrtem már engem nem különösebben kedvelő középkorú férfiak rigolyáit (rigolya alatt értsetek elég szomorú, és kemény dolgokat is). Úgyhogy Net, nem ettől fogok összeomlani. :wink: Azért köszi.
Adminnak is írtam különben, hogy igazából én kitiltást érdemelnék a fórumról. Ha nem is az itteni munkásságom miatt, hanem egyéb dolgok miatt.
Szóval nekem mindegy... miattam ne vesszetek össze.

Ui: egy jó hír: Már nem zavar, ha nem lesz társam. Már hetek óta így érzem. Valahogy most megnyugodtam abban, hogy nem is kell és rájöttem, hogy jobb nekem egyedül. Ennek is lehet örülni: eggyel kevesebb frusztrált fiatal (hívő) nő. Eggyel kevesebb dolog, amivel zaklatom Istent, és legalább nem kell futnom olyan "szekerek" után, akik bottál sem piszkálnának meg (ez volt egy képzavar :) )

ui2: Rosta, olyan tuti, hogy nem volt az aláírásban, hogy Jézus nélkül jó élni - talán félreértetted az angol szöveget - mivel csak pozitív tartalmú mondatokat generál a rendszer. Olyan bizti volt benne, hogy "Jesus is better than *." Ez lehetett a legbotrányosabb. Meg néhány valóban értelmetlen is volt, az igaz.)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. okt. 09., kedd 14:39 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
Emilien írta:
Jajj... az aláírásomban az is benne volt, hogy szóljon, ha valakit zavar, vagy szerinte nem jó ötlet. Rosta szólt, nincs ebben semmi baj, egyedül az bántott, amilyen formában ezt tette. Nem engem szólított meg, hogy bocsi, de ez szerintem nem jó, hanem csak úgy odavetett egy mondatot bele az éterbe. Mintha valaki úgy szólna az emberhez, hogy arra se méltatja, hogy ránézzen, csak úgy foghegyről tesz egy megjegyzést. Vsz egyszerűen arról van szó, hogy szerinte nekem nem jár az alapvető udvariasság, mert ő olyan embernek könyvelt el, aki ezt nem érdemli, mert eddig nem úgy viselkedtem, hogy kiérdemeljem, vagy tudom is én. Az a vicces, hogy valószínűleg ha az utcán szembejönne velem, még lehet előre is engedne egy bejárati ajtóban, vagy átadná a helyét a tömegközlekedésben. Valójában ez fáj a legjobban. Ez tipikus különben, neten keresztül mindenki többet megenged magának másokkal szemben, én is, egyébként. Nem mondom, hogy ez így helyes, de így van és kész.
Netnek köszönöm, hogy kiállt mellettem, akármilyen formában is tette. Őszintén szólva, rajta kívül egyetlen férfit ismerek, aki emberszámba vesz... (sajnos nem az Apámról beszélek). Hát jó, Jézussal együtt talán hármat, bár én a helyében már elhagytam volna magamat. Lehet, hogy meg is tette ő is. Nem tudom.
Elég sokat tűrtem már engem nem különösebben kedvelő középkorú férfiak rigolyáit (rigolya alatt értsetek elég szomorú, és kemény dolgokat is). Úgyhogy Net, nem ettől fogok összeomlani. :wink: Azért köszi.
Adminnak is írtam különben, hogy igazából én kitiltást érdemelnék a fórumról. Ha nem is az itteni munkásságom miatt, hanem egyéb dolgok miatt.
Szóval nekem mindegy... miattam ne vesszetek össze.

Ui: egy jó hír: Már nem zavar, ha nem lesz társam. Már hetek óta így érzem. Valahogy most megnyugodtam abban, hogy nem is kell és rájöttem, hogy jobb nekem egyedül. Ennek is lehet örülni: eggyel kevesebb frusztrált fiatal (hívő) nő. Eggyel kevesebb dolog, amivel zaklatom Istent, és legalább nem kell futnom olyan "szekerek" után, akik bottál sem piszkálnának meg (ez volt egy képzavar :) )

ui2: Rosta, olyan tuti, hogy nem volt az aláírásban, hogy Jézus nélkül jó élni - talán félreértetted az angol szöveget - mivel csak pozitív tartalmú mondatokat generál a rendszer. Olyan bizti volt benne, hogy "Jesus is better than *." Ez lehetett a legbotrányosabb. Meg néhány valóban értelmetlen is volt, az igaz.)


Kedves Emilien

Ha végre felhagynál a folyamatos önsajnálattal,és több időt fordítanál Istenre,akkor talán arra is rájönnél,hogy nem mások utálnak téged annyira ,hanem te magad utálod önmagadat.

Persze ehhez elöbb Istent és nem önmagadat kellene a centrumba helyezned.

Szeretettel gabriel


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. okt. 09., kedd 14:44 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
igggen... önök ismét megcsodálhatták, kedves nézőink, hogy mire képes a SZERETET...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. okt. 09., kedd 14:58 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
net2rist írta:
igggen... önök ismét megcsodálhatták, kedves nézőink, hogy mire képes a SZERETET...


Igen. Igazad van,mert nem az a szeretet,hogy hazug módon,önmagunkat
felmagasztalval mi magunk próbálunk
Isten helyébe lépni.

Az pedig BŰN ,ha valakinek az önsajnálatát
mi magunk erősítjük azálltal,hogy jogosnak
tituláljuk azt.

Aki pedig ezt teszi,az nem Istenhez hanem sajátmagához láncol embereket.

Ebben az emberben pedig nem Isten szeretete,hanem az ember szeretete munkálkodik,az a szeretet amivel a pokol kapúi vannak kikövezvel.

Mert semmit sem ér az emberi szándék,Isten
bölcsessége nélkül.

Önhitt az az ember aki azt hiszi,hogy segíthet egy embertársának Isten segítsége nélkül.

Szeretettel gabriel


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. okt. 09., kedd 14:59 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
ez a mutatvány pedig az alázatos intés volt....


amúgy: fórumon járatlan embertársunknak csak úgy próbából orra alá tettem a hozzászólásodat... íme a véleménye:

Idézet:
Önhitt az az ember aki azt hiszi,hogy segíthet egy embertársának Isten segítsége nélkül. neked azé nagyba segíít...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. okt. 09., kedd 15:21 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Kedves Gabriel!
Ez tényleg nem szép dolog volt Tőled.Én ismerem sajnos nagyon jól ezt a helyzetet, persze nem pontosan Emilien helyzetére gondolok, hiszen azt nem ismerem, de tudom milyen az elvetettség, tudom milyen ha az emberek semmibe vesznek, ha átnéznek rajtam, tudom milyen fájó, kínzó vágyakozni család után, egy társ után.Tudom milyen a magányos ünnep.Ó, Gabriel erről nagyon nehéz beszélni.Ne ítélj kedves Gabriel.Tudod én nagyon sokáig tüskéket növesztettem magam köré, pedig legszívesebben üvöltöttem volna, hogy emberek itt vagyok szeressetek.Nem szeretem ha bántanak másokat, főleg ha nem is tudnak Róla semmit.Igyekszem én sem megbántani az embereket, kérlek Te se tedd.Hidd el többet ér egy kedves szó.
Üdvözöllek szeretettel cilla


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. okt. 09., kedd 15:34 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
({)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. okt. 09., kedd 15:46 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
net2rist írta:
({)

Köszönöm kedves Net.Most annyira jól esett az ölelésed.
({) :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. okt. 09., kedd 15:58 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Kedves Emilien!

Szerintem a problémáid nem nálam kezdődnek, ugyanakkor valamiféle rosta fóbiád mindenképpen van, amit nem nagyon értek. Egy régi privi üzenetem óta számos alkalommal látom, hogy beírod a fórumra, vajon a rosta mit fog ehhez, vagy ahhoz szólni, holott soha nem írok neked semmi bántót, talán nem is írtam neked azóta.

Én pont ugyanolyan ember vagyok, mint bárki más itt a fórumon. Most is egy véleményt kértél, és én kivételesen beírtam, hogy mi a véleményem. Van, amikor nagy feneket kerítünk a hozzászólásnak, udvariasan köszönünk, a „kedves” kitételt használjuk, esetleg megkülönböztetően mosoly jelet teszünk ki, és van amikor csak beírjuk a véleményünket. Ha kicsit jobban utána nézel, akkor láthatod, hogy az efféle „foghegyről” odavetettnek ítélt beírás itt a Parókián mindennapos. Szokásos az, hogy nem ragozunk túl egy dolgot, például azt, ami számunkra nyilvánvaló. Részemről semmiféle lekezelő szándék nem vezérelt.

Beírásodból látom, hogy van elég bajod a világgal. A problémáidra a választ az élet hozza majd meg, amely sajnos napi pofonokkal tanítja az embert arra, hogy mit lehet, és mit nem. Biztos vagyok benne, hogy a problémáid radikálisan lecsökkenthetnéd, de a tapasztalatok azt mutatják, hogy ez egy nehéz tanulási folyamat, amelyen többé kevésbé mindannyian átesünk. Persze itt is van egy kevés szerencsés kivételezett.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. okt. 09., kedd 16:03 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
cilla írta:
Kedves Gabriel!
Ez tényleg nem szép dolog volt Tőled.Én ismerem sajnos nagyon jól ezt a helyzetet, persze nem pontosan Emilien helyzetére gondolok, hiszen azt nem ismerem, de tudom milyen az elvetettség, tudom milyen ha az emberek semmibe vesznek, ha átnéznek rajtam, tudom milyen fájó, kínzó vágyakozni család után, egy társ után.Tudom milyen a magányos ünnep.Ó, Gabriel erről nagyon nehéz beszélni.Ne ítélj kedves Gabriel.Tudod én nagyon sokáig tüskéket növesztettem magam köré, pedig legszívesebben üvöltöttem volna, hogy emberek itt vagyok szeressetek.Nem szeretem ha bántanak másokat, főleg ha nem is tudnak Róla semmit.Igyekszem én sem megbántani az embereket, kérlek Te se tedd.Hidd el többet ér egy kedves szó.
Üdvözöllek szeretettel cilla


Kedves Cilla

Vannak emberek akik abból "táplálkoznak",jobb hiján,hogy önmagukat sajnáltatják.

Ez pont olyan mint a kábítószer.

Az őket megsajnálók nyújtják a drogot számukra.

Ha valaki rátalál lelkében Istenre ,akkor nincs szüksége emberek szeretetére,mert
anélkül is teljes.

És pont ez az állapot az ami az embert alkalmassá teszi arra,hogy szeressék mások is.

És nem azért mert sajnálni való,hanem azért mert szeretni való.

Amit elmondtam,az természetesen nem zárja ki a keresztényi könyörületességből fakadó vigasztalást,amit a hívőben "feléledt "Szentlélek motivál.

De ez nem a sajnálatból fakad hanem a
másik ember felé irányuló Isteni szeretetből.

Egy hívő pedig jobban teszi ha inkább Isten szeretetére épít mint az emberekére.

Egy hívő pedig ha valóban hívő nem foggja azt mondani vagy nem fog arra célozni,hogy őt Isten már nem is szereti,
mert aki ezt mondja annak már nincs is kapcsolata Istennel.

Ezért írtam azt Emiliennek amit írtam.

Lehet persze ezért elitélni,mondván,hogy szivtelen voltam,és lehet elfogadni azt is,hogy ott és akkor ezzel segítettem Emiliennek,még ha ő vagy mások ezt nem is így érzik az adott pillanatban.


Egy személyes kérdést azért feltennék neked Cilla,az a bizonyos "tüskés"állapotod a hívőséged elött vagy már utánna volt. ?

Szeretettel Gabriel


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. okt. 09., kedd 17:10 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
Én is küldök egy ölelést Cillának, és egyet Eminek! Még bármi lehet. Jóra fordulhat. Komolyan. Én se vagyok most a toppon... enyhénszólva nem. Úgyhogy most inkább nem állok neki észt osztogatni. De azt tudom, hogy az nem úgy van, hogy Isten örül, ha már nem zaklatod valamivel. Isten annak örül, ha zaklatja az ember.. ugye???


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kamilla 2007. okt. 09., kedd 17:14-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. okt. 09., kedd 17:12 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Gabriel írod:

Ha valaki rátalál lelkében Istenre ,akkor nincs szüksége emberek szeretetére,mert
anélkül is teljes.


Gabriel, tedd a szívedre a kezed, s valld be, hogy ha csak egy icipicit is, de ezt a fórumot- az ittlévőkkel együtt -szereted.
Nem így van?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. okt. 09., kedd 17:22 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
... amúgy a legtöbb pasi tényleg nem veszi emberszámba a nőket (tisztelet a nagyonkevés kivételnek, akik közé az én férjem is tartozik), ez nem Emilien egyedi problémája, és nem is önsajnálat kérdése.
És Emilien.. a téged nem különösebben kedvelő középkorú pasikról az a véleményem, hogy ezeknél baromira nem arról van szó, hogy téged nem kedvelnek, mást biztos igen. Őtőlük ennyi telik. Nem jut el az agyukig, hogy létezik ennél, amit nyújtani tudnak, több is. Nem létezik érzelemviláguk.. illetve max olyan szinten, hogy "az érzelem számomra fontos dolog, érzem például, hogy éhes vagyok, meg azt, hogy esténként nekem valami jár". Örülj neki, ha nem sikerült velük közelebbi-hosszabban tartó kapcsolatba kerülnöd. Mert igenis közben létezik olyan pasi, akinek a fejében, sőt a szívében is van valami, csak ritka. Épp ezért értékes.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kamilla 2007. okt. 09., kedd 17:32-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. okt. 09., kedd 17:26 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 00:34
Hozzászólások: 194
Nagyon szépen kérlek titeket, szálljatok le rólam. Így a távolból, hogy nem láttok, nem ismertek, nagyon könnyű...
Rosta... egyetlen egyszer írtam, azt, hogy "mit fog szólni ehhez a Rosta"... ha nem hiszed, nézz utána.

Admin, könyörögve kérlek... amit írtam a privibe... azt te döntöd el, hogy a hozzászólásaimmal együtt-e, vagy sem.

Gabriel, ha nem vágysz emberek elismerésére(ami a szeretet egy fajtája) és az emberekkel való közösségre (ami szintén egyfajta szeretet), akkor miért jársz egyáltalán fórumokra? Istennel a többi ember nélkül is egyedül lehetsz... mellesleg Jézus ember is volt, nemcsak Isten. És a tanítványai így is szerettek együtt lenni vele... pl. a kánai menyegzőn, vagy mittudomén.

És ne haragudj, Gabriel, Rosta... nem szívesen írom le... de ti nem vagytok újjászületve, nem vagytok hívők. Nálam sokkal jobb emberek vagytok valószínűleg, én eléggé indulatos vagyok, és rengeteg bűnöm van. De nektek még meg kell térni...
Viszont mindettől függetlenül... az önsajnálatos dologban valóban van valami :-) Tényleg. Meg azt hiszem, ott hibáztam, hogy nyíltan leírtam mindig, ha valami bajom volt, sőt főleg csak a bajt. Ha nem írtam volna, le, most tök szimpi lennék. Hát ez van.

Ne haragudjatok, most nem volt időm az összes reagálást végigolvasni...


A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Emilien 2007. okt. 09., kedd 17:33-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. okt. 09., kedd 17:28 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Férfi fórumtársak, ti ezt tudatosítjátok? a Kamilla beírására reagálok/ vagy abba a kiscsoportba tartoztok, ahová a Kamilla férje, meg az enyém is ?:wink: /


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 112 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 17 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség