Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 657 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 44  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. jan. 14., vasárnap 16:03 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Ott is küzdötök? :)
Milyen nicken, hogy bele kukkanthassak?

üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 14., vasárnap 17:07 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
Ott (én) már nem...
A nickem ugyanaz...

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 14., vasárnap 19:54 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
Tiv írta:
……………………..
…………………….
Kedves Fony
42 éves vagyok 18 koromtól foglalkozom Bibliával és emberekkel sokféle gyülekezetet láttam.
Voltak JT testvéreim akik Biblia szerűen éltek és segítetek egymásnak példa lehetne számotokra is segítőkészségük. Mégis hiába való volt mert csak félre vezettet.
Csak az Úr Jézus ment meg, ha nem így lenne még mindig közöttük lenék, mert a szeretetük tettben is látható. Mégsem ér semmit az Úr nélkül sőt szeretetük egyenest az Úr testétől szakit el.
És szerinted mire merítkeznekbe?

Bizony ők is: „aki hisz és megkeresztelkedett az Atyának, a Fiúnak és a Szent Lélek nevében. „

Remélem te is tanultál valamit ebből. :)



Kedves Tiv!

A beszélgetés nyíltan kezdődött, nyíltan válaszoltál, ezért én is azt teszem. Hogy reagálsz e rá, tőled függ.

46 éves vagyok, nem dicsekedhetek olyan vallásos múlttal, mint te, csupán tíz éve tértem és keresztelkedtem meg, de ezalatt én is sokféle gyülekezetet láttam.
Nem keresztény családi légkörben nőttem fel, nem refisként. (Tehát nem csupán a „beleszületett” refis mundérját védem)

Talán azért vagy ilyen állásponton velünk szemben, mert nem ismersz bennünket, nem ismered a gyülekezeteinket, nem ismered az erőfeszítéseinket, gondjainkat, harcainkat, örömeinket, bánatainkat, a tettekben is látható szeretetet.
Így tanácsolod látatlanul, ismeretlenül, általánosítva, hogy példát vehetnénk segítőkészség tekintetébe a JT-től.
Tudom, hogy segítőkészek egymás felé, és azok felé, akiktől remélik, hogy az ő útjukra lépnek, hajlandók úgy hinni és úgy gondolkodni, mint ők.

A „testvérekkel” kapcsolatban:
Az Evangéliumot hirdetni kell, - kinek így, kinek úgy, és az Úr Jézusnak megnyerni embereket, kit így, kit úgy. Ezen nincs mit vitatni.
De jobban szeretném félni az Úr szavát annál, minthogy vegyem a bátorságot és kijelentsem valakiről, hogy nem a testvérem, ha ő már annak tekint engem az Úrban.
„..mert amilyen ítélettel ítélek, olyannal fogok ítéltetni..”
Hogy a gyermekkel együtt az Atyját is meg (magam pedig ezzel ki) ne tagadjam.

Isten áldjon meg, és vigyázz magadra.
Ha jót is tanultál és kaptál itt, emlékezz arra és tartsd meg, ha nem, verd le a port a lábadról.
Menni sokszor könnyebb, mint maradni.

üdv
fony


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 16., kedd 11:08 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
Fony írta:
Tiv írta:
……………………..
…………………….
Kedves Fony
42 éves vagyok 18 koromtól foglalkozom Bibliával és emberekkel sokféle gyülekezetet láttam.
Voltak JT testvéreim akik Biblia szerűen éltek és segítetek egymásnak példa lehetne számotokra is segítőkészségük. Mégis hiába való volt mert csak félre vezettet.
Csak az Úr Jézus ment meg, ha nem így lenne még mindig közöttük lenék, mert a szeretetük tettben is látható. Mégsem ér semmit az Úr nélkül sőt szeretetük egyenest az Úr testétől szakit el.
És szerinted mire merítkeznekbe?

Bizony ők is: „aki hisz és megkeresztelkedett az Atyának, a Fiúnak és a Szent Lélek nevében. „

Remélem te is tanultál valamit ebből. :)



Kedves Tiv!

A beszélgetés nyíltan kezdődött, nyíltan válaszoltál, ezért én is azt teszem. Hogy reagálsz e rá, tőled függ.

46 éves vagyok, nem dicsekedhetek olyan vallásos múlttal, mint te, csupán tíz éve tértem és keresztelkedtem meg, de ezalatt én is sokféle gyülekezetet láttam.
Nem keresztény családi légkörben nőttem fel, nem refisként. (Tehát nem csupán a „beleszületett” refis mundérját védem)

Talán azért vagy ilyen állásponton velünk szemben, mert nem ismersz bennünket, nem ismered a gyülekezeteinket, nem ismered az erőfeszítéseinket, gondjainkat, harcainkat, örömeinket, bánatainkat, a tettekben is látható szeretetet.
Így tanácsolod látatlanul, ismeretlenül, általánosítva, hogy példát vehetnénk segítőkészség tekintetébe a JT-től.
Tudom, hogy segítőkészek egymás felé, és azok felé, akiktől remélik, hogy az ő útjukra lépnek, hajlandók úgy hinni és úgy gondolkodni, mint ők.

A „testvérekkel” kapcsolatban:
Az Evangéliumot hirdetni kell, - kinek így, kinek úgy, és az Úr Jézusnak megnyerni embereket, kit így, kit úgy. Ezen nincs mit vitatni.
De jobban szeretném félni az Úr szavát annál, minthogy vegyem a bátorságot és kijelentsem valakiről, hogy nem a testvérem, ha ő már annak tekint engem az Úrban.
„..mert amilyen ítélettel ítélek, olyannal fogok ítéltetni..”
Hogy a gyermekkel együtt az Atyját is meg (magam pedig ezzel ki) ne tagadjam.

Isten áldjon meg, és vigyázz magadra.
Ha jót is tanultál és kaptál itt, emlékezz arra és tartsd meg, ha nem, verd le a port a lábadról.
Menni sokszor könnyebb, mint maradni.

üdv
fony

Kedves Fony

Idézet:
Nem keresztény családi légkörben nőttem fel, nem refisként. (Tehát nem csupán a „beleszületett” refis mundérját védem)..


Írtam már neked hogy helyzeteben valószínű én is felvetném az inget.

Idézet:
De jobban szeretném félni az Úr szavát annál, minthogy vegyem a bátorságot és kijelentsem valakiről, hogy nem a testvérem, ha ő már annak tekint engem az Úrban.
„..mert amilyen ítélettel ítélek, olyannal fogok ítéltetni..”
Hogy a gyermekkel együtt az Atyját is meg (magam pedig ezzel ki) ne tagadjam. [/b]


Akik megtértek és újjászületek Urunkban (gondolom nem kell részleteznem hogy meghaltak maguknak és élnek Istennek stb.)

Ők az Úr teste ill aki ugyan még nincsenek újjászületve de törekednek ár és megszeretnének bűnős életüktől szabadulni (a bűn terhétől).
--

Mind az aki csak névlegesen keresztény vagy nincs szándéka megváltóját elfogadni, ön igazult akinek nincs szüksége bűnbocsánatra, vagy ha van is de az Úr Jézus személyét ugyan megváltónak tarja de személyes Urának nem és nincs vágyódása sem hogy az legyen.

Az nem juh.
--
--
Sokan beszélnek szeretetről, gyümölcsről, sőt te például előzőleg ezt hoztad elő. „aki hisz és megkeresztelkedett az Atyának, a Fiúnak és a Szent Lélek nevében. „
Ezért írtam JT ről és gyümölcseiről, szeretetről, megértésről, és egységről.
Náluk ez tökéletesen látszik, nem vitatkoznak egy érdeklődő előtt hogy ki a jobb fej kedvében járnak akár anyagilag, vagy fizikaiak is támogatják.
És ugyan így és erre az Igére keresztelkednek.
Amiket leírtál rájuk is épen úgy vonatkozik így testvéreid.?
De kérdés hogy az Úrban e?
Mert nem fogadják el úgy a hogy kellene, ha ezt mások más néven teszik mégis ugyan az az eredmény. Nem fogadják el megfelelően.
--
„aki hisz és megkeresztelkedett az Atyának, a Fiúnak és a Szent Lélek nevében. „



Igaz az Ige de az Urral való együtt élés elengedhetetlen.
Mindegy hogy hol tart, a legelején vagy már majdnem kész és megy Urához..
De életében, beszédében, gondolkodásában, cselekedeteiben, az Úrnak kell az első lennie.

És ha el esik is vagy bűnt követ el akkor is az Úrnak kell hogy igaza legyen életében, mindenképp hozzá szeretne igazodni.

Ezt a törekvés láthatjuk a juhok életében, (beszédjükben, gondolkodásukban, és később akár cselekedeteikben is felfedezhető lesz)
--

Mindez az Úr vezetése miatt azaz mert rá bízták életüket hogy formája vezesse, ahogy szeretné.
Róm 8
9.De ti nem vagytok testben, hanem lélekben, ha ugyan az Isten Lelke lakik bennetek. A kiben pedig nincs a Krisztus Lelke, az nem az övé.

Krisztus lelkét legjobban arról lehet fel ismerni hogy róla tesz bizonyságot.

Jn 15,26 Mikor pedig eljő majd a Vígasztaló, a kit én küldök néktek az Atyától, az igazságnak Lelke, a ki az Atyától származik, az tesz majd én rólam bizonyságot.

Ha ez a bizonyság tétel hiányzik ott baj van.
Még a tékozló fiú is tudta hogy nem otthon van és nem jót tesz. Tudta hogy Atyja házában másképp mennek a dolgok.
--

Tehát számomra az Úrban testvérek valóban az Úrban kell hogy legyenek.
Az Úrhoz való ragaszkodás, és az Ő vezetése nélkül és a neki átengedte élet nélkül nem lehet az Úrban.
Az hogy tékozol valaki az sincs az Úrban csak ha vissza tér.
Luk 15
24. Mert ez az én fiam meghalt, és feltámadott; elveszett, és megtaláltatott. Kezdének azért vígadni.

--


De hogy a református mundért inget én is felvegyem nem a református egyház ellen vagy benne lévő testvérekről beszéltem hogy őket nem fogadnám el. Ők akik az Úr Jézusé azokat elfogadom nem vallásuk hanem hitük miatt, és az Úr Jézussal való életük miatt.
Ők is Jézusnak élnek és engedik hogy az Úr Jézus bennük munkálkodjon.

Csak hogy itt nem őket akarod elfogadtatni hanem azokat is akik pusztán reformátusok.
Neked lehetnek egyház vagy vallásban testvéreid, de ha nincs az Úr életükben hogy lehetnének testvérek az Úrban?[/b]

Nézd nem tudom hogy tarjátok be de az Úrvacsorán pont a testvéri közösségről és egymás vállalásáról is szól.
--
HEIDELBERGI KÁTÉ

A REFORMÁTUS KERESZTYÉN EGYHÁZ HITVALLÁSA.



81. K.: Kiknek szereztetett az Úrvacsora?
F.: Azoknak, akik útálják magukat bűneik miatt, mégis bíznak abban, hogy azok megbocsáttatnak Krisztusért és hogy még a megmaradt gyarlóságaikat is elfedezi az Ő szenvedése és halála. Akik kívánják is, hogy hovatovább erősbödjenek a hitben és jobbakká legyenek életükben. De a képmutatók (hipokraták) és akik nem térnek tiszta szívvel az Istenhez, azok ítéletet esznek és isznak maguknak.
1. Kor. 10: 19-22; 11: 28; Máté 11: 28; 2. Kor. 13: 5; Máté 11: 29; 1. Kor. 11: 29.
82. K.: Oda bocsáthatók-e ehhez az Úrvacsorához azok, akik felfogásukkal és életükkel hitetleneknek és istenteleneknek bizonyulnak?
F.: Nem. Mert az megszentségtelenítené Isten Szövetségét és felgerjesztené az Ő haragját az egész gyülekezetre. Azért kötelessége a keresztyén Egyháznak, hogy az ilyeneket Krisztus és az Apostolok rendelete szerint a mennyország kulcsaival mindaddig kizárja, amíg be nem bizonyítják életük megjobbítását.
1. Kor. 10: 21; Péld. 15: 8; Máté 18: 15-17; 2. Thess. 3, 6, 14, 15; 1. Kor. 11: 20, 34; Ézs. 1: 11, 66: 3; Jer. 7: 21.

--

Kemény szavak de nem az enyémek, mégis baj ha egyet merek érteni vele.?

Megmondanád minek is nektek ez a HEIDELBERGI KÁTÉ?
Mire használjátok és mikor?
Mondtok e erre igent stb?
Egységbe vagytok e ezzel?
Valamiért csak megírták mi volt a céljuk és hogy használják ma?
--

Nekem gyanús hogy akik ezeket megírták nem úgy éltek mint a mostani reformátusok.
Mert ha erre valaki igent mondót (nem tudom hogy kellet e) és még sem hisz benne akkor megint nem értem??

Én ahova járta gyülekezetekben szóltak ha valaki nem vette észre magán, de nem vehette el az Úrvacsorát. (vagy nem ismerték és félre hívták és kikérdezték)
Ugyan akkor maga az Igehirdetés is a lehető legérthetőbben szólt a lényegről (önvizsgálat.)
Ez akkor is fontos ha az Úrban vagyok csak ép olyan helyzetben hogy magamnak és testvéreimnek is bajt okoznék vele.
--

Csak azt nem tudom miért sértő ez másoknak?
Atyafiakat szeretni nem ugyan az mint a világot vagy annak barátságát atyafi szeretetként álcázni.

Engem az zavar hogy ha világ barátságát öltöztetik fel testvéri szeretet köntösbe, mintha az Úr akarná így.
Ezért nem jó össze mosni. Egy fórumon is meg kell bizonyosodni ki kicsoda (mint mindenhol az életben).

A testvéri szeret és a világ felé való szeret között van különbség.

Ez a testvéreknek szól:
Jn 13,34 Új parancsolatot adok néktek, hogy egymást szeressétek; a mint én szerettelek titeket, úgy szeressétek ti is egymást.


A világ bűnősei felé is van szeretet de ez nem ugyan az mint a testvéri.

Jn 17,11 És nem vagyok többé e világon, de ők a világon vannak, én pedig te hozzád megyek. Szent Atyám, tartsd meg őket a te nevedben, a kiket nékem adtál, hogy egyek legyenek, mint mi!

Ezzel a testvéri szeretettel tudnánk egyek lenni mindenben még ebben is:

1Kor 1,10 Kérlek azonban titeket atyámfiai, a mi Urunk Jézus Krisztus nevére, hogy mindnyájan egyképen szóljatok és ne legyenek köztetek szakadások, de legyetek teljesen egyek ugyanazon értelemben és ugyanazon véleményben.

A testvérek között többről lenne szó, „ugyanazon értelemben és ugyanazon véleményben.”
Én nem tudnék azonosulni olyanokkal aki az Úr Jézust nem tarják életük Urának.

Van itt akivel tudok.. „ugyanazon értelemben és ugyanazon véleményben”.. lenni, sokban veled is.

De van akivel semmikép nem lennék ha azt mégis testvérként akarják beállítani, kösz de nem.
Mivel az Ige sem teszi ezt.
Aki nem az Úrnak él az nem az Úré. (ez nem jelenti azt hogy nem eshet el, de egész életét nem állíthatja vele szembe saját igazát bizonygatva, és ha cselekedete ellene szólna is hite bizonyságtétele az Úr mellet szólna még saját magára is ítéletet mondva ha kell)
Tisztába lenne vele hogy képtelen úgy élni ahogy Ura szeretné.
--

Szóval ez a testvéri dolog az Úrban nekem egy kicsit bonyolultabb mint egyszerűen kimondom valakire hogy tesóm.
De akire kimondom. :) Azt valóban annak is hiszem. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 16., kedd 11:49 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
A fórum nem gyülekezet, és ez már csak azért sem lehetséges, mert különböző hitű - igen így kell mondanom, mert ezt tapasztalom - emberek vesznek részt benne.
Az írásod ellentmondásos, hisz arról írsz, hogy:
„aki hisz és megkeresztelkedett az Atyának, a Fiúnak és a Szent Lélek nevében. „ azt tartod testvérnek, miközben, aki ezt megtette, azt sem tartod testvérnek.
Azt tartod testvérnek, aki úgy gondolkozik, mint te.

Azt írod:
"Mindegy hogy hol tart, a legelején vagy már majdnem kész és megy Urához..
De életében, beszédében, gondolkodásában, cselekedeteiben, az Úrnak kell az elsőn lennie.
És ha el esik is vagy bűnt követ el akkor is az Úrnak kell hogy igaza legyen életében, mindenképp hozzá szeretne igazodni.
Ezt a törekvés láthatjuk a juhok életében, (beszédjükben, gondolkodásukban, és később akár cselekedeteikben is felfedezhető lesz)"

Te úgy érzed, hogy: "beszédében, gondolkodásában, cselekedeteiben" mindig az Ige szerint jársz el?

A másik. Azt írod, az Úrvacsorában nem részesülhetnek a nem megtértek, ezzel nem is vitatkozom.
De azzal nem értek egyet, hogy istentiszteleten vagy egy Biblia-beszélgetésen ne vehetne részt nem hívő ember, vagy akár itt a fórumon...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 16., kedd 11:55 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Kedves Tavasz, ha jól olvasom itt nem a részvételről volt szó :)

Te nekem Ádámról és Éváról testvérem vagy, ez biztos.
Te is így gondolod?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 16., kedd 12:06 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
offtopic, de mivel itt beszélgetünk róla:

MÁS a GYÜLEKEZET (ekklézsia) és MÁS a KÖZÖSSÉG (koinonia)

a szavak jelentése:

ekklézsia = a KIHÍVOTTAK

koinonia = egymás kölcsönös birtoklása


látható, hogy teljeskörű közösséget vállalni csak a KÖZÖSSÉGGEL tud az ember, de ez nem zárja ki, hogy egy gyülekezetben, vagy akár itt a fórumon olyanokkal is együtt legyünk és együtt keressük Isten akaratát, akik a KÖZÖSSÉG szintjén nem vállalnak közösséget velünk, vagy viszont...

ezek a "kényes területek":
-az Úrvacsora (vizsgálja meg mindenki magát....)
-együtt könyörögni valamiért (ha ketten vagy hárman EGY AKARATON vannak és úgy kérnek...)

a TÖBBI terület: nyitott (szvsz)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 16., kedd 12:34 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
A kérdés amit Fony tesó feltett ez volt:
Idézet:
Kedves Tiv!

Javaslom, hogy a "Beszélgessünk" topikban beszéljük meg ezt a testvéri kérdést.




És nem a fórum. A fórum csak másodlagos kérdés és nem erről beszélgetünk.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 16., kedd 12:43 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
...ahol téged cseppet sem érdekel, hogy kinek mi esik rosszul.

Van egy olyan gyümölcs, hogy: jóság (jóindulat)...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 16., kedd 12:48 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
tavasz írta:
...ahol téged cseppet sem érdekel, hogy kinek mi esik rosszul.

Van egy olyan gyümölcs, hogy: jóság (jóindulat)...


Kedves Tavasz még eddig csak a másiktól elvárt részét láttam tőled, de azt még nem, hogy magadon kezded a gyümölcsöt, amiről te beszélsz.
Esetleg a másiknak nem eshet rosszul, csak neked :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 16., kedd 12:50 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Azt gondolom, hogy egy hívő kezdje elsősorban magán!!!!
nem így gondolod???


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 16., kedd 13:01 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
A hívőn az Úr Jézus Krisztus kezdi, és türelmesen vár a hívő, mert ettől hívő, amig eljön a gyümölcs érés ideje, átadta magát Isten rendeletének.
Aki pedig a másikon kéri számon arra a magad uram, érvényes, tehát járj elől jó példával :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 16., kedd 13:10 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Meddig akarsz várni, hogy a gyümölcsök megérjenek?
Ehhez te is kellesz. A te felelősséged is, hogy a gyümölcsök beérjenek.
A Biblia nem véletlenül tartalmaz tanításokat.
És az istentiszteleteken való tanítás is azért van, hogy épülésünkre legyen.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 16., kedd 14:30 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
Kedves Tiv!

Nem vitatkozom veled, és azt sem értem, hogy te most mivel, vagy kivel vitatkozol.

Nem azokról írtam, akiknek nem kell a kegyelem, de szerintem ezt te is tudod.

Sokat írsz, a sok beszédben pedig elkerülhetetlen a vétek.

Ha arra is figyelsz, amit más szeretne elmondani, megértetni, akkor meg fogod érteni.
Ha nem, nem.
Amire a hangsúlyt szerettem volna tenni a következő:

„…aki hisz és megkeresztelkedik…”
„….és Jézus látva azok hitét…”

Az utolsó mondatod pedig jelzi, hogy nem értetted meg, amit mondani akartam az ítélkezéssel kapcsolatban:
Tiv írta:

Szóval ez a testvéri dolog az Úrban nekem egy kicsit bonyolultabb mint egyszerűen kimondom valakire hogy tesóm.


Nem arról van szó, hogy kimondom valakire, hogy a tesóm, hanem arról, hogy nem mondom ki, hogy nem a tesóm.


Tiv írta:

De akire kimondom. Azt valóban annak is hiszem.


Akiről te mondod ki……

Én meg azt mondom………akiről az Úr Jézus mondja ki.
Nem pusztán a betű.

A kislányom még nem született meg, de már a kislányom.

Isten áldjon meg.

üdv
fony


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 16., kedd 15:03 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
Fony írta:
Kedves Tiv!

Nem vitatkozom veled, és azt sem értem, hogy te most mivel, vagy kivel vitatkozol.

Nem azokról írtam, akiknek nem kell a kegyelem, de szerintem ezt te is tudod.

Sokat írsz, a sok beszédben pedig elkerülhetetlen a vétek.

Ha arra is figyelsz, amit más szeretne elmondani, megértetni, akkor meg fogod érteni.
Ha nem, nem.
Amire a hangsúlyt szerettem volna tenni a következő:

„…aki hisz és megkeresztelkedik…”
„….és Jézus látva azok hitét…”

Az utolsó mondatod pedig jelzi, hogy nem értetted meg, amit mondani akartam az ítélkezéssel kapcsolatban:
Tiv írta:

Szóval ez a testvéri dolog az Úrban nekem egy kicsit bonyolultabb mint egyszerűen kimondom valakire hogy tesóm.


Nem arról van szó, hogy kimondom valakire, hogy a tesóm, hanem arról, hogy nem mondom ki, hogy nem a tesóm.


Tiv írta:

De akire kimondom. Azt valóban annak is hiszem.


Akiről te mondod ki……

Én meg azt mondom………akiről az Úr Jézus mondja ki.
Nem pusztán a betű.

A kislányom még nem született meg, de már a kislányom.

Isten áldjon meg.

üdv
fony


Kedves Fony
Most már a nem kimondásnál tartasz.
Idézet:
Nem arról van szó, hogy kimondom valakire, hogy a tesóm, hanem arról, hogy nem mondom ki, hogy nem a tesóm.


Mivel is jobb ez?
És hol Igei ez.

Gal 5,9 Kis kovász az egész tésztát megkeleszti.

A kérdés milyen kenyér kell. :)
--
De kíváncsi lettem volna mire használják a reformátusok a Kátét?
És mikor?
Nem tudom tudsz e erre választ adni?
Mert ez még nem világos előttem.
--
Én is ha meg engeded áldást kérek Urunktól hogy minden rendben menyen le gyermeked születésekor.

Nekünk a harmadig igen izgalmasan itthon született (nem szándékosan) de szinte tapintható volt az Úr közelsége.
Mi ugyan bénáztunk de fantasztikus élmény lett belőle.

Szóval sok örömet az Úrban családodnak és neked.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 657 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 44  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 11 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség