Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 137 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 10  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. feb. 27., kedd 11:36 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
amennyiben ezt NEKEM mondtad... kénytelen leszek ÖNVÉDELEMBŐL HÁTAT FORDÍTANI...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 27., kedd 11:38 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
tavasz írta:
Úgy látom ez egy divatos szleng lett mostanában a keresztények körében. Ez a humanizmus sárral dobálása.

Újabban úgy látszik attól keresztény a keresztény, hogy más gondolatokat befeketít, miközben egyre inkább elfelejtekzik arról, hogy a saját értékeit mutassa be...


Kedves Tavasz olyan nehéz megérteni, hogy aki az Úr jézus Krisztusnak átadta magát az nem mutatja be a saját értékeit.
Nincs saját értéke, egyedüli értéke maga az Úr Jézus Krisztus.

Ugye nem kéred számon a kislányon, hogy nem fiú, és fordítva.

Ez nem egy párt, ez egy élő TEST=EGYHÁZ a fej a KRISZTUS nem a kéz határozza meg, hogy mit csinál, hanem a FEJ!

Érted :idea:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 27., kedd 11:40 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Net:
Idézet:
kénytelen leszek ÖNVÉDELEMBŐL HÁTAT FORDÍTANI...

tedd azt. Könnyebb, mint elgondolkozni, belátni.... ésatöbbi.

Nekem is elegem van már a ti szemléletetekből.

Zsolt gondolata volt szimpatikus:
"nekem azt tanították, hogy a saját vallásomat szeressem, a másét tiszteljem" (ha nem is szó szerint).

Vagyis, amit nem feltétlenül muszáj, azt ne rúgjuk szét... azzal törődjünk, ami épít.
Na de nem folytatom, mert már nagyon uncsi...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 27., kedd 11:43 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
FM, te meg látom, NEM ÉRTED - ezért nem is látom az értékrendet az életedben.
Csak azt szajkózod, hogy az Urat követed, de MIBEN? Miben láthatom én ezt megnyilvánulni?
A beszédben, az indulatokban, a másik emberhez való viszonyulásban.......... stb........ Jakab levél :idea: :idea: :idea:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 27., kedd 11:47 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
Tavasz írta:
Vagyis, amit nem feltétlenül muszáj, azt ne rúgjuk szét... azzal törődjünk, ami épít.
Na de nem folytatom, mert már nagyon uncsi...

az... EGY HÉTEN KERESZTÜL próbáltalak meggyőzni, hogy ÉN NEM TÁMADOK... hogy TALÁN nem úgy állok hozzád, mint akik FOGÁST-HIBÁT-BELEKÖTÉSI LEHETŐSÉGET látnak minden szavadban...

erre.. válaszolok a KÉRDÉSEDRE... igen... SAJNOS ŐSZINTÉN.... leírva egy VALÓBAN LÉTEZŐ különbséget... (MINDENFÉLE IGÉVEL FEJBEVERÉS NÉLKÜL!!! nem említettam a pszichikai embert, nem említettem az "annak erejét megtagadják"-idézetet, TÉNYLEG csak a két szemlélet közti különbség LÉNYEGÉT próbáltam megmutatni...)

erre... megkapom ezt...

már bocs... eljutottam oda, hogy CSAK MAZOCHIZMUSBÓL nincs értelme ezt folytatni...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 27., kedd 11:49 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
tavasz írta:
FM, te meg látom, NEM ÉRTED - ezért nem is látom az értékrendet az életedben.
Csak azt szajkózod, hogy az Urat követed, de MIBEN? Miben láthatom én ezt megnyilvánulni?
A beszédben, az indulatokban........... stb........ Jakab levél :idea: :idea: :idea:


Esetleg abban, hogy hálát adok érted Istennek, és megköszönöm, hogy itt vagy a fórumon.

Kérdezem:
-milyen értékrendet mutatsz fel te a nem hívő, a számonkéréseden túl, ha azt értéknek tartod?

Én annak tartom azért írtam le.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 27., kedd 11:51 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
nincs értelme bármit is mondanom... :? Gyerekekkel könnyebben boldogul az ember, állítom.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 27., kedd 12:19 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
Egy csepp adalék Tavasz humanizmus pártolásához:

A világ azonban sajnos már most egybemossa ezeket a fundamentalizmusokat a zsidó-keresztyén fundamentalizmussal, ráadásul az "egyházak" nem csak asszisztálnak ehhez, hanem gyakran még meg is előzik a világ fiait, hogy úgymond csendet teremtsenek a saját soraikon belül. Vagyis elnémítsák az úgynevezett fanatikus, fundamentalista hangoskodókat, akik pedig valamiféle igazságról beszélnek. Egyre több egyházi vezető - úgymond - óvja a hívőket a zsidó-keresztyén fundamentalizmustól, vagyis attól, hogy komolyan vegyék akárcsak magát a Bibliát is. Ez a jelenség nem csak a nagy "egyházakban", hanem már a neoprotestáns "kisegyházakban" is látható. Mindez pedig félelemből és megalkuvásból fakad. Mert az ún. "egyházak" nem akarnak szembe menni a világgal, hanem inkább el akarják fogadtatni magukat. Az Ige szerint viszont ez szellemi paráznaság.

Igen! Elfordulni Isten igazságától, lefeküdni a világgal csak azért, hogy az elfogadjon és elismerjen minket, ezt látjuk ma. Emiatt aztán nem sokára majd olyan idők is el fognak jönni, amelyek igen nagy nehézséget fognak okozni a valódi keresztyének számára, mert ha akkor valaki nyíltan vállalja a zsidó-keresztyén fundamentalizmusba vetett hitét, terroristának, vagy legjobb esetben is terrorista-gyanús személynek fogják kikiáltani és üldözni fogják.
Ez az időszak hamar el fog jönni, és vízválasztó lesz a keresztyénségen belül is, mert a megalkuvók nem fogják magukat fundamentalistának nevezni, viszont a többieket, akik nem alkudnak meg a világgal, őrült, elmeháborodott, fantikus embereknek fogják tartani. Erről egyébként azért is szólnunk kell, mert nem szabad beengednünk a humanizmust (kiemelés tőlem - figyelő) az életünkbe. A zsidó-keresztyén fundamentalizmusba ugyanis nem csak az emberek szeretete tartozik bele, hanem a bűn gyűlölete is. Bűn pedig mindaz, amire Isten azt mondja, hogy bűn..



(Nochta Pál Attila: Haggeus-korszak, 75.-ik old.)

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 27., kedd 12:51 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Te miről beszélsz Figyelő?
Engem ne azonosíts a saját elméleteiddel! Milyen alapon teszed ezt?

Ír a Biblia szeretetről? Ír. Méghozzá nem is keveset, ez az Újszövetség központi "parancsolata", akkor mit ferdítesz??? Arról még nem hallottál, ugye, hogy a SZERETET ÉPÍT?
Állj már le az ítélkezéssel !!!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 27., kedd 13:03 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:24
Hozzászólások: 390
Kedves Tavasz!


Szerintem ne aggódj. Mindjárt vége a télnek. Március 1-től - elvben - tényleg a tavasz jön. Meg a húsvét. Jönnek a fontos kérdések: pogány üldözendő szokás-e, ha egy keresztyén csokinyúlért, vagy piros tojásért locsolkodik, vagy inkább folklorisztikus.

A lényeg meg majd szépen megbújik. Miért is áldozta fel magát szegény Emberfia? Elvileg értünk emberekért. Pusztán szeretetből, mert nem akarta, hogy mindenki ítélet alá essék.

Mi majd itt szépen eldiskurálunk lelki körülmetélésről, miközben a másikkal szívesen csinálnánk ezt hús-vérileg. Miért? Miért nem lehet neked igazad? Miért nem lehet az ember emberséges, ha istenesnek vallja magát?

Kedves Tavasz. Igaz, hogy neked írom ezeket, de azért, hogy más is értsen belőle. Én máris magamra húztam az egyik inget.

Üdvözlettel: Zsolt


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 27., kedd 13:05 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
tavasz írta:
Te miről beszélsz Figyelő?
Engem ne azonosíts a saját elméleteiddel! Milyen alapon teszed ezt?

Ír a Biblia szeretetről? Ír. Méghozzá nem is keveset, ez az Újszövetség központi "parancsolata", akkor mit ferdítesz??? Arról még nem hallottál, ugye, hogy a SZERETET ÉPÍT?
Állj már le az ítélkezéssel !!!


Nem a SZERETET öl és elevenít!
ez a sorrend!!!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 27., kedd 13:17 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Igen, a ti "szeretetetek" ÖL, szeretetet, és embert!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 27., kedd 13:34 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
tavasz írta:
Net, csak annyit tudok mondani: maradjatok magatoknak.

Össz-vissz 10-12 ember fórumozik itt. Nagyon sovány szám. És szerintem mutat valamit, talán azt, hogy valami itt nem "kóser"....



Tiv igazolhatna, h. volt, akinek meg az szúrt szemet,h. ez a pár ember mit fórumozik itt ennyit ?
Én szeretek kis csoporthoz tartozni, mindig is szó szerint a kisebbséghez tartoztam: katolikus faluban reformátusok voltunk, Szlovákiában magyarok, a két-három gyerekes családok között nagycsaládosok...

de ettől függetlenül, ha megtudom, h. valakinek van net elérhetősége, próbálom népszerűsíteni a fórumot-nem kapnak az alkalmon mindenáron-nem azért, mert a fórum olyan, amilyen, hiszen nem is ismerik,-tőlem pedig csak jót hallhatnak róla/
egyszerűen ez a virtuális beszélgetési, kapcsolattartási forma minden szépségével sem elég meggyőző, h. most ország-világ előtt mondjon valamit, főleg valami személyeset, amibe aztán bárki belekothet...

De a lényeg, amit mondani szeretnék, h. adtál egy otletet, Tavasz:
a regisztrált tagoknak kellene írni egy hívogató PM-et, vagy kozeledik a húsvét, egy koszontést, vagy....?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 27., kedd 13:40 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
tavasz írta:
Igen, a ti "szeretetetek" ÖL, szeretetet, és embert!


1Sám 2,6 Az Úr öl és elevenít,
Sírba visz és visszahoz.

csupa NAGY BETŰVEL írtam SZERETET szót.

Nem a te szeretetedről, hanem a megváltottakban lakozó SZERETETRŐL írtam.

Te kis okos :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 27., kedd 13:41 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
BŰNT ! nem szeretetet...

TOTÁLISAN félreértelmezitek a szeretetet ! Pedig 1 Kor 13-ban is le van írva... jajj, jajj.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 137 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 10  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 20 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség