Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 657 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 40, 41, 42, 43, 44  Következő
 

Re: Beszéljük meg, mi esett rosszul
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2012. okt. 03., szerda 21:38 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
Golgotavirág írta:
nemosinex írta:
A halál utáni sorsa az embernek elég sikamlós terület, nyilván senkinek sem tiszte megítélni, hogy hová jut az illető. De van a Lázár és a gazdag történetében valami, ami nagyon hasonlít az itteni reakciókhoz e konkrét kérés kapcsán. Mégpedig az az óvatosság, ahogyan ehhez az elhunythoz közelítünk, nehogy megfertőződjünk. Ugyanúgy, ahogy szegény Lázárhoz közelítettek az akkoriak. Nyilván ők is a törvényre hivatkozva. De Jézus példázatát ez előzi meg. "A törvényt és a prófétákat Jánosig hirdetik, azóta az Isten országát hirdetik, és mindenki erőnek erejével törekszik afelé."
Nyilván azt mondja a példázat, hogy a pokol és az üdvösség között nagy közbevetés van. De azt is mondja, hogy a gazdag, nem Istenhez folyamodott, hanem Ábrahámhoz, amikor át akart kerülni a jó helyre. Nem akarok senkit megbotránkoztatni, de nekem ez a példázat az előtte álló mondattal együtt azt mondja, hogy kérjünk, könyörögjünk, tusakodjunk, ostromoljuk Istent (a kegyelem Urát), ha ilyen nagy dologról van szó, mint társunk üdvössége. Ne a törvény (Biblia) betűjére, hanem Isten kegyelmére hivatkozva.
Eszembe jutott még az 1Péter 3:19 is.


Nem tudom melyik a példázatban az előtte álló mondat mely arra buzdít kedves nemosinex „hogy kérjük könyörögjünk és tusakodjunk, ostromoljuk Istent” ? És hogy jön ide még az 1Pt.3;19 is?
A Biblia minden igéje Igazság. Csak Jézus Krisztus által juthatunk el az Atyához és az örökéletbe. Csak Krisztuson keresztül kaphatunk kegyelmet. .Jn 14,6 Csak kegyelemről nem beszélhetünk! Kegyelemről CSAK Isten szava által. A hit tehát hallásból van Róm10,17 a hallás pedig a Krisztus beszéde által. (Az ige testté lett) Krisztus = Ige Ha a Bibliából merítünk az ÉLŐ VÍZBŐL merítünk.

A gazdag és Lázár történetéhez javasolnék olvasásra, hallgatásra egy igehirdetést mely világosan elmondja Jézus hogyan érti ezt a példázatot ezt folytatnám a KERESZTYÉN HITÜNK » Megtérés, személyes hit Mi az ÜDVÖSSÉG? témában.

Nem mondja el világosan, hogyan érti Jézus, hanem elmond egy értelmezést, a sajátját, arról, hogy szerinte hogyan értette Jézus. Nem Szentírás, hanem magyarázat. Pál is különbséget tett aközött, amit ő gondolt jónak, és aközött, amit az Úr mondott.
A Biblia minden igéje igazság! Persze, csak nem mindegy, hogy mikor melyik igazságot kapjuk elő. Pl. mutatom ezt a technikát a te példádon: a szív, ha akarom, érzés, hangulat és elgondolás, ha akarom, nem érzelem: alá is van támasztva két-két igével mindkét eset a legutóbbi hozzászólásodban. De már volt egy prekoncepciód, s amikor azt állítottad, hogy a szív érzelem (s a csalárdság forrása), akkor épp ezt az igét kaptad elő, amikor meg az ellenkezőjét, akkor a másikat, amelyikből úgymond az derül ki, hogy a szív nem érzelem. De minek alapján teszed ezt, ez a kérdésem? Minek alapján döntesz úgy, hogy egy adott helyen érzés a szív az igében, egy másik helyen meg nem? Szeretném, ha őszintén válaszolnál.
nX


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Beszéljük meg, mi esett rosszul
HozzászólásElküldve: 2012. okt. 06., szombat 21:42 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2009. jún. 13., szombat 13:49
Hozzászólások: 440
Őszinte választ vársz tőlem, mikor te nem válaszoltál az én kérdésemre... továbbra is várom válaszodat...

nemosinex írta:
Nem akarok senkit megbotránkoztatni, de nekem ez a példázat az előtte álló mondattal együtt azt mondja, hogy kérjünk, könyörögjünk, tusakodjunk, ostromoljuk Istent (a kegyelem Urát), ha ilyen nagy dologról van szó, mint társunk üdvössége. Ne a törvény (Biblia) betűjére, hanem Isten kegyelmére hivatkozva.
Eszembe jutott még az 1Péter 3:19 is.

MÉG MINDIG NEM TUDOM ???
Nem tudom melyik a példázatban az előtte álló mondat mely arra buzdít hogy kérjük könyörögjünk és tusakodjunk, ostromoljuk Istent” ?
És hogy jön ide még az 1Pt.3;19 is?

_________________
„De keressétek először az ő országát és igazságát, és ezek is mind ráadásul megadatnak nektek.” (Mt 6:33)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Beszéljük meg, mi esett rosszul
HozzászólásElküldve: 2012. okt. 07., vasárnap 07:16 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
A mondat, amire gondoltam, már benne volt a hozzászólásomban, azzal együtt van értelme (számomra legalábbis) a Lázár-példázatnak: "A törvényt és a prófétákat Jánosig hirdetik, azóta az Isten országát hirdetik, és mindenki erőnek erejével törekszik afelé". Ezt most értettem meg tulajdonképpen, hogy az "erőnek erejével" a törvény rabszolgáira, azaz a vallásos emberekre és a "testi" (törvényeskedő) keresztyénekre vonatkozik, akik a saját erejükből akarnak bemenni az Isten országába. Mert csak így van értelme Jézus figyelmeztetésének, hogy "könnyebb elmúlni az égnek és a földnek, mint a törvényből egy vesszőnek is elveszni". Nyilvánvaló, hogy a törvényből egy vesszőcske sem hagyható el, és nyilvánvaló, hogy az anyától születettek közül senki sem tudja betölteni a törvényt. Akkor nem is ezt kell hirdetni, hanem Isten országát, vagyis "a kegyelemből van üdvösségetek" igazságát. Ma azokhoz szól ez az ige szerintem, akik hívőként is a törvény úgynevezett biztonságába menekülnek, a hit és a szeretet "bizonytalansága" elől.
Hogy jön ez Lázárhoz?
Kezdeném azzal, Jézus ugye, még életében mondja ezt a példázatot. Tehát még nagy váltságműve, halála és feltámadása előtt. Ezzel szemben, ahogy Káténk is mondja, nekünk az a legnagyobb vigasztalásunk, hogy nem a magunkéi, hanem a mi megváltónk tulajdonai vagyunk, aki "az ő drága vérével minden bűnünkért tökéletesen eleget tett." Az ő vére által van tehát üdvösségünk. De Lázár üdvössége honnan van akkor? Senki sem mehet az Atyához, csak Jézus által, ez világos. Honnan van Lázárnak üdvössége szerinted? Hacsak nem kegyelemből? Gondolom, egyetértünk abban, hogy Jézus sokkal több, mint a 33 évet élt názáreti ember, többek között Ő Isten kedvessége, kegyelme hozzánk. És amikor azt mondja, pl. hogy "Itt vagyok én és a gyermekecskék, akiket nekem adtál", meg vagyok győződve, hogy az ilyen Lázárokra is gondolt, akiket az Atya neki ajándékozott, és fordítva, nekik ajándékozta Jézust, kedvességből. Ha én Krisztust akarom követni, én így értettem meg, nem szabad beérnem kevesebbel, mint hogy esedezem, könyörgök stb. azért, hogy az örökkévalóságot a szeretteimmel töltsem Isten társaságában. A szabály az, amit Pál mond, hogy nem akarok tudni másról közöttetek (a hívők között), csak Krisztusról, s róla is, mint megfeszítettről. És efölött van az, hogy Isten annak adja kegyelmét, akinek akarja. Mint ahogy a Krisztusban való hitet is ő ajándékozza annak, akinek akarja. Ugyanaz a kegyelem, másképpen. Én úgy gondolom, hogy a keresztyének elhívása elsősorban a földi életre szól, hogy só és világosság legyünk itt a többiek számára.
Bárkiért való imádság esetében azonban tudni kell, hogy a kegyelem nem jog, amire hivatkozhatunk, hanem adomány, amit koldusként kérhetünk az Atyától. De kérhetjük tőle, hiszen - és itt jön az 1Péter - Krisztus lement a pokolba prédikálni a Noé idejében meghaltaknak, akik olyan gonoszak voltak, hogy a teljes Földet kiürítette miattuk Isten. Lement hozzájuk prédikálni, és ha van szabadulásuk, az Atyához menetelük, akkor nekik is csak Krisztus által van.
Én őszintén bevallom, nem szégyellem, hogy apámért, aki hirtelen halállal, fiatalon halt meg, és nem volt hívő, sírva kértem az Urat, és békességem van az ő sorsa felől.

Üdv
nX


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Beszéljük meg, mi esett rosszul
HozzászólásElküldve: 2012. okt. 07., vasárnap 09:09 
Offline

Csatlakozott: 2012. júl. 19., csütörtök 09:06
Hozzászólások: 208
Én örülök, hogy nem nekünk kell eldönteni, hogy ki üdvözül, s ki az aki kizáratott a kegyelemből.
Azért az elég fura ige-értés és értelmezés, hogy az életében engedetlen ember a ''tömlöcben'' kapott még egy utolsó esélyt a megtérésre. Nem áll messze a gondolat a katolikus purgatórium-tantól.
Sajnos nem mindenki érti meg, hogy az evangélium csak a választottak számára örömhír, a többieknek átok és ítélet.
Az Atya senkit nem ad kedveségből a Krisztusnak és Krisztus sem az Atyának. Ne tegyük Jehova Tanúi-módjára ''ki nem érdemelt kedveséggé'' a kegyelem fogalmát.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Beszéljük meg, mi esett rosszul
HozzászólásElküldve: 2012. okt. 07., vasárnap 13:09 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
TCsaba írta:
Én örülök, hogy nem nekünk kell eldönteni, hogy ki üdvözül, s ki az aki kizáratott a kegyelemből.

Én is örülök.
És remélem, soha nem fogok erre a következtetésre jutni:
Idézet:
Az Atya senkit nem ad kedveségből a Krisztusnak és Krisztus sem az Atyának.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Beszéljük meg, mi esett rosszul
HozzászólásElküldve: 2012. okt. 07., vasárnap 13:28 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
TCsaba írta:
Azért az elég fura ige-értés és értelmezés, hogy az életében engedetlen ember a ''tömlöcben'' kapott még egy utolsó esélyt a megtérésre. Nem áll messze a gondolat a katolikus purgatórium-tantól.

Nagyon messze áll attól. Ugyanis nem az elhunyt érdemére apellál, hanem Isten ki nem érdemelhető kegyelmére.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Beszéljük meg, mi esett rosszul
HozzászólásElküldve: 2012. okt. 07., vasárnap 15:21 
Offline

Csatlakozott: 2012. júl. 19., csütörtök 09:06
Hozzászólások: 208
TCsaba írta:
Azért az elég fura ige-értés és
értelmezés, hogy az életében
engedetlen ember a ''tömlöcben''
kapott még egy utolsó esélyt a
megtérésre. Nem áll messze a gondolat
a katolikus purgatórium-tantól.
Nemosinex írta:
''Nagyon messze áll attól. Ugyanis nem
az elhunyt érdemére apellál, hanem
Isten ki nem érdemelhető kegyelmére.''

''És a hitetlenek olyanok, mint egy háborgó tenger, amely nem nyughatik, és amelynek vize iszapot és sárt hány ki.
Nincs békesség, szól Istenem, a hitetleneknek!''
Ésa.57:20-21

Ezek szerint mégis van számukra békesség, csak előbb meg kell halniuk, s hullaként kell a kiérdemelhetetlen kegyelemre alapozniuk?!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Beszéljük meg, mi esett rosszul
HozzászólásElküldve: 2012. okt. 07., vasárnap 15:58 
Offline

Csatlakozott: 2012. júl. 19., csütörtök 09:06
Hozzászólások: 208
Eféz. 1,1
Pál, Jézus Krisztus apostola Isten
akaratjából, az Efézusban lévő és
Krisztus Jézusban hívő szenteknek.
 1 Kor.1,1  Fil.1,1
Eféz. 1,2
Kegyelem néktek és békesség Istentől,
a mi Atyánktól és az Úr Jézus
Krisztustól.
 Róm1,7.,
Eféz. 1,3
Áldott legyen az Isten, és a mi
Urunknak, Jézus Krisztusnak Atyja, a ki
megáldott minket minden lelki áldással
a mennyekben a Krisztusban,
 1 Pét.1,3
Eféz. 1,4
A szerint, a mint magának kiválasztott
minket Ő benne a világ teremtetése
előtt, hogy legyünk mi szentek és
feddhetetlenek Ő előtte szeretet által,
 2 Tim.1,9  Csel.15,18
Eféz. 1,5
Eleve elhatározván, hogy minket a
maga fiaivá fogad Jézus Krisztus által
az Ő akaratjának jó kedve szerint,
 Róm.8,15  Róm.8,29  Róm.8,30
Eféz. 1,6
Kegyelme dicsőségének
magasztalására, a melylyel
megajándékozott minket ama
Szerelmesben,
 Mát.3,17  Kol.1,13  Róm.8,39
Eféz. 1,7
A kiben van a mi váltságunk az Ő vére
által, a bűnöknek bocsánata az Ő
kegyelmének gazdagsága szerint.
 Róm.3,23-25
Eféz. 1,8
Melyet nagy bőséggel közlött velünk
minden bölcsességgel és értelemmel,
 1 Kor.1,5  Kol.1,9
Eféz. 1,9
Megismertetvén velünk az Ő
akaratjának titkát az Ő jó kedve
szerint, melyet eleve elrendelt
magában,
 Eféz.3,4  Eféz.3,5  Róm.16,25 
Róm.16,26  Kol.1,26  2 Tim.1,9  2
Tim.1,10
Eféz. 1,10
Az idők teljességének rendjére nézve,
hogy ismét egybeszerkeszt magának
mindeneket a Krisztusban, mind a
melyek a mennyekben vannak, mind a
melyek e földön vannak;
 Gal.4,4  1 Móz.1,31  1 Ján.3,8-10 
Ján.8,44  2 Kor.11,3  Róm.8,19-23 
Mát.19,28  2 Pét.3,10-13
Eféz. 1,11
Ő benne, a kiben vettük is az örökséget,
eleve elrendeltetvén annak
eleveelvégzése szerint, a ki mindent az
ő akaratjának tanácsából cselekszik,

Eféz. 1,12
Hogy legyünk mi magasztalására az Ő
dicsőségének, a kik előre
reménykedtünk a Krisztusban:
 Róm.3,2  Róm.9,4  Csel.3,25
Eféz. 1,13
A kiben ti is, minekutána hallottátok az
igazságnak beszédét, idvességetek
evangyéliomát, a melyben hittetek is,
megpecsételtettetek az ígéretnek ama
Szent Lelkével,
 Kol.1,5  Csel.19,2-5  Csel.2,37  Csel.2,38
 Csel.8,12  Ján.3,5  Eféz.4,30 
Csel.2,16-18  Jóel2,28.,  Jóel2,28.,29 
Zak.12,10
Eféz. 1,14
A ki záloga a mi örökségünknek Isten
tulajdon népének megváltatására, az Ő
dicsőségének magasztalására.
 2 Kor.1,22  1 Kor.15,28  Róm.8,18-23  2
Móz.19,5  5 Móz.7,6  5 Móz.14,2  5
Móz.26,
KEDVES NEMOSINEX!
VALÓBAN NEM KÉNYSZERÍTHET SENKI, HOGY KÜLÖNBSÉGET TÉGY A KEGYELEM ÉS A KEDVESSÉG FOGALMAI KÖZÖTT, CSUPÁN AZ IGÉNEK ENGEDD MEG, HOGY MEGTEGYE. AZTÁN,HOGY MILYEN KÖVETKEZTETÉSEKRE JUTSZ, VAGY NEM JUTSZ EL, AZ MÁR TÉNYLEG A MAGÁNÜGYETEK A MINDENHATÓVAL.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Beszéljük meg, mi esett rosszul
HozzászólásElküldve: 2012. okt. 07., vasárnap 17:24 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Kedves TCsaba, nem értem, miért van az, hogy amikor magad érvelésének kedvez, akkor azon erősködsz, hogy a Biblia minden betűjét kötelezőnek kell tartani, amikor más idéz, akkor viszont nyugodtan át lehet azon az idézeten ugrani. Jelesül a Nemosinex idézetéről van szó, miszerint a halálon túl is van Evangélium. :

„Őbenne (vagyis a Lélekben) ment el (Krisztus halála után), hogy azoknak a lelkeknek is hirdesse az evangéliumot (vagyis az örömhírt), akik börtönben voltak, akik egykor hitetlenek voltak, amikor Isten türelmesen várt Noé napjaiban, míg a bárka épült, amelyben kevés, öszesen nyolc lélek menekült meg a víz által.”(3,19-20) „Mert azért hirdette Krisztus az evangéliumot a megholtaknak is, hogy bár test szerint, emberek módjára ítélet alá estek, de a Lélek szerint Istenben életük legyen.” (1Pét 4,6)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Beszéljük meg, mi esett rosszul
HozzászólásElküldve: 2012. okt. 07., vasárnap 17:57 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
TCsaba írta:
Ezek szerint mégis van számukra békesség, csak előbb meg kell halniuk, s hullaként kell a kiérdemelhetetlen kegyelemre alapozniuk?!

Nem nekik lehet, hanem azoknak, akik értük esedeznek Istenhez. Nem hullaként, mert az elhunytat nem nevezném hullának. A hulla-részük semmit nem számít ebben az esetben.
De legyen neked a te hited szerint. Mindazonáltal nem magyaráztad meg, hogy Krisztus mit is prédikált, és miről, a tömlöcbéli lelkeknek. És azt sem, hogy Lázár miként került az üdvösség állapotába, hacsak nem Isten kegyelméből.
A kegyelemről a Keresztyén Bibliai Lexikon (Kálvin Kiadó->megbízható :wink: ):
A kegyelem Isten cselekvési módja: Teremtményével nem annak érdeme, hanem saját jósága szerint bánik. Az ember végső fokon halált érdemel bűne miatt, ehelyett Isten kegyelemből örök életet ad neki...
ÚSZ-i görög szavai: kharis, ami jelent hálát, köszönetet is, tehát hálára indító cselekedet, kharisma, jóindulatból, kegyelemből fakadó ajándék...ÓSZ: hén, ritkábban heszed...Az ÓSZ-ben a) ember és ember közti kapcsolatban: a gyengébb kérelme... az erősebb jóindulatának (hén) elnyerésére...b) Isten cselekvésének alapja az ember iránt, mely a kiválasztáson vagy megbocsátáson alapul... Erre hivatkozva kéri Mózes, hogy Isten ne pusztítsa el bűnös népét, Isten erre hivatkozva teljesíti a kérést...
(...) Döntő középpontja: Jézus Krisztus halála által Isten megvált bennünket, ingyen igazzá tesz, amilyen igaz Ő, olyan igazzá teszi azt is, aki Jézusban hisz...Az mutatja ennek kegyelem voltát, hogy a törvény cselekvésétől függetlenül, hit által nyerhető el, zsidóknak és pogányoknak egyaránt... A kegyelem tehát Jézus Krisztusban adatott természetesen azoknak, akik elfogadták, de ez is Isten munkája. Krisztus Jézust nekünk Isten bölcsességgé igazsággá és megváltássá tette. Ezek után a törvényben reménykedni Isten kegyelmének megvetése. A kegyelem által megvan az örök életünk.

A lényeg, hogy minden Isten munkája, az is, ha elfogadjuk Jézus helyettes áldozatát. Mondtam már, hogy - az én értelmezésem szerint - Isten jóindulata nem jogalap arra nézve, hogy automatikusan üdvözül minden elhunyt, függetlenül attól, hogy hitt-e Jézusban vagy sem. Mindazonáltal el tudom képzelni, hogy Isten jóindulatába belefér, hogy, ahogy egyeseknek a hitet ajándékozza - ha hívő gyermekei kérik, nekik ajándékozza szeretteik üdvösségét. Én nem teologizálni akarok, Istent ilyennek ismertem meg. Máskülönben hogy lenne például megszentelve a férj a hívő feleség által, és fordítva? Mit jelent akkor ez a szentség?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Beszéljük meg, mi esett rosszul
HozzászólásElküldve: 2012. okt. 07., vasárnap 19:02 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2009. jún. 13., szombat 13:49
Hozzászólások: 440
nemosinex írta:
Nem mondja el világosan, hogyan érti Jézus, hanem elmond egy értelmezést, a sajátját, arról, hogy szerinte hogyan értette Jézus. Nem Szentírás, hanem magyarázat. Pál is különbséget tett aközött, amit ő gondolt jónak, és aközött, amit az Úr mondott.
A Biblia minden igéje igazság! Persze, csak nem mindegy, hogy mikor melyik igazságot kapjuk elő. Pl. mutatom ezt a technikát a te példádon: a szív, ha akarom, érzés, hangulat és elgondolás, ha akarom, nem érzelem: alá is van támasztva két-két igével mindkét eset a legutóbbi hozzászólásodban. De már volt egy prekoncepciód, s amikor azt állítottad, hogy a szív érzelem (s a csalárdság forrása), akkor épp ezt az igét kaptad elő, amikor meg az ellenkezőjét, akkor a másikat, amelyikből úgymond az derül ki, hogy a szív nem érzelem. De minek alapján teszed ezt, ez a kérdésem? Minek alapján döntesz úgy, hogy egy adott helyen érzés a szív az igében, egy másik helyen meg nem? Szeretném, ha őszintén válaszolnál.
nX


Te is egy értelmezést mondtál a sajátodat, amit te értettél ez alatt, így írod:
"de nekem ez a példázat az előtte álló mondattal együtt azt mondja, hogy" a Szentírás a gazdag és a Lázár példázatban sehol nem írja ezt: "hogy kérjünk könyörögjünk és tusakodjunk ostromoljuk Istent" ezt csak te mondod.

Nekünk soha nem azt kell nézni, hogy (az szerintem) nekem mit mond, hanem azt hogy az Úr mit akar mondani az által!
Köszönöm hogy az én példámon mutatod hogyan vegyük elő az igazságot.
Azt írod mikor melyik igazság. Kérdés az, mi az igazság?
A te példádat vizsgálva az amit a példázat elé és belé képzelünk hogy ott van?? A teljes Szentírás ami mást mond.
A magunk elgondolásai vagy amit a Szentírás mond.
Az Úrtól azért kaptuk az igehirdetőket akik megmagyarázzák számunkra a Szentírást hogy ne a saját elképzeléseink szerint értelmezzük azt.
És azt én nem vitatnám hogy egy élő hitű igehirdető magyarázata nem Istentől való lenne. Isten Szentlelke tud igazán kijelenteni nekünk mindent...
"Ezen felül még közöttünk és közöttetek nagy szakadék is tátong, hogy akik innen át akarnak menni hozzátok, ne mehessenek, se onnan ide át ne jöhessen senki."Lk.16.26 Ez elég egyértelmű: "akik innen át akarnak menni hozzátok, ne mehessenek, se onnan ide át ne jöhessen senki."

A Szentírást is emberek írták és Isten Ihlette minden szavát. Az Úr fel tudja használni az ő szolgáit hogy Szentlelke által szóljanak a Szentírásról.
Ezért egészen bizonyosnak tartjuk a prófétai beszédet, amelyre jól teszitek, ha mint sötét helyen világító lámpásra figyeltek, amíg felragyog a nap, és felkel a hajnalcsillag szívetekben. Mindenekelőtt tudnotok kell, hogy az Írás egyetlen próféciája sem ered önkényes magyarázatból, mert sohasem ember akaratából származott a prófécia, hanem a Szentlélektől indíttatva szólaltak meg az Istentől küldött emberek. 2Pt 1,19-21

Nem én döntök úgy hogy a szív egyik helyen érzés a másikban meg nem. A Szentírás tanít bennünket erre. Nem én találom ezt ki.
Amit az Úr meg akar velünk értetni megérteti, akkor is ha nem értjük az Ő igéjét! Nagyon sokszor szólt az Úr hozzám igehirdetéseken keresztül, magyarázva az Ő igéjét és kaptam belőle vezetést, biztatást, feddést-> bűnbánatot, bátorítást és vigasztalást.
A teljes Írás Istentől ihletett, és hasznos a tanításra, a feddésre, a megjobbításra, az igazságban való nevelésre; 2Tim 3,16

_________________
„De keressétek először az ő országát és igazságát, és ezek is mind ráadásul megadatnak nektek.” (Mt 6:33)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Beszéljük meg, mi esett rosszul
HozzászólásElküldve: 2012. okt. 07., vasárnap 20:05 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2009. jún. 13., szombat 13:49
Hozzászólások: 440
nemosinex írta:
Ezzel szemben, ahogy Káténk is mondja, nekünk az a legnagyobb vigasztalásunk, hogy nem a magunkéi, hanem a mi megváltónk tulajdonai vagyunk, aki "az ő drága vérével minden bűnünkért tökéletesen eleget tett."

Ha már a Káténál tartunk mást is mond a Káténk és ha hiszed azt akkor: nézzünk meg újra és ismételjünk át néhány fontos kérdést melyek hitvallásunk alapjai!

60. Mi módon igazulsz meg Isten előtt?
Egyedül a Jézus Krisztusban való igaz hit által, oly módon, hogy bár lelkiismeretem vádol, hogy Istennek minden parancsolata ellen súlyosan vétkeztem és soha azoknak egyikét sem tartottam meg, sőt még mindig hajlandó vagyok minden gonoszra, Isten mégis minden érdemem nélkül, ingyen kegyelméből, nekem ajándékozza és tulajdonítja Krisztusnak tökéletes elégtételét, igazságát (igaz-voltát) és szentségét, mintha soha semmi bűnöm nem lett volna, sőt mintha mindenben olyan engedelmes lettem volna, amilyen engedelmes volt érettem Krisztus, de csak akkor, ha e jótéteményeket hivő szívvel elfogadom. (Róm. 3: 9, 21, 22. 24-26, 28; Gal. 2: 16; Róm 7: 21-23 ; 4: 4, 6-8, 5: 9, 18-19; Ef. 2: 8-9; Fil. 3: 9; Tit. 3: 5; 5; Móz. 9: 6; Ezék. 36: 22; 1. Ján. 2: 2; 2; Kor. 5: 19, 21.)

20. Amint elveszett Ádám által, úgy üdvözül-e Krisztus által minden ember?

Nem, hanem csak azok, akik igaz hit által Ővele eggyé válnak és minden jótéteményét elfogadják. (Máté 7: 14, 22: 14; Ján. 3: 16, 36; Márk. 16: 16; Ézs. 53: 11; Zsid. 4: 3; 10: 39, 11: 6.)

29. Miért nevezzük Isten fiát Jézusnak, azaz Üdvözítőnek?
Azért, mert bűneinkből Ő szabadít meg minket az üdvösségre és mert semmilyen üdvösség másban nem keresendő, sem nem található. (Máté 1: 21; Ap. Csel. 4: 12; 1. Kor. 3: 11; Zsid. 7: 25: 4: 12: 1. Ján. 5: 11.)

30. Hisznek-e azok is az egyedül üdvözítő Jézusban, akik üdvösségüket a szenteknél, önmaguknál, vagy másutt keresik?
Nem, sőt valójában megtagadják az egyetlenegy Üdvözítőt és Megváltót, Jézust, noha dicsekszenek Ővele. Mert vagy Jézus nem tökéletes Megváltó, vagy akik ezt a Megváltót igaz hittel elfogadják, azoknak mindent Őbenne kell megtalálniuk, ami üdvösségükre nézve szükséges. (1. Kor.1: 13, 30. 31; Kol.1 19-20, 2: 9-10; Ján. 1: 14, 16; Zsid. 7: 25. 12; 2.; Gal. 5: 4.)

nemosinex írta:
De Lázár üdvössége honnan van akkor? Senki sem mehet az Atyához, csak Jézus által, ez világos. Honnan van Lázárnak üdvössége szerinted? Hacsak nem kegyelemből?


Nem gondolom, hogy Jézus arra akarna tanítani bennünket ezzel a példázattal, hogy vizsgálgassuk honnét van Lázárnak üdvössége,( erre is van válasza Jézusnak) de ennek a példázatnak nem az a mondanivalója hogy azt fejtsük meg honnét van.
(Ő pedig tanítványaira nézett, és így szólt: "Boldogok vagytok, szegények, mert tiétek az Isten országa.Lk.6.20)


Aki hiszen és megkeresztelkedik, üdvözül; aki pedig nem hiszen, elkárhozik.” (Márk 16:16.)

Azt mondja hogy: "Ezen felül még közöttünk és közöttetek nagy szakadék is tátong, hogy akik innen át akarnak menni hozzátok, ne mehessenek, se onnan ide át ne jöhessen senki."Lk.16,26

Szakadék tátong! Lezárult!

nemosinex írta:
Én őszintén bevallom, nem szégyellem, hogy apámért, aki hirtelen halállal, fiatalon halt meg, és nem volt hívő, sírva kértem az Urat, és békességem van az ő sorsa felől. "

87. Nem üdvözülhetnek tehát azok, akik háládatlan és bűnben megátalkodott életükből nem térnek meg Istenhez?
Semmiképpen nem; mert miként az Írás mondja, „se paráznák, se bálványimádók, se házasságtörők, se lopók, se telhetetlenek, se szidalmazók se ragadozók nem örökölhetik Isten országát”. (1. Kor. 6: 9. 10; Efez. 5: 5: 1. Ján. 3: 14.)

Második Helvét Hitvallásból:
A hívők eltemetéséről, a holtak körül való gondoskodásról,(részlet) :
"2. Viszont helytelenítjük azok eljárását is, akik a holtakkal szerfelett és fonák módon foglalkoznak, akik a pogányok módjára halottaik felett jajgatnak, (a mérsékelt gyászt, melyet az apostol szintén megenged, (1 Thess. 4,13) nem rosszaljuk és embertelen dolognak ítéljük, ha valaki éppen semmi fájdalmat sem érez), továbbá a holtakért áldozatokat visznek és bérért bizonyos imádságokat mormognak el, abban a téves hiedelemben lévén, hogy ilyes szolgálatukkal és halotti siránkozásukkal megszabadítják övéiket azoktól a kínoktól, amelyekbe azok a halál folytán jutottak.

3. Mert azt hisszük, hogy a hívők a testi halál után azonnal Krisztushoz költöznek, annálfogva ők teljességgel nem szorulnak az élőknek a holtakért való tisztességtételeire vagy könyörgéseire, általában semminemű szolgálataira. Hasonlóképpen hisszük, hogy a hitetlenek egyenesen a pokolba vettetnek, ahonnan az istentelenek előtt nem nyílik fel a kivezető út, az élők bárminemű szolgálataiért sem."

_________________
„De keressétek először az ő országát és igazságát, és ezek is mind ráadásul megadatnak nektek.” (Mt 6:33)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Beszéljük meg, mi esett rosszul
HozzászólásElküldve: 2012. okt. 07., vasárnap 20:41 
Offline

Csatlakozott: 2012. júl. 19., csütörtök 09:06
Hozzászólások: 208
Kedves TCsaba, nem értem, miért van
az, hogy amikor magad érvelésének
kedvez, akkor azon erősködsz, hogy a
Biblia minden betűjét kötelezőnek kell
tartani, amikor más idéz, akkor viszont
nyugodtan át lehet azon az idézeten
ugrani. Jelesül a Nemosinex idézetéről
van szó, miszerint a halálon túl is van
Evangélium. :
„Őbenne (vagyis a Lélekben) ment el
(Krisztus halála után), hogy azoknak a
lelkeknek is hirdesse az evangéliumot
(vagyis az örömhírt), akik börtönben
voltak, akik egykor hitetlenek voltak,
amikor Isten türelmesen várt Noé
napjaiban, míg a bárka épült, amelyben
kevés, öszesen nyolc lélek menekült
meg a víz által.”(3,19-20) „Mert azért
hirdette Krisztus az evangéliumot a
megholtaknak is, hogy bár test szerint,
emberek módjára ítélet alá estek, de a
Lélek szerint Istenben életük
legyen.” (1Pét 4,6)

Kedves rosta!
Nem állt szándékomban átugrani az igét, főként, hogy nemosinex fel sem hozta ellenérvként ezt a verset.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Beszéljük meg, mi esett rosszul
HozzászólásElküldve: 2012. okt. 07., vasárnap 20:57 
Offline

Csatlakozott: 2012. júl. 19., csütörtök 09:06
Hozzászólások: 208
Eféz. 2,1
Titeket is megelevenített, a kik holtak
valátok a ti vétkeitek és bűneitek
miatt,
 Eféz.1,20  Kol.2,13
Eféz. 2,2
Melyekben jártatok egykor e világ
folyása szerint, a levegőbeli
hatalmasság fejedelme szerint, ama
lélek szerint, mely most az
engedetlenség fiaiban munkálkodik;
 Eféz.6,12  Tit.3,3  Róm.12,2  2 Kor.4,4 
Mát.12,24  1 Kor.2,12  1 Ján.4,6 
Ésa.1,2-4  Róm.2,8  Róm.11,30
Eféz. 2,3
A kik között forgolódtunk egykor mi is
mindnyájan a mi testünk
kívánságaiban, cselekedvén a testnek
és a gondolatoknak akaratját, és
természet szerint haragnak fiai valánk,
mint egyebek is:
 Kol.3,5  Kol.3,6  Róm.1,18  Róm.3,9-18 
Róm.7,14  1 Kor.1,12  2 Pét.2,18 
Gal.5,16  Róm.7,23  Róm.7,24 
Róm.11,32  Gal.3,22
Eféz. 2,4
De az Isten gazdag lévén
irgalmasságban, az Ő nagy
szerelméből, melylyel minket
szeretett,
 Eféz.1,7  Mik.7,18  Róm.5,8  Ján.3,16
Eféz. 2,5
Minket, kik meg voltunk halva a vétkek
miatt, megelevenített együtt a
Krisztussal, (kegyelemből tartattatok
meg!)
 Eféz.1,23  Róm.8,17  Kol.2,13  Róm.5,10
Eféz. 2,6
És együtt feltámasztott és együtt
ültetett a mennyekben, Krisztus
Jézusban:
 Eféz.1,20  2 Kor.4,14  2 Tim.2,12
Eféz. 2,7
Hogy megmutassa a következendő
időkben az Ő kegyelmének felséges
gazdagságát hozzánk való jóságából a
Krisztus Jézusban.
 1 Ján.3,1  Róm.9,23  Róm.2,4  Tit.3,4
Eféz. 2,8
Mert kegyelemből tartattatok meg, hit
által; és ez nem tőletek van: Isten
ajándéka ez;
 Róm.3,25  Róm.3,30  Gal.2,16
Eféz. 2,9
Nem cselekedetekből, hogy senki ne
kérkedjék.
 Tit.3,5  Róm.3,28  Róm.9,32  Gal.2,16 
Gal.3,2  Róm.10,3  Róm.2,14  Róm.3,27
Eféz. 2,10
Mert az Ő alkotása vagyunk,
teremtetvén Általa a Krisztus Jézusban
jó cselekedetekre, a melyeket előre
elkészített az Isten, hogy azokban
járjunk.
 Zsolt.100,3  Tit.2,14  Tit.3,5  2 Kor.5,17 
Gal.6,15  Róm.8,1  Róm.8,2  Ján.3,5 
Ján.3,6  Fil.2,13
KEDVES ROSTA!
SIKERÜL BEILLESZTENED EZT AZ IGESZAKASZT 1PÉT.4:6 MONDANDÓJÁBA?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Beszéljük meg, mi esett rosszul
HozzászólásElküldve: 2012. okt. 07., vasárnap 21:20 
Offline

Csatlakozott: 2012. júl. 19., csütörtök 09:06
Hozzászólások: 208
Kedves nemosinex!
Lázár üdvössége, ahogy mindenki másé is Isten kegyelméből fakad és Jézus Váltságáldozata által valósul meg Isten eleve elrendelése alapján.
Ilyen módon üdvözülhetnek az ószövetségi választottak is.
Csakhát ők nem vonandóak egy kategóriába egy megátalkodott nemzedékkel, amelyet a gonoszsága miatt törölt el a Mindenható.
A másik felvetésedre pedig válaszoltam, csak átfutottál rajta.
Ugyanis a tömlöcben Jézus az evangélium diadalát hírdette. A befejezett váltságművet még semmi képen, hiszen a feltámadása csak ezután történt meg...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 657 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 40, 41, 42, 43, 44  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség