Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 227 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. márc. 11., vasárnap 19:25 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Végtelen hála és boldog békesség ami eltölt!
Hála az Úrnak , hogy elhívott, a leplet fellebbentette az elmémről, így elfogadhattam életem Urának!
Hála hogy adott testvérereket, akik a helyes igei látásra késztettek,sokszor egy egy megjegyzéssel, gondolattal!
Szeretetteljes alázattal telve, hogy akár a legkissebb is, de az Eklézsia tagja lehettem!
Hála Néked Uram !

_________________
Mert Istennek kell inkább engedni, hogysem az embernek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 11., vasárnap 19:30 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
éljenek az EMBERI ÉRZÉSEK :)

nagyon jó volt sétálni a feleségemmel a napsütötte erdőben :)

még akkor is, ha a kutyánknak időnként más elképzelése volt a sétáról, mint a gazdáinak :D

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 11., vasárnap 19:45 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Tamás12 írta:
Végtelen hála és boldog békesség ami eltölt!
Hála az Úrnak , hogy elhívott, a leplet fellebbentette az elmémről, így elfogadhattam életem Urának!
Hála hogy adott testvérereket, akik a helyes igei látásra késztettek,sokszor egy egy megjegyzéssel, gondolattal!
Szeretetteljes alázattal telve, hogy akár a legkissebb is, de az Eklézsia tagja lehettem!
Hála Néked Uram !


Kedves Tamás12 örülök az örömödnek :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 11., vasárnap 21:32 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Hogy mit éreztem amikor elhangzott az imaóra vezér Igéje?

Agg 2:19 Van-é még mag a csűrben? És bizony, a szőlő, a füge, a gránátalma és az olajfa sem termett! E naptól fogva megáldalak.

És a felső ablakokban felragyogott , az addíg borult égből a napsugár, bevilágítva a szószéket a bemerítő medencét és minket!
A mellettem űlő pásztor, halkan odasúgta: Az Atya mosolya!

Nem tudom szavakba önteni! :oops:
Szeretettel Tamás

_________________
Mert Istennek kell inkább engedni, hogysem az embernek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 11., vasárnap 21:37 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Tamás12 írta:
Hogy mit éreztem amikor elhangzott az imaóra vezér Igéje?

Agg 2:19 Van-é még mag a csűrben? És bizony, a szőlő, a füge, a gránátalma és az olajfa sem termett! E naptól fogva megáldalak.

És a felső ablakokban felragyogott , az addíg borult égből a napsugár, bevilágítva a szószéket a bemerítő medencét és minket!
A mellettem űlő pásztor, halkan odasúgta: Az Atya mosolya!

Nem tudom szavakba önteni! :oops:
Szeretettel Tamás



Kedves Tamás!

Ennek már itt volt az ideje. Engedd meg, hogy szeretettel köszöntselek, és gratuláljak a nagy esemény kapcsán! :)

Mindnyájan örülünk az örömödnek!

Áldás, békesség!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 12., hétfő 13:11 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Kedves Tamás!

Az 1. Timóteus 6:12. versét küldöm útravalónak:

Harcold meg a hitnek szép harcát, nyerd el az örök életet, melyre hivatattál, és szép vallástétellel vallást tettél sok bizonyság előtt.

remélem, egymást segítő bajtársak leszünk ebben a szép harcban. :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 12., hétfő 14:00 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Szeretnék bemásolni pár gondolatot a Maurice E. Wagner : Vagyok-e valaki? c. könyvéből, az őszinteséggel-szerepjátszással kapcsolatban:


A kivetített képek megzavarják az őszinte kapcsolatokat


Valakitől ezt hallottam: amikor találkozunk egy emberrel, voltaképpen három emberrel találkozunk: azzal, akinek szeretné, hogyha látnám, azzal, akinek ő hiszi magát, és azzal, aki ő valójában. Mindnyájan megpróbálunk kivetíteni valamiféle képet, amikor másokkal beszélünk,és empátiánkat is latba vetve próbáljuk kiolvasni a másikból, h. mit gondol erről a kivetített képről.

Ennek a kivetítésnek legalább két oka van.
Az egyik az, h. természetünktől hajlamosak vagyunk arra, h. kívülről figyeljük önmagunkat. Az énkép valójában az önmagunkról alkotott kép. Az önmagunkba tekintés az önelemzés képességétől függ. Pl. ha valakinek elmeséljük, hogyan viselkedtünk egy adott helyzetben, gyakran hozzátesszük:"Én már csak ilyen vagyok". Ezzel a mondattal azt nyilvánítjuk ki, hogyan látjuk önmagunkat.

A kivetítés másik oka kielégítetlen szeretetigényünk, vagyis amikor nem vagyunk biztosak abban, h. szeretetreméltóak vagyunk-e egyáltalán. Ezért megpróbálunk szeretetreméltó képet vetíteni, kivéve, mikor dühösek vagyunk, olyankor ugyanis nem törődünk azzal, h. mit gondolnak mások rólunk.

Érdekes végignézni,h. miféle képeket próbálunk kivetíteni magunkról kapcsolatainkban.Az alábbiakban felsorolunk néhány esetet, és megpróbáljuk feltárni a kiváltó okot.

Az az ember, akit kisebbségi komplexus gyötör, a

Tudom-én-hogy-mit-csinálok képet vetíti ki. Ha elismerésre vágyik, gyakran az Én-bármit-meg-tudok-csinálni vagy az Engem-semmi-sem-tud-felizgatni képet használja.Néha a Kit érdekel fedőnevűt.

Az az ember, aki ellenséges indulatokkal van tele, a Mindenkit-gyűlölök, más alkalommal a Ne gyere-túl-közel hozzám vagy a Te-aztán nem-érdekelszképet vetíti ki.

A depressziós, elkeseredett ember a Nekem -soha-nincs -igazam az Én -semmit-sem-csinálok-úgy-ahogy-kéne és az Én úgysem-győzhetekközül válogathat.Gyakran azt sugallja:Senki-sem-tudja-milyen-nagy-gondban-vagyok.

A magányos ember a Kérlek -vegyél-észre-engem vagy a Velem nem törődik senki képet vetíti ki.

a félénk, bizonytalan ember kivetített képe a Senkiben-sem-lehet-megbízni vagy a Valami szörnyű dolog közeleg.

A végtelenségig lehetne folytatni ezt a listát, de ha jobban megvizsgáljuk őket, rájövünk, h. mind-mind énközpontúságra utalnak. Egyikre sem jellemző, h. kapcsolataiban azzal foglalkozna, milyen a másik ember. Az az ember, aki nek önigazolásra és egyfajta kiveítésre van szüksége, vigyáz, nehogy teljesen beleadja magát egy kapcsolatba. Ezek tehát önpusztító és öngerjesztő képek.
Az az ember, aki biztos önmagában, képes úgy szeretni másokat,h. hajlandó időt-energiát áldozni a másik emberre. Elegendő örömet jelent számára pusztán az a tény,h. elfogadják a szeretetét. Azért örül a kapcsolatnak, mert általa mélyebben megismerhet és megérthet egy másik embert. Az önkéntes bizalom és feltárulkozás beteljesülést ad. Az az ember, akinek elegendő önbizalma van, általában az Érdekelsz engemképet vetíti ki, s ezzel azt sugallja a másiknak, h. elfogadja őt olyannak, amilyen, és tiszteletben tartja a véleményét akkor is, ha az különbözik az övétől.
Az énközpontú képekben további bizonytalansági tényezőt jelent a szülő-figura reakciója.
Tekintéllyel ruházunk fel egy másik embert, s aztán alávetjük neki magunkat. Szinte minden kivetített kép arra irányul,h. olyan reakciót váltson ki, mely megerősíti értékességünket. Ha a másik úgy reagál, ahogyan szerettük volna, átmenetileg minden rendben van, ha viszont nem, sőt éppen ellenkező módon, akkor elveszítjük az önbizalmunkat és elkeseredünk.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 12., hétfő 15:15 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:24
Hozzászólások: 390
Kedves Erika!

Köszi, hogy bemásoltad ide ezt az idézetet. Ilyen jól összeszedve még nem láttam az emberi reakcióknak, és a sugározni szándékozott első benyomásnak a leírását.

Köszönettel: Zsolt


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 12., hétfő 15:32 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
én is köszönöm!!!

érdeklődnék, hogy Maurice E. Wagner pszichó v. lelkész? (teljesen rendben van az idézet, lelkésztől kicsit "túl-mély", pszichótól kicsit népszerű-tudományos, de IGAZ :) )


az utolsó 2 bekezdés viszont tranzakcióanalízis, ha nem is dió, hanem mandulahéjban, akkor is...

erre utaltam én is, mikor a BÉKÁS-KIRÁLYFIS képet használtam

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 12., hétfő 15:43 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Örülök, h. tetszik.
Amerikai pasztorálpszichológus az író, a Harmat kiadónál jelent meg a könyv.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 12., hétfő 15:52 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
nnna... ezt akkor telibe :D

jó könyvnek tűnik, amúgy ebben a témában/szakmában nekem Lawrence Crabb a kedvencem :)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 12., hétfő 17:18 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 00:34
Hozzászólások: 194
Sziasztok!

Ezt a könyvet én is olvastam Maurice E. Wagnertől, tényleg jó. Hoppá lassan vissza is kéne adni, mert még mindig nálam van. :oops: :)
Nőknek ajánlanám Gini Andrews: Páratlan helyzetét (elsősorban - még -egyedülálló nőknek) Az is nagyon jó, és biztos vagyok benne, hogy a férfiaknak is sokmindent mond, szóval nekik is ajánlhatom azért.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 12., hétfő 17:35 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
köszi az ajánlókat :), egyébként jó, hogy ezekről beszélgetünk, mégsem annyira haszontalan apszi...
egészségemre ! :P


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 12., hétfő 17:58 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
egészségedre! csak nem vagy dáthás? :roll: /gonoszkodhatok egy kicsit? nagyon jó a nicked: ha az ember éppen a gép előtt ül, több változatban is olvashat...tehát változékony, mint a tavasz :P /


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 12., hétfő 18:01 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
figyelő írta:
Tisztelt Publikum!

Az elmúlt napokban nem voltam teljesen magamnál, s így nálatok se.. :*:
Egy könyvkivonat készítésén fáradoztam. Nem tudom, van-e rá igény (Szabó Ferenc: Az Ige testté lett.."), hogy feltegyem a Mit olvastam topicba. Úgy emlékszem két-három oldal.



Figyelő, eddig piackutatás nélkül működtünk, nem lehetne ez után is?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 227 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 15 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség