Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 137 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2008. ápr. 22., kedd 16:19 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Drága Péter,

írtam neked ide egy választ. Aztán újra... és újra elolvastam, amit írtál és rájöttem, hogy igencsak mellétrafáltam. Magamra vettem, amit a fórumozási szokásokról írtál... Nem tudom olvastad-e, ha igen, ne haragudj, hogy megfeddtelek (szemlesüt). Félreértés volt az egész.
Szóval töröltem, de ha akarod priviben elmesélem .
Üdv.
Tavasz


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. ápr. 22., kedd 17:50 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Kedves Tavasz!

Nagy szeretettel gondolok rád és imádkozom érted!
Csak szeretném, hogy tudd!
:-)

Nem olvastam a leveled, de olyan jó lenne, ha elmennél abba a gyülibe.
:wink:

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. aug. 12., kedd 13:19 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Eeyore írta egy másik topikban:

Szóval, végül is általános kérdésem most mindenkihez:
SZÓLÁSSZABADSÁG KONTRA TEKINTÉLYTISZTELET a fórumon
Sajnálom, hogy mindig én vagyok az, aki megbotránkoztat másokat; és mindig akkor, amikor éppen szeretnék valamit helyre tenni, úgy tűnik, csak nagyobb bajt kavarok...Hát, nem tudom, sajnálom.
De hát: talán csak akkor nem volának összeütközések a fórumon, ha senki sem írna ide.



Mióta Cilla valamelyik topikba beírta a Nehéz szeretni, ahogyan kell-t, azóta így dúdolgatom magamban:

Nehéz fórumozni, ahogyan kell,
amit a másik is örömmel elvisel,
nehéz fórumozni okosan, józanul,
fórumozni mindenki most tanul.

aztán utánaszámoltam, nem is olyan kevés ideje tanulom már ezt a mesterséget: 2005 húsvétján regisztráltam, ez testvérek között is 3 év, a szünetet is leszámítva..

Amit most legjobban hiányolok a komfortosabb fórumozáshoz: több türelmet, több odafigyelést,több megelőlegezett bizalmat egymás felé.
A villám hozzászólások felpezsdíthetik ugyan az állóvizet, de ha hosszútávon be kell érni félmondatokkal,-ennyi legyen elég-stb.,akkor azért sok félreértés születhet.
Pedig ha a másik elmagyarázza érthetően a mondókáját,aztán a feltett kérdésekre szelektálás nélkül világos választ ad, akkor lehet, hogy nem értek vele egyet, de legalább megértem, hogy ő mit akar.S akkor a szólásszabadság sem csorbul, de a tisztelet sem.
Tisztelem annyira a másik fórumozót, hogy a feltett kérdésére válaszolok, ...egy picit azért abba is gondoljunk bele, hogy nagyon sok helyről vagyunk itt... nem egy társadalomban élünk- én határontúli magyar vagyok, ti anyaországiak, Centralpark tengerentúli- sokszor egy szó egészen másként csapódik le bennem, mint bennetek.

Kedves emlékem még a kollégiumi időkből: a szobatársammal egyre nehezebben bírtuk egymást,egymás különbőző szokásait, az élethez való hozzáállását... de mielőtt hajbakaptunk volna, elhatároztuk, hogy adunk még egy esélyt egymásnak, s leültünk"veszekedni". megegyeztünk: szúrő nélkül elmondja egyik is másik is a véleményét minden felhozott témáról, de nem fogunk megsértődni- Idő kellett ahhoz, hogy tudatosítsuk, hogy mennyire más környezetből jöttünk, nem azért tesz valamit másképen ,hogy idegesítsen, hanem mert egyszerűen neki az felel meg- és fordítva..a vége mai napig tartó őszinte kapcsolat lett.

Egyelőre ennyit szerettem volna mondani...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. aug. 12., kedd 14:00 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. júl. 23., szerda 15:57
Hozzászólások: 271
Kedves Erika

Ertem:)
Es koszonom ...

_________________
Zsoltárok 103.
.."2. Áldjad én lelkem az Urat, .."


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Miért vagyunk itt a fórumon?
HozzászólásElküldve: 2010. ápr. 12., hétfő 08:28 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
pauler írta:
off:
Net, ez a fórum leépül, nem látod?
Nem így indult, voltak itt sokan keresők, akiket Isten keresett, de nem tudtuk megtalálni azt, hogy egy akaraton legyünk hívők, ezért nem küldött az Úr áldást.
Kinek mekkora ebben a felelőssége, azt az Úr személyesen ki fogja jelenti minden gyermekének.
Élünk és ez jó, kegyelemből!
:cry:

Net válasza:

nem tudom... lehet, hogy én vak vagyok? (de nem vagyok vele egyedül /És42:19-20 :O)

amit én látok (és csak amiről én személyesen tudok beszámolni, összességében nyilván nem CSAK ennyi történt):

- kaptam ajándékba IGAZI testvéreket a fórumon keresztül...

- túl vagyunk két olyan fórumtalin, aminél jobbat KÍVÁNNI SE tudnék :)

- láthattunk egy "reménytelenül elrontott" házasságot TELJESEN helyreállni (itt most kivételesen nem én voltam a vak, itt zajlott pedig a "szemetek előtt", de nem is ez a lényeg, hanem az EREDMÉNY :D)

- láthattunk egy "reménytelen párkapcsolatot" MINTAHÁZASSÁGGÁ alakulni (oké, ez nagyrészt NEM ITT zajlott, viszont itt, a parokián kezdődött kétségtelenül), ezügyben hamarosan NAGYPAPA is leszek :D


és sorolhatnám még... ezek csak a legkiemelkedőbb "hegycsúcsok" :)
de NAPONTA kapok én is "kisebb áldásokat" a fórumon keresztül, és gondolom, ezzel nem csak én vagyok így :)


persze, igazad van, hogy van miből megtérni, mindig is lesz! :)

de ettől még - bennem legalábbis - nagyon nagy hála van, és eszembe nem jut, hogy "temessem" a fórumot... SŐT! :D

hiszen... FELTÁMADOTT az Úr BIZONNYAL! :D

Sziasztok!


Az ünnepek alatt keveset voltam netközelben, a múlt héten visszaolvastam, mi is történt az idő alatt.

Most kicsit úgy érzem magam, mint az iskolában, mikor azokat szidták, akik ott voltak az órán azok miatt, akik ellógtak.

Ezzel együtt én is sokat gondolkozom, van, amikor aggasztóan/nem akarom azt a szót használni, hogy gyötrödöm/a fórum miatt.Van-e erre szükség? van-e értelme időt, energiát szánni erre? Épülök-e, építek-e az ittlétből? Hibás vagyok-e azért, hogy ilyen kevesen maradtunk?
Nekem is nagyon sok dolgom van,és még egyre több lesz...

Ha benézek más fórumokra, akkor mindig megnyugszom, hogy nem is olyan csapnivaló ez itt nálunk,- a fórumozás egy nagyon nehéz formája a beszélgetésnek.
Ugyanakkor nem felejtettem el, milyen reakciót váltott ki mindannyiunkban , amikor 2006-ban egy délelőtt feljöttem volna fórumra, ami bezárt...
Hogy lesz tovább, nem tudom, ...a legkönnyebb lenne talán eltűnni hirtelen...- de a vállalt feladatoknál ez a mód számomra kizárt. Ha megérik a döntésem, közlöm az adminnal, s veletek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Miért vagyunk itt a fórumon?
HozzászólásElküldve: 2010. ápr. 12., hétfő 11:12 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Szia Erika!

Szerintem korai még temetni a fórumot!

Idézet:
Hogy lesz tovább, nem tudom, ...a legkönnyebb lenne talán eltűnni hirtelen...

Mármint könnyebb... minél? Mi most a nehéz?

Idézet:
Ha benézek más fórumokra, akkor mindig megnyugszom, hogy nem is olyan csapnivaló ez itt nálunk...


Na látod! Teljesen egyetértek. Inkább ritkán és kevesebbet, mint mondjuk ítélkező, kirekesztő acsarkodást.

Ha keveseljük a létszámot, lehet gondolkodni pár marketing ötleten. Egyrészt, hogy minél többen tudjanak róla, másrészt azon gondolkodni, hogy akiket ide akarunk vonzani, azokat mi érdekelhet Milyen témák, problémák etc. A célcsoporthoz igazítottan akár provokatív(szerű) topikok nyitásával. Meg kereszthivatkozásokkal (belinkelni egy parókiás hozzászólást egy másik fórum releváns topikjába) meg ilyesmi... (közösség oldalakon létrehozni profilt)

Vagy csinálni bibliai kvízt és havonta kisorsolni egy nyertest, aki kaphat valami kis jelképes ajándékot.

Üdv:
Indu

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Miért vagyunk itt a fórumon?
HozzászólásElküldve: 2010. ápr. 12., hétfő 12:28 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Indu írta:
Szia Erika!

Szia Indu!


Szerintem korai még temetni a fórumot!

Tévedés ne essék, egyáltalán nem szeretném a fórumot temetni. Csak magam előtt zárnám be az ajtót.

Idézet:
Hogy lesz tovább, nem tudom, ...a legkönnyebb lenne talán eltűnni hirtelen...

Mármint könnyebb... minél? Mi most a nehéz?

Most pl. az is, hogy szombaton megkérdezted, mikor lesz a találkozó,válaszoltam s azóta is várom, hogy visszajelezz- te és még akit érdekel, hogy nektek mikor felelne meg.
De amikor
Idézet:
Ha benézek más fórumokra, akkor mindig megnyugszom, hogy nem is olyan csapnivaló ez itt nálunk...


Na látod! Teljesen egyetértek. Inkább ritkán és kevesebbet, mint mondjuk ítélkező, kirekesztő acsarkodást.

Ha keveseljük a létszámot, lehet gondolkodni pár marketing ötleten. Egyrészt, hogy minél többen tudjanak róla, másrészt azon gondolkodni, hogy akiket ide akarunk vonzani, azokat mi érdekelhet Milyen témák, problémák etc. A célcsoporthoz igazítottan akár provokatív(szerű) topikok nyitásával. Meg kereszthivatkozásokkal (belinkelni egy parókiás hozzászólást egy másik fórum releváns topikjába) meg ilyesmi... (közösség oldalakon létrehozni profilt)

Vagy csinálni bibliai kvízt és havonta kisorsolni egy nyertest, aki kaphat valami kis jelképes ajándékot.

Na látod! milyen jó ötletek. Miért nem valósítod meg?


Üdv:
Indu
Erika


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Miért vagyunk itt a fórumon?
HozzászólásElküldve: 2010. ápr. 12., hétfő 14:40 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Kedves Erika!

Amikor beírtam, azt hittem egy pozitív irányba mutató válasz lesz, legalábbis annak szántam. Sajnálom, hogy a reakciódból úgy érzem, ez nem így sült el. Inkább most befogom a számat :|

(talán a kirekesztős szöveg volt félreérthető - szóval úgy értettem nekem felüdítő itt a Parókián lenni normális légkörben (általában) összehasonlítva pörgős, de rossz lelkületű fórumokkal)

(A Fórumtali időpontra - sajnos ilyen időtávban felelősen még nem tudom megmondani, hogy mikor hol leszek. Szerintem a többiek hallgatásának is ez az oka.)

Üdv:
Indu

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Miért vagyunk itt a fórumon?
HozzászólásElküldve: 2010. ápr. 12., hétfő 17:21 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Szia Indu!

Mégcsak az hiányzik, hogy befogd a szádat! Mindenki csak örülni fog, ha pár új ötlettel gazdagítod a fórumot.

A Fórumtali időpontjában az lehet a gubanc, hogy nálatok előbb kezdődik a nyár, s talán előbbre vártad a dátumot. Itt jún. végéig járnak a gyerekek iskolába, tehát nekünk a nyár júliussal kezdődik csak.
Majd ha jelzik többen a résztvételi szándékot, újra elővesszük ezt a témát.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Miért vagyunk itt a fórumon?
HozzászólásElküldve: 2010. ápr. 12., hétfő 21:31 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Szia Eika,

részvétem a gyerekeknek :)
Oké, térjünk vissza rá.

Good night!

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Miért vagyunk itt a fórumon?
HozzászólásElküldve: 2010. ápr. 13., kedd 07:46 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Indu, * a nice day! :D


H AV E a nice day!
/csak kifogtam a rendszeren- ne csillagozzon, ha nem akarom :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Miért vagyunk itt a fórumon?
HozzászólásElküldve: 2010. nov. 17., szerda 08:47 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Kedves Golgotavirág!

Szeretettel köszöntelek a fórum írói-olvasói körében! Látom, hogy a Család témakörben indítottál egy sorozatot a Nők a Bibliából; Isten és az Asszonyok- , reméljük jó beszélgetések is kialakulnak majd ebben az "örökzöld" témában.

Ha van kedved, mondjál magadról is valamit, és szívesen olvassuk hozzászólásaidat más témákban is.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Miért vagyunk itt a fórumon?
HozzászólásElküldve: 2010. nov. 17., szerda 20:32 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2009. jún. 13., szombat 13:49
Hozzászólások: 440
Kedves Erika !

Köszönöm kedves köszöntésedet :)
Igen ezt az Új témát nyitottam úgy gondolom ez elég kimeríthetetlen "forrás" egy darabig.

Református vagyok, fiatalon nyitottam meg szívemet az Úrnak,13 évesen konfirmáltam és azóta is a gyülekezetünk tagja vagyok rendszeresen részt veszek az Istentiszteleteken és szolgálatokat is végzek.
Hívő életemben voltak nehéz időszakok,de az én Megváltóm mindig hű maradt hozzám, felemelt és szerető karjába tartott.
Féltő szeretetével most is körülvesz engem és ajándékaival elhalmoz. Ilyen ajándékként kaptam tőle élő hitű férjemet, aki szintén református.

Életemet befolyásoló igék:

"A szeretet soha el nem fogy.."1 Kor.13.8

" Te pedig Isten embere, kerüld ezeket. Ellenben törekedj igazságra, kegyességre, hitre, szeretetre, állhatatosságra, szelídlelkűségre. Harcold meg a hit nemes harcát, ragadd meg az örök életet, amelyre elhívattál, amelyről vallást tettél szép hitvallással sok tanú előtt." (1Tim 6,6-11)

"Hagyd az Úrra utadat, bízzál benne, mert ő munkálkodik." Zsoltárok könyve 37:5. "

" Uram, megvizsgáltál engem, és ismersz.Te ismered ülésemet és felkelésemet, messzirõl érted gondolatomat. Járásomra és fekvésemre ügyelsz, minden útamat jól tudod.Mikor még nyelvemen sincs a szó, immár egészen érted azt Uram! Elõl és hátul körülzártál engem, és fölöttem tartod kezedet.Csodálatos elõttem e tudás, magasságos, nem érthetem azt..."
Zsoltárok 139

" De keressétek először az ő országát és igazságát, és ezek is mind ráadásul megadatnak nektek." /Mt. 6.33/

"De akik az Úrban bíznak, erejük megújul, szárnyra kelnek, mint a sasok, futnak, és nem lankadnak meg, járnak, és nem fáradnak el."Ézs 40,31

"A férfi ezért elhagyja apját és anyját, és ragaszkodik feleségéhez, és lesznek ketten egy testté."Ef.5,31

Ne emlékezzetek a régiekrõl, és az elõbbiekrõl ne gondolkodjatok! Ímé, újat cselekszem; most készül, avagy nem tudjátok még? Igen, a pusztában utat szerzek, és a kietlenben folyóvizeket.Ézs.43.18-19

"De most így szól az Úr, a te teremtőd, Jákób, a te formálód, Izráel: Ne félj, mert megváltottalak, neveden szólítottalak, enyém vagy!Ha vízen kelsz át, én veled vagyok, és ha folyókon, azok nem sodornak el. Ha tűzben jársz, nem perzselődsz meg, a láng nem éget meg."Ézs 43,1-2

_________________
„De keressétek először az ő országát és igazságát, és ezek is mind ráadásul megadatnak nektek.” (Mt 6:33)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Miért vagyunk itt a fórumon?
HozzászólásElküldve: 2010. nov. 18., csütörtök 11:17 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Szia Golgotavirág!

Köszi a válaszodat.Most nagyon összesűrűsödött a programon, de a jövő héten remélem jövök,s beszélgetünk.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Miért vagyunk itt a fórumon?
HozzászólásElküldve: 2010. nov. 24., szerda 17:16 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Szia Golgotavirág!

Kezdek visszazökkenni a megszokott kerékvágásba, lassan már írásra is lesz időm, nemcsak olvasásra.

Hogy én hogy kerültem a fórumra, azt ennek a topiknak az elején leírtam...

ha arra a kérdésre kell válaszolnom: mi a vezérigém? egyértelműen a 2. Timótheus 2:3 jut eszembe:
Te azért a munkának a terhét hordozzad, mint a Jézus Krisztus jó vitéze.

Először még egyedülállóként ütött szíven ez az Ige, amikor valamilyen kérdésben választ kerestem. Aztán elő-előbukkant életem során megerősítésként- s mondhatom, hogy az egyre szaporodó családom körüli feladatokat így természetes feladatomnak tartom.
Annak is örülök, hogy Jézus Krisztus vitéze lehetek- szeretem a nagy kihívásokat, az emberi szemmel merész vállalkozásokat- annál jobban kifejezésre juthat előttem is, mások előtt is az Úr Jézus vezetése, segítsége.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 137 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 16 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség