Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 137 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 10  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. feb. 27., kedd 14:19 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
Tavasz! Rájöttem! Te azért vagy itt, hogy vizsgáztass minket :) És én nem mentem át a vizsgán... sajnálom... talán majd egyszer...

Valahogy így: "Simon, Simon, íme, a Sátán kikért titeket, hogy megrostáljon, mint a búzát,
de én könyörögtem érted, hogy el ne fogyatkozzék a hited: azért, ha majd megtérsz, erősítsd atyádfiait."

Amúgy én is ezt csináltam még az elején. Ez is egy formája a tanulásnak. Idejöttem, és elvártam, hogy a többiek keresztényt csináljanak belőlem. És átmentem olyan tesztelősbe, hogy ebben mennyire profik.. Mondhatom, van még mit tanulnunk... most már velem együtt.

Egyébként innen a nickem is, a 32ezüst. Mert ez a tesztelés bizony olyan antidolog, akárhogy is nézzük... Egy jólirányzott árulás minden egyes hibára... Tükör, amiben a sötétebbik felünket mutatjuk egymásnak...

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 27., kedd 14:21 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
({)

JUSZT IS :P

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 27., kedd 14:21 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
Ezüstke!
Ez tetszett, őszintének tetszett. (S ha már itt tartunk; miért 32? A harminc ezüstöt tudom, de 32..?)

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 27., kedd 14:27 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
figyelő írta:
Ezüstke!
Ez tetszett, őszintének tetszett. (S ha már itt tartunk; miért 32? A harminc ezüstöt tudom, de 32..?)


Mert az ilyen "kincskeresés" veszélyes vállalkozás... Időnként belehal az ember, és úgy illik, hogy akinek új élete van, új neve is legyen ;)

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 27., kedd 14:32 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
Ez elég költői magyarázat volt. Lehetne prózában is? (Már csak ha kívánod, hogy értsem is..!)

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 27., kedd 14:42 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
figyelő írta:
Ez elég költői magyarázat volt. Lehetne prózában is? (Már csak ha kívánod, hogy értsem is..!)


Prózában... Hmmm... Olyan snassz prózában "halálról" beszélni...
De megpróbálom...

Szóval nem itt, ezen a fórumon, mert ide már az előéletem vége felé regisztráltam csak, de még mindenféle más nickeken futottam. Bementem egy helyre, minden rosszindulattól mentesen, meg akartam ismerni az ottani embereket, és volt egy alig rejtegetett szándékom, hogy református leszek. De rendszerint lepattantam mindenhonnan.
Kellemetlen tud az lenni, amikor az ember jó szándékkal próbál közeledni valakihez, a lehetőségek szerint nyílt szívvel, és valami iszonyú ütést kap olyasmiért, ami csak valami titkos szabályzatban van leírva.

Ehhez kapcsolódik a másik topikban feltett kérdésem is, hogy ha nem is mondok el magamról mindent, de szabad-e nyitott szívvel közeledni ismeretlen emberek felé? Vagy az-e a helyes, ha befelé is zárkózott vagyok, és nem érzékelem az ilyen nekem szánt sértéseket?

Na, én az első verziót választottam, de azért forum lévén igyekeztem nem azonnal visszavágni, hanem megválogatni a válaszaimat. Ennek ellenére sokszor egy jó adag sértés után kitiltással végződött az eset.

Na ilyenkor magamba szálltam pár napra, és mikor megint visszajöttem, már nem az az ember voltam. Hát előbb csak nicket váltottam, de aztán meguntam a dolgot, és csak a 30-at növeltem mindig eggyel.

Így lettem 32ezüst... ami amúgy az inflációt is jelképezi, de ezt a "miért az az aláírásod, ami", topikban már leírtam...

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 08., csütörtök 15:45 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Köszönöm mindenkinek az eddigiekben privátban kapott támogató, biztató leveleket.
Egyet nem értek. Miért nem lehet ezeket nyíltan megtenni? Itt a nyílvánosság előtt leginkább a vádak jönnek le, ami nagyon rosszul esik.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 08., csütörtök 16:09 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Kedves Tavasz!
Ne szomorkodj.Gyere nézd meg, milyen szép virágot kaptunk Zsolttól. :D
Üdv sok szeretettel cilla


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 08., csütörtök 17:02 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
tavasz írta:
Köszönöm mindenkinek az eddigiekben privátban kapott támogató, biztató leveleket.
Egyet nem értek. Miért nem lehet ezeket nyíltan megtenni? Itt a nyílvánosság előtt leginkább a vádak jönnek le, ami nagyon rosszul esik.


Akkor most mindenkielőtt mondom, hogy amit megbeszéltünk, teázás, az áll még, csak találj ki időpontot, nekünk kevés kötött programunk van Tündivel.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 08., csütörtök 17:05 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
oksi, megbeszéljük priviben :).


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 08., csütörtök 17:35 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Bocsánat, ha félreérthető voltam; örülök, hogy azért priviben érkeznek felém pozitív megnyilvánulások is ! Ezt szerettem volna mondani.
({)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 08., csütörtök 17:37 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
de NEM CSAK priviben ({)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 25., vasárnap 15:31 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
mivel nem szeretném offolni a Keresztelés topicot ide teszem:

Zsolt írta:
Kedves Tavasz!

Nem tudom eldönteni a hozzászólásaid alapján, hogy ateistaként, vagy keresztyénként vagy itt jelen.
Köszönettel: ZSolt

akkor még egy-két gondolat ehhez:

elmondtam már néhányszor: egy értékeket kereső emberként vagyok jelen itt a fórumon.

Anno, amikor rátaláltam erre a portálra, éppen elkezdtem nyitni a keresztény-ség a keresztény értékek, (a hit) felé, és jó volt olvasni különböző keresztény emberek gondolatait, véleményét, tetszett a fórum nyitottsága, hogy bármilyen aktuális témáról nyíltan lehetett beszélgetni, és ez itt fogott... azóta változott a fórum profilja, és már nem adja meg sajnos ezt a sokszínűséget, és azt a nyitottságot sem találom már, mint a régi fórumon, de akadnak régi tagok, akik miatt úgy éreztem, hogy szeretnék itt lenni.

Nem gondolom, hogy ennél jobban meg kellene határoznom magam.
Ha elolvasod az Admin által írt köszöntést, akkor láthatod, hogy ez a fórum - elvileg - nyitott bárkire... vagy mégsem? :wink:

Azért nem priviben írtam erről, mert úgy gondolom, ez a kérdés talán másokat is érdekelne.

emlékeztetőül:
Idézet:
Közösségnek tartod-e a fórumon beszélgető emberek csoportját?
Van-e közöd ehhez a közösséghez? Szeretnéd-e, ha lenne közöd hozzá?

Mi a célod a fórum látogatásával, gondolataid megosztásával?
Szeretnél-e őszintén beszélgetni?

Hajlandó vagy-e elfogadni azt a tényt, hogy Isten jelenlétében beszélgetünk?
Érzel-e felelősséget azokért, akik olvassák a hozzászólásaidat?

Elfogadsz-e bármilyen tekintélyt az ÉN-eden kívül?
Elfogadod-e, hogy Istennek számtalan lehetősége és eszköze van arra, hogy megszólítson, és hajlandó vagy-e feladni egyiknek vagy másiknak a kizárólagos hatalmát a gondolataidon?

Kinek – minek tartod magad Isten munkájában? Több vagy-e, mint egy eszköz a sok közül, amit akkor és arra használ, amire Ő jónak látja?

Kijelenthetsz-e bármit is valakiről anélkül, hogy megismerted volna?
Kaptál-e megbízást vagy felhatalmazást arra, hogy bárkiről ítéletet mondj?
El tudod-e fogadni azt az egyszerű tényt, hogy semmi több nem vagy itt, mint „egy a legkisebbek közül”?


Ha keresztyén vagy, van-e benned szeretet és érdeklődés mindenki iránt, aki felkeresi ezt a fórumot?
Ha keresel valamit, valóban kész vagy-e meghallgatni és megfontolni a kérdéseidre adott válaszokat?
Ha ateista vagy, van-e benned nyitottság a gondolataink iránt?

Kérlek, ha mindezeket megfontoltad és magtaláltad a saját válaszaidat ezekre a kérdésekre, jöjj közénk, beszélgess velünk!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 27., kedd 07:10 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:24
Hozzászólások: 390
Kedves Tavasz!

Jelentem, vettem az adást! :) És nagyon örülök, hogy itt vagy. Tényleg. Az emlékeztetőt is jó, hogy felraktad. Jó volt elolvasni, és jó lesz megszívlelni. Gondoljunk együtt azokra, akiknek ma csak az olvasás öröme jut. Biztos ők is szívesen elolvassák.

Az értéket sokszor nehéz meglelni. De gondoljunk csak bele: egy aranyásó mennyi iszapot átrostál addig, amíg kincsre nem lel. Nekünk egyszerűbb a dolgunk. Elég Jézust követni, mert az ő tanítása az igazi kincs. Nem volt rá példa, hogy nekem ne adott volna még erőt. (Persze az sem hátrány, ha az embert a családtagjai is segítik ebben :) )

Üdvözlettel: Zsolt


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 27., kedd 10:42 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
kedves Zsolt,
én is sokszor gondolok arra, hogy nem elég csak a hit az erőhöz, egymásra is szükségük van az embereknek, egymást erősíthetik.
Pálhegyi pont erről beszélt az egyik előadásán, amelyet nemrégiben volt alkalmam meghallgatni.
Ha tudom, majd felteszem a fórumra, lehet, hogy csak szöveges formában és csak részleteket; megszívlelendő dolgokat mondott.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 137 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 10  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség