Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 657 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 44  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. jan. 20., szombat 20:15 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
:!:

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 20., szombat 20:15 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Ajánlom a Biblia újszövetségét szíves olvasásra.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 20., szombat 20:15 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
({)
csak előtte... KÉRJÜK ... vegyék le a SZEMELLENZŐKET!!!

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 20., szombat 20:23 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
cilla írta:

Kedves Figyelő!
Ellent kell, hogy mondjak.Abszolút nem a happy kereszténységről szól.
Nem tudom, hogy olvastad-e Növekedésem kínjai, Miért követem Jézust?
Nem szorul az én védelmemre, tehát ezzel befejeztem.
.


Kedves Cilla!

Nem azt mondtam, hogy ő hirdeti a happy keresztyénséget, hanem hogy ő is annak egyik jellegzetességét képviseli, ami az ún. karizmatikusok sajátja, nevezetesen a szentségtelenség.
Nem a humorral van baj. Világi koromban nagyon szerettem Latabár Kálmánt, Hofi Gézát. Gálvölgyi már igencsak vegyes-felvágott volt. Benny Hill, Mr.Bean vagy Sas József kifejezetten taszított.
A humor nem azonos a nyegleséggel, ripőkséggel!!

Ezen túlmenően, honnan veszi bárki a bátorságot, hogy azt a kibeszélhetetlen csodát, felfoghatatlan megajándékozottsáégot, amivel Isten kimentette az embert a kárhozatból - laza könnyedséggel, olyan flegmasággal képviselje, próbálja bemutatni, amivel azt hiteti el: mindez magától értetődő, sőt a magát produkálónak természetszerűleg járt ki????????

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára figyelő 2007. jan. 20., szombat 21:55-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 20., szombat 20:25 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
oppardon... nem neked szóltam...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 20., szombat 21:05 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 14:19
Hozzászólások: 477
Tartózkodási hely: Budapest, Rákoscsaba
Beszéljük meg, mi esett rosszul
Beszéljük.
Nekem az esik rosszul, hogy akárhányszor bejövök a "Beszélgessünk" szobába, ez a topic van felül. Lassan több szó esik egymás ócsárlásáról, és saját sebünk nyalogatásáról, mint keresztyén témákról.

Különös korban élünk. Vagy csak engem vesz körül egy különleges világ. És hogy miben különleges? Megnőtt az 1 négyzetméterre jutó olyan egyének aránya, akik megkapták a lelkek megítélésének ajándékát... :shock:
Hogy ez tényleg így van-e, és jól van-e így... hát nem tudom. Nem hiszem.

Az Igével való vagdalkozás, az megy a legkönnyebben. Aztán lehet mögé bújni, hogy hát én Isten helyett szóltam, egyenesen az ő követe vagyok, csak most, csak itt, csak nektek.
De hogy valaki átfogóbb értelemben tudjon megnyilatkozni a Istenről, az egész kijelentés-türténet hosszú folyamatáról, hát olyannal kevéssel találkoztam.
Szőrszálhasogatás megy, a szálkák kapirgálása. Kezdünk lassan eljutni ugyanoda, ahová az előző fórum, pedig én annnyira hittem (hiszem!!!!), hogy el lehet kerülni a bajt.

Na, hogy vmi pozitívat is írjak. Igenis, legyünk boldog keresztyének, ami nem azonos a komolytalan (általatok) happy keresztyénnek titulált valamivel.
Én nem szeretnék savanyú-uborkás üveg lenni, csak azért, mert református teológus vagyok. :oops:

Örüljetek mindenkor! Ismét mondom: örüljetek! :D:D:D
Filippi 4,4

_________________
ex-JennyT :D
"Énekelj az ÚRnak, te egész föld!"


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 20., szombat 21:11 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 20:10
Hozzászólások: 381
Tartózkodási hely: itt
Kedves Tavasz és Többiek,

Hát nehéz lenne megmondani így puszta szavakban, hogy mi volt az a pillanat, amikor rádöbbentem Figyelő és Ex szeretetére érdekemben (nem irántam! bár a találkozón azt hiszem azt is érezhettem és ez csak duplán jó volt), de valami olyasmi volt, hogy már nem tudom min vitáztunk, és én kardoskodtam nagyon (gondoltam én, hogy) az ÚR ügyéért, amikor Isten (nem Figyelő és nem Ex) sorra minden érvemben megszégyenített, és egy ponton nem bírtam tovább: meg kellett értenem, hogy ha nem hagyom abba sürgősen magam áltatását, hogy csak kedveskedve lehet hirdetni az Igét, és aki nem ezt teszi, az nem is Istentől szól, akkor nekem végem. És ez még csak a kisebbik baj, de az sokkal nagyobb gond, hogy mindazoknak is vége, akik rám bízattak. :oops:
Remélem most már picit érthetőbb, amit az előbb szerettem volna mondani.

_________________
Az ÚR közel!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 20., szombat 21:14 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Nem erről van szó, sajnálom, hogy nem érted.
Bár éppen te voltál az, aki az előző fórumon, még egy sátánistával is szót értett (többek között) és kereste a "közös" hangot.
MIndenkiben fel lehet ébreszteni a jót, nem tudhatjuk, hogy ki honnan jött, milyen sérüléseken ment keresztül

Neked mondjam....?


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára tavasz 2007. jan. 20., szombat 21:18-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 20., szombat 21:16 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 20:10
Hozzászólások: 381
Tartózkodási hely: itt
Na megpróbálom még profánabbul: szóval hitem szerint, ami a Bibliában van, az véresen komoly, életbevágó számunkra. Ha valaki szögesen ellentétben áll azokkal a dolgokkal, akkor sokszor könyebb szembesíteni azzal, hogy rossz oldalon áll, mint azt, aki csak "kicsit" tért le az Útról. Ilyenkor néha nincs más, mint rántani egyet a testvér karján, hogy "te gyere már vissza, mindjárt elüt a sátán!" Ezt nem tudom kedveskedve mondani. :roll:

_________________
Az ÚR közel!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 20., szombat 21:20 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Ezenkívül, én általában oda szoktam figyelni mindenkire (igaz, van időm átolvasgatni a fórumot), és engem piszkosul zavar, amikor valaki egy elejtett mondat alapján reagál, oda sem figyelve a másik EMBERRE.
Merthogy azok vagyunk, és felelősséggel tartozunk egymás iránt - és ugye nem mondod, hogy ez Ige ellenes.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 20., szombat 21:22 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
semibrevis írta:
Kedves Tavasz és Többiek,

Hát nehéz lenne megmondani így puszta szavakban, hogy mi volt az a pillanat, amikor rádöbbentem Figyelő és Ex szeretetére érdekemben (nem irántam! bár a találkozón azt hiszem azt is érezhettem és ez csak duplán jó volt), de valami olyasmi volt, hogy már nem tudom min vitáztunk, és én kardoskodtam nagyon (gondoltam én, hogy) az ÚR ügyéért, amikor Isten (nem Figyelő és nem Ex) sorra minden érvemben megszégyenített, és egy ponton nem bírtam tovább: meg kellett értenem, hogy ha nem hagyom abba sürgősen magam áltatását, hogy csak kedveskedve lehet hirdetni az Igét, és aki nem ezt teszi, az nem is Istentől szól, akkor nekem végem. És ez még csak a kisebbik baj, de az sokkal nagyobb gond, hogy mindazoknak is vége, akik rám bízattak. :oops:
Remélem most már picit érthetőbb, amit az előbb szerettem volna mondani.


Azt gondolom különös kegyelmi pillanatban van részünk, kérdés ismét élünk e vele.
Tavasz kimondta, bűnt követ el Tiv.
Nem Tiv, hanem minannyian bűnt követünk el és Semi szavai rávilágítanak.
Nem szabad magyarázni Isten igéjét, Isten igéjét hirdetni kell és vagy hisz és megmenekül, vagy nem hisz és elkárhozik.
Az Úr Jézus Krisztus példázatokban beszélt, ha én tanítvány vagyok ebben is követnem kell a MESTERT.
Bocsássa meg Isten, hogy beleelegyedtem a magyarázásba.

Nem lehetek jobb Istennél, ha Ő így döntött, akkor én nem írhatom azt felül.

Elmondhatom hogy értem , meghallgathatom te hogy érted, de nem magyarázhatom, én miért értem úgy, és te miért nem érted úgy.

Ha nem jól látom kérlek írjátok le
Köszönöm.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 20., szombat 21:26 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 14:19
Hozzászólások: 477
Tartózkodási hely: Budapest, Rákoscsaba
FM írta:
Nem szabad magyarázni Isten igéjét, Isten igéjét hirdetni kell és vagy hisz és megmenekül, vagy nem hisz és elkárhozik.
Az Úr Jézus Krisztus példázatokban beszélt, ha én tanítvány vagyok ebben is követnem kell a MESTERT.
Bocsássa meg Isten, hogy beleelegyedtem a magyarázásba.

Nem lehetek jobb Istennél, ha Ő így döntött, akkor én nem írhatom azt felül.

Elmondhatom hogy értem , meghallgathatom te hogy érted, de nem magyarázhatom, én miért értem úgy, és te miért nem érted úgy.

Ha nem jól látom kérlek írjátok le
Köszönöm.


Jaj nekem, szegény bűnösnek, és velem együtt több százezer lelkésznek, akik arra vetemedünk, hogy Isten Igéjét magyarázzuk...! :oops:

Magda, ugye ezt te sem gondoltad komolyan?????:?::?:

_________________
ex-JennyT :D
"Énekelj az ÚRnak, te egész föld!"


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 20., szombat 21:26 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
FM-nek:

Kérj bölcsességet.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 20., szombat 21:38 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 14:19
Hozzászólások: 477
Tartózkodási hely: Budapest, Rákoscsaba
FM írta:
Az Úr Jézus Krisztus példázatokban beszélt, ha én tanítvány vagyok ebben is követnem kell a MESTERT.

De azért ha azt kérték a tanítványok, hogy magyarázza el nekik a példázatot, mert mondjuk nem értették elsőre (ld: magvető példázata), akkor azt is megtette az Úr Jézus.
Na akkor most mi van? :shock:

_________________
ex-JennyT :D
"Énekelj az ÚRnak, te egész föld!"


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 20., szombat 21:44 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Gondolom ezért:

Mk 4,11 Ő pedig monda nékik: Néktek adatott, hogy az Isten országának titkát tudjátok, ama kívül levőknek pedig példázatokban adatnak mindenek,


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 657 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 44  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 20 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség