Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 657 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35 ... 44  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2008. feb. 02., szombat 16:33 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Kedves Tavasz a linked körbe lesz küldve a kollégáim között, és minden bizonnyal nagy sikere lesz. Számukra ez nagyon is közérthető nyelvezetű, gondolom derülnek is rajta, no meg el is gondolkodtatja őket. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. feb. 04., hétfő 11:42 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
Tamás12 írta:
Annyira kéretik mellőzni kedves Kavics hogy megkértek rá!
Idézet:
Szia Tamás, Erika reakcióiból úgy tűnik azt gondolja, hogy a kizártak bújtottak fel benneteket, Tivet, és téged a beírásra, ez rém kellemetlen látszatot ébreszt.
Ha megtennéd, hogy Erika beírása után betennéd ezt, talán jó lenne.
Szeretettel
Magda
A kilökött


Hányan is mentek el azok közül akik beszélgetni szerettek volna , vagy felvilágosítást kapni az örömhírről?
Normális esetben a megfelelő topicban lehetett volna hagyni társalogni a más felekezetűeket hiszen az a nekik rendelt vélemény nyílvánítás helye , vagy akár a Jehova tanúi közé tartozók is simán írhatnának ha a maguk topicjában --"más vallások"-- írogatnak ! mivel minden téma szét lett rombolva az által hogy a nem reformátusok is simán írhatnak bárhová, így már szinte a református beírók szorultak ki a véleményükkel!
Most ideidézem amit szeretnék ha tudnál Kavics:
5. Ami nem hitvédelem


Először is, a hitvédelem nem lehet valamiféle túlbuzgó, önkéntes istenmegvédés:

*

Isten nem szorul rá, hogy az egyik teremtménye megvédje őt egy másiktól
*

amit védeni kell, az Isten üzenete, az Istenhez vezető út (Júd 3, Gal 1:6-9).

Másodszor, a hitvédelem nem lehet pusztán elméleti tevékenység, egy entellektüel elitnek való íróasztali agymunka:

*

ugyanolyan lelki-szellemi frontvonalbeli tevékenység, mint az evangelizáció vagy a lelkipásztorlás
*

arra kell képesnek lennie, hogy a hívők tömegeit gyakorlati módon felkészítse a szolgálatra (Ef 4:11-15).

Harmadszor, a hitvédelem nem lehet pusztán vitatkozás, amely valójában a saját hitben való bizonytalanságból fakad:

*

a munka egyik alapja a kereszténység mély ismerete, illetve az igazságáról való teljes meggyőződés
*

a küzdelem a másik tisztánlátásáért, a kritikát gyakorló fél érdekében folyik (2Tim 2:22-26).

Negyedszer, a hitvédelem nem lehet olyan elvakult elfogultság, amely egyszerűen a szűk látókörből fakad:

*

a munka másik alapja a nem keresztény vallások és világnézetek mély ismerete (Csel 17:28, Tit 1:12)
*

a cél éppen a másik fél látókörének kitágítása, a számára új ismeretek és szempontok átadása (Csel 17:21,23b).

Ötödször, a hitvédelem nem lehet a más vallású emberek elleni bigott személyeskedés, mások befeketítése:

*

nem a vitát, hanem a másik embert kell megnyerni, bátorítva, segítve, mentve őt (Júd 22, Jak 5:19-20)
*

ehhez el kell ismerni, sőt fel kell használni a másik világnézetének pozitív elemeit (Csel 17:22-23, 18:25-26).

Hatodszor, a hitvédelem nem merülhet ki a sértődött tiltakozásban:

*

a hitvédőnek tudatában kell lennie a küldetésének és a felhatalmazottságának (Mt 28:18-20, Fil 1:16)
*

tudatában kell lennie a tanítványság árának és a tanúságtétel közegének (Jn 15:18-26, 2Kor 11:23-26 stb.).


Nem személyeskedek , inkább nem írok semmit kavics , majd privátban!

Mégegyszer írom , nem bújtogatott senki!!
Aki nem hiszi az hazugnak nevez!
A fórum a maga hibáival lett ilyenné amilyen!
Azt hiszem ez az utolsó levelem itt !
Áldjon benneteket az Úr!
Tamás



pauler írta:
Kedves Tamás!

A KÉK írást nagyon szépen köszönöm, sokat adott, nem tudom ki fogalmazta meg, de áldott az Úr előtt!

A többire még privátban sem reagálok, majd az Úr megteszi helyettem privátban!

Még egyszer köszönöm és igyekszem ennek megfelelően élni és viselkedni!

Pauler Péter



Fony írta:
A KÉK írás szerzője valóban áldott lehet, amennyiben maga is aszerint cselekszik, amit másoktól megkövetel.

Kedves Tamás!

Szabad a pálya, Gabriel már nincs a fórumon, tehát semmi akadálya annak, hogy - amennyiben időd, egyéb Istennek végzett szolgálatod, teendőid, kötelességeid megengedik, - értékes, építő hozzászólásokkal, tartalommal töltsd meg azt, Természetesen messzemenően figyelembe véve a KÉK betűs szempontokat.

Kezdhetnénk rögtön azzal, hogy az ilyen jellegű hozzászólások az erre rendelt topikban ("Beszéljük meg mi esett rosszul") folytatódnának, ill. kerülnének áthelyezésre.
(tiszteletteljes kérés a moderátor felé).


Tamás12 írta:
Kedves Fony!
Innen vettem :http://www.apologia.hu/

Bocs a plagizálásért!
Szeretettel Tamás

itt szegezték nekem a kérdést! ezért is bocsánat! :oops:

−−−−−−−−−−−−−−−−−−−−−−−−−−−−−−−−−−−-


Folytatás az „Egyedül a Biblia az Isten írott Igéje?” topikból:

Kedves Tamás!

Nem a vita, inkább a tisztázás kedvéért.
Visszaolvasva a topikot még mindig nem értem, milyen kérdést szegeztek neked, milyen igazságtalanságot követtek el veled szemben, és a kék betűs szöveget miért éppen Paulernek és miért nem a kizártaknak idézted.
Ha szükségét érzed – természetesen a kék betűs szempontok és s fórumszabályzat figyelembevételével - itt kifejtheted véleményed.

Üdv
Imre


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. feb. 09., szombat 14:13 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Erika írta:
Kedves Tamás 12!

Én szeretem az egyszerű, őszinte beszédet.
Lennél szíves leírni, konkrétan, mi fáj neked vagy Tivnek, meg még nem tudom kinek, mikor, hol, kit árultam el, vezettem félre.
Komoly vádak ezek, úgyhogy ha kérhetem, minél előbb válaszolj, hogy tényszerűen én is válaszolhassak.

Itt szegezték nekem a kérdést!
Tamás12 írta:
Elküldve: Pént. Feb. 01, 2008 11:04 am Hozzászólás témája:

--------------------------------------------------------------------------------

Vád?
Csak ha annak veszed!
Akkor is lehetsz ártatlan!

Nos Tivnek sokmindenben jó a meglátása eggyet kiemelnék!

Attól hogy itt nem írhatnak azok akiknek más a véleményük, attól még nem lesz igaz feltétlenül , amit a fórumtagok írnak!
Éppen most marasztalt el valaki aki ki lett téve innen ,(nemG7) azt írta :
kiraktatok!!!

Nos , fáj!
De ártatlan vagyok egyúttal!
Remélem ez megvilágosítja amit írtam, hogy nem vád!


Nos az a helyzet hogy a fórum tényleg lapos!
Semmilyen gondolatébresztő, vagy konstruktív beszélgetést eredményező beírás hetekig nincs!
Ez jól lejön abból amit Tiv mondott , cáfoljátok ha nem igaz!
Akiknek a hite kicsit "magas" az itt lévő hangadókénal , azokat már rég eltűntették a portálról!
Eggyet leszögeznék!
Akár a gyerekkeresztség akár a szombat , akár a tized kérdésében!
De az egész írott Íge vonatkozásában!
Emberi kimagyarázások, és pótcselekvések nem teszik semmissé Jézus szavait!
Egyetlen ióta sem múlik el !
A gyermekkeresztelés ügyében azt a magyarázatot kaptam , hogy volt ahol kevés víz volt ott engedték a meghintést de hol van ez hitből való cselekedettől!
A szombat nincs eltörölve a katolikus egyház Laodícei zsinata (Kr.u.336)tette át vasárnapra a szombatot!
http://www.katolikus.hu/katek/kek02083.html#N30
Itt tulajdonképpen a ref befeküdt a katolikus hagyományoknak ismét!
A tized meg egyenesen fejkvótára ki lett számolva , pl nálunk aki havi száz ezer forintot keres , (évi 1,2 milló), az 12 ezer forint egyházfentartási járulékot kell befizessen!
Adok még egy linket is :http://www.indavideo.hu/video/USA_a_profeciakban
Lehet vele nem egyet érteni, De kinek is hódolnak a királyok?
No Erika azt mondja nem lapos a fórum , én meg azt hogy hiányoznak mindazok akik az igében jártasan kifejtik az eddíg az Úr által megvilágosított hitélményeiket!
Egyébként majd megy a beszélgessünk topic, !
Jobbító szándék , a részemről , de letettem a reményről, már más fórumra regisztráltam! http://alfa-omega.hu/
Jobb volt a régi fórum , olvasva a hozzászólásokat , most van egy olyan , ami jól leképezi a református egyházon belűli életet!
Ja ha a figyelmeztetés nem ér semmit az a süket fülek miatt lehetséges!

Idéznék egy másik református fórumtól kapott levélből bizonyítandó hogy baj van!
Kedves Nyughatatlanos barátom!

Úgy érzem a Nyughatatlan egy új korszakába érkezett. Valamennyiszer a
Nyughatatlanra gondolok, úgy látom magam előtt mint azokat az alkalmakat,
rendezvényeket melyek egykor szebb napokat is megértek, ám most nem
jelentenek többet mint egy megüresedett, talán elsilányosodott,
ellaposodott forma, amelyből a tartalom, a lényeg elillant. Persze
lehetséges, hogy tévedek. Heteken-hónapokon át tartó küzdés után, eme
gondolatokka, arra szántam magam, hogy megemlítsem ezt azon (nyughatatlan)
szerkesztőknek akik legközelebb állnak hozzám. A HOGYAN TOVÁBBról
gondolkozva feljött a lehetőség: "bezárjuk a kapukat".

Napok óta nem tudok előrébb haladni a kérdésben. Ezért, a ti segítségeteket
kérem. Mit szeretnétek ti? Milyen terveitek javaslataitok vannak a jövőre
nézve? Láttok-e még fantáziát a Nyughatatlanban, úgy ahogyan arról a Rólunk
menüpontban lehet olvasni?

A válaszom!
Jó minőségű fórum de lehatárolt!
Mit értek ezalatt?
A tagok valamiért nem érzik hogy az építésébe, formálásába beleszólhatnának!
Magam nevében nem szólnék én a véleményeimmel ütköztem egy Globális moderátorral, amikor az Bibliával ellentétesen megpróbálta nő létére megmondani mit tegyek vagy ne tegyek!
Ezzel meg is vallottam a nézeteimet , hitemet ebben a kérdésben!
Ha finom akarok lenni a véleménymondásban azt ajánlom nézzetek át az " Alfa omega fórumra!
Nézzétek mint pezseg az élet!
Ha keményen meg akarom mondani az sajnálatos, mert éppen hogy Te dolgoztál a legtöbbet és neked kell halgatnod!
Ne úgy vedd mint a munkád, hited, vagy személyed ellen szólna!
Tartok tőle:
Máté 9:16 Senki sem vet pedig új posztóból foltot az ócska ruhára; mert ami azt kitoldaná, még elszakít a ruhából és nagyobb szakadás lesz.

Máté 9:17 Új bort sem töltenek ó tömlőkbe; máskülönben a tömlők szétszakadoznak, és a bor kiömöl, a tömlők is elvesznek; hanem az új bort új tömlőkbe töltik, és mindkettő megmarad.

Szeretettel Tamás


El lehet hessenteni, hogy ez itt nem fordul elő, de figyelmeztetés, ez rarra ami máshol is megtörtént, GONDOLKODJATOK!!!
Mindezt azért írtam , mert az ébredés a fejekben kell lezajlodjon, aztán a szív kövesse hitből!
Szeretettel Tamás


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. feb. 09., szombat 19:32 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Kedves Tamás, szerintem Erika válaszára még várnod kell, mert szombat délután Erika mindig elfoglalt. A beírásodhoz én nem tudok mit hozzátenni, sok sikert, és jó fórumozást, ha máshol akarsz fórumozni. Azért ehhez annyit hozzátennék tapasztalatból, hiszen többen írunk más fórumokra is, hogy a szomszéd fűje mindig zöldebb, vagyis a szomszéd fóruma mindig pergősebb. :)

Persze ezt azért te is tudod, így aztán szeretettel várjuk az írásaidat továbbra is.

Üdv! :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. feb. 09., szombat 20:09 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Kedves Tamás, még annyit kérdeznék, hogy ez az Alfa-omega oldal milyen gyülekezetet takar? Kb 500 gitárral követhető dalt látok az előlapon, és a fiam most tanul gitározni, no meg zenekart is akarnak csinálni a barátaival, az egyikük katolikus, mások meg ateisták. Érdekel, hogy ajánlhatom-e nekik ezt a fórumot. Szeretném lekáderezni az Alfa-omegát, megírhatnád a véleményed, akár priviben is.

Üdv!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. feb. 10., vasárnap 19:08 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
rosta írta:
Kedves Tamás, szerintem Erika válaszára még várnod kell, mert szombat délután Erika mindig elfoglalt. A beírásodhoz én nem tudok mit hozzátenni, sok sikert, és jó fórumozást, ha máshol akarsz fórumozni. Azért ehhez annyit hozzátennék tapasztalatból, hiszen többen írunk más fórumokra is, hogy a szomszéd fűje mindig zöldebb, vagyis a szomszéd fóruma mindig pergősebb. :)

Persze ezt azért te is tudod, így aztán szeretettel várjuk az írásaidat továbbra is.

Üdv! :)


Kösz Rosta, ez helyénvaló megfigyelés! Ráadásul tegnap elugrottunk Liptóra, csak éjszaka jöttünk meg, csak most jutok géphez./egyenlőre olvasom a dolgokat, mert Anna rángat, hogy figyeljek rá,...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. feb. 10., vasárnap 19:25 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Erika írta:
Ráadásul tegnap elugrottunk Liptóra, csak éjszaka jöttünk meg, csak most jutok géphez./egyenlőre olvasom a dolgokat, mert Anna rángat, hogy figyeljek rá,...


Kedves Erika, ha már voltatok Liptón, vettetek legalább liptói túrót? Ha jól tudom erről híres, vagy nem jól tudom? Lehet, hogy a memóriám szórakozik velem, de nekem valami ilyesmi rémlik. Szóval miről híres a Liptó, vilgosítsd már meg nekünk légyszi...! :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. feb. 10., vasárnap 19:36 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Igen, jól tudod, nagyon híres és finom a liptói juhtúró-bryndza...de most nem vásároltunk, családlátogatáson voltunk.
Későn indultunk, így már a Tátrába érve sötét volt, nem gyönyörködhettünk a tájban, de a nászasszonynak mindig megígérem, hogy legközelebb hoszabb időre jövünk, és akkor kirándulhatunk is. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. feb. 10., vasárnap 19:50 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Kedves Tamás!

Az a fajta "pörgés", ami arról szól, hogy romboljuk le mások hitét nem hiányzik, akkor már a csönd sokkal építőbb.

Sajnos az a szellemiség, ami ide költözött a kezdetek után, nagyon romboló volt. Ezt te a kezdetekben még láttad is, sajnos ez a tiszta látásod homályosult.
Ebben én is hibás vagyok, mert arra kértelek, hogy szeresd azokat, akik ezt teszik, de nem figyelmeztettelek, hogy ne cselekedd az ő cselekedeteiket.
Kérlek bocsájs meg, bánom, hogy nem tettem és most pótolom.

A magasabb hit nem értem mit jelent? Valami versenyre gondolsz?
Nem a hitünk nagysága a lényeg, egy csöpnyi hit a HATALMAS ISTENBEN elég ahhoz, hogy az életünk megtartatassék.

A VÍZ keresztség csupán JELKÉP! A valóság látható képe!
A valóság nem más, mint amit a Róma 6. ír, OLVASD EL!
Én IGÉVEL tudom bizonyítani, hogy nem csak az üdvözül, aki vízbe merítkezik egy rituális ószövetségi mosakodási szertartás szerint, sajnos azonban ezek az Igék nem érdekelnek fanatikus embereket, akiknek nem az a céljuk, hogy mások hitét építsék, mert valami féle hatalmi versenyben vannak! Sajnálom őket, megtévesztett életüket.

Zsidókhoz írt levél 4.8.-9.
A szombat is csak képe a valóságnak! Nem az üdvözül, aki a szombatot tartja, hanem aki követi az Úr Jézust, aki minden nap és minden pillanatban az Atya akaratát cselekedte.
Ha a szombat megtartotta volna Isten népét, akkor nem kellett volna egy új napot adnia az Úrnak, ez a nap pedig a Krisztus FELTÁMADÁSA, mert nincs más senki, aki képes az ember életét megtartani, csak az ÉLŐ JÉZUS KRISZTUS, aki előtt most is állunk!

A tizedet fizetem, de nem kényszerből, nem félelemből, hanem az Isten iránti HÁLÁBÓL!

Az Igében való jártasság önmagában nem erény és nem ér semmit, sőt romboló is tud lenni.
Péter arra figyelmeztet, hogy növekedjetek a KEGYELEMBEN és a mi Urunk Jézus Krisztus ismeretében.
Sajnos a fórumon egy időben a kegyelemben alig növekedtünk, inkább a kegyetlenségben és ez a lelkiség a legprofibb Ige értés mellett sem hiányzik, sőt taszít!

A figyelmeztetésem minden hívő testvéremnek szól!
Ha szabadságot kaptatok, Krisztus érdeméért Isten fiai vagytok, akkor ne kezdjétek ismét lerakni az alapjait a halott cselekedeteknek, mint a mosakodások, napok tartása, Istennek való engesztelő adományok, mert mind ez nem a valóság!

A privát leveleidet továbbra sem olvasom el, ha szeretnél velem privát találkozni:
06 70 562 7998
Én szívesen találkoznék veled!

Péter

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. feb. 10., vasárnap 19:51 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Akkor kellemes, áldott hétvégéd lehetett! :)

Liptóról, meg amikor a Felvidékről, meg a Tátráról írtok, nekem a Jókai könyvek jutnak mindig az eszembe. Nagyon hangulatosan festi le ezeket a városokat. Már évtizedek óta nem olvastam sajnos Jókait, még szerencse, hogy a Tv filmeket szokták adni, és azokat néha megnézem...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. feb. 10., vasárnap 20:06 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Tamás12 írta:
Erika írta:
Kedves Tamás 12!

Én szeretem az egyszerű, őszinte beszédet.
Lennél szíves leírni, konkrétan, mi fáj neked vagy Tivnek, meg még nem tudom kinek, mikor, hol, kit árultam el, vezettem félre.
Komoly vádak ezek, úgyhogy ha kérhetem, minél előbb válaszolj, hogy tényszerűen én is válaszolhassak.

Itt szegezték nekem a kérdést!
Tamás12 írta:
Elküldve: Pént. Feb. 01, 2008 11:04 am Hozzászólás témája:

--------------------------------------------------------------------------------

Vád?
Csak ha annak veszed!
Akkor is lehetsz ártatlan!

Nos Tivnek sokmindenben jó a meglátása eggyet kiemelnék!

Attól hogy itt nem írhatnak azok akiknek más a véleményük, attól még nem lesz igaz feltétlenül , amit a fórumtagok írnak!
Éppen most marasztalt el valaki aki ki lett téve innen ,(nemG7) azt írta :
kiraktatok!!!

Nos , fáj!
De ártatlan vagyok egyúttal!
Remélem ez megvilágosítja amit írtam, hogy nem vád!


Kedves Tamás!

Nos az a helyzet hogy a fórum tényleg lapos!
Semmilyen gondolatébresztő, vagy konstruktív beszélgetést eredményező beírás hetekig nincs!

Lehetőséged van nyitni gondolatébresztő topikot, s odavonzani a népet konstruktív beszélgetésre, miért nem teszed?

Ez jól lejön abból amit Tiv mondott , cáfoljátok ha nem igaz!


Akiknek a hite kicsit "magas" az itt lévő hangadókénal , azokat már rég eltűntették a portálról!

Hát ez nekem magas! Eltüntették...mindjárt maffiózók is leszünk..


Eggyet leszögeznék!
Akár a gyerekkeresztség akár a szombat , akár a tized kérdésében!
De az egész írott Íge vonatkozásában!
Emberi kimagyarázások, és pótcselekvések nem teszik semmissé Jézus szavait!
Egyetlen ióta sem múlik el !
A gyermekkeresztelés ügyében azt a magyarázatot kaptam , hogy volt ahol kevés víz volt ott engedték a meghintést de hol van ez hitből való cselekedettől!
A szombat nincs eltörölve a katolikus egyház Laodícei zsinata (Kr.u.336)tette át vasárnapra a szombatot!
http://www.katolikus.hu/katek/kek02083.html#N30
Itt tulajdonképpen a ref befeküdt a katolikus hagyományoknak ismét!
A tized meg egyenesen fejkvótára ki lett számolva , pl nálunk aki havi száz ezer forintot keres , (évi 1,2 milló), az 12 ezer forint egyházfentartási járulékot kell befizessen!
Adok még egy linket is :http://www.indavideo.hu/video/USA_a_profeciakban
Lehet vele nem egyet érteni, De kinek is hódolnak a királyok?
No Erika azt mondja nem lapos a fórum , én meg azt hogy hiányoznak mindazok akik az igében jártasan kifejtik az eddíg az Úr által megvilágosított hitélményeiket!

Erika ezt mondta: a fórum az nem egy elkészített dolog, amilyenné tesszük, olyan.


Egyébként majd megy a beszélgessünk topic, !
Jobbító szándék , a részemről , de letettem a reményről, már más fórumra regisztráltam! http://alfa-omega.hu/
Jobb volt a régi fórum ,

Te is csak a szépre emlékszel,mint Tiv./egyébként nekem is vannak szép emlékeim a régiről/ Ott is voltak gondok, de akkor még nem ilyen ritka vendégek voltatok, s főleg nem csak azért jöttetek, hogy jól a fejünkre olvassátok, amit úgyis tudunk, nekünk is rossz, de nem biztos, hogy tudunk rajta változtatni.

olvasva a hozzászólásokat , most van egy olyan , ami jól leképezi a református egyházon belűli életet!
Ja ha a figyelmeztetés nem ér semmit az a süket fülek miatt lehetséges!

Idéznék egy másik református fórumtól kapott levélből bizonyítandó hogy baj van!
Kedves Nyughatatlanos barátom!

Úgy érzem a Nyughatatlan egy új korszakába érkezett. Valamennyiszer a
Nyughatatlanra gondolok, úgy látom magam előtt mint azokat az alkalmakat,
rendezvényeket melyek egykor szebb napokat is megértek, ám most nem
jelentenek többet mint egy megüresedett, talán elsilányosodott,
ellaposodott forma, amelyből a tartalom, a lényeg elillant. Persze
lehetséges, hogy tévedek. Heteken-hónapokon át tartó küzdés után, eme
gondolatokka, arra szántam magam, hogy megemlítsem ezt azon (nyughatatlan)
szerkesztőknek akik legközelebb állnak hozzám. A HOGYAN TOVÁBBról
gondolkozva feljött a lehetőség: "bezárjuk a kapukat".

Napok óta nem tudok előrébb haladni a kérdésben. Ezért, a ti segítségeteket
kérem. Mit szeretnétek ti? Milyen terveitek javaslataitok vannak a jövőre
nézve? Láttok-e még fantáziát a Nyughatatlanban, úgy ahogyan arról a Rólunk
menüpontban lehet olvasni?

A válaszom!
Jó minőségű fórum de lehatárolt!
Mit értek ezalatt?
A tagok valamiért nem érzik hogy az építésébe, formálásába beleszólhatnának!
Magam nevében nem szólnék én a véleményeimmel ütköztem egy Globális moderátorral, amikor az Bibliával ellentétesen megpróbálta nő létére megmondani mit tegyek vagy ne tegyek!
Ezzel meg is vallottam a nézeteimet , hitemet ebben a kérdésben!
Ha finom akarok lenni a véleménymondásban azt ajánlom nézzetek át az " Alfa omega fórumra!
Nézzétek mint pezseg az élet!
Ha keményen meg akarom mondani az sajnálatos, mert éppen hogy Te dolgoztál a legtöbbet és neked kell halgatnod!
Ne úgy vedd mint a munkád, hited, vagy személyed ellen szólna!
Tartok tőle:
Máté 9:16 Senki sem vet pedig új posztóból foltot az ócska ruhára; mert ami azt kitoldaná, még elszakít a ruhából és nagyobb szakadás lesz.

Máté 9:17 Új bort sem töltenek ó tömlőkbe; máskülönben a tömlők szétszakadoznak, és a bor kiömöl, a tömlők is elvesznek; hanem az új bort új tömlőkbe töltik, és mindkettő megmarad.

Szeretettel Tamás


El lehet hessenteni, hogy ez itt nem fordul elő, de figyelmeztetés, ez rarra ami máshol is megtörtént, GONDOLKODJATOK!!!
Mindezt azért írtam , mert az ébredés a fejekben kell lezajlodjon, aztán a szív kövesse hitből!
Szeretettel Tamás


Tamás, a legnagyobb jóindulattal mondom, hogy így nem lehet beszélgetni. Kéthetente elmondjátok, hogy milyen vacak ez a fórum./ettől még vacakabb lesz/ Ha úgy látod, hogy találtál egy jobbat, örülök neki,fórumozz ott. Meglátogattam, látom, Erikában ott nincs hiány, :D, talán jobb lenne hagyni begyógyulni a sebeket, amit itt kaptatok. csak általánosságban tudom mondani, hogy bocsássunk meg egymásnak- mivel szándékosan rosszat se neked, se Tivnek, se FM-nek/nem tudom kire kellene még gondolnom/nem tettem.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. feb. 10., vasárnap 20:14 
....csatalakozom és mindenkinek tanácsolom a megbocsájtást, mert ahogyan mi megbocsájtunk egymásnak úgy bocsájt meg nekünk a mi Mennyei Atyánk!


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2008. feb. 12., kedd 13:08 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Idézet:
pauler Elküldve: Vas. Feb. 10, 2008 7:50 pm Hozzászólás témája:

Kedves Tamás!


ÉLŐ JÉZUS KRISZTUS, aki előtt most is állunk!

A tizedet fizetem, de nem kényszerből, nem félelemből, hanem az Isten iránti HÁLÁBÓL!


A privát leveleidet továbbra sem olvasom el, ha szeretnél velem privát találkozni:


Péter


Érdekes felfogás hányan állunk és hogyan viselkedünk Bravó!

Idézet:
kavics Elküldve: Vas. Feb. 10, 2008 8:14 pm Hozzászólás témája:

....csatalakozom és mindenkinek tanácsolom a megbocsájtást, mert ahogyan mi megbocsájtunk egymásnak úgy bocsájt meg nekünk a mi Mennyei Atyánk!


Most nem tudom melyikőtökhöz szóljak!
No így talán:
Kedves Pauler/kavics!

A lényeget leírtad
Idézet:
A VÍZ keresztség csupán JELKÉP! A valóság látható képe!


Az válik valósággá amiben hiszel!
Hiszel a megváltásban ! Valóság!
Hiszel Jézus feltámadásában! Valóság!
Hiszel a Bűnök bocsánatában! Valóság!
Amiben nem hiszel nem lesz valósággá!
Na így értem a magasabb hitet! Úgy is írhattam volna minél többet hiszel el Jézus tanításaiból az Isten Ígéjéből , annál több lesz valósággá számodra!
Te magad vagy az akadája, hogy mi nem válhat valóssággá számodra!
Ja és mért nem olvasod a leveleimet?
Illatos papírra írtam!
Tyű de testvéri vagy!
Én figyelmeztettelek a többi nem az én dolgom!
Szeretettel Tamás


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. feb. 12., kedd 14:46 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Kedves Tamás!

A viselkedésemet az az Úr vizsgálja és ítéli és formálja, aki megváltott.
A magán leveleiddel kapcsolatban szívesen beszélgetek veled, de csak személyesen!
Köszönöm, hogy jössz, fontos vagyok neked és meg akarsz "menteni"!
Tudom már nem hiszed, hogy meg vagyok mentve, bűnbocsánatom és ÖRÖK életem van az Úr Jézusban!
De nem is a TE vagy mások hite az ami üdvözít!
Sajnálom, hogy ez a közös hit elveszett, talán az Úr visszaadhatja egyszer!
Nagyon jó volt veled társalogni, beszélgetni és dícsérni az Urat és nem a vízkeresztségről vitatkozni szinte folyamatosan.

Tényleg összekevertelek téged a két névvel, vagy ez csak rosszindulat a részedről?
Kértem, hogy bocsájs meg, ha igen, de te nem teszed, miért?
Az Úr nekem már megbocsájtott, kérlek te is engedd el az adósságom, ha tényleg felhalmoztam feléd valamit ezzel kapcsolatban!

Máté 6.
14. Mert ha megbocsátjátok az embereknek az ő vétkeiket, megbocsát néktek is a ti mennyei Atyátok.
15. Ha pedig meg nem bocsátjátok az embereknek az ő vétkeiket, a ti mennyei Atyátok sem bocsátja meg a ti vétkeiteket.

A Kavics név bejelentkező kódját megváltoztattam!

Idézet:
Az válik valósággá amiben hiszel!
Hiszel a megváltásban ! Valóság!
Hiszel Jézus feltámadásában! Valóság!
Hiszel a Bűnök bocsánatában! Valóság!
Amiben nem hiszel nem lesz valósággá!
Na így értem a magasabb hitet! Úgy is írhattam volna minél többet hiszel el Jézus tanításaiból az Isten Ígéjéből , annál több lesz valósággá számodra!
Te magad vagy az akadája, hogy mi nem válhat valóssággá számodra!


Igen, az ÚR IRÁNTI bizalomban lehet növekedni!
BENNE még soha sem csalódtam.

Dícsérem Őt!

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. ápr. 03., csütörtök 10:15 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
visszatettem a hsz.-t a Megtérés témakörébe.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 657 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35 ... 44  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 11 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség