Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 227 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 16  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. feb. 27., kedd 13:27 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
kedves (???) Tavasz...

neked külön köszönöm, hogy ennyire becsültél MINT EMBERT... :'(

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 27., kedd 13:33 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Kedves Ezüstke azt vettem észre, hogy minél jobban meg akarnak sérteni annál jobb kedvem van.
Ez főleg akkor szűnik amikor észre veszem, hogy ezért a másik majd szét robban.
Ezt akkor érzékelem, ha egyre vadabb sértésekkel vagdalkozik.
Kösz, hogy elindítottad, mert most részvétet érzek a sértegető iránt.
Persze tudom, hogy ez nem az óemberi természetből ered. :oops:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 27., kedd 13:37 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
tavasz írta:
Ezüst, mondtam már, hogy foglalkozz magaddal. Mindenki magára nézzen, hátha valami változik... ki kezdi????????????????????????


Mint említettem, ezt a topikot nem azért nyitottam, hogy megsértődjünk benne és ezen felbuzdulva tovább sértegessük egymást.

Na, kezdem én is begyűjteni a tapasztalatokat, hogy saját magamra nézzek, és a saját sértődésemről tudjak beszélni. Most nagyon berágtam, hogy szétoffoltátok a jó kis témámat, ahelyett, hogy mindenki, ahogy net mondta, kirakta volna a lelkét a műtő... izé... boncasztalra... És ez csak tőlünk függ, hogy melyiknek nézzük a fórumot...

Sértődés szerintem az egy kellemetlen érzés, amit egy másik személy okoz nekünk sértés által.
Kell még valami a definícióhoz?

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 27., kedd 13:41 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
finomítanék rajta:

a sértődés olyan, mint egy ÉRZÉKENY PONT MEGBÖKÉSÉRE fellépő FÁJDALOM... azt már csak az ORVOS tudja, hogy FELVÁGANDÓ TÁLYOG, GYÓGYULÓFÉLBEN LÉVŐ ZÚZÓDÁS vagy egy TERMÉSZETESEN ÉRZÉKENY pont (pl. könyök) megbökése okozza a gondot...

a sértHETŐség OKÁT sokszor MAGUNKBAN kell keresnünk... van hogy GYÓGYULÁS a megoldás, van hogy MŰTÉT... sőt.. olyan is van, hogy el kell fogadni magunkat: "én ilyen vagyok"... de ezek között jobb, ha nem a SAJÁT SZAKÁLLAMRA válogatok :D

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 27., kedd 13:44 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
Itt jegyezném meg, hogy ha nem ismerem a másik ilyen jellegű pontjait, akkor a "sértés" többnyire nem szándékos. Ellenben a reakció biztosan nem marad el...

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 27., kedd 13:45 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
mi lenne, ha nem a sértődés oldaláról néznétek a dolgokat, hanem az ADÁS oldaláról
TI mit adtok?

Tegnap egy előadáson ezt hallottam: a keresztény ember élete elsősorban szolgálat, amihez ezek kapcsolódnak:
- másokat épít
- másokat szolgál
- másokkal törődik (nem önmagával)
- (kölcsönösen) szeretetre és jócselekedetekre bíztat


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 27., kedd 13:45 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
IGGGEN!!! én pl. NAGYON HÜLYE DOLGOKON tudok megsértődni :D

pl. hogy "nem érzem a triolát" (ezt 1x valakinek elárultam, FOLYAMATOSAN bököget is vele, úgyhogy... EZEN már legalább nem sértődök meg :D :D :D)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 27., kedd 13:52 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Komolyan: nincs más témátok? Nincs fontosabb dolgotok?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 27., kedd 13:54 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
mint? rosszul érezni magunkat, mert Tavasz Ovónéni sarokba küldött??? :O

nem értelek...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 27., kedd 13:54 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
32ezüst írta:
Itt jegyezném meg, hogy ha nem ismerem a másik ilyen jellegű pontjait, akkor a "sértés" többnyire nem szándékos. Ellenben a reakció biztosan nem marad el...



az a rossz, ha inkább őrizgetek egy ilyen sértést, mint egy választó falat, minthogy venném a bátorságot, s kicsit kellemetlennnek tűnő , de tisztázást célzó beszélgetésbe kezdenék.
De azért azt is tapasztaltam az évek során/most Net hümmog, h. ami nem is kevés/, h. sajnos, nem lehet mindent tisztázni, vagy túllépek a sértésen, vagy hordozom magamban,mindegy, a másik világában úgy sincs helyem.Ilyenkor tudomásul veszem,s nem szoktam a zárt ajtókat feszegetni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 27., kedd 13:56 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Erika, mi is van a Bibliában? Ne múljon el nap a ti haragotokkal.
Ehhez képest itt hetek, hónapok óta megy az ellenségeskedés !
Ez a kettő hogyan fér össze?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 27., kedd 14:01 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Tavasz, én nem haragszom senkire, erre mindenki csak maga adhat választ.
Ez az Ige egyébként a házasságunk egyik alappillére, szegény férjem bizony nem aludt addig, amíg ki nem pakoltam az aznapi rosszat, de ezt végül is jónak tartottuk.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 27., kedd 14:07 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
tavasz írta:
Komolyan: nincs más témátok? Nincs fontosabb dolgotok?

Azért nyitottam ezt a topikot, hogy a sértődésnek is legyen helye a fórumban. Mindennek meg kell, hogy legyen a helye, és úgy érzem, tisztább lesz a kép, ha mindent, ami sértődéssel kapcsolatos, inkább itt mondunk el egymásnak, és egyedül is elgondolkodunk rajta.

A sértéssel nincs mit tenni, a másik embert nem irányíthatod, ezért pont hogy a "foglalkozzunk magunkkal" az indítéka annak, amiért a sértődésről beszélünk.

Nem miattad, kedves Tavasz. Konkrétan megmondom, nekem is súlyos problémáim vannak sértődés terén. Csak szólnak valamit, amit elvileg nem is kéne magamra venni, és már szórom is válaszként a villámokat, akár más témában is, csak visszaadjam valahol. És igen, van, hogy nagyokat nevetek rajta, hogy mennyire igazságosan adtam vissza neki...
A nevetés egyébként sem árt néha, tehét az önigazolás is megvan, ha kell.

Vagy önuralmat tanusítok, és bevágom az ajtót, lecsapom a telefont...

Vagy nagyon összeszorított fogakkal kibírom, amíg a fizikai fájdalom része elmúlik, és viszonylag józan ésszel hozzá tudok látni a helyzet tisztázásához.

De volt már olyan eset, hogy nem próbáltam meg tisztázni, hogy "de akkor is megbocsátok, és hallgatni fogok"... 2 évvel később csak meg kellett beszélni, hogy rendezve érezzem a dolgot.

Itt a fórumban elég könnyű a dolgom. Ha nem bántottak meg nagyon, akkor ki tudom várni, amíg józanul tudok hozzászólni. Élőben sokkal nehezebb, amikor ott és akkor kell válaszolni, amikor az ember még képtelen rá.

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 27., kedd 14:16 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
Pőrére vetkőzni -ha tetszik; meztelenkedni- csak a kezelő orvos és a házastárs előtt szokás.
Valaki minél kijjebb van a "legbelső körön", annál kevésbé tárjuk fel mélységesen őszintzén magunkat. Ez nem feltétlenül alakoskodás, nem szerepjátszás, hanem egészséges tartózkodás a visszaélhetőséggel szemben.
Mindig igazat kell mondani, de nem minden igazat kell elmondani - jegyeztem meg a nálamnál bölcsebb ember mondását.
A fórum aligha alkalmas bensőséges ismeretek megszerzésére, teljes körű bizalom megélésére - ami személyünk teljességét illeti - hacsak valaki nem magamutogató, exhibicionista.. :shock:

Megsértődni - mondta egy másik, hitben előttem járó testvér - csak a hústest tud. Vagyis, ha sikerül megsértődnöm, máris konstatálhatom, hogy nem vagyok az Úrban, tehát jó lesz "észhez térni.."

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 27., kedd 14:20 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
senki nem mondta, hogy BÁMULJ, ha ZAVAR!!!

ha meg ÉRDEKEL: NE ÁLSZENTESKEDJ... ebben is apámra emlékeztetsz: SZIDTA a szeszélyes évszakokat, de NÉZTE :D

({)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 227 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 16  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség