Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 657 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33 ... 44  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. máj. 14., hétfő 16:03 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Kedves Erika igazad van :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 29., kedd 19:03 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 11., szerda 15:18
Hozzászólások: 1
Spec, nekem az esett rosszul, amikor egy lelkész(???) - név és cím, ha igénylitek akkor írom - visszaélt a lelkigondozói beszélgetéssel és ezzel hátba döfött, majd amikor ezt számonkértem rajta, akkor ezteket mondta: "bocsánatot kérni? minek? mit változtatott volna?" ill. "figyelj, neked is jobb és nekünk is (papokról van szó) ha te nem jársz a gyülekezetbe"

csak úgy mellékesen: évtizedes jelenlétem volt a gyülekezetben, sőt tágabb környezetben is.

Egy barátom szokta mondani: "amit a kommunisták nem tudtak megcsinálni negyven év alatt azt a mai papok megteszik. Kiürítik a templomot" :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 29., kedd 21:10 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
igggen.... az ILYEN dolgokkal valamivel hasznosabb lenne foglalkozni, mint h valaki most hány hetes-hónapos-éves korában, meg hány deci víz által veszi a keresztség sákramentumát....

meg hogy akkor ha HÁTRA esik valaki, az a zördögtől van, ha ELŐRE akkor meg Istentől.... mi van ha valaki colstokot játszik és függőlegesen csuklik össze, vagy oldalra dől? akkor DÖNTETLEN a mérkőzés eredménye?

drága komoly hívő emberek képesek ILYENEKEN balhézni....


közbe meg PUSZTUL a nép...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 29., kedd 21:14 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Kedves Dpn!

Ez biztosan nagyon rosszul esett, de nem kellene már túllépni rajta?Ősszel beszélgettünk erről.Most azért, mert ez a lelkész visszaélt a bizalmaddal, száműznéd magad mindenünnen?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 30., szerda 18:51 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Dpn, írtam mailt neked.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 05., szerda 10:30 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Kedves Gabriel!

Szeretnélek megkérni, hogy ide írd azt a választ, amit a Raszizmus topicban
Csüt. Júl. 26, 2007 7:26 am írt hszólásomra szeretnél válaszolni. /csak a többieknek írom tájékoztatásul, hogy te mondtad, hogy akarsz erre válaszolni/
Ezután majd szeretnék valamit mondani neked.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 08., szombat 16:33 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Gabriel, lehet, hogy nem vetted észre, de ide várom a válaszodat.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 09., vasárnap 00:23 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
Erika írta:
Kedves Gabriel!

Szeretnélek megkérni, hogy ide írd azt a választ, amit a Raszizmus topicban
Csüt. Júl. 26, 2007 7:26 am írt hszólásomra szeretnél válaszolni. /csak a többieknek írom tájékoztatásul, hogy te mondtad, hogy akarsz erre válaszolni/
Ezután majd szeretnék valamit mondani neked.

Kedves Erika

Most látom,hogy ez nekem szól :D

Praktikusabb lett volna privátban jelezned,az nem kerüli el a figyelmem,vannak topicoc amiket nem szoktam olvasni,vagy csak ritkán.

Ha ez azzal van kapcsolatba amire a választ már régóta igérem,akkor arra még ebben a hónapban
válaszolok."tudom erre a hétre igértem,de még van egy napom :*: "

Ha viszont a rasszizmussal van kapcsolatba akkor abban a topicban kellene megbeszélni.

De utánna nézek,hogy mi is az a jul 26-i hozzászolás,hogy képbe legyek


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 09., vasárnap 00:43 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
Kedves Erika

elolvastam a jul 26-i hozzászolásod,és ez az a hozzászolás amivel kapcsolatban lassan már másfél hónapja igérem,hogy válaszolok.

És látod,hogy milyen türelmes vagy :D

Mint fent írtam,privátban majd válaszolok a
kérdéseidre,amelyek személyes jellegüek.

amelyek meg nem azt pld. érdemben megbeszélhetjük a rasszizmus topicban.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 09., vasárnap 06:45 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Kedves Gabriel!

Bár szeretek viccelni, ezt most egy kicsit fanyar képpel olvasom.
Csak azért írtam akkor a Rasszizmus topicba, mert odahívtál, már akkor is jeleztem, hogy a kizárásod körüli dolgokat itt kellene megbeszélni.

Valóban hosszú ideje ígérgeted PM-ben, hogy válaszolni fogsz arra, amit ott írtam. De mivel egyrészről komolyan veszlek, és érdekel a válaszod, másrészről kezdem unni ezt a tologatást: még egy hét,... még egy hét,.. még egy nap...ha válaszolni akarsz, azt tedd meg hamarosan és itt,nem PM-ben. Én is nyíltan írtam, a választ is a fórumra várom.
Annál is inkább jó lenne , ha minél előbb rászánnád magad, mert mint jeleztem, utána szeretnék valamit mondani.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 10., hétfő 11:23 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Kedves Gabriel, mivel azt írtad, hogy nem emlékszel, mivel kapcsolatban mondtam,a Rasszizmus topicban,hogy:

Lenne nekem is kérdésem : tegnap tettél egy megjegyzést a régebbi beszélgetésünkre, s amikor elédtartottam , hogy ez nem így volt, azt se mondtad,hogy bik-mak. Ez szerinted így korrekt?

ezért rászántam az időt, és kikerestem, hogy ne a levegőbe beszéljünk:

HozzászólásElküldve: 2007. Júl. 25., Szerda 16:39 Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével
GABRIEL777 írta:


A Közvetítés topicban hosszabban beszélgettünk Gabriellel pár hónappal ezelőtt. Bennem úgy csapódott le, hogy Gabriel nem keresztyén.Istent kereső ember, de nem mondhatom, hogy teljes nyitottsággal lenne az Ige felé. Ez a mostani kijelentése is pontosan ezt bizonyítja.


Igen Erika

Emlékszem erre a beszélgetésre.
Amikor azt írtam,hogy az Atyához a Szentlélek a létra.Akkor te közölted,hogy nem létra és nem a Szentlélek,hanem Jézus.

Innétől kezdvel olyan sok értelmét nem is láttam,hogy teológiai vitába bocsátkozzak veled,hisz ha valaki nem érti,hogy a Szentlélek és Jézus között a menny szintjén nincs különbség,azzal,e nem érdemes a Szentháromságról beszélgetni.

Arra is emlékszem amikor kizártál azért,mert nem fogadtam el azt a rasszista gondolatot,hogy az embereket foglalkozás alapján különböző erkülcsöeknek lehet minősíteni.
És azt írtam,hogy a lelkészek pont olyan erkölcsössek mint a rendőrök az újságírok és a tanárok.

És arra is emlékszem,hogy az egyhetes kitiltásom,ténylegessen 10 napig tartot,amiért sem Te sem az admin soha sem kért,legalább egy elnézést,ha már valaki hibázott.

Szóval ennyit a móderálás szinvonaláról.[/quote]


Kedves Gabriel!

Sok hibája mellett a netezésnek nagy előnye, hogy pontosan vissza lehet keresni a hozzászólásokat.

Akit érdekel pontosan ez abeszélgetés, olvassa végig a Közvetítés topicban.

Ez a létrás megjegyzésed beszélgetésünkben nem az utolsó volt, még legalább 7 alkalommal méltattál válaszra.

Az utolsó kérdésem feléd ez volt, amire nem válaszoltál, esetleg, ha gondolod, most megteheted:

HozzászólásElküldve: 2007. Máj. 01., Kedd 09:29 Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével
GABRIEL777 írta:
Erika írta:
GABRIEL777 írta:


Kedves Erika

Csak a mennyei táplálék eleveníti meg a lelket,a földi nem.

Aki veszi a SzentLelket az veszi Krisztus testét és Krisztus vérét is.

Ez rám és minden hívőre igaz.

Szeretettel Gabriel



Minden miben hívőre igaz, Gabriel?

Mert a Krisztusban hívőkre nem.



Azért a korrektség kedvéért hozzá kell tenni, ezt a választ arra kérdésre mondtad: hogyan gyakorolod az úrvacsorával való élést.

Azt mondtad korábban, csak a Jézus tanítása a hiteles számodra a Bibliából. Ezért nem értem, miért bújsz ki ez alól.

Az úrvacsorában a megtört kenyér és kiöntött bor a Jézus Krisztusnak az érettünk elszenvedett engesztelő halálát jelenti.
Amikor magamhoz veszem a kenyeret és bort, ezzel megújítom Krisztussal és a résztvevőkkel a közösséget, s bizonyosságot nyerek a bűneim bocsánata és az örök élet felől.Természetesen mindezt a Szentlélek segítségével.

Mi az, ami ebben teológialag nem áll meg- hozzáteszem, konkrétan melyik egyház teológiájára gondolsz?-
És a nagy kérdés: számodra mindez mit jelent?

Tessék, előbányásztam, neked már csak válaszolni kell, légyszi ne halogasd.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 10., hétfő 21:34 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
Kedves Erika

Rémlik a beszélgetés,de azt továbbra sem értem,hogy mivel van gondod,ezek szerint
amikor erre hivtkoztál,akkor azért nem mondtam rá semmit,mert nem értettem,hogy mi
a problémád,mi az ami nem felel meg annak amit előzőleg írtam ?

Úgy emlékszem,hogy a mostani idézeted végén szereplő kérdéseidre már nem válaszoltam,ami gondolom nem meglepő annak a fényében.

hogy azt írtad"Mert a Krisztusban hívőkre nem"

Ha én egy teológiai vitában pld. nem azt mondom neked,hogy nem értesz a Szentháromsághoz,hanem egy olyan
választ adnék neked amiben kijelentem,
vagy burkoltan vagy nyiltan,hogy nem hiszel Jézusban,akkor gondolom a továbbiakban Te sem vállaltad volna a beszélégetést.
Ezért hagytam abba a beszélgetést akkor veled.


Nem tudom,hogy erre gondoltál-e vagy valami másra,ha másra akkor konkrétan írd le,hogy mi az,én úgy érzem,hogy valamilyen általam mondott ellentmondásra célzol,de én továbbra sem látok ellentmondást.

Ha Te igen,akkor konkrétan csak azt a
mondatom írd le ami ellentétes egy másik mondásommal.
És természetessen azt is ami szerinted azzal ellentétes.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 10., hétfő 22:07 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Gabriel, neked nincs ellentmondás abban,hogy azt mondod, h. a beszélgetést a létrás kérdésnél hagytad abba, miközben bekopiztam neked, hogy még 7-szer válaszoltál?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 10., hétfő 22:25 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
Erika írta:

Mi az, ami ebben teológialag nem áll meg- hozzáteszem, konkrétan melyik egyház teológiájára gondolsz?-
És a nagy kérdés: számodra mindez mit jelent?[/color]


Már mint ,ezután a kérdéseid után válaszoltam neked még hétszer ???

Szerintem nem .

De utánna lehet nézni.


Én,úgy emlékszem,hogy ezekre a kérdéseidre már nem válaszoltam azért mert mint az elöbb is írtam arra céloztál ,hogy nem hiszek Jézusban.

Az,hogy a Szentlélek a létra az Atyához,azt szerintem a Szentháromsággal kapcsolatos vitánkkor írtam és nem akkor amikor az úrvacsoráról kérdeztél.
Nem mintha bármilyen jelentősége is lenne,hisz mind a Szentháromság mind az úrvacsora esetén írhattam volna.

Az úrvacsoráról való vitánk volt az utolsó az időrendi sorban,a Szentháromságról való vitánk még az elött volt.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 10., hétfő 22:43 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Gabriel nem tudom, hogy szándékosan nem akarsz megérteni,részemről befejeztem, ha érdekel, olvasd vissza a beszélgetést, és rakd időrendi sorrendbe. Nincs értelme egymás idejét húzni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 657 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33 ... 44  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 42 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség