Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 227 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. szept. 14., péntek 16:03 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Erika írta:
Csak amit írtál, Ex.
Mit értesz ez alatt: hogy" a valóság a szinte semmivel való szolgálat."


A teljes szívvel/elmével/erővel való szolgálat, az olyan hívő szájából, úgy éltalában nevetségesen és hiteltelenül hangzik, aki arra sem hajlandó, hogy a saját felekezetét eltartsa, hanem természetesnek veszi, hogy ezt más(pl. állam) tegye meg helyette.
Ez olyan mintha valaki nagy lelkesen felajánlaná szolgálatait: "Életünket és vérünket, csak pént ne kérjetek!" :D
Erről szól a mondanivalóm nem többről és nem kevesebbről és ezt általában mondtam.
Valójában én nem értem a kiakadást. Miért nem természetes az, hogy a hívőnek kellene állni a hitéletének költségeit?
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 14., péntek 20:14 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Kedves Ex!

Teljesen természetes, hogy a hitéletünk költségeit álljuk, de ez nem jelenti azt, hogy eltartunk egy többezerfős gyülekezetet, ahová tartozunk.Ilyen bonyolult ez a kérdés.Megnyugtatlak egyébként, hogy nemsokáig fogja a mi egyházunk sem élvezni az állam támogatását..

Eddigi életünk során ha az Úr indított, hogy valamit megtegyünk, nem az volt a kérdésünk, hogy - de mennyi pénzt fogunk ezért kapni, egyáltalán ki fizeti ki a szolgálattal járó költségeket, hanem teljesen természetes volt, hogy a saját pénztárcánkba nyúltunk.
Amikor az ifjúsági munkában dolgozhattunk, igyekeztünk önköltségessé tenni, mindenki ingyen dolgozott, s anyagiakban esetleg hozzátehetett aki megtehette.. Ha az akkori püspök úr az előadás után letett egy összeget az asztalra, hogy ennyivel tudja a gyülekezete támogatni a tábort, szívesen elfogadtuk- volt úgy ,hogy pont annyi hiányzott, hogy ne legyünk mínuszban..

Ex, ti eltartjátok a gyülekezeteteket, szép dolog,de talán vagyonközösség köztetek sincs, pedig az a bibliai példa, nem?
Mondok egy szomorú dolgot: időnként akad olyan megrendelőnk, aki elfelejti kifizetni az elvégzett munkánkat. Tavaly épp egy hozzátok hasonló gyülekezettel volt problémánk, mert vatikáni valutában gondolták a fizetést, pedig nem úgy egyeztünk..Most akkor ez alapján mondjak rájuk jelzőket, hogy nevetséges, meg hiteltelen az egész szolgálatuk?

A kiakadást az okozta, hogy azt mondod: semmit nem szolgál az ilyen egyház,-lehet, hogy feléd nem, bár ahogy így elnézem, most éppen nem ti portátokon beszélgetünk, hanem a miénken.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 15., szombat 11:30 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Erika írta:
Teljesen természetes, hogy a hitéletünk költségeit álljuk, de ez nem jelenti azt, hogy eltartunk egy többezerfős gyülekezetet, ahová tartozunk.
Kedves Erika!
Tök mindegy, hogy egy gyülekezet mekkora. Ahol többen vannak, ott több ember van a nagyobb költségekre. Nem jelent nagyobb terhet egy nagy gyülekezetet, és nem jelent kissebbet egy kicsi.

Idézet:
Megnyugtatlak egyébként, hogy nemsokáig fogja a mi egyházunk sem élvezni az állam támogatását..
Ezzel segítettél nekem megfogalmazni, hogy miért is járok én ide. :)
Szóval azért is, hogy ezeket a bebetonozott torz nézeteket lazítsam. :)
Nem nekem megnyugtató, ha ti nem fogtok állami támogatást kapni, hanem ti hallelujázhatátok azon. Ugyanis az állami támogatás nagyon káros, erőtlenítő, megkötöző dolog egy gyülekezetnek.
Ha most nálunk felszámolnák ezt, azonnal megerősödnének még a gyengélkedő egyházak is. Mit gondolsz ki nem szeretné ezt? :)

Kösznöm, hogy hozzászólásod nagy részében meg engem igazolsz, a bizonyságaitokkal. :)

Idézet:
Ex, ti eltartjátok a gyülekezeteteket, szép dolog,
Az a baj, hogy olyan világ van, ahol ezt külön szépnek kell tartani. Ezt természetesnek kellene tartani.
Idézet:
de talán vagyonközösség köztetek sincs, pedig az a bibliai példa, nem?
Az nem általános, hanem egyedi példa volt Jeruzsálemben, a spéci helyzet miatt. A többi közösségben nem volt vagyonközösség.

Idézet:
Mondok egy szomorú dolgot: időnként akad olyan megrendelőnk, aki elfelejti kifizetni az elvégzett munkánkat. Tavaly épp egy hozzátok hasonló gyülekezettel volt problémánk, mert vatikáni valutában gondolták a fizetést, pedig nem úgy egyeztünk..Most akkor ez alapján mondjak rájuk jelzőket, hogy nevetséges, meg hiteltelen az egész szolgálatuk?
Erika te félreértesz. Én szándékosan nem beszélek felekezetekről(bár mindig van, aki felekezeti vitává akarja deriválni az igei igazságokról szóló beszélgetéseket), én mindig bibliai igazságokról beszélek.
Annak a gyülekezetnek meg én üzenem, hogy ne játszanak Isten igéjével, mert átkot vesz magára az aki nem fizeti meg a jogosan járó bért.

Idézet:
A kiakadást az okozta, ...
Nem tudok mást mondani, hogy nem tudom komolyan vanni a nagy ogaadást azok szájából, akik a kicsi odaadásban leszerepelnek. :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 15., szombat 13:27 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Kedves Ex és többiek!

Azért nem jó az általánosított megfogalmazást, mert az egyéneken csak az egyéni odaszánást kérheted számon. Erikán nem kérheted számon az egész ref egyh eltartását. Ő egyénileg teheti meg a maga lépését.

Abban teljesen egyetértek, hogy ha hirtelen elvennék az állami támogatást az egyházatktól, abból -szerintem- hatalmas ébredések lennének, és összességében nem kárát látánák a hívek, hanem azt, hogy Istent nem hozná zavarba a helyzet, sőt! Erről szól az általam már valahol belinkelt Bulányi cikk is - a bokor mozgalom is csak profitált belőle lelkileg, hogy kitaszított sorban volt.

Emellett meggyőződésem, hogy az állam nem fogja megszüntetni az egyházak támogatását, mert nem őrült meg... Gondolj bele, hogy még a kommunizmusban is (a konszolidáció időszakában) törekedtek lekenyerezni az egyházakat - holott magával a tevékenységgel élesen szemben álltak. De politikailag jobban megérte a párbeszéd, mint a kőkemény tiltás.

Amellett egy másik párhuzam - mikor Müller György árvaházában nem volt semmi pénz ételre, és ő a vacsoráig várt, hátha Isten küld valami adományt. És a vacsorakor felállította a gyerekeket, imádkoztak, megköszönték az ételt, leültek - ekkor emberek jöttek, és hoztak adományba ennivalót, épp most értek ide - semmit nem tudtak a helyzetről. Kicsit ilyen szerintem, amikor Isten tart el egy gyülekezetet. Igencsak felelmelő érzés lehet! És a háborús évekből sok hívőnek van ilyen jellegű személyes tapasztalata, mikor Isten küldött ennivalót.

Üdv:
I.

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 15., szombat 15:54 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Bár kikapok a lányaimtól, hogy ellógtam a lecsó berakásról, azért egy pár gondolatot írnék:

Ex, írod:


Kösznöm, hogy hozzászólásod nagy részében meg engem igazolsz, a bizonyságaitokkal. Smile

mondjuk azt a következtetést is levonhattad volna, hogy a tradíciós , államilag agyonsegített/?/egyházakban is lehet bibliai módon kezelni az anyagi részét az életnek. Nagyon örülök neki, hogy összefutottunk itt a fórumon, Ex, de azt, hogy a teljes szívvel szolgálunk, nekünk is jelenti a pénztárcábanyúlást is, azt nem tőled hallottam itt először.

tovább írod:

Annak a gyülekezetnek meg én üzenem, hogy ne játszanak Isten igéjével, mert átkot vesz magára az aki nem fizeti meg a jogosan járó bért.


No, látod,lehet, ha átadtam volna nekik ezt az üzenetet, azonnal fizettek volna..de azért az én monológomra is elkezdtek jó testvérek lenni.


Hogy lennének-e ébredések azonnal, mihelyt megszűnnének az állami támogatások, ebben nem vagyok biztos. Aki továbbra is hívőnek tartaná magát, vállalná a terheket is, ilyen értelemben valóban tisztulás következne.
A Müller Györgyről felhozottakkal kapcsolatban eszembe jut egy mondás: A csoda nem ad hitet, de a hit látja a csodát...s hogy ki mikor, milyen impulzusra jut hitre, az egy nagy titok.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 15., szombat 18:12 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Erika írta:
mondjuk azt a következtetést is levonhattad volna, hogy a tradíciós , államilag agyonsegített/?/egyházakban is lehet bibliai módon kezelni az anyagi részét az életnek. Nagyon örülök neki, hogy összefutottunk itt a fórumon, Ex, de azt, hogy a teljes szívvel szolgálunk, nekünk is jelenti a pénztárcábanyúlást is, azt nem tőled hallottam itt először.

Kedves Erika!
Hányszor kell még mondanom, hogy nem felekezeti vitáról van itt szó, pláne nem arról, hogy ti személyesen mennyire vagytok odaszántak.
Te pedig folyton személyedre veszed a témát.
Erika drága nem rólad a mintareformátusról van szó. :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 15., szombat 19:24 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Na most először is: jól megnevetettél, másodszor: kifogtad a szelet a vitorlámból, mert nem szeretem, ha példának állítanak, harmadszor: ha már a mintánál vagyunk,- sajnálom, hogy kitöröltem a hozzászólásomban , amikor azokról a lelkészeinkről írtam, akik valóban példák voltak előttünk abban, hogyan éljük meg a Krisztus követését a mindennapokban.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 15., szombat 19:38 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
:*: Örülök, hogy jóra fordultak köztetek a dolgok! :*:

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 17., hétfő 20:33 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
exrefis írta:
Erika írta:
Csak amit írtál, Ex.
Mit értesz ez alatt: hogy" a valóság a szinte semmivel való szolgálat."


A teljes szívvel/elmével/erővel való szolgálat, az olyan hívő szájából, úgy éltalában nevetségesen és hiteltelenül hangzik, aki arra sem hajlandó, hogy a saját felekezetét eltartsa, hanem természetesnek veszi, hogy ezt más(pl. állam) tegye meg helyette.
Ez olyan mintha valaki nagy lelkesen felajánlaná szolgálatait: "Életünket és vérünket, csak pént ne kérjetek!" :D
Erről szól a mondanivalóm nem többről és nem kevesebbről és ezt általában mondtam.
Valójában én nem értem a kiakadást. Miért nem természetes az, hogy a hívőnek kellene állni a hitéletének költségeit?
üdv
ex


Szia Ex!
Röviden összefoglalva, nevetséges, és semmi annak az embernek a szolgálata aki történelmi egyházhoz tartozik, vagy olyan emberekre érted
akik nem adakoznak, függetlenül, hogy hova járnak, mondjuk ref.egyházba, vagy karizmatikus gyülekezetbe?
Válaszod köszi.
Üdv cilla


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 18., kedd 07:51 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
cilla írta:
Szia Ex!
Röviden összefoglalva, nevetséges, és semmi annak az embernek a szolgálata aki történelmi egyházhoz tartozik, vagy olyan emberekre érted
akik nem adakoznak, függetlenül, hogy hova járnak, mondjuk ref.egyházba, vagy karizmatikus gyülekezetbe?

Kedves Cilla!
nem igazán értem, hogy hová akarod már ragozni a témát, de azért mégegyszer.
Annak nevetséges és semmi a szolgálata, aki fennen hangoztatja nagy-nagy odaszánását, s közben az látszik, hogy kicsiben sem szánja oda magát. Ez a kicsi lehet az adakozás vagy egyéb is.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 18., kedd 17:52 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Kedves Cilla!
nem igazán értem, hogy hová akarod már ragozni a témát, de azért mégegyszer.
Annak nevetséges és semmi a szolgálata, aki fennen hangoztatja nagy-nagy odaszánását, s közben az látszik, hogy kicsiben sem szánja oda magát. Ez a kicsi lehet az adakozás vagy egyéb is.
üdv
ex[/quote]

Oké így értem.

üdv cilla


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. okt. 16., kedd 18:55 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ!!!!!!!!!!!!!

Gondoltam, kicsit kikiabálom magam.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. okt. 16., kedd 19:58 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 14:44
Hozzászólások: 36
Sajnos a történelmi egyházakban kb. 15-20% azoknak a száma akikkicsiben vagy nagyban de valamilyen módon hozzájárulnak az egyház fenntartás terheihez, a többség valami szolgáltató ( esketési -halálozási) egységnek képzeli.
A környezetemben a legtöbbember arra nem képes hogy az adó 1+1 %-ról szóló nyilatkozatot kitöltse, pedig csak pár sor lenne. :( pedig még az is édeskevés .


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. okt. 17., szerda 11:05 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Érzés?Azt hiszem közömbösség.Lehet, hogy ez a depresszió?Vá, akkor bizony Ex szerint nem is vagyok keresztény, mert ugye a keresztény az nem depressziós.Bocsáss meg kedves Ex, nem bántani kívánlak.
Olvastam hitépítőben, hogy a boldogság nem jó ruha, ölelés, nem egy jó szó.
Ezt biztos olyan ember írta, akinek mindez megvan, úgymint azt is, hogy nem a ruha teszi az embert, meg az fontos ami nem látható.Ja.Nap mint nap, nem ezt tapasztalom, pedig állítólag annyi keresztény ember él a világon.Biztos nem arra járok ahol ők vannak.Na mindegy.Ha már így benne vagyok, elmesélem Nektek, hogy keresztény üzletvezetőnél voltam, aki kerek-perec megmondta, hogy Ő nem venne semmit abban a boltban ahol én vagyok az eladó, mert így nézek ki, és egy fintorral megmutatta, hogy.
Hát mit szólna, ha most látna?Elöl abból a pár fogamból még ami van, egyik fogam kitört.Na most aztán tényleg úgy nézek ki.Na jól van nem fárasztalak Titeket.Üdv mindenkinek szeretettel és bocsánat, hogy ennyi hülyeséget írtam. cilla


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. okt. 17., szerda 11:38 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Drága Cilla!

Okosabb vagy te annál, minthogy ilyen kretén véleményen fennakadj.Jó, gondolom, hogy rosszul esett, én is zokon venném, ...
Egy ilyen alakkal két percig nem szeretnék egy levegőt szívni.. na, felejtsd el az egészet.
Van egy meglepim, úgyhogy nézd meg a PM-et.
:D


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 227 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 12 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség