Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 657 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37 ... 44  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2008. máj. 17., szombat 10:37 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
feleségem általam nagyon nagyra becsült mondása:

"mindenki másképp fáradt"

(hozzátenném most az aktuális variációt: mindenki másképp öregszik... én reménykedek, hogy megúszom... de inkább a GYEREKEIMET kérdezzétek meg :D )

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. máj. 17., szombat 12:25 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
figyelő írta:
a pofácskák az én zavart örömömet lettek volt hivatva kifejezni..


valóban? ebben az esetben én zavartalanul kifejezem az örömömet. :D :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. máj. 17., szombat 12:28 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
net2rist írta:
(hozzátenném most az aktuális variációt: mindenki másképp öregszik... én reménykedek, hogy megúszom... de inkább a GYEREKEIMET kérdezzétek meg :D )



kisegítenél, Net?- miért van az, hogy míg más halkan öregszik, te,aki örökifjúnak véled magad, gyakran beszélsz az öregedésről? :roll:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. máj. 17., szombat 12:52 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
valószínűleg ez a központi problémám: rettegek az öregségtől, hogy merev, rugalmatlan, dogmatikus és nehezen kezelhető leszek (vagyok???)


({)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. máj. 17., szombat 13:04 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
veru, veru :wink:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. máj. 17., szombat 23:10 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
GoszpogyiPomiluj!!

tanulok szlovákul, SZLOVÁK FALUBA költözünk (nyugi, nem norvégiai szlovák faluról van szó :D), de azé... ennyire még nem megy...

viszont: ANDRÁS OTT VOLT!!!! :)))))))))))))))

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. máj. 18., vasárnap 12:42 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
net2rist írta:
GoszpogyiPomiluj!!





Net, ez valami nyelvjárás lehet- az irodalmi szlov. nyelvben így hangzana: Hoszpogyin, zmiluj sza!

ha akarsz tanulni szlovákul, nagyon egyszerű módja, hogy tanulj ismert igeverseket szlovákul, itt találsz pár fordítást:www.biblia.sk

ANDRÁS OTT VOLT!!!! Smile))))))))))))))-ezen egy pillanatig gondolkoztam, az összes András ismerősömre gondolva,hogy vajon kiről is van szó? de aztán leesett :D - na látod, vannak még csodák!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. máj. 18., vasárnap 13:51 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
így jár az, aki az AGYÁBÓL is kimoderálja a hozzászólást :P

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. máj. 18., vasárnap 17:54 
Offline

Csatlakozott: 2008. máj. 11., vasárnap 17:56
Hozzászólások: 14
Tartózkodási hely: Budapest
net2rist írta:
GoszpogyiPomiluj!!

Elnézést, hogy "beleszólok"; ez oroszul van, azt jelenti: Uram irgalmazz! :)

_________________
"Veled van Istened, az ÚR, ő erős, és megsegít. Boldogan örül neked, megújít szeretetével, ujjongva örül neked." Zof 3,17


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. máj. 18., vasárnap 20:36 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
net2rist írta:
tanulok szlovákul,


Net, a nyelvtanulásnál is érvényes, nemcsak a zenében:csak"tiszta forrásból"
bár a szláv nyelveknél azért egész jól el lehet igazodni a szomszédságban is.

Olajág, köszi a felvilágosítást!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 18., péntek 08:45 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Kedves Eeyore!

Most csak nagyon gyorsan válaszolok, idő híján:

ha elolvastad mit válaszoltam Tamásnak erre a lapos fórumbeírására,láthattad, hasonlót ajánlottam/most nem tudom kikeresni/: a fórum olyan, amilyenné tesszük- hozzál jó témát, amik pezsgő beszélgetéseket szülnek../na ez már egy kicsit nehezebb...azért volt pár ilyen is , s lesz is még/

van ilyen topic Református Biblia olvasó kalauz NAPI IGE, vagy az elődje: Egy tűz körül..lehet bele napi szinten írni...a válasz sosem garantált, -ezt el kell szenvedni
egyébként amikor bibliaórán voltam/vagyok- mindig ez a téma: az Igéről beszélgetünk- valóban nagyon építő, izgalmas időtöltés.

A 2. fórumtalálkozón Pauler vezette azt a részt, amikor az Igéről beszélgettünk- sorszámot kellett osztani, hogy mindenki megszólalhasson, oylan pergő volt- legszebb közösségi emlékeim egyike/ezért is szeretem a fórumtalálkozókat, de arra sincs általában nagy tolongás-

amit az említett modiról írtál- megkérlek, hogy töröld ki, hogy ne nekem kelljem, mint a topik moderátorának-
a modik boncolgatása lehet, hogy jó szaftos topik lenne,...részemről bármikor átadom a moderátorságot-pontosan alkalmatlanságomat tudatosítva-s ezt nem megsértődésből írom, elmondtam már az adminunknak is
csupán kitartást kívánnék az utódomnak, hűséget, napi jelenlétet.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Önmagam által moderált hsz.
HozzászólásElküldve: 2008. júl. 18., péntek 09:39 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 21:08
Hozzászólások: 69
Hozzászólásom személyes(kedő) részét viszont-(ki)moderáltam.
Mókár nicknevű Ígefórumos moderátorral kapcsolatban itt hagyom azért az interneten fellelhető (Google) bizonyságtételeit.
Szolgáljon mindenki épülésére!

Az első a HÍD evangélikus magazin 2007. IV. számának 14. oldalán megírt bizonyságtétele.
A második a Székesfehérvári Református Gyülekezetben 2007.04.22-én elhangzott bizonyságtétele Rendőrélet - másként! címmel.

Regisztráció nélkül bele szabadna olvasni az Ígefórumon az általa létrehozott és erősen moderált "Hívő rendőrök fóruma" részbe. Bizonyságtételként nem egy megtörtént esetet ír le, mit is jelent keresztyénként dolgozni a cégen belül. De ugyanebben a fórumrészben van az általa 2 éve létrehozott "Napi csaták" topic. Másfél éve -mióta megkapta az Úrtól ezt a szolgálatot- napi rendszerességgel magyarázza a napi Ígét, röviden és egyszerűen, közérthetően. De erővel és hatalommal, melyet naponként megkap Istentől, hogy erősítsen bennünket ez által. Isten dicsőségére legyen mondva, körvonalazódik, hogy ezek a bizonyságtétel-ígemagyarázatok könyv formájában is meg fognak jelenni. És félreértés ne essék, nem egy áhítatoskönyvből kimásolt szövegek ezek, hanem naponként térden elkért személyes bizonyságok.

Nos, 'röviden' ennyi hadd szóljon testvéremről.


Szeretettel: Juhász Béla Z., alias BOANerges (Ígefórum moderátor)


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára BOANerges 2008. júl. 18., péntek 14:18-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 18., péntek 10:45 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
a dolog messze túlnyúlik rajtam/Eeyore-on/a modik erkölcsi magasságán (amúgy jogos a felhördülésed, ugyebár
Idézet:
1Tim 5,19. Presbiter ellen vádat ne fogadj el, hanem csak két vagy három tanúbizonyságra.
)

nem is rágnám itt ezt a "mennyire volt jogos/jogtalan, ami az igefórumon történt" kérdést
http://www.parokia.hu/ext/forum/viewtopic.php?p=38079#38079

márcsak azért se, mert lehet (pásztorom meggyőződése), hogy SZOLGÁLATOT teljesít vele mókár és erec... miután MAGAMTÓL nem voltam hajlandó csökkenteni a szolgálatom spektrumát, így most Isten őket használja, hogy segítsenek ebben :)

ugyanezen okból azt hiszem innen is távolabb lesz célszerű húzódjak

na viszont a LÉNYEGRE:

Eeyore hozzászólása természetesen TÚL SZUBJEKTÍV (én aki sajnos/szerencsére ebben túl jó vagyok, tökéletesen értem az Ő MOTÍVUMAIT is, ugyanúgy ahogy Erikáét-Boanét is)

de itt nem ez a kérdés

a kérdés a következő: legyünk-e JÓLFÉSÜLT KERESZTÉNY FÓRUM?

az alternatíva pont ezek az eeyore-emilien-féle "fésültetlen-botránkoztató" hozzászólások TOLERÁLÁSA (bár NEM bátorítása természetesen!!)

ezektől nagyokat ZÖKKEN a fórum, de MŰKÖDIK

vagy van a másik "kifilézett" verzió, aminél viszont JOGOS a "lapos" jelző


NEM azt mondom, hogy csak beszólogatással-sértődéssel-világfájdalommal lehet "érdekessé" tenni egy fórumot, DEHOGYIS!!!

de ezek a hozzászólások ŐSZINTÉK (méghozzá TÚLőszinték időnként)

teljesen értem azokat, akiket ezek zavarnak

és teljesen elfogadhatatlan számomra, hogy EGYET is értsek velük!!


pont ugyanilyen ZAVARÓ volt annó KAMILLA beírásainak jó része (nem ezen a néven, de kicsit már szóba került ez a "múlt")

de mondhatnék másokat is

az, hogy amit "nem mondhat el senkinek", itt "elmondhatja mindenkinek".... NAGYON KOMOLY SZOLGÁLATI POTENCIÁL

a fórum vezetésén múlik, hogy FELVÁLLALJÁTOK-E ennek a nyűgjét... mert nyűgje az VAN... sokkal egyszerűbb jólfésült igemagyarázatokkal bombázgatni egymást

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 18., péntek 10:59 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Net, talán a korrektség kedvéért ajánlanám betenni a ide feleségednek azt a beírását, ami miatt az igefórumon a kitiltást kaptad.Hogy kicsit tisztábban lásson mindenki, mi az, ami már nem a jólfésültség kategóriába tartozik.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 18., péntek 11:14 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
sajnos nincs meg :S

egyszerűen nem tartottam elképzelhetőnek, hogy figyelmeztetés nélkül töröljék az egész topicot, így nem is mentettem (EZT már mentem :( )

pedig most is büszke vagyok a feleségem hozzászólására (nem a hangnemre, a KIÁLLÁSRA)

megnézném amúgy te hogy reagálnál (vagy akármilyen feleség, aki kicsit is tiszteli-szereti a férjét), ha a férjedet megvádolnák azzal, hogy a "keresztény szolgálata" VALÓJÁBAN az, hogy a feleségét elhanyagolva fiatal lányokkal "vigasztalódik"

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 657 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37 ... 44  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség