Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 227 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 16  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. feb. 27., kedd 14:23 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
figyelő írta:
Pőrére vetkőzni -ha tetszik; meztelenkedni- csak a kezelő orvos és a házastárs előtt szokás.
Valaki minél kijjebb van a "legbelső körön", annál kevésbé tárjuk fel mélységesen őszintzén magunkat. Ez nem feltétlenül alakoskodás, nem szerepjátszás, hanem egészséges tartózkodás a visszaélhetőséggel szemben.
Mindig igazat kell mondani, de nem minden igazat kell elmondani - jegyeztem meg a nálamnál bölcsebb ember mondását.
A fórum aligha alkalmas bensőséges ismeretek megszerzésére, teljes körű bizalom megélésére - ami személyünk teljességét illeti - hacsak valaki nem magamutogató, exhibicionista.. :shock:

Megsértődni - mondta egy másik, hitben előttem járó testvér - csak a hústest tud. Vagyis, ha sikerül megsértődnöm, máris konstatálhatom, hogy nem vagyok az Úrban, tehát jó lesz "észhez térni.."


Ebben teljesen igazad van. Viszont ez így felvet néhány kérdést.

Egyrészt net említette, hogy vannak olyan hibáink, amik mindig érzékeny pontok maradnak, nem segít rajtuk a megtérés. Ezek is azt jelzik, hogy "jó lesz észhez térni"?

Másrészt ha nem is mondasz el mindent magadról egy ilyen fórumon, szabad-e őszintén befogadni a másik ember gondolatait, adott esetben sértéseit? Vagy befele is "felöltözködik" az ember, és hagyja, hogy leperegjen róla?

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 27., kedd 14:28 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
Már megint tódítva lódítasz Net2rist

Ha én szidtam a TV sorozatot, az azért volt, mert valamelyikre ráragadtam, s nem azért, hogy úgy tessék; igényes itész vagyok. Tehát visszautasítom a képmutatás vádját. (Egyébként mára legfeljebb vmilyen sport -Fradi- közvetítésre csábulok a Tv elé).
Másfelől nem csámcsogok a te kitárulkozásodon, ami eléggé innen van még s pubertás kor látszattevékenységének szereptévesztésével, ami - tagadhatatlanul - keveredik őszinteséggel (is). 8) :idea:

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 27., kedd 14:35 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
32ezüst írta:

Másrészt ha nem is mondasz el mindent magadról egy ilyen fórumon, szabad-e őszintén befogadni a másik ember gondolatait, adott esetben sértéseit? Vagy befele is "felöltözködik" az ember, és hagyja, hogy leperegjen róla?



Ha a másik fórumozótól sértés ér, akkor előbb megvizsgálom, van-e alapja,: tényleg, most kinyitotta a szememet, vagy alaptalanul vádol.
ha valamit nekem kell változtatnom, változnom, keresem a módját, de ha nincs alapja, visszautasítom. Hogy igyekszem -e meggyőzni az én igazamról, az esetenként változik.Nem minden áron.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 27., kedd 14:59 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
törölve


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára tavasz 2007. márc. 02., péntek 11:55-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 27., kedd 15:09 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
Hölgyeim!

Ennyit az őszinteségről és a sértődékenységről :? :shock: :cry:

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 27., kedd 15:58 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Az elején amikor felvetetted;
talán a címen elgondolkodnék, mert az eb is megsértődik, aztán nem vagyok én olyan biztos, hogy ezek tényleg azok az érzések, amikre a Teremtő rendelt bennünket.
Az biztos, hogy uralják az embert, és a pszichológia jó rátelepedett külön elméleteivel.

Maradok viszont a jó öreg gerenda szálka elméletnél, habár abból is csinált elméleteket a pszicho.
Meg a tisztogatási technikánál amit tanít az ÍRÁS, szo-szo én inkább annál maradok. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 27., kedd 16:08 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Fontos, hogy tudd meglátni a saját gerendádat is !! Jó keresgélést hozzá! :idea:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 27., kedd 16:13 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
FM írta:
Meg a tisztogatási technikánál amit tanít az ÍRÁS, szo-szo én inkább annál maradok. :)


Pont ezekről kérdeztem...

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 27., kedd 16:17 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
"Nem az egészségeseknek van szükségük orvosra, hanem a betegeknek; nem azért jöttem, hogy az igazakat hívjam, hanem hogy a bűnösöket."

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 27., kedd 16:19 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
32ezüst írta:
FM írta:
Meg a tisztogatási technikánál amit tanít az ÍRÁS, szo-szo én inkább annál maradok. :)


Pont ezekről kérdeztem...


Ha az evangéliumokból kivesszük az Úr szabadító szolgálatát, akkor nem sok marad benne.

Mindég megkérdezte mi a neved, tehát néven kell nevezni ami gyötör, mint érzelem, gondolat (mert ott is vannak vissza-visszatérő gondolatok),
aztán parancsolt neki hatalommal, az Úr az Ő nevét hagyta rám/ránk akik használják.
Még azok is használják akikre azt mondja, hogy nem ismeri őket.
A többit mondja el más, aki használja.
DE:
János levélben írva van, hogy akiben meg van ez a reménység önmagát megtisztítja.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 27., kedd 16:24 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
Az is érdekelne, hogy van-e közös a Biblia módszere aközött, amit a pszichológia használ?

Egyáltalán egy-egy példán keresztül hogy működik ez? Miben más a kettől?

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 27., kedd 16:31 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
figyelő írta:
Pőrére vetkőzni -ha tetszik; meztelenkedni- csak a kezelő orvos és a házastárs előtt szokás.
Valaki minél kijjebb van a "legbelső körön", annál kevésbé tárjuk fel mélységesen őszintzén magunkat. Ez nem feltétlenül alakoskodás, nem szerepjátszás, hanem egészséges tartózkodás a visszaélhetőséggel szemben.
Mindig igazat kell mondani, de nem minden igazat kell elmondani - jegyeztem meg a nálamnál bölcsebb ember mondását.
A fórum aligha alkalmas bensőséges ismeretek megszerzésére, teljes körű bizalom megélésére - ami személyünk teljességét illeti - hacsak valaki nem magamutogató, exhibicionista.. :shock:


Na éppen ezért nem vádolhatsz meg senkit, mert nem ismered, mert itt a fórumon csak egy felületes képet kapsz a másikról, ezért kell óvatosan bánni a korai ítéletekkel, ítélkezéssel.
De felnőtt (sőt koros) fejjel eljuthattál volna már erre a bölcsességre.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 27., kedd 16:33 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
Kérlek, kedves figyelő, tavasz, az aktuális vitátokat ha meg tudnátok beszélni a "beszéljük meg, mi bántott meg" topikban, végülis az erre született...

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 27., kedd 16:36 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
miért itt miről kellene beszélni?
Ez pl. egy teljesen ideillő fejtegetés volt, figyelőtől függetlenül.

vagyis, hogy tekintettel/figyelemmel kell lennünk egymásra. Mert ha ez kimarad, akkor abból támadhatnak a bajok. Egy olyan beszélgetésben, ahol két egymást tiszteletben tartó fél beszélget, tisztázhatók a félreértések, mert mindkét fél erre törekszik...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 27., kedd 16:42 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
32ezüst írta:
Az is érdekelne, hogy van-e közös a Biblia módszere aközött, amit a pszichológia használ?

Egyáltalán egy-egy példán keresztül hogy működik ez? Miben más a kettől?


:D jelentem: VAN közös :)

logikusan megnézve KELL is, hogy legyen: hiszen egyfelől a pszichó ugye a lélek működését vizsgálja, és IGYEKSZIK elfogulatlanul tenni ezt (ha néha nem is sikerül neki tökéletesen), másfelől meg Isten teremtette belénk a lelkünket, CSAK TUD valami értelmeset mondani róla a Bibliában :D

saját tapasztalat: VOLT olyan konkrét "technika" (mondaná a pszichológia), amit a Szentlélek vezetése alapján ELŐBB alkalmaztam, mint hogy pszichó irodalomban OLVASTAM VOLNA róla
de ez igaz keresztény szakirodalomban olvasható egyes kérdésekre is

az ilyesminek mindig nagyon megörülök :)


ez persze most csak olyan ad hoc lelkendezés volt, de érdemes lenne egy KOMOLY összevetést is csinálni

kiindulópontnak:

Biblia ------------------------- pszichó

Péld 18,21. ------------------ NLP

_________________
/mT


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára net2rist 2007. feb. 27., kedd 16:58-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 227 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 16  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 32 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség