Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 151 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 11  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2008. júl. 15., kedd 19:44 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Egyszerűen nem tudok mit írni, merthát hatalmas vidámsággal, és lendülettel, és derűs hittel most sorolta fel a terveit. Nem ismerem a körülményeit, de élet volt mindenben, amit leírt, tele volt lélekkel, lelkesedéssel. Most meg egyszerűen közlik, hogy meghalt. Ott maradt minden félbe.

Nagyon sajnálom a családját, részvétem nekik, és a Jóisten támogassa őket a gyászukban! Fiatal korban az apa elvesztése maga a trauma ezt magam is tapasztaltam. Az embert szeretetre, írgalomra bíró Szentlélek segítse a gyermekeit, a családját az útjukon!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 16., szerda 07:12 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Hiszem, hogy Tamás NEM HALT MEG!
Elköltözött az Úrhoz!

Hiszem, hogy Jézus Krisztus érte jött és elvitte magához! Hiszem, hogy ott ül az üdvözültek között, mert elfogadta az érte is kiontott vért, elfogadta a Fiú által adott váltságot.

Nekünk pedig figyelmeztetés ez, hogy nem tudjuk meddig vagyunk ebben a földi porsátorban és ennek megfelelően éljünk.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 16., szerda 08:28 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
Nekem is bagyon fáj a hír, a tény, hogy nem találkozhatok vele személyesen. Gyermeki hite volt, s adott a véleményemre, több privát levele volt hozzám. Reméltem - egyszer megölelhetjük egymást.
Adjon a Mindenható erőt, vígaszt a családjának a veszteség elhordozásához!

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. aug. 01., péntek 17:39 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
IGE-IDÉZET AKTUALITÁSA

„Mint az aranyalma ezüsttányéron, olyan a helyén mondott Ige.” (Példabeszédek 25,11)



Aranyalma ezüsttányéron ízléses, és szép a szemnek. A két dolog jól összeillik. Éppen így van ez az „arany” Igével, amelyet a kellő pillanatban mondtunk ki. „Örül az ember, ha válaszolni tud, és milyen jó az idején mondott szó” (Péld 15,23).
Egy volt misszionáriusnő halálán volt a rákbeteg osztályán, még öntudatánál, de már túl gyöngén ahhoz, hogy beszéljen. Egy istenfélő gyülekezeti elöljáró lépett az ágyához, röviddel a látogatási idő vége előtt. Az ágy fölé hajolva idézte az Énekek Éneke 8,5-öt: „Ki ez a lány, aki a pusztából jön, szerelmesére támaszkodva?” A beteg kinyitotta szemét és mosolygott. Ez volt az utolsó kapcsolata ezzel a sóhajtó, szenvedő világgal. Mielőtt az éjszaka eljött, ő már elhagyta ezt a pusztaságot, szeretett Urához ment. Ez pontosan az odaillő Ige volt!
Egy család elvesztette egyik szeretett hozzátartozóját, és kábult volt a fájdalomtól. Sok ismerős látogatta meg őket, és nyilvánította együttérzését, de egyikük sem enyhítette fájdalmukat Ekkor jött egy levél dr. Ha. A. Ironside-ről, benne az idézet a Zsoltár 30,6-ból: „Este szállást vesz a sírás, reggelre itt az ujjongás.” Íme, az Úrtól való megfelelő Ige, amely letöri a fájdalom bilincsét.
Egy csoport fiatal keresztyén hosszú úton volt, és az egyikük elkezdte hangoztatni a Szentírással kapcsolatos kétségeit, amelyek egy egyetemi előadás alatt támadtak benne. Az egyik csöndes, észrevétlen útitárs egy ideig szótlanul hallgatta, de azután mindenki csodálkozására fejből idézte a Példabeszédek 19,27-et: „Ha nem hallgatsz fiam az intésre, tévelyegni fogsz, okos tanítások nélkül!” Íme, egy aranyalma ezüsttányéron!
Azután itt van az ismerős történet Ingersollról (Robert Green, 1833-1899, amerikai politikus és híres-hírhedt ateista szónok), aki nagy hallgatóság előtt felszólította Istent, hogy ha egyáltalán létezik, akkor a következő öt percen belül ölje meg őt. Ez az öt perc nyomasztó feszültségben telt el. Az a tény, hogy Ingersoll még életben volt, azt kívánta bizonyítani, hogy nincs Isten. A következő percben felállt a hallgatóságból egy egyszerű keresztyén férfi, és megkérdezte: „Ingersoll úr, azt hiszi talán, hogy Isten kegyelmét öt perc alatt ki tudja meríteni?” A szó egyenesen célba talált.
A megfelelő időpontban kimondott, odaillő szó valóban Isten ajándéka. Jól tesszük, hogyha kérjük Istentől ezt az adományt, úgyhogy Isten Szelleme minket is felhasználjon arra, hogy a megfelelő időben el tudjuk mondani a vígasztalás, a bátorítás, az intés vagy a rendreutasítás megfelelő szavait.



William MacDonald: Ösvényem világossága – augusztus 01.

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. aug. 15., péntek 10:08 
Offline

Csatlakozott: 2008. júl. 09., szerda 08:48
Hozzászólások: 9
Tartózkodási hely: Budapest
Az ember folyamatosan veszít a kisebb nagyobb csatákban, de mi, ha nem ez adja a legtöbb erőt, hogy "háborút" megnyerje, kérdem én???


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. aug. 21., csütörtök 08:29 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
Én is utálom az állandó kicsinyes-ronda csatározást, amiből a világ nagy része áll. MIndenki be akarja bizonyítani a másiknak, hgoy ő érdemli meg jobban az életet, ami tök hülyeség. Nem tudom megmagyarázni miért, inkább sak úgy érzem, hgoy amit tegnapelőtt olvastam, épp ide kapcsolódik:

Lk. 9:25;

"Mert mit használ az embernek, ha mind e világot megnyeri is, ő magát pedig elveszti vagy magában kárt vall? "

és

Dániel 4:25-34.
"25. Mindez betelék Nabukodonozor királyon.
26. Tizenkét hónap mulva a babiloni királyi palotán sétála.
27. Szóla a király és mondá: Nem ez-é ama nagy Babilon, a melyet én építettem királyság házának, az én hatalmasságom ereje által és dicsőségem tisztességére?
28. Még a szó a király szájában volt, a mikor szózat szálla le az égből: Néked szól, oh Nabukodonozor király, a birodalom elvétetett tőled.
29. És kivetnek téged az emberek közül, és a mezei barmokkal lesz a lakozásod, és füvet adnak enned, mint az ökröknek, és hét idő múlik el feletted, a míg megesméred, hogy a felséges Isten uralkodik az emberek birodalmán, és annak adja azt, a kinek akarja.
30. Abban az órában betelék a beszéd Nabukodonozoron: és az emberek közül kivetteték, és füvet evék mint az ökrök, és égi harmattal öntözteték az ő teste, mígnem szőre megnöve, mint a saskeselyű tolla, és körmei, mint a madarakéi.
31. És az idő elteltével én, Nabukodonozor, szemeimet az égre emelém, és az én értelmem visszajöve, és áldám a felséges Istent, és dícsérém és dicsőítém az örökké élőt, kinek hatalma örökkévaló hatalom és országa nemzedékről-nemzedékre áll.
32. És a föld minden lakosa olyan mint a semmi; és az ő akaratja szerint cselekszik az ég seregében és a föld lakosai között, és nincs, a ki az ő kezét megfoghatná és ezt mondaná néki: Mit cselekedtél?
33. Abban az időben visszatére hozzám az én értelmem, és országom dicsőségére az én ékességem, és méltóságom is visszatére hozzám, és az én tanácsosaim és főembereim fölkeresének engem, és visszahelyeztettem az én országomba, és rendkívüli nagyság adatott nékem.
34. Most azért én, Nabukodonozor, dicsérem, magasztalom és dicsőítem a mennyei királyt: mert minden cselekedete igazság, és az ő utai ítélet, és azokat, a kik kevélységben járnak, megalázhatja."


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kamilla 2008. aug. 21., csütörtök 13:35-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. aug. 21., csütörtök 09:24 
Offline

Csatlakozott: 2008. júl. 09., szerda 08:48
Hozzászólások: 9
Tartózkodási hely: Budapest
Vannak csúnyább dolgok, mint a kicsinyes ronda csatározások. Vannak képmutatók, álszentek, vannak hamis tanítók, vannak félremagyarázók szép számmal. S vannak férgek és, csúszómászók is.
De, Isten mindenkit szeret, nem igaz? S Istennek van még sok jó tulajdonsága, ha jól tudom.
Tegnap, az István, a király nézése közben nagyon sok minden átfutott az agyamon, de nem lett jobb kedvem tőle.
A minap pedig érdekes dolgok történtek velem. Beszélgettem emberekkel. Élem az életem, járok-kelek. Gondolkozok dolgokon.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. aug. 21., csütörtök 10:41 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
Éljen!

ha megosztod velünk a gondolataidat, beszélgetni is tudunk róla ;)

így most annyit mondhatok: velem is előfordul, hogy érdekes dolgok történnek velem, beszélgetek emberekkel (szinte állandóan :D), élem az életemet, járok-kelek, gondolkodok (néha még ez is)...

ez picit kevés egy PÁRBESZÉDhez, monológra persze bőven sok...


te döntesz, hogy mit szeretnél itt :D

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. aug. 21., csütörtök 11:10 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. júl. 23., szerda 15:57
Hozzászólások: 271
Beszelgetek ,elem az eletem ,tortennek dolgok korulottem..
Elszomorito dolgok latok ,teszek valamit ,hogy ne legyen az :) :)
Ha nem megy ,Isten megoldja :) jobban sokkal jobban mint en :) :)
Szomoru arcal ,maszkalni nem segit,hogy kivanjak meg Istent es az O szabaditasat ,ha ez nem latszik az eletunkon ?
Szolgalathoz neha egy mosoly is eleg :) :)a tobbi jon magatol ......

_________________
Zsoltárok 103.
.."2. Áldjad én lelkem az Urat, .."


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. aug. 21., csütörtök 11:11 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
:D:D:D

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. aug. 21., csütörtök 11:17 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. júl. 23., szerda 15:57
Hozzászólások: 271
net2rist írta:
:D:D:D


:) :)
Az Ur aldjon meg mindenkit :)

_________________
Zsoltárok 103.
.."2. Áldjad én lelkem az Urat, .."


Vissza a tetejére
 Profil  
 

kis mondat, nagy gondolat
HozzászólásElküldve: 2008. nov. 24., hétfő 20:17 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2555
Tartózkodási hely: Magyarország
"Hernyó a pillangónak:
Légy türelmes velem, Isten még nem fejezett be!
"

(internetről)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

egyedül
HozzászólásElküldve: 2009. feb. 01., vasárnap 15:07 
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 03., szombat 21:51
Hozzászólások: 32
Mostanában engem is hatalmas erővel ért el a szomorúság. Szétfeszít, hogy a szeretteimmel nem tudom megélni a hitemet, nem tudom megosztani a lelkemben dúló dolgokat. Nem tudom mi a megoldás, csak az Urat kérem szüntelen, hogy segítsen megtalálni a helyes utat.

Ana


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: egyedül
HozzászólásElküldve: 2009. feb. 01., vasárnap 20:15 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
KW_Ana írta:
Mostanában engem is hatalmas erővel ért el a szomorúság. Szétfeszít, hogy a szeretteimmel nem tudom megélni a hitemet, nem tudom megosztani a lelkemben dúló dolgokat. Nem tudom mi a megoldás, csak az Urat kérem szüntelen, hogy segítsen megtalálni a helyes utat.

Ana


Kedves Ana!


Ne légy szomorú.Örülj mert Isten megnyitotta a szívedet, elmédet.Gondolom amikor megtértél mindenkinek el szeretted volna mondani, hogy Ők is átéljék megtapasztalják, ezt a hatalmas szeretetet amit kaptunk Jézusban.Szerintem ezzel mindenki így volt, én is.Mindenkinek a megtérésről beszéltem, Jézusról, és nem értettem, hogyan nem érinti meg őket, hogyan nem látják és nem értik, milyen hatalmas dolgot cselekedett az ÚR, amikor egyszülött fiát adta értünk.Ők nem értettek engem, hogy én minek örülök és én nem értettem őket.
Azután olvastam ezeket az igéket:
-Minden dolgotok szeretetben menjen végbe!
-Hogy tökéletes legyen az Isten embere, minden jó cselekedetre felkészített.
-De mondhatja valaki: Néked hited van, nékem pedig cselekedeteim vannak. Mutasd meg nékem a te hitedet a te cselekedeteidből, és én meg fogom néked mutatni az én cselekedeteimből az én hitemet.

Persze több ilyen igét is olvastam, de a lényeg minden dolgunkat szeretetben tegyük.Úgy a hitetlenekkel is, mert nem tudhatjuk, hogy aki ma még hitetlen nem lesz-e hívővé, holnap, egy hónap múlva vagy több év múlva.Türelem, bízd Istenre.Te annyit tegyél meg ami Tőled lehetséges.Így tudod megélni a hitedet.Lássák a cselekedeteidből is, nemcsak a beszédedből Jézust.Hogy nem értenek meg?Gondolj bele Te megértettél egy hívőt megtérésed előtt?

A megtérés egy nagyon hosszú folyamat, mi is tanulunk, Isten tanít minket, különböző élethelyzetekkel, igékkel……..

Elmondok egy történetet ami itt történt a fórumon és mai napig is szégyellem.
Egy asszony kétségbeejtő helyzetbe került, és kérdezte, hogy hol van most Isten?Én igékkel ostromolva elmondtam Neki, hogy milyen helytelenül viselkedik, magyarul jól kiosztottam, ahelyett, hogy bátorítót mondtam volna.Ha úgy vesszük igazam volt, de krisztusian cselekedtem én akkor, a szeretet munkálkodott bennem?Hát nem.Sokkal többet ért volna egy vigasztaló szó, vagy kézzelfogható segítség, hogy azon keresztül újra meglássa Istent.
Nagyon nagy leckét kaptam, amit akkor nem is láttam, csak később, és nem is bántani akartam vele, hanem rámutatni a helytelen cselekedetére, de nem így kellett volna az biztos.

A mi dolgunk úgy vélem megmutatni Krisztust.Nem mindig könnyű.

A kérdésekkel amik foglalkoztatnak pedig jobb olyanhoz fordulni, akik megtért hívő emberek, hiszen a hitetlen nemigen tud hozzászólni, de van olyan is amikor hitetlen által szól hozzánk Isten.

Isten áldjon meg!
Próbálj úgy élni, hogy ezt lehessen elmondani Rólad.

Jel. 2,19
Tudom a te dolgaidat, és szeretetedet, szolgálatodat, és hitedet és tűrésedet, és hogy a te utolsó cselekedeteid többek az elsőknél.


Csak reménykedem, hogy talán segítettem valamicskét, de ha úgy érzed, hogy nem, akkor szívesen törlöm.
Mondd el a szeretteidnek, hogy nagyon szereted Őket, még jobban mint előtte, és kérd Istent, hogy nyissa meg az Ő szívüket és fülüket is.

Üdv szeretettel cilla


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. feb. 01., vasárnap 20:42 
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 03., szombat 21:51
Hozzászólások: 32
Kedves Cilla!

Köszönöm szépen a válaszodat, nagyon sokat segítettél!!!

Rájöttem, hogy nem várhatom el szeretteimtől, hogy ők egy csapásra máshogy gondolkozzanak, amikor ez nálam is hosszú folyamat volt. Nem várhatom el, hogy megértsék amin keresztül megyek, hiszen fél évvel ezelőtt, a megtérésem előtt még én is teljesen máshogy láttam a világot. Nagyon rossz érzés, hogy ezeket nem tudom velük együtt átélni, de nekem az a felelősségem és a hitből eredő kötelességem most, ahogy te is írtad, hogy a cselekedeteimmel ők is láthassák, ez mitől/miben más út. A többit pedig rá kell tudnom bíznom Istenre.

Ez egy mélypont volt, most látom belőle a kiutat. Nehéz, mert megtérésem óta olyan elemi erővel tör rám mindez, hogy állandóan erről beszélgetnék, olvasnék, elmélkednék, és hát ilyenkor rossz érzés, ha azokkal nem megy akiket igazán szeretek. De hiszem, hogy az Úr majd őket is megérinti, akkor és úgy, ahogy annak történnie kell.

Köszönöm még egyszer,
Ana


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 151 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 11  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség