Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 137 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. márc. 27., kedd 11:24 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:24
Hozzászólások: 390
Rajta! Kíváncsivá tettél. :)

A tegnapi privire meg megy az üzenet. Tegnap válaszoltam pedig, de elkallódott. :(


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 27., kedd 11:25 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
:(


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 01., vasárnap 07:26 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Pár héttel ezelőtt beszélgettetek a humanizmusról, most találtam egy cikket, amelyik összehasonlítja a keresztyénséggel. A teljes cikk ezen az oldalon olvasható:



http://www.reformatus.org/hu/keskenyut/ ... 6.htm#top1




Keresztyénség



1. Kiindulópont a Szentháromság Isten szuverenitása illetve, hogy ez az Isten az Ő tévedhetetlen Igéje által szól hozzánk.

2. El kell fogadnunk Istent Istennek.

3. Tekintélycentrikus.

4. Isten személye és Igéje az Igazság. Amit Isten parancsol, az mind jó és hasznos.

5. Az oktatás és nevelés Isten Igéjében, és az Ő igéje szerint történik minden területen.

6. Az oktatás és nevelés fegyelmet jelent egy igazság rendszer alatt. A növekedés kutatással és tanulással érhető el, de az igazság objektív és Isten által adatott. Az oktatás előfeltételezi Istent és az Ő Igéjét.

7. Az oktatás célja: Isten dicsőítése, az ő megismerésében, a keresztyén jellem nevelésében.

8. Az isteni standardok minősítenek és osztályoznak. Nekünk pedig ezeknek kell megfelelnünk. A tanár osztályozza a diákot.

9. Az ember és a gyermek akaratának meg kell törnie Isten terve szerint. Az embernek szüksége van újjáteremtésre vagy újjászületésre Isten kegyelme által.

10. Az ember teljesen romlott és képtelen segíteni önmagán.

11. Az ember problémája a bűn. Istennek új embert kell teremtenie. A keresztyén ember „új teremtés”.

12. A család Isten alapvető intézménye.




Humanizmus



1. Kiindulópont az ember, az állam vagy társadalom szuverenitása; nekünk a tudomány és a jólképzett elit szavára kell odafigyelnünk.

2. Az ember saját magának istene, ő választja és dönti el, hogy mi a jó és mi a rossz (1Móz 3:5).

3. Tekintélyellenes.

4. Az igazság inkább pragmatikus és egzisztenciális; azaz, ami működik és hasznos számunkra.

5. Az oktatás és a nevelés a gyermek önmegvalósítása és önfejlesztése.

6. Az oktatás és nevelés szabadulás a korlátoktól, valamint szabadulás minden igazságtól, amely rajtunk kívüli. Mi vagyunk a mérték nem pedig valami, ami rajtunk kívüli.

7. Az oktatás célja: az ember megdicsőülése és felemelkedése. Az oktatás egy eszköz ebben.

8. Az iskolának és a világnak meg kell felelniük a diák elvárásainak és szükségeinek. A diák osztályozza a tanárt.

9. A társadalomnak kell megtörnie és újjáteremtődnie az ember akarata szerint. A gyermek akarata szent.

10. Az ember alapvetően jó és képes egyedül is boldogulni.

11. Az ember problémája a társadalom. A társadalmat az embernek kell újjáteremtenie.

12. A család elavult. Az egyén vagy az állam/társadalom az alapvető.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 01., vasárnap 08:48 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Juj!
Ez az igénytelen kis írás annyi csúsztatást tartalmaz, hogy nem érdemes rá reagálni.
Szomorú, amikor a vallás úgy akar felülkerekedni minden rajta kívül eső dolgon, hogy azt mindenestül lejáratja.

/a többit töröltem./


A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára tavasz 2007. ápr. 01., vasárnap 19:24-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 01., vasárnap 09:17 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
így van ez...

a humanizmusnak is van egy "publikus arca" (ami rendkívül szimpatikus) és van egy LÉNYEGE (amihez úgy gondolom, hogy ISTENBEN bízó, Krisztus-követő embernek nem sok köze van)

de ilyen a szabadkőmüvesség is például... a Varázsfuvola bája mögött ott lapulnak Mozart GYILKOSAI...

még egy "apróság": a humanizmus tekintély-ellenességéből következően annak csak a "tekintélyvallásokkal" van baja (zsidó-keresztény-iszlám), a BUDDHIZMUSSAL például szinte egyetért...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 01., vasárnap 09:56 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
hű... komolyan azt gondolod, hogy AZ Jézus üzenete, hogy minden gazdag ossza szét a vagyonát a szegények között?? :O

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 01., vasárnap 09:58 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
sokfélék vagyunk... sokféle motivációval járunk ide...

különböző HIPOTÉZISEKKEL... és a dolog szépsége (??) hogy különböző (sőt ELLENTÉTES) hipotézisek is képesek EGYSZERRE igazolódni... hiába, az ember már csak ilyen...

pár ilyen nézőpontot/motivációt/hipotézist felsorolnék:


-- elmondom nekik az IGAZSÁGOT!!! tarthatatlan dolog, hogy NEM TUDJÁK, hogy vannak ezek a dolgok

-- rávilágítok a TÉVEDÉSEIKRE!!! szörnyű, hogy egyesek milyenek, és még észre se vennék magukat, ha én nem szólnék nekik...

-- megnézem már, MIRE vannak olyan nagyra ezek... nem igaz, hogy én nem vagyok ÉPPEN OLYAN JÓ, mint ŐK...

-- mondhatok én akármit, úgyis ÜLDÖZNI fognak... dehát... Krisztust is üldözték, a LÉNYEG, hogy a Szentlélek belül azt mondja, hogy jól csinálom...

-- megpróbálok HASZNOS lenni... akinek SZÜKSÉGE VAN valamire, hátha éppen RAJTAM KERESZTÜL kaphatja meg

-- bizonytalan vagyok... hátha valaki MEGERŐSÍT a hitemben/elkötelezettségemben... ezt teheti akár azáltal is, hogy TÁMAD... a védekezés segít összeszedni magamat...

stb

stb

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 01., vasárnap 16:49 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
net2rist írta:
hű... komolyan azt gondolod, hogy AZ Jézus üzenete, hogy minden gazdag ossza szét a vagyonát a szegények között?? :O


ÜHÜM


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 01., vasárnap 16:57 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
cilla írta:
net2rist írta:
hű... komolyan azt gondolod, hogy AZ Jézus üzenete, hogy minden gazdag ossza szét a vagyonát a szegények között?? :O


ÜHÜM



Jaj, mennem kell, és senki nem válaszolt, de ne ijedjetek meg, csak azért írtam, mert most látom, hogy április elseje van.Tehát, csak vickelődtem. :*:
Üdv szeretettel cilla :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 01., vasárnap 17:00 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
({)

szerencséd :D

mer ha IGAZ lenne: akkor JÉzus lett volna az első KOMMUNISTA :D :(

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 01., vasárnap 17:05 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
Erika írta:
Pár héttel ezelőtt beszélgettetek a humanizmusról, most találtam egy cikket, amelyik összehasonlítja a keresztyénséggel. A teljes cikk ezen az oldalon olvasható:



http://www.reformatus.org/hu/keskenyut/ ... 6.htm#top1



A humanizmus elsősorban az ember környezetéhez való pozitív hozzáállását
jelenti.

Embertársaink szeretetét,velük szembeni toleranciát,valamint a teremtett világ,természet megismerésére való hajlam kibontakoztatását.

Nem véletlen,hogy létezik keresztény humanizmus,ahol a középpontban nem az ember hanem Isten áll,és Isten minden teremtményének a szeretete,megértésére való törekvés.

Ez viszont nem jelenti azt,hogy a humanizmusnak ne lehetnének vad hajtásai,pont úgy mint ahogy a kereszténységnek is vannak.

lsd.pld. a különbőző destruktiv szekták,amelyek keresztény köntösben mérgezik az emberi lelkeket.

Mint ahogy,a kereszténységet sem a vadhajtésairól szokás megitélni,így a humanizmust sem azokról kellene.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 01., vasárnap 17:18 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 20:10
Hozzászólások: 381
Tartózkodási hely: itt
De sokkal inkább arról, miért indult és hogyan.
Egy biztos: a Humanizmus a Deizmus versenytársaként indult egy olyan korszakban, amikor az emberek egy részének elege lett az utóbbiból...
És ez épp eleget elmond róla, vadhajtás ide vagy oda.

_________________
Az ÚR közel!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 01., vasárnap 17:51 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
semibrevis írta:
De sokkal inkább arról, miért indult és hogyan.
Egy biztos: a Humanizmus a Deizmus versenytársaként indult egy olyan korszakban, amikor az emberek egy részének elege lett az utóbbiból...
És ez épp eleget elmond róla, vadhajtás ide vagy oda.


Vagyis az embereknek elege lett valamiből ami nem vált be, mi itt a gond?

A reformációt is ugyan ez motiválta.

Ha az emberek azt látják,hogy valami nem működik akkor váltanak.

Isten köztudottan csak egy van,Jézus is egy van, és vajon hány féle keresztény
felekezet létezik?

Akkor melyik is az igazi ?

Szerintem egyformák,nincs köztük különbség,mégis szemlátomást sokan
nem tartják testvérüknek a másfelekezetbe tartozó keresztényeket.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 01., vasárnap 19:33 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
tavasz írta:
Juj!
Ez az igénytelen kis írás annyi csúsztatást tartalmaz, hogy nem érdemes rá reagálni.
Szomorú, amikor a vallás úgy akar felülkerekedni minden rajta kívül eső dolgon, hogy azt mindenestül lejáratja.

/a többit töröltem./



Találtam egy másik összefoglalást a humanizmusról:

http://www.freeweb.hu/ateizmus/edwordsh.html


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 01., vasárnap 19:48 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Köszönöm, de spec. nekem megvan a saját értékrendem.

Azért majd átolvasom, hogy legalább már én is tudjak valamit a humanizmusról :wink:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 137 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség