Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 657 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 44  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. jan. 20., szombat 14:21 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Kedves Figyelő, Tiv és FM,

Ti szinte mindenkiben találtok valami hibát, viszont magatokra nézve semmiféle kritikát nem fogadtok el. Gondoljátok, hogy ti 3-man képviselnétek itt a kerszténységet, és csak benneteket vezet a Szentlélek az igaz úton? Hát véleményem szerint szomorú lenne, ha a mennyekben ilyen öntelt, rosszindulatú emberekkel kellene együttlennem. Csupán a lényeget, a szeretetet nem érzem a megnyilvánulásaitokból, kizárólag az ego-t, amióta megismertelek benneteket, és egyáltalán nem figyeltek oda, hogy mit okoztok a másik embernek.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára tavasz 2007. jan. 20., szombat 14:54-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 20., szombat 14:39 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
...

Tiv, többszöri önvisszafogás, törlés, miegymás árán sikerült megállnom, hogy ne szálljak be ebbe a fura hatalmi harcba, amit te itt fórumozás címén művelsz.
Mindezek után még mindig muszáj reagálnom egy mondatodra:

"Én akár szamarad is lettem volna hogy lássam az Úr munkáját rajtad keresztül. "

Itt vagyok például én. Egy darab nicknéven, normális emberként írogatok a fórumba. Ez egy az egyben az Úr munkája Neten keresztül.
.. és még szamárrá se kellett változnod.


A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára kamilla 2007. jan. 20., szombat 15:55-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 20., szombat 16:16 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
net2rist írta:
Kedves Tiv!
igen.. felvetődik a kérdés, h ki mit keres itt...

én körülbelül tudom... azt is, hogy pl. te mit gondolsz erről... borzasztó elkeserítő hírt kell közöljek:

az EGÉSZ DINNYÉS TÉMÁT én FONY BEÍRÁSÁTÓL olvastam... arra reagáltam, aztán hogy te, meg figyelő hogyan vettétek magatokra, az már csak UTÓLAG váltotta ki, hogy akkor visszaolvastam, és megnéztem figyelő beírását!!!

tehát: az ÉN BEÍRÁSOM kizárólag ENNYIT akart mondani: "remélem NEM LESZÜNK ENNYIRE DINNYÉK, hogy bár alapjában EGYETÉRTŐ EMBEREK volnánk, mégis TÖKFEJŰEN egymást le-pogányozzuk"

az összes többi: BELEHALLÁS... van ilyen, LÉTEZIK a jelenség, SOKAT elárul a "belehallóról"... csak akartam szólni, hogy mindössze ERRRŐL van szó, én TÉNYLEG nem akartam figyelőt bántani...

mióta találkoztunk a fórumtalin, KÜLÖNÖSEN NEM...

ugyanakkor ENGEDTESSÉK MEG nekem, hogy ne olvassam végig áhítatos figyelemmel mindenki minden sorát...

és SZÓLJATOK, ha szerintetek el kéne mennem innen!!!
miután FŐ SZOLGÁLATOM nem ide köt, CSAK ADDIG szeretnék maradni, amíg értelme van (nyilván nem olyan értelemben, hogy jól érzem magam, azt hiszem eddig SEHOL nem mondtak még rám ilyen TÖMEGBEN ilyen szépeket, ezt tényleg hálásan elfogadom, mint a mennyei bankszámlára befizetett BIZTOS LETÉTET, de ha a GYÜMÖLCS nem igazol: tényleg nincs értelme itt lennem)

tehát: csak egy szavatokba kerül :D



Én nem tartom magamat egy magabiztos embernek, most mégis azt mondom, nem fogom szavazásra bocsátani, hogy itt legyek vagy maradjak.Amikor elbizonytalanodom az ittlétem szükségessége felől, az Úr elé viszem...eddig úgy értettem meg maradjak, ha lezárja az Úr ezt a lehetőséget, akkor veszem a kalapom, s érzékeny búcsúval vagy anélkül távozom.
Net, neked is ezt ajánlom: ne légy kíváncsi a mi véleményünkre, neked tudnod kell, hol a helyed. Az nyilvánvaló,h. vannak, akik szívesebben beszélgetnek veled, míg mások zsebében kinyílik a bicska -sokszor nem a mondanivalód, de a stílusod miatt-vizsgáld felül esetleg, annak a célnak az érdekében,hogy némelyeket itt megszólíthass, nem kellene-e másképpen átadnod az üzenetet.
De ez a te harcod, ha jól harcolod meg, annak mi is a hasznát látjuk.

Gyakran elmondjuk hívő körökben: nincsenek véletlenek. Bizonyára az sem volt véletlen, h. a kényszerű nyári fórumszünetben rátaláltam a honlapodra, s mikor kifogásoltam egy bizonyos dolgot, nem egy nagyképű, nagyokos kioktató levelet kaptam, hanem közvetlen testvéri hang csendült ki a sorok közül, s mikor újra a honlapra tévedtem, örömmel láttam, h. helyt adtál a kérésemnek. Nos, én így ismertelek meg, /az igaz,h.volt rá példa,h. kiakadtam a stílusodon, dehát, nekem is fejlődni kell/,én örömmel olvasnálak továbbra is.

:)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 20., szombat 16:29 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Net - Erika által idézett - hsz-nak utolsó bekezdésében írt gondolatairól az jutott eszembe, hogy senkinek nem azért kellene ide járnia szerintem, hogy megváltsa a fórumot; azért járjunk ide, hogy megosszuk a gondolatainkat, mindenkinek teret engedve, egymást építve, esetleg figyelmeztetve, korrigálva, mindezt úgy, hogy tekintettel legyek másokra, hogy ne érezzem magam mindenkinél különbnek
A humor pedig jó dolog, de nem biztos, hogy minden esetben van helye.

---

Igyekezzünk a teológiai témákban tényleg az igére koncentrálni, és arról beszélgetni, úgy hogy közben lehetőleg ne szedjük le a másik fejét, ha ő az adott témáról másképpen gondolkodik.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 20., szombat 16:35 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
hmm
Net nem azt írta, hogy "ha nem tudom megváltani a fórumot, nincs értelme", hanem hogy "ha nem tudok hasznos lenni, nincs értelme". Nem ugyanaz a kettő.
És ráadásul nem Net az, aki leszedi mások fejét, ha valamit máshogy gondolnak, sőt.
És Netnek van egy stílusa, amit lehet szeretni, nem szeretni. Nem ez a lényeg, hanem a szándék. És Net segítő-előrevivő szándékkal van itt.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kamilla 2007. jan. 20., szombat 16:48-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 20., szombat 16:40 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Kedves Kamilla,

az az elválasztóvonal azért van ott, mert nem szorosan az előtte lévő mondanivalóhoz kapcsolódott :wink: :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 20., szombat 16:45 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
oké, leesett :)
(keresztbe ment a privi)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 20., szombat 18:12 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
A Szent Lélek, Szent Szellemmel kapcsolatos hsz-at áthelyezem a keresők kérdésébe, a megfelelő topicba.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 20., szombat 18:13 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
Tiv írta:
Nem tudom ezzel mit cáfoltatok meg Figyelő dinnyés példázatában.
De azt látom Őt megtámadtátok elég alaposan.



Hogy a többi mit akart azt meg nem tudom és nem is akarom tudni.

(Kivéve Magdát mert ő csak a helyzetet próbálta leírni hogy Figyelő tudja, hogy nem mindenki dől be a bizsunak)


De ti jól éreztétek magatokat. Remek csak a kérdés az hogy kértünk e belőle?


Szia Tiv!

Rendes tőled, hogy pártomat fogtad, de valamit tisztázni kell.

"dinnyétleníteni" szándékozó fórumtársunk bevallottan nem olvas végig mindent, s úgy kapcsolódik a beszélgetésbe. ("Áron is vegyétek meg az alkalmat.!")
Van, akinek sok az a bizonyos ár. De nem is csodálkozhat, ha félreértik.
Nem akart ő bántani engem, nincs benne rosszindulat - csak ahogy te is megállapítottad: igyekszik népszerűségre törekedni - ezért a bohócszerep.

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 20., szombat 18:46 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
tavasz írta:
Kedves Figyelő, Tiv és FM,

Ti szinte mindenkiben találtok valami hibát, viszont magatokra nézve semmiféle kritikát nem fogadtok el. Gondoljátok, hogy ti 3-man képviselnétek itt a kerszténységet, és csak benneteket vezet a Szentlélek az igaz úton? Hát véleményem szerint szomorú lenne, ha a mennyekben ilyen öntelt, rosszindulatú emberekkel kellene együttlennem. Csupán a lényeget, a szeretetet nem érzem a megnyilvánulásaitokból, kizárólag az ego-t, amióta megismertelek benneteket, és egyáltalán nem figyeltek oda, hogy mit okoztok a másik embernek.


Kár, hogy nem ismered a Bibliát, mert akkor könnyen tehetnél összehasonlítást: önmagunkat hirdetjük-e vagy az Úr Igéjét. Ha az első változat az igaz, akkor gáz van, akkor akár véletlenül is beletrafáltál, s akkor az ÚR irgalmazzon nekünk.. :shock:

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 20., szombat 19:11 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Kedves Figyelő,

Miből gondolod, hogy nem ismerem a Bibliát, már megint egy igaztalan vagdalkozás.

Annyira hidd el, hogy ismerem, hogy meg tudom különböztetni a gyümölcsöket attól, ahogy ti itt taroltok (és ehhez még Biblia sem szükséges, jó helyeken, már gyermekkorban megtanítják, mi a bűn)

Engem sem ismersz/ismertek, mégis olyan sokat tudtok rólam, igaz?

Kérdezem, ki vagy te, hogy engem ismeretlenül megítélj?
Vagy te csak így tudod érvényesíteni magad?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 20., szombat 19:27 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 20:10
Hozzászólások: 381
Tartózkodási hely: itt
Szia Tavasz,

Hadd mondjak el valamit neked. Amikor még a régi fórumon megjelent Figyelő sé Exrefis, eleinte ugyanezt éreztem, mint te. Egy nap azonban rájöttem, hogy bennük is van szeretet, csak nem majomszeretet. Talán időnként túl keményen is szólnak, de hidd el féltő szeretet szól belőlük. Nekem is sokszor volt túl kemény eledel az ő Igehirdetésük, sőt pl. Oswald Chambersé sokszor ma is az nekem, de tudom, hogy Isten egy nap meglágyítja az én szívemet is erre a beszédre. Merthogy: nem az Ige túl kemény, amit Ők szólnak, hanem az én szívem, amiről az így szinte visszapattan.... :(

Nem pártoskodásból írtam, hanem tapasztalatból.

_________________
Az ÚR közel!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 20., szombat 19:34 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
semibrevis írta:
Szia Tavasz,

Hadd mondjak el valamit neked. Amikor még a régi fórumon megjelent Figyelő sé Exrefis, eleinte ugyanezt éreztem, mint te. Egy nap azonban rájöttem, hogy bennük is van szeretet, csak nem majomszeretet. Talán időnként túl keményen is szólnak, de hidd el féltő szeretet szól belőlük. Nekem is sokszor volt túl kemény eledel az ő Igehirdetésük, sőt pl. Oswald Chambersé sokszor ma is az nekem, de tudom, hogy Isten egy nap meglágyítja az én szívemet is erre a beszédre. Merthogy: nem az Ige túl kemény, amit Ők szólnak, hanem az én szívem, amiről az így szinte visszapattan.... :(

Nem pártoskodásból írtam, hanem tapasztalatból.

Na egyszer humorizálok és tessék megszégyenültem.
Köszönöm Semibrevis
De hagyom mert tényleg falat toltál előttem. :)
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 20., szombat 20:05 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Kedves Semi,

nem tudom, mi abban a szeretet, amikor előítéletből fakadó mindenféle hazug dolgot a másik ember fejéhez vágnak, ítélkeznek, belerugnak a másikba.

Én észreveszem, ha valaki jóindulatból és szeretetből szól hozzám, és a majomszeretetet is felismerem. Nem gondolom, hogy csak a keresztény ember kiváltsága, hogy Lásson!

És még valami, én nem csak magamért futom ezeket a köröket, nem szeretem amikor embereket lealáznak akár a vallásukért akár....


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 20., szombat 20:13 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
tavasz írta:
Kedves Semi,

nem tudom, mi abban a szeretet, amikor előítéletből fakadó mindenféle hazug dolgot a másik ember fejéhez vágnak, ítélkeznek, belerugnak a másikba.

Én észreveszem, ha valaki jóindulatból és szeretetből szól hozzám, és a majomszeretetet is felismerem. Nem gondolom, hogy csak a keresztény ember kiváltsága, hogy Lásson!

És még valami, én nem csak magamért futom ezeket a köröket, nem szeretem amikor embereket lealáznak akár a vallásukért akár....


:?:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 657 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 44  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség