Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 657 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 44  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. jan. 19., péntek 22:02 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
FM írta:
Kedves Cilla nem emberről. hanem szellemi lényről írtam, távol legyen tőlem, hogy emberről írjak.


Drága Magda!
Nem is Neked szántam amit írtam, csak leírtam, hogyan látom én Netet. :oops:
Üdvözöllek szeretettel. :*:
cilla


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 19., péntek 22:08 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
Drága Cilla!

KÖszönöm, nagyon jól esett, hogy Adrian Plasshoz hasonlítottál (talán a pocakom, az télleg hasonlít :) )

és köszönöm minden értem aggódónak az aggódást :)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 19., péntek 22:11 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
net2rist írta:
Drága Cilla!

KÖszönöm, nagyon jól esett, hogy Adrian Plasshoz hasonlítottál (talán a pocakom, az télleg hasonlít :) )

és köszönöm minden értem aggódónak az aggódást :)


:*: :*: :*: cilla


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 20., szombat 12:00 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
Nem tudom ezzel mit cáfoltatok meg Figyelő dinnyés példázatában.
De azt látom Őt megtámadtátok elég alaposan.

Ebből mit és hogyan épültök az igazából a ti dolgotok.
Csak tudnám mi szükség volt rá.
Már mint így bele szólni Fony és Figyelő beszélgetésébe?

Mivel én voltam a téma talán beleszólhattam. (magyarázkodhattam)
De senkit nem akartam megbántani, és Fony sem és Figyelő sem.

Hogy a többi mit akart azt meg nem tudom és nem is akarom tudni.

(Kivéve Magdát mert ő csak a helyzetet próbálta leírni hogy Figyelő tudja, hogy nem mindenki dől be a bizsunak)

A lényeg nem kéne mások beszélgetését így elrondítani.
Ha ketten vagy hárman egy témában előrébb szeretnénk jutni.

Mindig jön egy nagy okos és bele szól de nem a téma megoldásában segít hanem sérteget.

Ebből sem én sem Fony sem Figyelő nem épült.
De ti jól éreztétek magatokat. Remek csak a kérdés az hogy kértünk e belőle?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 20., szombat 12:07 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
Könyvterjesztő koromban szükségszerűen találkoztam Adrian Plass szellemiségével, mert a kiadó sulykolta könyveit, s a kevés olvasó-közönség bejelentkezett nálam, igényével.
Beszereztem, s belelapoztam. Elég korán mellbevágott az a "lazaság", az a bóhóc-szellem, ami áradt balőle. A szentségtelensége szinte tapintható volt...
Pedig akkor még - mint utóbb kiderült - megtérve sem voltam, nem találkoztam Michael Brown képviselte radikális szellemiséggel. Sajnos abba az amerikánus felfogásba illik bele, ami a happy keresztyénséget, a jólét evangéliumot, a Szent Szellem "szárnyalását" (amivel egyszerúen csak repülünk a Mennybe) hírdeti; a Sátán sitty-sutty "megkötözi"(??!), sőt ÜLLEPEN BILLENTI(???!!).

Úgyhogy én nagyon nem örülnék, ha Adrian Plasshoz hasonlónak találna valaki...

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 20., szombat 12:13 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
Kedves Tiv!
igen.. felvetődik a kérdés, h ki mit keres itt...

én körülbelül tudom... azt is, hogy pl. te mit gondolsz erről... borzasztó elkeserítő hírt kell közöljek:

az EGÉSZ DINNYÉS TÉMÁT én FONY BEÍRÁSÁTÓL olvastam... arra reagáltam, aztán hogy te, meg figyelő hogyan vettétek magatokra, az már csak UTÓLAG váltotta ki, hogy akkor visszaolvastam, és megnéztem figyelő beírását!!!

tehát: az ÉN BEÍRÁSOM kizárólag ENNYIT akart mondani: "remélem NEM LESZÜNK ENNYIRE DINNYÉK, hogy bár alapjában EGYETÉRTŐ EMBEREK volnánk, mégis TÖKFEJŰEN egymást le-pogányozzuk"

az összes többi: BELEHALLÁS... van ilyen, LÉTEZIK a jelenség, SOKAT elárul a "belehallóról"... csak akartam szólni, hogy mindössze ERRRŐL van szó, én TÉNYLEG nem akartam figyelőt bántani...

mióta találkoztunk a fórumtalin, KÜLÖNÖSEN NEM...

ugyanakkor ENGEDTESSÉK MEG nekem, hogy ne olvassam végig áhítatos figyelemmel mindenki minden sorát...

és SZÓLJATOK, ha szerintetek el kéne mennem innen!!!
miután FŐ SZOLGÁLATOM nem ide köt, CSAK ADDIG szeretnék maradni, amíg értelme van (nyilván nem olyan értelemben, hogy jól érzem magam, azt hiszem eddig SEHOL nem mondtak még rám ilyen TÖMEGBEN ilyen szépeket, ezt tényleg hálásan elfogadom, mint a mennyei bankszámlára befizetett BIZTOS LETÉTET, de ha a GYÜMÖLCS nem igazol: tényleg nincs értelme itt lennem)

tehát: csak egy szavatokba kerül :D

_________________
/mT


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára net2rist 2007. jan. 20., szombat 12:22-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 20., szombat 12:20 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
Drága Figyelő!

én meg ÖRÜLÖK, hogy hozzá hasonlónak találnak (bár tényleg nem vagyok sok értelemben MÉG olyan :D)

de - kérdem én - ez most OK arra, hogy EGYMÁST KIÁTKOZZUK az Egyházból?

azt írtad, hogy akinek KÜLÖNBÖZŐ barátai vannak, az SKIZOFRÉN lesz...

értem a gondolkodásodat, ez alapvetően UGYANAZ a gondolkodás, ahogy a hithű hitGyülis zárkózik el MINDEN MÁS keresztény megismerésétől (bocsi, ex, SEJTHETED, hogy nem rólad van szó, de a magam 10 éve alatt azért sok ilyet láttam)

én azt gondolom, ha Pál így lett volna vele: KITAGADJA a jeruzsálemi "hebraistákat"... tényleg ELFOGADHATATLAN dolgokat műveltek, időnként ki is akadt rajtuk rendesen... MÉGIS egységben tudott KRISZTUSBAN lenni velük...

tudom, ez nehéz lecke... én is TANULOM csak... többek közt pont Adrian Plasstól :)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 20., szombat 12:25 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 14:19
Hozzászólások: 477
Tartózkodási hely: Budapest, Rákoscsaba
Kedves Tiv!
Hogy képzeled a fórumozást, ha szerinted nem kéne 2-3 ember beszélgetésébe egy negyediknek (=következőnek) belszólnia? Akkor az a 2-3 ember (teljesen mindegy, kik, nem személyekre godolok) menjen el egy hangulatos cukrászdába és beszélgessenek úgy, hogy mások ne hallják.
Ez viszont egy fórum, ahol mindenkinek joga van beleszólni mindenbe, és mindenkinek el kell ezt fogadnia, hogy lesznek, akik beleszólnak a beszélgetésébe.
Szerintem EZ a fórum lényege.

_________________
ex-JennyT :D
"Énekelj az ÚRnak, te egész föld!"


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 20., szombat 12:35 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
ammmen :D

és ... ha már itt tartunk: számomra EGYÉRTELMŰ, hogy a tőlem talán az egyik LEGINKÁBB különböző SZEMÉLYISÉG JennyT, de SZERETEM-TÁMOGATOM (imában)-TISZTELEM... hogy miért? mert EGY ÚTON megyünk EGY FELÉ = TESTVÉREM!!! :)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 20., szombat 12:39 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 14:19
Hozzászólások: 477
Tartózkodási hely: Budapest, Rákoscsaba
Azért annyira nem vagyunk különbözőek, net!
Szerintem... Majd egyszer egy személyes találkozáson kiderítjük! :D

_________________
ex-JennyT :D
"Énekelj az ÚRnak, te egész föld!"


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 20., szombat 12:48 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
JennyT írta:
Kedves Tiv!
Hogy képzeled a fórumozást, ha szerinted nem kéne 2-3 ember beszélgetésébe egy negyediknek (=következőnek) belszólnia? Akkor az a 2-3 ember (teljesen mindegy, kik, nem személyekre godolok) menjen el egy hangulatos cukrászdába és beszélgessenek úgy, hogy mások ne hallják.
Ez viszont egy fórum, ahol mindenkinek joga van beleszólni mindenbe, és mindenkinek el kell ezt fogadnia, hogy lesznek, akik beleszólnak a beszélgetésébe.
Szerintem EZ a fórum lényege.

Kedves JennyT
Nem az a baj hogy beleszól.
De az mire megoldás ha fel vetsz egy témát mondjuk te és én oda megyek és megpróbállak sértegetni.

Pél )te dinnyéhez hasonlítod magad én meg beírom neked.
„előre a DINNYE-MENTES JÖVŐÉRT”
(azaz menny a fórumról)

Ez mióta beszélgetés?
Nem hinném hogy a sértegetések akár burkolt is, el kéne folyamatosan fogadni.
És az én véleményem is csak vélemény amit úgy látom nem akarsz megérteni . :)
----------------------------------
De van megoldás nem olvasom el azok hozzá szólását és a rá reagálást sem így mentesülök a sértésektől.
Én nem beképzelt nagy mellényű ön mutogató embereket keresek hanem akik tudnak valamit az Úrról mondani nekem.
Van ilyen azért vagyok még itt.
A többi pedig azt csinál amit akar. Mulassanak jól.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Tiv 2007. jan. 20., szombat 12:57-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 20., szombat 12:51 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
figyelő írta:
Könyvterjesztő koromban szükségszerűen találkoztam Adrian Plass szellemiségével, mert a kiadó sulykolta könyveit, s a kevés olvasó-közönség bejelentkezett nálam, igényével.
Beszereztem, s belelapoztam. Elég korán mellbevágott az a "lazaság", az a bóhóc-szellem, ami áradt balőle. A szentségtelensége szinte tapintható volt...
Pedig akkor még - mint utóbb kiderült - megtérve sem voltam, nem találkoztam Michael Brown képviselte radikális szellemiséggel. Sajnos abba az amerikánus felfogásba illik bele, ami a happy keresztyénséget, a jólét evangéliumot, a Szent Szellem "szárnyalását" (amivel egyszerúen csak repülünk a Mennybe) hírdeti; a Sátán sitty-sutty "megkötözi"(??!), sőt ÜLLEPEN BILLENTI(???!!).

Úgyhogy én nagyon nem örülnék, ha Adrian Plasshoz hasonlónak találna valaki...


Kedves Figyelő!
Ellent kell, hogy mondjak.Abszolút nem a happy kereszténységről szól.
Nem tudom, hogy olvastad-e Növekedésem kínjai, Miért követem Jézust?
Nem szorul az én védelmemre, tehát ezzel befejeztem.
Tudod, erről az jut eszembe, amikor munkát keresek, rám néznek, sovány, fogatlan, rosszul öltözött ember, és a többi, innentől fogva senkit nem érdekel, mert nem illek bele a kialakított üzletképbe.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 20., szombat 13:11 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
net2rist írta:
Kedves Tiv!
igen.. felvetődik a kérdés, h ki mit keres itt...

én körülbelül tudom... azt is, hogy pl. te mit gondolsz erről... borzasztó elkeserítő hírt kell közöljek:

az EGÉSZ DINNYÉS TÉMÁT én FONY BEÍRÁSÁTÓL olvastam... arra reagáltam, aztán hogy te, meg figyelő hogyan vettétek magatokra, az már csak UTÓLAG váltotta ki, hogy akkor visszaolvastam, és megnéztem figyelő beírását!!!

tehát: az ÉN BEÍRÁSOM kizárólag ENNYIT akart mondani: "remélem NEM LESZÜNK ENNYIRE DINNYÉK, hogy bár alapjában EGYETÉRTŐ EMBEREK volnánk, mégis TÖKFEJŰEN egymást le-pogányozzuk"

az összes többi: BELEHALLÁS... van ilyen, LÉTEZIK a jelenség, SOKAT elárul a "belehallóról"... csak akartam szólni, hogy mindössze ERRRŐL van szó, én TÉNYLEG nem akartam figyelőt bántani...

mióta találkoztunk a fórumtalin, KÜLÖNÖSEN NEM...

ugyanakkor ENGEDTESSÉK MEG nekem, hogy ne olvassam végig áhítatos figyelemmel mindenki minden sorát...

és SZÓLJATOK, ha szerintetek el kéne mennem innen!!!
miután FŐ SZOLGÁLATOM nem ide köt, CSAK ADDIG szeretnék maradni, amíg értelme van (nyilván nem olyan értelemben, hogy jól érzem magam, azt hiszem eddig SEHOL nem mondtak még rám ilyen TÖMEGBEN ilyen szépeket, ezt tényleg hálásan elfogadom, mint a mennyei bankszámlára befizetett BIZTOS LETÉTET, de ha a GYÜMÖLCS nem igazol: tényleg nincs értelme itt lennem)

tehát: csak egy szavatokba kerül :D

Net ez lenne a mentséged hogy címzés nélkül beírsz.
Össze zavarásnak jó és ez nem az első tőled.

Jó kis zavar keltő vagy, aztán angolosan távozol. (csoda hogy most nem ezt tetted)
Nem tudom milyen munkája ez az Úrnak.
De egyre jobban látszik hogy ez téged nem is izgat hogy megtévesztesz másokat. A lénye hogy elismerjenek.
Elismerésem ez sikerül. :)
De mi nem egy csónakban evezünk.
Én akár szamarad is lettem volna hogy lássam az Úr munkáját rajtad keresztül.
De kiderült hogy te azt hiszed hogy amit csinálsz már most is az lenne az.
Na bummm. :(


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 20., szombat 13:32 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Valahogy nekem nem jön össze, de talán valaki elmondja, hogy ő hogy érti.
Ha egysze beírtam egy témában ahhoz, hogy újra képben legyek vissza kell menjek oda legalább és megnézni, hogy miket írtak.
Aztán írok, ha írok, de legtöbbször igen, tehát sokat írok, de többet olvasok.
Aztán van még ez, az egyhelyre többször beírása az azonos szövegnek, azért tettem eddig, mert szerettem volna nyomósítani.
Megtudtam, hogy ez fújj dolog. Nem fujj, hanem valami "f", most nem tudom mi, mert azt sem tudom az mi.
Írjátok meg az általános etikettet, mert nem akarok elefánt lenni a porcelánboltban, de főleg nem a kristály palotában :)
Csak akkor kezdtem el fórumozni, amikor rá vezetett az Úr, és nem ismerem a szokásait, szabályait, csak azt tudom, hogy arról kell írnom, amit már megtapasztaltam.
Azoknak írom akiket érdekel, ezek nekem mind a bizonyságaim arról amit az Úr cselekedett bennem és esetleg általam.
:)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 20., szombat 13:49 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
Fony írta:
Kedves Figyelő!



A testvér téma.
A testvérem akkor is a testvérem, ha halott.
Halott testvérem, akinek újraélesztésre van szüksége.
És nem tekintek rá úgy, mint egy tökre, mert akkor én lennék a legnagyobb dinnye a világon.

Figyelő írta:

S ugyan ki mást kellene megítélni, mint azokat, akik "közöttünk sürögnek"? Mit mond az Ige?

"Mert mi közöm ahhoz, hogy kívülállókról is ítéletet tegyek? Avagy ti nem a belüllévők fölött tesztek ítéletet? A kívülvalókat pedig majd Isten ítéli meg. Vessétek ki azért a gonoszt magatok közül!" (I Kor 5, 12-13).


Erről van szó.
Ezeket az embereket tekinted gonosznak? Őket kellene kivetni?

Éppen az ellenkezőjét láttam. Akik magukat „újjászületett” keresztényeknek tartották és a vallásosság bélyegét sütögették másokra, azok találtattak könnyűnek (hasonló dolgokban, mint amire Pál apostol írta az általad idézett részletet)

Már nincsenek a gyülekezetben. Ki sem kellett vetni őket. Mentek maguktól, mert nem tudtak megmaradni.

Jól írtad.
A gyümölcsökről lehet megismerni mindent.



"TERMÉSZETESEN NEM ÉRTEK EGYET!"

Ha azok a keresztyének, akik Krisztusban újjászülettek a Szent Szellem által, akkor semmi gond, hogy ők testvérnek tekintsék és szólítsák egymást.
Amíg valaki nem jut el ebbe az állapotba, addig csak vallásos, meg-nem-tért, újjá-nem-született teremtménye Istennek s nem gyermeke. Tehát az ilyen - legyen bármily aranyos, legyek én bármily toleráns - nem testvérem. Nincs jogom egyszerűen "nagylelkűen" annak nevezni, mert csak becsapom, ártok neki vele.
A keresztyénnek - mint fenti Ige is bizonyítja - nemcsak lehetősége, de joga is a bévüllévők megítélése, s annak konstatálása, ha a dinnyére csak valami miatt hasonlító tök(ök) van(nak). Őrült kertész az, aki nagyvonalúan, barátságosan dinnyévé avanzsálja a tököt, mindaddig, míg a FŐKERTÉSZ AZZÁ NEM NEMESÍTI!!

Amit te ellenkezőnek látsz, arra is van Ige, ami nem azt bizonyítja: nálad az igazság, te látod jól: "Fussatok ki közülük, hogy ne legyetek részesek az ítéletükben"(II.Korintusi levél).

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 657 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 44  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 11 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség